Antec Mini P180

Hirdetés

Pár éve egy Chieftec házban lakik a gépem. Nem rossz minőségű , de nem voltam maradéktalanul elégedett. Már egy ideje gondolkoztam, hogy kellene egy másik ház. Az utolsó lökést a hangja adta, a bezsúfolt alkatrészek vagy hűvösek maradtak, vagy halkak.

chieftec

A kiválasztásnál az volt fontos, hogy egy halk és szép házat találjak. Az elsőt könnyebb teljesíteni, mint a másodikat. Vezérelvem az "egyszerűen szép" volt. Nem hoznak lázba a ma divatos csilicsáré darabok. Olyat kerestem, ami leginkább egy hasábhoz hasonlít, egy színű és nincs rajt' egérmozi. Végül az Antec mini P180-nál kötöttem ki. A ház három rétegű, belül műanyag, középen rezgést elnyelő, kívül szálhúzott alumínium. A lehető legegyszerűbb sima előlapi ajtó mögött felül egy, alul két 5.25-ös meghajtó hely található. Innen lehet kivenni a két első porszűrőt is. A két 3 1/2-es keret elé 12-es szélkavarókat lehet beszerelni. Felül egy 20 és 12 centiméteres ventilátor van, amiket külön-külön lehet szabályozni egy hátlapon lévő kapcsolókkal. Ez elvileg mind szép és jó.

Antec Mini P180

Antec belső

A régi házban nem volt nagy kupi. Csak az jelentett gondot, hogy a kábeleket nem lehetett elrejteni. Sajnos nincsenek fülek sem, amikhez rögzíthettem volna.

Chieftec rendetlenség

Az új házba sokkal szebben el lehet mindent rendezni. A Táp alulra került, egy teljesen leválasztott rekeszbe. A kábeleit kényelmesen el tudtam rejteni az alaplap tálcája mögött. A SATA kábelek is jól elbújtathatóak, a tálcán bőven van kivágás azoknak is. Az alaplap már nem akart elsőre bemenni, a hátlapi 12-es venitit ki kellett szednem. A processzorra egy Thermalright HR-1 került passzív módban. Az optikai meghajtó is pont befért, de egy 2 cm-el hosszabb darab már kilógna előre. A merevlemezeket gumi távtartókkal csavaroztam a helyükre. Az első körben természetesen fordítva. Az alsó keret elé bekerült egy 12-es Noctua. A képről hiányzik ez a tartó és a 4850 is. Az utóbbi csak a ventilátor leszedése után ment be a helyére, a tartó viszont sehogy az Accelero S1-től.

A gépet majd 3 órát szereltem. Gyakorlatilag minden csavarral van a helyén, igyekeztem szépen elrendezni, a tápkábeleknek 4x futottam neki. Nem kapkodtam és mindent 2x ellenőriztem. Az összerakott gépen ellenőriztem a melegedést. A GPU nem ment 65 Celsius fölé, a CPU pont elérte Orthossal a 60-at. Pár apróság persze maradt:

- A CPU hűtése nyáron nem lesz elég, alul kell feszelni és rá fogok rakni egy légterelőt vagy halk PWM-es ventilátort.
- Szépészeti kezelések, mint a világosbarna Noctua, sárga piros kábelek
- Alulra fekete mobil rack
- Ha befér csere 14-es ventilátorokra

A ház 85%-ban teljesíti az elvárásaimat, ami nem rossz. Ami tetszett:

+ A ház minősége átlagon felüli
+ A gép nagyon csendes, jók a rezgéscsillapítók
+ 20cm-es ventillátor,
+ A kábelek több módon is elvezethetők
+ Nincs kivágás, lila ventilátor vagy más hasonló az elő és oldal lapokon

Ami javítható:

- Ha már felülre beépítettek egy nagy ventit, akkor ugyanezt megtehették volna alul is. Nem kellene se előre, se hátulra, mert a levegő lentről fölfelé áramlana.
- Feketére fújták a belsejét, de nem húztak harisnyát a ház kábeleire.
- A felső merevlemez tartó ütközik az alaplap tápcsatlakozójával, pár perc igazgatással ment csak a helyére.
- Az alsó tartó nem rakható a helyére nagyobb videokártyánál
- Az előlapi ventillátorok és a szűrő között perforált lemez van, a venti nem sínes gyors rögzítőben van.
- A merevlemezek cseréjéhez ki kell venni a tartót. Valamilyen csavar nélküli rögzítéssel ez elkerülhető lenne. Persze csak akkor, ha vagy merőleges az alaplapra a tartó, vagy előröl hozzáférhető.
- Hotswap keret nem beépíthető, csak mobil rack, mert csak két darab 5.25-ös kívülről hozzáférhető hely van. Egy 3 U magas 12cm-es ventivel szellőztetett keret megoldaná az előző 4 problémát.

Ebben a méretben sajnos nincs jobb. Vagy a belső elrendezés felel meg, de a külső ronda, vagy szép-szép, de a belső elrendezése csapnivaló.

Még van hozzászólás! Tovább