Hirdetés

Motorola Milestone - OpenRecovery bemutatása

Az alábbi leírás az Anroidiani OpenRecovery 3.3 változatának funkcióit mutatja be.

[telepítés itt]

Opciók az Androidiani OpenRecovery -ben:

Reboot system /újraindítja a telefont/

Settings /Androidiani OpenRecovery beállításai/
■ Go back /visszalépés az előző oldalra - ezt többször nem fogom kiírni/
■ Bash /???/
----Go back
----Enable / Disable color
■ Theme /OpenRecovery témája, kinézete/
----Go back
----Androidiani OR
----Open Recovery
----Sith Edition
----Squirtle
----Stock
■ Keyboard Layout /fizikai billentyűzet kiosztásának beállítása/
----Go back
----Euro qwerty
----azerty
----qwerty
----qwertz
■ Timezone /alapértelmezett időzóna beállítása/
----Go back
----[GMT profiles]

Motorola Milestone - főzött ROM telepítés

Főzött ROM telepítésére két lehetőség van, attól függően, hogy a főzött ROM milyen formában kerül hozzánk.

Szükségünk lesz az alábbi dolgokra:
■ feltöltött Motorola Milestone
■ Androidiani OpenRecovery 3.3 (telepítése, ha még nem lenne...)
■ és a kívánt főzött ROM

Az első és legelterjedtebb megoldás, amikor a főzött ROM egy darab .zip fájl:
1. Letöltjük a kiszemelt ROM-ot.
2. A .zip fájlt a microSD kártyánk " /openrecovery/updates " könyvtárába másoljuk
3. Elindítjuk az OpenRecovery-t*.
4. Wipe data + cache + dalvik, hogy az új telepítésnél ne legyen semmilyen probléma
5. Elnavigálunk az " apply update " menüpontig az OpenRecovery-ben
6. Kiválasztjuk a letöltött ROM fájlt és alkalmazzuk
7. A telepítés végeztével újraindítjuk a telefont

Motorola Milestone - OpenRecovery telepítés

A telepítéshez szükséges dolgok:
■ egy feltöltött Motorola Milestone
RSD Lite
USB Driver
G.O.T. Shouls - ez egy gyári ROM, amiben aktiválva van a recovery menü
Vulnerable recovery only - ez szükséges a recovery menü eléréséhez gyári ROM esetén (G.O.T. Shouls telepítése után nem szükségszerű, de a biztonság kedvéért fel lehet rakni.)
■ és maga az OpenRecovery

Előkészületek:
■ feltelepítjük a rendszerünknek megfelelő USB drivert. Ezután a telefont Bootloader* módba tesszük és rádugjuk a számítógépünkre, majd hagyjuk, hogy a driver felismerje.
■ a letöltött OpenRecovery-t kicsomagoljuk. Egy update.zip és egy OpenRecovery nevű könyvtárt fogunk kapni.
■ a G.O.T Shouls és a Vulnerable recovery only fájlt is kicsomagoljuk, így egy-egy sbf kiterjesztésű fájlt fogunk kapni

Alpenföhn Heidi

Bevezető

Nemrég megkeresett a hazai forgalmazó, hogy nem-e írnék egy cikket a márka első VGA hűtőjéről. Nem gondolkodtam sokáig, egyből igent mondtam a felkérésre.
A gyártó eddig leginkább a processzorhűtők piacán volt jelen -leginkább külföldön, azon belül is Németországban- , de később piacra dobták első videókártya hűtőjüket is, ami ránézésre nagyon impozáns darab. Először ebben a hírben lehetett vele találkozni, de itt még nem lehetett tudni, hogy a borda az Alpenföhn tervezőasztaláról származik.
Az Alpenföhn a német EKL cég egyik leányvállalata, ami az otthoni számítógépek hűtési megoldásaira specializálódott. A tervezés és a prototípusok gyártása Németországban, Leutkirch-ben történik. A tömeggyártás pedig a gyártók többségéhez hasonlóan a távol-keleten zajlik. (Kína, Taiwan és Japán)
VGA hűtőről lévén szó, szükségem volt egy normális, kellően nagy teljesítményű videókártyára, mert az előző 4670-em nem igazán melegedős fajta :) Gyorsan sikerült is kerítenem egy PowerColor PCS+ 4870-es kártyát, amin gyárilag egy elég komoly ZeroTherm hűtés van. (2 hőcsővel, relatíve nagy hőleadó felülettel)
A Heidi is gyorsan megérkezett, úgyhogy vágjunk is bele...

NZXT Vulcan - ronda, de finom!

Bevezető

Pár hónapos kitérő után úgy döntöttem, hogy visszatérek az mATX méretű kuckók világába. A leendő kuckómat már nagyon régen kiszemeltem magamnak, de a beszerzése nem könnyű. Az mATX-es állóházak csúcsáról van szó, az Antec Mini P180-ról. Sok helyen nézelődtem, de sehol se volt raktáron, ahol pedig esetleg be lehetett volna szerezni, ott már "aranyárban" mérték, használtan pedig nem sok mozgolódik a piacon.
Ekkor kezdtem más házak után nézni, de mATX méretben kevés olyan kuckó található, ami "alsótápos" és emellett még kábelmenedzsmentre is van lehetőség és ami a legfontosabb, hogy nálunk is kapható legyen. A keresgélés közben bukkantam rá egy hírre, amiben a cikkem alanya szerepelt.
Elsőre kettős érzelmeket váltott ki belőlem. A belső abszolút megfogott. Fekete, alsótápos, jó felépítésű, megfelelő szellőzés és a kábelek megfelelő elvezetésére is gondoltak. A külső pedig...hát...khm, hogy is mondjam...nem rossz az utóbbi idők NZXT házait tekintve.
Meg is rendeltem, pár hét alatt ide is ért, mivel volt egy kis csúszás az Európába érkező szállítmánnyal, de a lényeg, hogy itt van.

Lancool K58 - Lian-ócó'-Li

Bevezető

Történt egyszer, hogy hosszas gondolkodás után házvásárlásra adtam a fejem. Előző házam egy CM Elite 341-es volt és idővel kicsinek találtam. Tetszett maga az mATX platform meg, hogy olyan kis cuki, de mivel nem volt pénzem egy normális mATX kuckóra, ami egy Antec Mini P180 lett volna (október, november környékén zajlott mindez, akkoriban 30k körül volt az ára), így hosszas gondolkodás után úgy döntöttem visszatérek normál ATX platformra. Minimális ráfizetéssel régi (mATX) LGA775-ös rendszeremet sikerült lecserélnem egy új (ATX) AM3-as konfigra.
Hosszas keresgélés után a Lancool új DragonLord sorozatának középső tagját szemeltem ki, a K58-ast. Ár/érték arányban szerintem ez az egyik legjobb választás mivel hazánkban nem kapható a K56-os kisöcsi.
A Lancool a Lian-Li leányvállalata, tehát van itt sok okos megoldás, minőségi összeszerelés meg Made in Taiwan stb..., de azért nem mind arany, ami fénylik. Viszont ne rohanjunk ennyire előre.
Helyben sikerült is hozzájutnom 17800 jómagyar valutáért. Az első találkozásunkkor kiderült, hogy van benne anyag rendesen, ugyanis 30 perc alatt értünk haza kéz a kézben, gyalog. A lépések számának növekedésével úgy éreztem, hogy egyre inkább nehezebb a "kicsike", de végül csak hazaértem. Fél óra regenerálódás után elég erőt éreztem magamban, hogy kibontsam...