Hirdetés

Lenovo P780 - Az okos akkumulátor

Bevezető, tartozékok és egyéb apróságok

Sziasztok!

Életem első cikkében a Lenovo nemrég megjelent P780 telefonját mutatom be nektek.

Én a minideal honlapjáról rendeltem és 10 naptári, illetve 8 munkanap alatt ért ide. (Fel szeretném hívni mindenki figyelmét, hogy kizárólag PayPal, amivel fizetni szabad ilyen jellegű webshopoknál!)

A tartalma a következő:
- telefon
- USB kábel
- OTG kábel
- töltő (külön kábel nincs, csak az USB-s)
- átalakító EU szabvány konnektorokra
- gumi védőtok
- fülhallgató
- screenprotector fólia, hozzá egy kis darab tisztítókendő
- és némi papírhulladék; leírások formájában

Egy unboxing videó a netről:

Itt jól látható a Samsung Galaxy Ace alatt lévő ötszázas, ami szinte egy az egyben ugyanakkora, mint a P780. Szélességre kb. 2 mm-rel szélesebb, hosszra viszont a pénznél egy centivel rövidebb. Ami még szemet szúrt, hogy ájfón van a screenprotectoron... :D

A telefon önmagában, az én ízlésem szerint a legszebb, én soha nem láttam még ilyen letisztult eleganciát, főleg a kamera kialakítása, ami megfogott.

Nagy szerencsémre, amit kaptam gumitokot kék színű, így vállalható utcán is.

A töltőhöz adott átalakító nagyon jól rámegy a töltőre, de még így is a konnektorban marad, talán a konnektor a rossz, mert minden más is nagyon nehezen jön ki.

Ami a fülest illeti, nem egy valami extra cucc, mert bár jó hangot ad és használható, de sajnos hagy némi kényelmi kívánnivalót.

Az a bizonyos akksi és pár progi

A piacon kapható legnagyobb akksis telefonok egyike, a maga 4000 mAh-s kapacitásával. Ez jól is jön néha, mert a minap elment az áram és OTG-ről ment a mosógép... :D

Na, de komolyabbra fordítva a szót. Az akksi nem kicsi, de ennek meg is van a hátulütője, mert 178,4 g a telefon össztömege, ami egy átlag telefonnál 20-30 százalékkal nehezebb, de én azt mondom, ez vállalható annak, aki tényleg sokat nyúzza.

Az első fullra töltés után meg akartam nézni, mikor merül le teljesen... hát nem volt türelmem, 50%-ig merítettem le 49 óra 19 perc nyúzás után. Pedig valami iszonyatmód nyüstöltem: WiFi, GPS stb. mindig minden be volt kapcsolva, fényerő maxon, rengeteg letöltés, folyamatos videózgatás és fényképezés, háttérben meg töltötte is föl rögtön a Dropbox.

Mivel vannak, akiknek ezek az adatok nem túl sterilek, így készítettem volna egy Antutu Battery tesztet, csak sajnos, így első tesztemként még nem voltam elég rutinos és nem lőttem ki a Vibert. Kivettem a SIM-et és kikapcsoltam a WiFit, reggel 10:58-kor indítottam el és egész este 18:13-ig ment, és még mindig csak 23%-ig ette le a bench, mígnem felhívott Viberen egy barátom, ezzel sikeresen pontot téve a teszt végére. Mondanom sem kell, az agyamat majdnem elöntötte a vér... :D

"Szerencsére" részeredményekkel szolgálhatok, amikkel körvonalazni tudjuk az akksi valós teljesítményét:

Szóval, a képen is látszik, mennyire jól bírta a strapát, míg más készülékek 1,5 netán 2 órán át bírják, ez 5 óra és 15 perc alatt csak 77%-ot ment le. Később lehet, hogy még csinálok teljes tesztet, csak erre még várni kell.

