Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Graphics válasza zeherfoltan7 (#5199) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, de kezdj neki az elején szerintem.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5202) zeherfoltan7 válasza Laza... (#5200) üzenetére


zeherfoltan7
csendes tag

oké igazad van de akkor mit csináljak?

(#5203) Graphics válasza zeherfoltan7 (#5202) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5204) zeherfoltan7 válasza Graphics (#5201) üzenetére


zeherfoltan7
csendes tag

H a boot cwm-et választom akkor elindul a cwm!

(#5205) Graphics válasza zeherfoltan7 (#5204) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felmásolod SD-re a cuccokat, a CWM-ben pedig a következőket csinálod.

Most elsonek csinald meg a wipeket:
- wipe data, factory reset
- wipe cache partition
- advanced/wipe dalvik cache

Most telepitsd a romot, es az egyeb csomagokat:
- Install ZIP..

- Chose zip from /storage/sdcard0

- MK44.4-X9180-201412242126-UNOFFICIAL.zip (ez a ROM)
- gapps-20141103-signed.zip (ez a Google csomag, Play, stb.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5206) peestike


peestike
senior tag

sziasztok! a 12.24es mokee ma már meghülyített teljesen... :O
ez a hívásszakadás már kiborító. egész nap figyelem, arcom nem ér hozzá, képernyő szépen kikapcsol, aztán többször szakadt már, mint nem...
CM rom ugyanilyen dolgokat művel? van erről valami infó? a végén még visszarakom a gyári romot.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5207) Senais válasza peestike (#5206) üzenetére


Senais
aktív tag

tedd fel a gyárit ;]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#5208) peestike válasza Senais (#5207) üzenetére


peestike
senior tag

el tudnék vele lenni, ha legalább a hangerő gombokkal való ébredést tudná. meg memóriában azért mokee alatt több maradt.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5209) Senais válasza peestike (#5208) üzenetére


Senais
aktív tag

xposed, egyszerű és elegáns
vagy fogsz egy atx-es gyárit és atx beállításokban bekapcsolod

a memória engem mondjuk nem érdekel mennyi van, arra van hogy használva legyen, a lényeghogy ne laggoljon a rendszer :)

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#5210) Senais válasza Senais (#5209) üzenetére


Senais
aktív tag

Ott a volume wake-up, csak hogy szemléltessem :)
(Nem tudtam mar szerkeszteni az elozot)

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#5211) 426os válasza Senais (#5210) üzenetére


426os
őstag

Mi ez az ATX cucc, valamiről lemaradtam? :)

.

(#5212) Senais válasza 426os (#5211) üzenetére


Senais
aktív tag

kínai fórumokon elterjedt mod, mindenféle cuccot lehet benne állítani, kb mint egy előretelepített xposed egy halom modullal

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#5213) peestike válasza Senais (#5209) üzenetére


peestike
senior tag

ha minden kötél szakad az lesz a vége.... :)
aztán majd csak megszokom a gyári zárképernyőt is! (sok bajom van mi? :DD )

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5214) Senais válasza peestike (#5213) üzenetére


Senais
aktív tag

Én meg a gyári zárképernyőről nem tudok leszokni... :C

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#5215) roti86 válasza peestike (#5206) üzenetére


roti86
őstag

Nálam úgy néz ki helyrejött (kopp-kopp). Amit csináltam: Visszaraktam a gyári érintetlen 666 Mb-os H116 ROM-ot gyári recoveryből. Gapps-ot nem erőltettem. Majd kalibráltam a közelségérzékelőt: *#777# és *#776# kódokkal. Ezután ment vissza a Mokee 1224 (Wipe data/ factory reset CWm recoveryben).

Eddig kb 1 hete nem jött elő! Akinek ilyen gondja van próbálja ki és jelezzétek itt a fórumon, hogy segített e.

