A Konami cult-horror sorozatát még 1999-ben hívták életre, hogy versenybe szálljon az akkori horror játékok királyával a Resident Evil-el. A játék gyökeresen más élményt nyújtott mint a nagy rivális; sorozattá nőtte ki magát, számos kiegészítő rész (Origins, Arcade) regény képregény jelent meg, és bezsebelt számos díjat az évek alatt.
De mindenekelőtt rengeteg rajongót szerzett magának misztikus-melankólikus hangvételével.
A sorozat legfőbb jellemmzője hogy csak és kizárólag a rejtélyekkel és sötét titkokkal teli város azonos; a karakterek nem, minden rész külön történetet dolgoz fel.
Érdekesség hogy az első Silent Hill tervezője az a Keiichiro Toyama; akinek a keze később az Indigo Prophecy-ben is benne volt. Sajnos a rajongók bánatára a harmadik rész után a Team Silent felbomlott, a negyedik részt eredetileg nem is a szériához tervezték; és erősen át kellett dolgozniuk ahhoz hogy beilleszthetővé válljon a Silent Hill mondakörbe.
De hát a shownak mennie kell tovább, az új csapatok idővel meglelhetik azt a ritmust amivel a rutinos psziho-játékkészítő veteránok rendelkeznek, szóval lássuk mire jutott a Silent Hill Homecoming-al az amerikai Foundation9 stúdió.
Hirdetés
Silent Hill Homecoming
Hirdetés

Gamer vagy irodai monitor? Ezek a fő különbségek
PR A monitor kiválasztása nem csupán a méretbeli különbségekről szól – sokkal inkább a felhasználási cél dönti el, hogy milyen típusú kijelzőre van szükségünk.




Aktív témák
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen routert?
- EA Sports WRC '23
- Milyen alaplapot vegyek?
- Az új vezér szerint már nincs a legjobb tíz chipgyártó között az Intel
- Horgász topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...