Egy kis böngészőtörténelem, és hogy miért ne a Microsoft Internet Explorer ikonjára tévedjen az egerünk.
Az első, maihoz hasonló böngésző a WorldWideWeb volt, melyet Tim Berners Lee mutatott be 1990-ben, megindítva ezzel böngészőszoftverek százainak születését. Nagy ugrás volt a az első grafikus böngésző megjelenése, a Mosaic.
A legkisebb, még ma is élő óriás, a Netscape Navigator 1994 októberében indult útjára. Nos, hol van akkor az IE? 1995-ben, mikor a net már javában terjeszkedett, és a Navigator is szép népszerűségnek örvendett, sokat tapasztalt Bill Gates apánk még olyan kijelentéseket eresztgetett, hogy ő nem lát személyes hasznot az internetben, és nem remél nagy jövőt ennek az új "hóbortnak". Addig nem is vesződtek sokat böngészőkkel. Aztán a tanácsadói végül valahogy mégis meggyőzték, és 95-ben a Microsoft is betört a piacra az Internet Explorerrel. A háború elkezdődött.
A Netscape és a Microsoft, lévén óriási verseny, elkezdték egyre inkább másképpen értelmezni az internet nyelvét. Mikor ez a kis játék már akadályozta a fejlődést, az 1991-ben megalapított (ismét csak Tim Berners Leenek köszönhetjük) World Wide Web Consortium közbeszólt, és elfogadta a Netscape variációját szabványnak. Ez nem is meglepő, hisz a Navigator ott csücsült a legtöbb PC-n, és piaci részesedése stabilan nőtt. Ám Bill Gates látta, hogy ez biza nem jó. A Microsoft ezért egy némileg sportszerűtlen módszerhez fordult; beépítette az Explorert a cég operációs rendszereibe. Így a Windows 95-től kezdve az IE együtt terjedt a nála jóval népszerűbb oprendszerekkel. Ettől a Netscape piaci részesedése 1996-ban 86% körül tetőzött, majd lassan, de biztosan esni kezdett. Két éven belül fordult a kocka, és az IE hegemóniára tört, megszerezte a piac több, mint 92%-át.