A mai nappal elkezdett blogbejegyzés-sorozatot elsősorban saját magamnak írom, emlékeztetőül azokra a dolgokra, amiket megtaláltam/megtanultam, hogy később vissza tudjam olvasni. Ha esetleg más is rátalál, és érdekesnek tartja, annak külön örülök.
Az elsődleges inspiráció a közelmúltban a Facebookkal és Google-lal kapcsolatban olvasott cikkek (pontosabban a cégeket érintő botrányok) voltak. Két témáról fogok információt gyűjteni, amik érdekelnek:
1. Hogyan és miért követnek bennünket ezek a cégek a neten? Ártalmas lehet-e számunkra és kell-e védekezni ellene? Ha igen, hogyan? Tudom, hogy ez vélemény-alapú, van akit zavar, van akit nem, engem igen, úgyhogy igyekszem beleásni magam a dologba.
2. Visszaélnek-e ezek a cégek piaci erőfölényükkel, és ha igen, hogyan? Na ez már egy sokkal könnyebben véleményezhető dolog, a neten található információk alapján az első kérdésre a válasz egyértelmű igen. Később majd írok a Google vs DuckDuckGo és a Google vs ProtonMail konfliktusról is.
Valamint a fenti kettőből kiindulva szeretnék írni egy keveset a TOR böngészőről is, illetve az általa használt onion routingról, és arról, hogy miért tesz az bennünket nehezebben követhetővé.
Hirdetés
Követnek-e a neten (tracking, hirdetések, hatalommal való visszaélés)? 1.rész
Hirdetés

Gamer vagy irodai monitor? Ezek a fő különbségek
PR A monitor kiválasztása nem csupán a méretbeli különbségekről szól – sokkal inkább a felhasználási cél dönti el, hogy milyen típusú kijelzőre van szükségünk.




Aktív témák
- Autós kamerák
- sziku69: Szólánc.
- Házimozi belépő szinten
- VoIP telefonálás
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- TCL LCD és LED TV-k
- Akciókamerák
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...