Hirdetés

Jiayu G3 vs. Acer Liquid Gallant Duo

Bevezető és külső


Az Acer


És a G3

Körülbelül fél éve használtam a Acer Liquid Gallant Duo-t (későbbiekben ALGD), amikor a Logouton elolvastam Dominó85 fórumtárs cikkét a Jiayu G3 készülékről. Ha valaki még nem olvasta, a lenti linkre kattintva megteheti:
[link]

Akkor döntöttem el, hogy lecserélem az ALGD-t ezen kínai csodára. Március 18-án munka után kézhez is kaptam a telefont, amit egy ismert aukciós portálon vásároltam egy közvetítő segítségével (egyedül nem mertem belevágni a kínai vásárlásba) 53.800 Ft-ért. Röviden ennyit az elhatározásról és a beszerzésről, mert nem ez itt a lényeg.

Windows 8 laikus szemmel

Ezen írásommal szeretném megmutatni a kedves olvasónak a Windows 8 legszembetűnőbb újításait, de természetesen a teljesség igénye nélkül laikus szemmel, mindennapi felhasználóként.

Az első és legszembetűnőbb változás a boot időben jelentkezik. Az előző, Samsung np300e5z notebookomról készült cikkemben leírtam, hogy a Windows 7 igen lassan, kb. 2,5 perc alatt töltött be, ezzel ellentétben az ablakos rendszer új verziója durva köröket ver boot time-ban az elődjére. A 2,5 perc drasztikusan csökkent, a jelenleg mért idő 18 és 25 másodperc között van.

A rendszer felállása után azonnal szemünk elé tárul az új csempés kezelő felület. Eléggé tetszetős (bár ez szubjektív) és hasznosnak is mondható.
Ugyanúgy, mint egy Windows Phone operációs rendszert futtató mobiloknál, itt is kitehetjük kedvenc alkalmazásaink élő csempéit. Számomra igen hasznos a posta (össze van hangolva a Gmail fiókommal), az időjárás, a naptár, valamint az üzenetek (ez pedig a Facebook profilommal van szimbiózisban ), ezeket napi szinten használom.
Itt kell megemlíteni, hogy élő csempékhez híven ezeket bizonyos időközönként automatikusan frissíti a rendszer.

Samsung np300e5z-a04hu bemutató

Bevezető és külső

A 2012-es év júliusában vettem a teszt alanyát. A specifikációs lista és az ár alapján egész jónak tűnt, bár azt hozzá kell tegyem, nem mozgok valami otthonosan a számítástechnika világában (inkább a mobilkommunikáció csodái érdekelnek).

Mikor kibontottam a dobozt ámultam és bámultam. Szerintem baromi szép a gép, nagyon tetszett ez a fekete-alumínium (persze nem alumínium, csak a színe olyan)-szürke kombó.
A recézett fedlap kimondottan kényelmes, ha a hóna alá csapja az ember a notit, nem kell aggódni, hogy véletlen elejti :) Pár hónapos használatom során semmi kopás nem jelentkezett a burkolaton, bár az a típus vagyok aki vigyáz a dolgaira, de azt meg kell említenem, hogy a billentyűzet szigetecskéi között található fényes műanyag nagy valószínűséggel hajlamos a karcolódásra csillogós plasztik mivoltához hűen.

A zsanérokról csakis szuperlatívuszokban tudok beszélni, még mindig "nagy erő" kell a felnyitáshoz, a gép alját le kell fogni, hogy ki tudjam nyitni a kijelzőt, ellenkező esetben az egész laptop a sarkára emelkedik.

Acer Liquid Gallant Duo bemutató

Bevezető, tartozékok, külső

Emlékeim szerint augusztusban reppent fel a hír az Acer Liquid Gallant Duo-val kapcsolatban, mely már a hír elolvastával szimpatikus készüléknek tűnt. Azt meg kell említsem, hogy akkor még kétmagos processzort emlegettek, melyről idővel kiderült, hogy csak egymagos (de gondoltam sebaj).

A mobilarénás teszt „elemzése” után megérett bennem az elhatározás a vásárlás iránt, és közel egy hónapja megrendeltem a telefont 58 ezer forintért (postával) az Expansys honlapján. A készülék körülbelül 5 nap alatt megérkezett hozzám Franciaországból.

Egy viszonylag nagy fekete dobozt vehettem kézbe, melyen a telefon képe volt látható. A csomag tartalma teljesen átlagosnak tekinthető. Kaptam egy töltőfejet, egy adatkábelt és egy borzasztó minőségű stereo headsetet.

A telefont kézbe véve teljesen kellemes érzés fogja el az embert; masszív, precízen összerakott darabról van szó, szorongatva sem hallat semmilyen nyekergést. A kijelzőt a kamera melletti gombbal oldhatjuk fel.