Nem csak ez volt még a Lenovo tarsolyában, hanem szoftveresen is felfegyverezték a készüléket, a lehető leghosszabb akkuélettartam érdekében. Az alábbi képeken a widgeten láthatjuk a gyorsbeállításokat, amikkel ki-be kapcsoljuk a funkciókat, ezeket állítgatva rögtön kikalkulálja, mennyi a várható idő a lemerülésig.

A widgetre rákattintva előjönnek az érdekesebb dolgok, ahol már kicsit mélyebben is belenyúlhatunk.

S betűre előjön a Smart Settings, ahol vannak ezek a finomságok:

Nem akarom nagyon képekkel bombázni a cikket, így csak leírom, hogy Settingsben még lehetőség nyílik pár dologra, mint például arra, hogy az értesítő led mikor égjen, időzíteni lehet a ki-be kapcsolást (nem próbáltam még), van Smart Endurance (ami nem tudom, mi), és Apps Freeze Center, ahol ki tudjuk pipálni azokat az alkalmazásokat, amiket ne zárjon be, amikor rányomunk a widgeten található seprűre.

Nem csak a lemerítést hátráltató lehetőségeket segíti a program, hanem a feltöltést is. Mint például, hogy van neki 3 fázisa. 80% alatti tartományban gyors töltést ad az akksinak, 80%-tól belassítja, míg a vége felé nagyon lassan tölti a maradék pár százalékot, ezzel biztosítva a jó töltést.

Ellátták a programot battery calibratorral is, ráadásul nem úgy működik, mint a többi, ahol feltöltöd az akksit 100%-ra és benyomsz egy gombot - ezeket mellesleg nem is értettem, hogy tudják ily' módon kalibrálni. Ezt a programot feltöltés idejére kell belőni: le kell meríteni minimum 15%-ra, töltőre dugni, és csak ez után indítjuk a progit, majd amikor feltöltődött, be is van lőve az akksi!

Multimédia, GPS

Tesztvideók

Képek

Képek terén nem tudom, mit kell nézni szakmai szemmel, de azt tudom, hogy este semmit sem lát. Gondoltam csinálok pár szép képet az éjszakai városról, de szóra sem méltó.

Nappali fényben viszont egész jó...

A makró, nekem laikusnak, aki nem ért hozzá, bőven megteszi.
A lenti képen az a sok kék, az mind a törölközőm. :D

Annyit hozzá tennék, hogy a gyárinál találni jobb szoftvert a Google Play-en, én most kipróbáltam ezt a ProCapture-t, és hát sokkal jobb képeket csinál, de most a gyárit tesztelem és nem a különböző progikat.

GPS - Achilles? Vagy mégsem?

Először, amikor a kipróbáltam, sehogy sem akarta beindítani a GPS-t, míg fórumon javasolták, hogy kapcsoljam be a segédleteket, azaz az EPO-t és az A-GPS-t, de valamiért így sem volt hajlandó eleinte működni, mindig WiFit kért. Az volt a furcsa, hogy nem is várt semmire abban a pillanatban, hogy engedélyeztem, rögtön mutatta, hol is vagyok. Ennyi idő alatt be sem kapcsolt a WiFi, gyanúim szerint a háttérben már rég kiszámolta hol vagyok, csak sima hiszti volt. A GPS tesztprogik még így sem voltak hajlandóak megmutatni, hol vagyok.
Akkor sem, amikor kitöröltem az A-GPS adatokat.

Viszont valami csoda folytán - és nem tudom mi segített - most minden működik rajta. Futottam vele (runtastic), direkt csináltam hirtelen cikkcakkokat, és csak kicsivel marad el a Samsung Galaxy Ace GPS-ének pontosságával szemben. Egyszer, amikor megálltam és csak egy kis lépést tettem hátra, egy bő 5 méteres kilengést mutatott a térkép, de ezt és a kezdeti WiFi-zést leszámítva jól muzsikált.