(#5216) tototos válasza Senais (#5210) üzenetére


tototos
őstag

Este próbálom a davinking 1.16-t ;)

[ Szerkesztve ]

(#5217) ra^ven válasza roti86 (#5215) üzenetére


ra^ven
senior tag

Jó szeánsz. :DD
De lehet semmi köze hozzá hisz valakinél megvan a jelenség valakinél nincs. Én sokat beszélek, de nálam rendben eddig.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#5218) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
Megjött a telefonhoz a kijelző, csere úgy zajlott, mint az általatok linket videóban, valami mégsem jó. Bekapcsolom a telefont, van mikor már a zte felirat után elsötétül, mintha akksit kivenném, és ujra beindítani csak akkor tudom, ha az akksi ki-be. Van mikor betölti teljesen a redszert, és mikor hozzáérek a kijelzőhöz, akkor "áll le". Harmadik verzió, az hogy betölti a rendszert, és kb fél perc múlva sötétül el.
Valami ötlet, hogy mi a baja?

Updééét: botloader menüben (hangerő le+bekapcs) bármeddig elszöszmötölhetek, nem áll le.

[ Szerkesztve ]

(#5219) Laza... válasza szobipeti199 (#5218) üzenetére


Laza...
addikt

Az, hogy spóroltál 2 ezret. Nem élcelődésből, komolyan mondom

Never give up!

(#5220) Graphics válasza szobipeti199 (#5218) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért nem került rendes szerelőhöz?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5221) szobipeti199


szobipeti199
tag

1, nem 2 ezret, mert én megvettem 12ért a kijelzőt, általad ajánlott srác meg 18ért akarta megcsinálni, bárhogy számolom az nem 2ezer.

2, elektrotechnikus vagyok, akár hívhatom is magam "rendes" szerelőnek, de egy kijelzőcsere, amihez egyébként linkeltetek nagyon jó szájbarágós videót (amiért megint csak köszi) nem hiszem hogy kifogna bárkin.

Szóval ha "rendes szerelőnél" lenne a telefon is ugyanúgy jönne a kérdés, hogy mi a baj, mert egy kijelzőcserétől nem kéne ezt produkálnia szerintem.

(#5222) Graphics válasza szobipeti199 (#5221) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elképzelhető okok:

Szalagkábel szakadás
Lehet, hogy revízió eltérés van a kijelzők között.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5223) Laza... válasza szobipeti199 (#5221) üzenetére


Laza...
addikt

Na igen, csak neki bejáratott forrása van. De ez már nagyon off, örülök hogy "olcsóbban" sikerült a semmi. Ezzel mi lett?

Never give up!

(#5224) wwenigma válasza Laza... (#5223) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor a masodik kollega a heten akinek nem sajat cucchoz kell segitseg hanem javitgat. :U En genyo vagyok es nem segitek ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5225) tvamos válasza wwenigma (#5224) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van, aki tud tobb telot is leejteni?!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5226) szobipeti199


szobipeti199
tag

Egeret hozzádugva, és úgy indítva elindul rendesen a teló, működik is amíg a kijelzőt nem tapicskolom, viszont ha hozzányúlok rögtön kikapcs. Az viszont feltűnt, hogy rettenetesen lassú lett a telefon, a kurzor is akadozik ahogy mozgatom, kamera vagy bármelyik app indítása 10 mp-t is igénybe vesz. Szoftveresen is lett valami kínja vagy mi?!

Lehet hogy eleve hibásan jött a kijelző? Egyébként mikor kérdeztem, akkor azt mondtátok bármelyiket lehet rendelni, nincs eltérés :F

Laza..: én eggyáltalán nem örülök, nem véletlenül rendeltem meg olcsóbb helyről... Abban nemtudom mi off, ha segítséget kérek. Blackview azóta sem lett szétszedve, nem volt rá időm, meg túl sok esélyt sem látok arra hogy működjön egy akkora zuhanás után.

wwenigma: elárulom neked, hogy saját teló mind a kettő, mikor összetört a zte, üzembe vettem az addig nem használt blackviewet, ami aztán melóhelyen kiesett a zsebemből és a vagon tetejéről zuhant úgy sacc per kb 3 métert. De egyébként nem értem mirefel ez a rosszindulatú hozzáállás, ha nemis a sajátom lenne. Fórum azért vagy tudtommal hogy segítsünk a másikon ha tudunk. Tipikus magyar mentalitás... :(

(#5227) Laza... válasza szobipeti199 (#5226) üzenetére


Laza...
addikt

Tökre félreértesz. Az hogy mi a szakmád, egy dolog. Egy másik a gyakorlat. Egy haverom egy német cégnél vezető informatikus, pedig érettségije sincs, havi ~7k euróért. Érted?!

