Az okostelefonok, tabletek mellett, az egy lapos számítógépekben is megjelentek az octa-core SoC-ok (8 magos rendszerchipek), viszont ezek igazán, csak 2 különféle quad-core (négy magos) üzemmódra képesek
(az egyik, 'alap', ami kihasználja a legnagyobb teljesítményt, a másik, az akkumulátor kímélése érdekében, csökkentett üzemmódra. Ebből is látszik, hogy ez, inkább tableteknél, okostelefonoknál hasznos, itt az SBC-knél, már nem minden esetben).
Élőben, egyiket sem volt szerencsém kipróbálni, így marad a leírások alapján való összehasonlítás:
(Táblázat részlete, a Wikipédiáról való)
Banana Pi M3
A Raspberry Pi mellett, a Banana Pi ismertebb Magyarországon. A M3, még nem kapható, de a hardver specifikációja, már közzé lett téve:
A rendszerchipnél, nem volt választás, mivel újat kelletett nézni és az A83T-re esett a választás. Némileg gyorsabb lett (négy magra, 1,8 GHz jut - a cikk írásakor, még ezen adat volt feltüntetve a Banana Pi weboldalán - remélem így is marad) és RAM méretét is megnövelték - 2 GB-ra. A MicroSD mellett, az eMMC memóriákat is támogatja (ami sokkal gyorsabb betöltést tesz lehetővé). Újra előkerült a SATA csatlakozó, illetve a kombinált vezérlőgombon keresztül, újra is lehet indítani. Külön kiegészítők nélkül is képes a Wierless Internet és Bluetooth vezeték nélküli átviteli technológiákra, illetve mikrofon és infra portot is kapott. HDMI-ből, már 1.4-es verzióval látták el (az angol Wikin olvasható a HDMI verziók közötti különbség). USB portból, már újra kettő lett (nem beszélek más ember nevében, de ez, számomra nem hátrány) – lehet, hogy emiatt könnyebb az elődjéhez képest. Igazán, már azt vártam, hogy az USB 3.0-át, vagy 3.1-et fognak belerakni (remélem a M4-ben, már az lesz. Az USB-C-t inkább hanyagolni kell).