Hirdetés

Internetes Fizetés Biztonságosan

Előszó

A mai napig elég sokan vannak, akik nem mernek Interneten kártyával fizetni, pedig biztonságos, ha tudunk a bankok által kínált elsődleges védelmi vonalról, a másodikról pedig mi gondoskodunk.

Nincs szükség „rendes” kártyára

Általános téveszme, hogy internetes fizetéshez dombornyomott kártyára van szükség. Számlavezetési díj így is, úgy is lesz, akkor meg miért ne hoznánk ki belőle a legtöbbet? A bankoknál létezik az ún. webszámla, a hozzá tartozó virtuális kártyával (webkártya)**. A webkártya abban különbözik a hagyományos kártyától, hogy ténylegesen nem kapunk kártyát, csak egy borítékot, ami tartalmazza a kártya adatait, azaz a fizetéshez szükséges információkat (avagy bizonyos bankoknál egy plasztik lapot). Ez akár számlacsomagban is elérhető vagy külön rendelhető meglévő folyószámla mellé, mely a legtöbb esetben nem jár külön költséggel. Hogy mi ennek a haszna? Elsősorban az, hogy sehol nem kell felfedni a tényleges folyószámlánk adatait. Aztán, hogy erről a webszámláról fogjuk intézni az elektronikus fizetéseinket, így – a hitelszámlával ellentétben – nem tudunk adósságot generálni, annak nem lesz (késedelmi) kamata. Internetes fizetés előtt feltöltve a számlát biztosak lehetünk benne, hogy nem más fogja elkölteni a pénzt. Ha mindezt kiegészítjük a bankok által kínált – szintén csomaghoz köthető, ingyenes – Internetes felületen menedzselhető szolgáltatással, fel sem kell állnunk a fotelből, ha venni akarunk valamit, ugyanis könnyedén átutalható a kívánt összeg a folyószámláról a webszámlára, ami bankon belüli utalásnak minősül, azaz költségmentes és azonnal látható az eredménye. Bizonyos szokásokat megtartva jelentősen csökkenthetjük a számlavezetés költségét. Ez a lépés már önmagában elég biztonságos ahhoz, hogy bátrabban nekivágjunk az internetes vásárlás által kínált kedvezménynek és kényelemnek. A webkártya tehát teljes értékű kártyaként funkcionál, bankja válogatja, hogy éppen MC, Visa avagy AEX***. De mi van még?

Kerékpártúra a Balaton körül

A tavaly nyári túra leírásával most lettem kész, ITT megtekinthető a beszámoló.

Jetski-zni jó!

Nemrég Krétán volt szerencsém kipróbálni a jetski-t. 30 euro / 10 perc, egye-fene, egyszer élünk - mondtam magamban, mikor odamentem a görög emberhez, aki szemmel láthatólag a főnök volt.

Röviden ecseteltem angolul, hogy első próbálkozásom. Elmagyarázta a dolgokat: a hullámokon kis gázfröccsel kell átmenni, valamint leginkább kövessem őt. Két sárga bólya volt kirakva, azon túl lehetett állatkodni, oda és vissza őt követve kellett mennem. Alig vártam már, hogy mehessek, kis izgalommal a gyomromban vettem fel a mellényt, majd irány a víz. Mivel az északi part eléggé szeles, igencsak hullámzott a víz, de mint később kiderült, ez csak jó. Két hullám közt felugrottam a járgányra, majd az ott levő srác - aki tartotta, hogy el ne sodródjon - elmagyarázta, hogy a zöld gomb + pici gáz a start, valamint, ha visszafelé jövök, akkor, ha jelez, a piros gombbal állítsam le. A srác beakasztotta a mellényembe a biztonsági kulcsot, valamint csatlakoztatta a jetski-hez. Ez azért jó, mert ha az ember beleborul a vízbe, a gép egyből leáll.

Kerékpártúra, 190km 3 nap alatt (közte Kaposvár - Zamárdi)

Üdv!

Nos, elhatároztam, hogy írok már én is valamit. Elsősorban bringás élményeimről. Az elsőt ITT olvashatjátok, mivel egyszer akartam megírni s nem átszerkesztgetni a képek miatt a különböző blogok, fórumok miatt - így weblapot írtam. Remélhetőleg bocsánatos bűn :-)