Never give up!

(#5228) szobipeti199 válasza Laza... (#5227) üzenetére


szobipeti199
tag

Jó, veszekedhetünk itt ezen napestig, de nem könnyebb lenne megérteni, hogy egy szimpla kijelzőcserébe nem törik bele a bicskám, megvan hozzá a kellő gyakorlat stb stb stb... Nem azért írtam ide, hogy ezen kárörvendj, hogyte megmondtad, hanem segítséget szerettem volna kérni, hátha valaki találkozott már ilyennel.

Egyébként meg pont attól az embertől akitől a telefont vásároltam, nem ezt várnám. Meg szerintem a többi vásárló/jövendőbeli vásárló sem...!

(#5229) Laza... válasza szobipeti199 (#5228) üzenetére


Laza...
addikt

Én voltam az első aki a megoldást javasolta, összehoztalak a megoldással - ez öngól. Részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#5230) wwenigma válasza szobipeti199 (#5226) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezzel a magyarozással le lehet allni erre kivetelesen harapok... :((( Nem segitek ingyen azoknak akik sulyos pénzeket akasztanak le es elvarjak hogy en az idomet áldozzam be hogy nekik jo leygen.... :U Problem? Az hogy kivetelesen szerencsétlen voltal, hat arrol nem tehetek.

Nem a kijelzocserebe hanem a kivalasztasaba tört bele, valszeg mas revizio vagy tipus... gondolom a régin es az ujon nem ugyanaz a tipusjelzes szerepel? Esetleg az segitene.... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5231) iscsu válasza roti86 (#5215) üzenetére


iscsu
tag

A hívásszakadás nálam is meg-megjelenget. Nem rossz ötlet, hogy a közelségérzékelőhöz van köze, mivel úgy tűnik, hogy ha rohadtul odafigyelek, hogy hogy tartom, és ne kapcsoljon be a képernyő, akkor nincs baj (bár nem sokat próbálgattam).
A kalibráláshoz a kód csak gyári ROMon megy, ugye?

(#5232) szobipeti199 válasza wwenigma (#5230) üzenetére


szobipeti199
tag

Nem én kezdtelek el b*szatni, úgyhogy nézz magadba mielőtt raplizol itt.

[ Szerkesztve ]

(#5233) Senais válasza iscsu (#5231) üzenetére


Senais
aktív tag

szerintem elég, ha gyári recoveryben megcsinálod a kijelzőkalibrálást, bár nem próbáltam még

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#5234) Laza... válasza iscsu (#5231) üzenetére


Laza...
addikt

Igen. Bár vannak ilyen kalibrálós progik a neten, a lányom telóján nem váltak be (TCL s950 - azon is előfordul ilyen)

Never give up!

(#5235) Pool_ válasza szobipeti199 (#5232) üzenetére


Pool_
tag

Bár csak ötlet, de ha recoveryben szépen működik a kijelző, én újratelepíteném a romot. Lehet nem, de nekem olyan emlékeim vannak hogy a telepítés után az első indításkor lesz felkalibrálva a touch szenzor, ami szerintem a te problémádat is okozhatja. Egy próbát megér ha még nem próbáltad. Egyébként egy kijelző cseréhez én sem vittem soha szerelőhöz telefont, pedig már cseréltem párat. Soha semmilyen gond nem akadt.

(#5236) dealerman válasza szobipeti199 (#5218) üzenetére


dealerman
senior tag

Én is megnézném mi van a két kijelzőre írva ! még egyszer ki és vissza,hátha mégse érintkezik,feltolni rá így egy rendszert,mi van ha nem ismerte fel "rendesen"............

18k ? :U nem mondtad ez nem nót vagy szifon sorozat ? :))

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

(#5237) Laza... válasza dealerman (#5236) üzenetére


Laza...
addikt

Bő egy hónappal ezelőtt nem is volt 20k alatt.

Never give up!

(#5238) zeherfoltan7 válasza Graphics (#5205) üzenetére


zeherfoltan7
csendes tag

Kedves Duliee! Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszodat, anélkül, hogy te hivatkoznál a user error, meg a többi baromságra vetted a fáradságot és leírtad a megoldást! A telefonom tökéletesen sikerült a ROM csere Szerencsére vannak még ilyen emberek ezen a fórumon!

