Kedves Mindenki!
Köszönet az elődeinknek, akik kitaposták az utat: tlala, dchard és beg valamint vampire17 és Criminal017. (Bocs, ha valakit kihagytam!)
TWRP telepítése és rootolás zárt bootloader mellett: (összefoglalva a menetet)
Figyelem! Jelenleg csak a 6.10.13 global dev rommal működik ez a fajta recovery csere!
Hirdetés
Időközben készült két egyszerűbb verzió is: DroiDMEster és tlala által.
Ha, ezek valamelyikében elakadnál, akkor itt találsz hasznos információkat a hogyan-továbbról.
0. A telefonon legyen aktív az USB hibakeresés! Beállítások – A telefonról – MIUI verzió-ra párszor ráböksz, kiírja még hányszor kell, Fejlesztői menüpontot aktiválja: Beállítások – További beállítások – Fejlesztői beállítások – USB hibakeresés.
1. Töltsd le a Kate fejlesztői fastboot ROM-ot innen, direkt link.
2. Bontsd ki TELJESEN (duplán van csomagolva) egy gyökér közeli, egyszerű nevű könyvtárba, pl.: C:\kate.
A kibontás akkor jó, ha a példa szerinti C:\kate könyvtárban látsz egy IMAGES nevű könyvtárat és 6-7 flash_... kezdetű fájlt.
3.Töltsd le a ZCX TWRP flash csomagot innen.
Ehhez a telepítéshez egyetlen fájlra van szükségünk a csomagból, a recovery.img nevűre.
Ezzel a recovery.img fájllal írd felül a kibontott firmware IMAGES könyvtárában az ott lévő eredeti, ugyanilyen nevű fájlt, hogy ha felteszed a ROM-ot, akkor ez a recovery kerüljön fel a gyári helyett.
4. Ha még nincs fent, installáld a MiFlash-t (vagy innen az oldal felső részén van pár link, ahonnan le tudod szedni) és abból a drivereket is – a telepítés végén megkérdezi. Még ne indítsd el.
5. Töltsd le innen a fastboot_edl.zip fájlt, majd bontsd ki a zip fájlt egy mappába.
6. Indítsd el a telefont "nyuszis" Fastboot módban (Volume - és Power együtt – sokáig), és csatlakoztasd a számítógéphez.
7. Kattints a kibontott fastboot_edl könyvtárban az edl.cmd nevű fájlra, a telefon – villogó piros értesítési led – edl módba vált.
8. A MiFlash-el tedd fel a módosított ROM-ot.
Tallózd (Select vagy Browse…) be a példa szerinti C:\kate könyvtárat. Csak akkor nyomd meg a flasht, ha betű+szám név (device) helyett COM xx-et látsz, mert különben hibaüzenetet kapsz.
Frissíts rá (refresh), ha üres lenne a sor.
A flash előtt a képernyő alján állítsd át Clean all vagy Flash all-ra (verziótól függ).
A folyamat változó ideig tart, 130-13133 s is lehet, jelzi amikor készen van.
Ha, a MiFlash hibát dobna: akkor próbálj meg másik verziót feltelepíteni. Előtte töröld le a régit! Amikor drivert, MiFlash-t telepítesz a Windows-t újra kell indítani és az aláíratlan driver telepítést kell megcsinálni.
9. Amikor a MiFlash végzett, a kábelről levéve elsőként Recovery módban indítsd el a telefont (Volume + és Power együtt – sokáig, ne ijedj meg a képtől :-) ).
Ne lepődj meg, ha újraindításkor kínai feliratok vannak a TWRP menügombjain. Az ezen a képen látható pozíciójú Beállítások gombra kell kattintani:
Majd a megjelenő oldal jobb szélén a földgömbös aloldalon állítsd át a nyelvet magyarra/Angolra (kinek melyik a szimpatikusabb):
Kattintsd be a Beállítások menüpont alatt a legelső, fogaskerekes aloldalon a MIUI-OTA frissítés engedélyezését is:
SuperSU telepítése, root jog megszerzése:
Akár itt és most recovery módban, vagy bármikor visszatérve ide meg tudod tenni.
Advanced/Haladó menüpont: SuperSu-ra ráböksz: swipe to install.
Figyelmeztet, hogy ha írásvédett a System akkor nem biztos hogy sikerül. (Az írásvédettséget a Mount/Csatolás-ban tudod megváltoztatni.)
Az egész folyamat alapból, mindent letöltve, kicsomagolva és előkészítve kb. 15-20 percet vesz igénybe. Azonban ha nulláról indulva csinálod, akkor a számítógépedtől, a neted sebességétől függően akár 1,5-2,5 óra is lehet.
A drivereket minden egyes „mozdításkor” telepít a Windows. Várd meg türelemmel, ne kínozd. (Van olyan driver, amit nem is tudom hova teszi, honnan veszi, de 5-15 perc alatt tett fel.)