Először is köszönteném Kedves Olvasóimat!
Ma érkezett meg az új monitor/tv-m a Philips32PFL5605-ös. Pár szóval szeretném bemutatni, hogy akik esetleg led tv-n gondolkodnak azoknak, hátha segítségükre lesz ez a kis cikk.
A csomag tartalma semmi extrát nem tartalmaz. Kapunk egy távirányítót, ami szerintem teljese átlátható, kézreálló, és szerencsére a tervezők lehagyták róla a sok fölösleges plusz gombot, amit az ember az életben nem fog megnyomni (a nagyit leszámítva, amitől aztán a hajunkat tépnénk). A gyártó két darab AAA méretű elemet is mellékel ami nagyon jól tud jönni, ha esetleg az ember elfelejtené eme szükséges kellék beszerzését.
Kezelési és használati útmutatót ne is keressünk, mivel a Philips környezetbarát cégként, védi a természetet, nem mellékel ilyent nyomtatott formában. A manuált/ használati útmutatót a súgó menüpontból illetve az internetről tölthetjük le. Ez egy jó pont, éljen a Greenpeace.
Mellékelnek még egy talpat is, ellenben akik falra szeretnék szerelni a tv-t, azoknak be kell ruházniuk egy fali állványba.
Nem minden A Külső:
Hirdetés
Nekem személy szerint tetszik a dizájn, a maga lekerekített és kifinomult vonalaival.Visszafogott, moderált. Sokan mondják, hogy nőies. Ebben maximum annyi ráció van, hogy tényleg nem egy dromedár, hivalkodó tv, látszik, hogy nem a jövő évezred dizájnja ihlette.
Belülről teljesen más a helyzet.
Az átlag user-től a profikig mindenki testre tudja szabni a tv-t, a nagyon jól átlátható menürendszerrel. A tv első bekapcsoláskor végigvezet bennünket egy nem túl bonyolult kalibrálási folyamaton. Itt gyakorlatilag mindent be fogunk/tudunk állítani. A beállítások úgy zajlanak, hogy a kép megfeleződik és nekünk mindig ki kell választani azt a felét, ami jobban tetszik.
Kb 8-9 ilyen kép van. A végén összesíti a tv a választott képeket és ez alapján kalibrál nekünk egy színbeállítást. Utána ki kell választanunk egy profilt, film, játék, tv…stb. Én a mozit ajánlom ugyanis itt vannak a legélethűbb színek
Ezután jön a hang beállítás, itt alapból három féle lehetőség közül kell/lehet választanunk.
Az egyik egy treble-hez hasonló, a másik a basszusokat emeli ki, a harmadik pedig megítélésem szerint a „normál”. Én ezt ajánlom, ha valaki a végén nem szeretne finom hangolni. Természetesen később erre is számtalan lehetőséget kínál a készülék.
Ha megvagyunk ezekkel, jöhet a bemeneti forrás kiválasztása. A tv-n amúgy minden féle megtalálható ezekből. Még HDMI1.4-es is(DTS-HD), de a tv nem 3D-s, ez ne tévesszen meg senkit. A készülék elvileg automatikusan is érzékeli a bemeneti jelet, de itt az elején mi is megadhatjuk a forrást.
Ezután nincs más hátra, mint a csatornák keresése, mentése, majd nézése. Mint egy XXI.sz-i tv-től elvárható lenne, hogy magától keressen és mentsen csatornákat, így ezt a szívességet meg is teszi nekünk a készülék.
Ha ezzel mind megvagyunk már csak kell egy liter cola, popcorn, egy kényelmes fotel és nézhetjük is kedvenc filmjeinket, FullHD felbontásban.
Valahogy így:
Akiknek fontos a legjobb minőségű kép azoknak érdemes még egy kis időt rászánni. Ahhoz, hogy a legjobb színeket és képeket kapjuk a profilokból ki kell választani az egyéni fület és itt meg kell adni a következő beállításokat:
A legjobb beállítások
Lehet, hogy nem mindenkinek ez fog tetszeni. Nekik azt javaslom, hogy használják kedvük szerint a beállításokat, ugyanis ez sem szentírás, hanem csak egy a műszerekkel kimért legjobb eredmény. Ahány ember annyi féle ízlés, úgyhogy lehet állítgatni bátran.