(#5239) Senais válasza zeherfoltan7 (#5238) üzenetére


Senais
aktív tag

"Én kérek elnézést:-)!"

amúgy nem azért, de kb minden le volt írva vagy 3-szor (laza blogjában, a telepítőben, meg párszor még itt a fórumon). tényleg.

Végülis mi volt a hiba?

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#5240) Upo válasza Senais (#5239) üzenetére


Upo
addikt

Nyilván az hogy újra kellett húzni a romot a készüléket az asztalon hagyva hogy újrakalibrálja az érintőt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5241) szobipeti199


szobipeti199
tag

Régi érintő chipjén a felirat: Goodix Gt915L 1409-B24A 13cv1500 e5a527xxxx
Új érintő chipjén a felirat: Goodix Gt915 1345-B16A 135a2500 63166s100x

Úgy, hogy az érintő szalagkábeljét nem dugtam a telóra, egérrel mahinálva megint olyan gyors lett mint volt. Az új érintőpanel kavarhat be neki?

Pool: recoban csak a hangerő gombal tudok navigálni, érintő nem műxik olyankor, ugyanaz kb mint amikor egérrel indítom, és nem érek a kijelzőhöz, tehát nem "rendes szerelőként" azt a következtetést vonom le, hogy az érintő bolondítja meg. Mind1 már, most közellenség lettem, hogy nem a Laza.. haverjához vittem szereltetni, hanem meg mertem próbálni házilag..

Delaerman: szétszedtem, összeraktam ugyan azt csinálja sajnos. Hát igen, ahoz képes hogy az alkatrész megvan 12ből no comment. De látod Laza szerint milyen olcsó az a 18.....

Ma már nem romolok, mert megyek melózni, de holnap megint nekiveselkedek. Addig ha valakinek van valami ötlete azt megköszönöm. Nameg persze köszönöm az eddigi segítséget is srácok!

Ja és [ezt] rendeltem.

(#5242) Laza... válasza szobipeti199 (#5241) üzenetére


Laza...
addikt

A gyári recoban van touch kalibrálás, még azt megpróbálhatod.

Igen, olcsó lett volna, mert így nem jó, új rendelés, új várakozás, stb. Én kérek elnézést. Komolyan

Never give up!

(#5243) zeherfoltan7


zeherfoltan7
csendes tag

SD kártyán összes hely 7,39
Elérhető. 7,37

Az sd kártya üres.

Van valakinek ötlete 1.15 gyári ROM.

(#5244) Graphics válasza zeherfoltan7 (#5238) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Hát végülis ha úgy nézzük user-error volt ,de az olvasással meg lehetett oldani.

A lényeg, hogy sikerült, valószínűleg valami lépés kimaradt gondolom :)

@2.kérdésre: 8GB-os kártya? Egyszerű, az informatika nem 1000, hanem 1024-es. Kettes számrendszerre épül.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5245) wwenigma válasza szobipeti199 (#5241) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

18ert mukodne de hagyjuk inkabb... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5246) zeherfoltan7 válasza Graphics (#5244) üzenetére


zeherfoltan7
csendes tag

Elismerem az én hibám volt a program tökéletes, csak nekem valamiért nem ment! Az bajom, hogy valamiért úgy látja a telefon, hogy az sd kártya tele van pedig nincsen rajta semmi, a fényképező is kiírja, hogy nincsen hely rajta. Visszaolvasva a forumon ez lehet valami sd0 sd1 beállítási probléma?

(#5247) Graphics válasza zeherfoltan7 (#5246) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vagy hibás a kártya?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5248) zeherfoltan7 válasza Graphics (#5247) üzenetére


zeherfoltan7
csendes tag

A kártya jó pc-n látszik hogy van hely rajta!

(#5249) Graphics válasza zeherfoltan7 (#5248) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Formázd le a telefonon.

Amúgy kérdés: melyik verzióról van szó?

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5250) zeherfoltan7 válasza Graphics (#5249) üzenetére


zeherfoltan7
csendes tag

1.15 fox, megpróbálom formázni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.