Budapest-Baja

Budapest-Baja

Európa leghosszabb folyóvízi evezősversenye ami idén ünnepelte 20. évfordulóját. Szerény személyem is indult a versenyen idén harmadszor.

Az alábbiakba egy Norman Károllyal készült interjút olvashattok

Idén huszadszor indul a legnagyobb magyar regatta, a 170 folyamkilométernyi, álló vízre átszámítva is legalább 120 kilométernyi Budapest-Baja hosszú távú evezõsverseny. Elegendõ indokot keresek, hogy miért leszek megint ott.

• Mert jó érzés?
Nem. Gyötrelmes. Tízegynéhány órás, folyamatos erõfeszítés napban-esõben, hidegben-melegben, szélben, tolóhajók hullámai közt, ráadásul háttal. Hat liter folyadékot öntök magamba, amitõl döntõen a bõrömön át szabadulok meg. Ott folyik alattam a hûs és koszos víz, és meg sem mártózhatom.

• Mert gyönyörködöm a tájban?
Nem, részben mert nem érek rá, részben mert a szemembe folyik a verejték, különben is hunyorgok a fényben. Pedig valami szépséges a százhalombattai füstölgõ kéménysereg; a paksi atomreaktor hûtõvízének gõzölgése; a gázlók, ahol hajóvonták találkozása tilos (kivéve velem); a Kalocsa feletti harcibögöly-hadmûvelet, vagy a bajai híd, amelyet teljes óráig vizslatok a tarkómmal, mire biztos lehetek benne, hogy nem délibáb. Örömmel nézek föl rá, ha épp nem homokfújják.

Mérni vagy nem mérni...

A mai délután folyamán birtokomba került egy infravörös hőmérő. Rögtön a gépem jutott eszembe, hogy mit is fűt nekem valójában....

Ő volt a segédsezköz:

A gépem paraméterei:

→Gigabyte MA790X-DS4
→AMD Athlon X2 5000+BE @ 3215Mhz + Asus Silent knight
→2x1Gb Geil Ultra DDR2 1066Mhz @ 800Mhz 4-4-4-12
→FSP BlueStorm II 500W
→SAPPHIRE HD 4850 512MB GDDR3 (Auras Fridge+12cm venti @700/2200)
→Seagate 7200.11 500gb sata2 /Seagate 80gb ATA

Nics benne semmi egyéb ház hűtő. Nincs fent az oldal /mivel nincs neki :)/ úgy üzemel mint a képen!

Vizuális típusoknak:

És most részletezném mit hol, miért, milyen állapotban mértem!

► Alapállapotban terheletlenül:
→Processzor 3215Mhz-en ketyeg a biosban 1,425V-ot kap /azt meg hogy mennyi is ér el hozzá nem tudom :) /Kihasználtság 1-2%, Silent Knight talpán mérve: 28C Bordái 27C

Firefox gyorsítás!

Leírom (nem az én fejemből pattant ki) hogyan gyorsítsuk fel a Firefox-unkat!

Az URL részbe (ahova azt írod pl. hogy www.google.hu), Írd be, hogy:

about:config

Nyomj ENTERT. Ha minden igaz, akkor egy menüben vagy...

Keresd meg ezeket a bejegyzéseket és tedd a megadott állapotba! (TRUE/FALSE)

network.http.pipelining" "true"
network.http.proxy.pipelining" "true"
network.http.pipelining.maxrequests
(Ezt állítsd át 30-ra!)

MAJD, KATTINTS BÁRHOVA A JOBB GOMBBAL!

NEW->INTEGER

ÍRD BE:

nglayout.initialpaint.delay (Az érték nulla legyen!)

HA ADSL-ed van, akkor ezeket kell beállítani még:

network.http.max-connections : 64
network.http.max-connections-per-server : 21
network.http.max-persistent-connections-per-server : 8
network.http.pipelining : true
network.http.pipelining.maxrequests : 100
network.http.proxy.pipelining : true

3870 VS 2900PRO


Egyszer volt hol nem volt, úgy alakult volna a mai napom, hogy egy 2900Pro Crossfire rendszert fogok tesztelni, de sajnos technikai akadályok miatt ez nem jöhetett létre. Ezért gondoltam ha már lelkiekben fel vagyok készülve a tesztelésre miért ne vetném össze a gépemben pihenő Sapphire 2900Pro-t az öcsém gépében lévő szintén Sapphire 3870essel.

A 2900pro nyákja 1,5 centivel hosszabb így a méretbeli különbség elhanyagolható. Mindkét kártya 512Mb-t memóriával rendelkezik ami a 2900ason GDDR3 a 3870en viszont már GDDR4-es található. Mindkét kártya dobozában ugyan azt találtam, kivéve, hogy a 3870hez adtak CF hidat. Mindkét kártya megelégszik 1db 6pin-es PCI-E tápcsatlakozóval. A 3870es hűtése látszólag igen izmos, 3 hővezető cső osztja rá a GPU-ról felszabaduló hőt az egész kártyán elterülő alumínium bordákra, Középen pedig egy 9 centis venti tevékenykedik halkan!
A 2900-as széria más megoldást kapott. A hátul elhelyezkedő kör alakú kis lapátos venti próbálja meg a ház háta mögé a burkolat mögül kipréselni a meleget. Ennek fényében a hűtő teljesítőképességére majd a teszt végén kitérek.