A beállításokhoz mégy annyit, hogy érdemes minden szűrőt kiiktatatni. Ezek nagyon hangzatosak, de általában csak vevő-csalogató marketingfogások, nem ettől lesz jó képe a tévénknek. Ezek sokszor, elmosódást, élettelen színeket, lassulásokat eredményeznek. Egy jó kalibrált tv-nek sokkal szebb a képe mint egy kalibrálatlannak ahol minden szűrő meg képjavító alkalmazás be van kapcsolva .
Lássuk milyen képet kapunk a linkelt beállítások után:
A színek pont annyira lesznek, élénkek amennyire kell. Sokak szeretik a színpompás képet ők, nyugodtan adjanak többet az élénkségért felelős beállításoknak.
A fekete tökéletes itt nincs kivetnivaló a tv-ben. Hozza a plazmák szintjét.(talán azért a KURO jobb)
A színek homogének nincsenek zavarok, átmosódások. Itt is közelítik a nappaliban lévő plazma képét. (szubjektív)
Itt azonban fontos leszögezni, hogy aki grafikával foglalkozik az ne is gondolkodjon ilyen tévében! Nekik mindenképpen ips paneles monitort kell venniük a színhűség miatt. Persze az RGB sohasem fogja visszaadni a tökéletes színeket, de akkor is valósághűbb a színkezelésük.
Végszó:
Tényleg nagyon jó minőségű panelt sikerült belepakolni és a képminőség magáért beszél.
A kalibrálással a fogyasztást is majdnem a felére tudjuk csökkenteni.
A fent leírtakat, számítógéppel, hdmi kábellel, natív (1920x1080) felbontáson értem el. Másról megvezérelve a tv képének a minősége romlik. Az lcd-k sajátossága, hogy nem natív felbontáson használva a képük zavarossá válik, tehát próbáljunk ilyent használni. Játékokhoz nem árt egy combosabb vga, tv előfizetésből HD, és BluRay, illetve usb-s vinyó, ugyanis a tv-ben van médialejátszó.
Az input lag egyébként 20-30ms-re csökkenthető (Játék móddal), ami már az fps játékokhoz is bőven elegendő.
A hangokat sokat nem teszteltem, mivel van egy 5.1-es hangrendszerem. Annyi elmondható, hogy nem rosszak, de nem is egy B&W szint, de nem is ez a feladatuk. A térhatás úgy ahogy megvan, tévézésre kiválóak a beépített hangszórók…
A véleményem a következő:
Ez a készülék mindenhol megállja a helyét. Akik játszani szeretnének máson ne is gondolkodjanak az input lag miatt, mivel ezen a tv-n ez igen alacsony. A hangszórókat érdemes elnémítani és valami normálist venni mellé, még ha az 2.1-es is.
Az ár érték aránya kivalló.
Az egyedüli hátránya az a tömzsisége. Sajnos nem egy penge vékony tv-ről van szó ami megvágja a kezünket, ha rosszul fogjuk meg. Ez annak köszönhető, hogy a háttér világítása közvetlen led-es az edge led helyett. Így a tv nem fog a nappali ékszerdobozává válni.
Ezt mindenki döntse le maga, hogy kíván e plusz 20000-et rádobni az edge led-ért vagy sem.
Szerintem fölösleges, de lehet, hogy valakit ez zavar.
Összességében:
Végül pár hasznos link:
Ahol érdemes megvenni: árgép
Hivatalos honlap: Philips
Ezzel el is érkeztem a bemutatóm végéhez. Remélem nem volt haszontalan a cikk és, sokaknak tudtam segíteni a választásban. A kérdéseket írjátok le bátran, igyekszem legjobb tudásom szerint válaszolni rájuk.
Tisztelettel: Ádám