3G, WiFi, stb.

Hát a WiFi sávszélességet nem volt egyszerű lemérni, de még így sem az igazi...

Ebben freemanone kolléga volt segítségemre, aki ajánlott egy progit, amit minden Android usernek érdemes felpattintani, ez az ES File Explorer File Manager.
Ennek segítségével másoltam egy nagyobb fájlt úgy, hogy gépről volt megosztva LAN-on és a WiFiről csordogált le a telómra. Nem tudjuk, hogyan, de volt, hogy elérte a 60.000 KB/s. Arra gyanakszunk, hogy ez csak a memóriába kiírt és ott "felgyűlt" data. Mindenesetre, az átlag sebesség sem volt kicsi, mert 25-30.000 KB/s között volt az átlag. Szerintem az is előfordulhat, hogy KBit/sec volt, ami máris "csak" ~4 MB/s, és így már hihető is.

Azért csak, hogy mit tud, lemértem a netemet és itt az a baj, hogy gyenge a netem, így egyértelműen ez a szűk keresztmetszet, de a jó hír, hogy ugyanannyit hozott, mint az asztali PC. Ha járok valakinél akinél van gyors net, akkor ott is futtatok egyet.

Ugyan ezzel a progival megpróbáltam másolni OTG pendrive-ról is. Eleinte azt hittem, hogy nem jó az OTG, mert nem dobott ki semmit az értesítősávba, de amikor bementem a progiba, láttam, hogy ott van. Szóval ezt is leteszteltem és kezdetben gyorsabb, olyan 6 MB/s volt a másolás, aztán beállt olyan 4,5 és 5 közé. (CORSAIR Voyager)

A 3G-t úgy mértük, hogy egy barátom kölcsönadta a 4G SIM-kártyáját és azon néztem meg. Igaz, egy belsőudvaros kocsma volt, így valószínűleg a térerő sem volt a legtisztább, de ez van...

Ugye egy tesztből nem maradhat ki az Antutu:

Specifikáció, összegzés, végszó

Specifikáció

Összegzés

Ami a telefon megvásárlása mellett szól: nagyon igényes, jó anyaghasználat. Emellett a külső megjelenésre is nagyon ügyeltek, ez talán a legelegánsabb telefon.

Az akksi magáért beszél, aki mondjuk utazik és ott játékkal ütné el az időt, annak elengedhetetlen. Maguk a játékok nem akadnak, én most a Real Racing 3-at próbáltam, és csak egyszer-egyszer akadt meg, amikor elindult a game.

Ami ellene szól:
- nehéz,
- Kínában nem 2 nap alatt gariztatod.

Mindent összevetve 265 $-ért ezt a minőséget és teljesítményt itthon nem kapod meg 100-120.000.- HUF alatt.

Remélem segített eldönteni, mi kell nektek!

Itt még kicsit OFF-ban megjegyezném, hogy a töpszli kis SGS ACE után egy 5"-ra átállni nagyon jó, 1 óra alatt megszoktam. Nagyon tetszik, hogy könnyű gépelni rajta és megvan az a határ, ahol már akár játszani és filmet nézni is lehet, és az, amikor meglátok valakit, aki azt mondja, nem éri át és a kezébe veszi a telefont, hogy rendesen a markában van, nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek.
Én a rövid ujjaimmal egy kézzel használom és mind a 4 sarkát elérem a kijelzőnek. Csak annyi kell, h az ujjaidra fekteted a telót, és nem markolod, mint egy faasztallábat...

Azóta történt

  • ZTE Open: Néptelefon rókabőrben?

    Az alsó kategóriát szorongatja meg, tömegtermék lehet belőle megfelelő szolgáltatói árazás esetén.

  • Vezeték nélküli töltés FAQ

    Elég sok kérdés, tévhit, városi legenda van a vezetéknélküli töltéssel kapcsolatban, megpróbálok válaszolni a kérdésekre.