Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) kóóó válasza CPT.Pirk (#12450) üzenetére


kóóó
aktív tag

Nem rebootol mert amint beutom a pin kodot par masodperc utan a kezemben ujra keri es nincs halozat.

Gondolkodtam mar egy gyari rendszeren vagy egy frissebb CM-n, de be van lakva a telom es nem ismerek egy mentest hasznalo programot se. TB-t egyszer neztem meg OnePlus telomon, de nem jottem ra, hogy kell hasznalni.
Viszont mostanaban egyre tobb anomalia szokott elojonni. :/

Üdv.: kóóó!

(#12452) CPT.Pirk válasza kóóó (#12451) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez esetben nem tudom mi okozza a gondot.

Mondjuk maga az android 5+ már visszarakja a telepített programjaidat egy frissítés után, csak a tárolt adatok vesznek el ha nem használsz valamilyen backupot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12453) kóóó válasza CPT.Pirk (#12452) üzenetére


kóóó
aktív tag

Ha csak egy frissebb CM-t tolnek fel CWM-bol, akkor is eltunne minden vagy csak frissitesnek venne es maradna minden?

Üdv.: kóóó!

(#12454) CPT.Pirk válasza kóóó (#12453) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg lehet próbálni, de előtte csinálj egy biztonsági mentést a cwm-ben a mostani rendszeredről, mert a rátelepítés nem szokott jó végeredményt hozni, az ilyesmit jobb tisztán csinálni.

A mokee csinálja úgy a saját OTA frissítését, hogy felrakja magát, majd még egy ideig újra optimalizál minden appot utána.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12455) KurtCobain válasza kóóó (#12451) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ezt szokta nekem is csinálni ritkán. Recovery-ből újraflashelem a modem fájlt, és egy jó ideig okés.

(#12448) trouble:
Igen, custom recovery alól.

(#12453) kóóó:
Akkor tűnnek el a dolgaid, ha factory resetet csinálsz (wipe-olod a /data-t). Azonos portok között lehetséges a frissítés, pl. ha AMSUser féle CM-ed van, abból wipe data nélkül frissíthetsz a novemberire. Vagy ha Mokee van fent, akkor felrakhatsz újabb Mokee-t. A cache-t és a dalvik cache-t viszont wipe-olni kell.
Elméletileg nem kéne gondot okoznia, de előfordulhat, szóval egy recovery alóli backup minden esetben szükséges.
Ezt egyébként dirty flash-nek hívják.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#12456) trouble válasza KurtCobain (#12455) üzenetére


trouble
senior tag

Most, hogy itt olvasgatok, ugrott be, hogy egyszer nekem is eldobta sim-et kompletto, és csak a reboot oldotta meg a dolgot. Ja még a tegnapi eszmecserénkhez, Tmob-os a sim. Egyelőre lekopogom most, hogy automatára tettem a GSM/WCDMA-t erős nyúzás mellett is kuss van, meglátjuk !?

(#12449) kóóó: ez a legfrissebb Mokee MK51.1-x9180-160203-RELEASE. Egyébként meg szuper, mintha új telefonom lenne, nekem nagyon tetszik, kb 20 perc alatt tiszta telepítéssel fent van ! Visszatérve a jelenségre nekem az előző Zte V967- is csinálta, ott ha a kocsiba bluetooth-on fogadtam hívást egyszerűen kiütötte a sim-et, a rom csere sem oldotta meg :F

(#12434) CPT.Pirk : ez azt jelenti, hogy a Mokee mindig fel fogja kínálni a verzió frissítését, ha van új stabil rom frissítés, vagy automatikusan frissül a rom ?

[ Szerkesztve ]

(#12457) kóóó


kóóó
aktív tag

Valaki esetleg nem tudna megtanitani Titanium Backupot hasznalni? :B :B
Olvastam mar rola itt valahol, de nem sikerult sehogyse rajonnom a hasznalatara. :(
Szokott olyat is csinalni, hogy megy a wifi, mutatja is a jelet, de megsincs net. Olyankor egy repulo uzemmod es ujra van net....
Ez van most fent. Igy vettem hasznaltan a telot.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#12458) CPT.Pirk válasza trouble (#12456) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Felajánlja gondolom. Sajnos még mindig nem jött meg az új SD kártyám, így még nem raktam fel a Mokee-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12459) llll


llll
senior tag

a hungobungo-féle rommal használ vki sygic-et?
mert nekem nem indul el (nem jön létre a sygic mappa)
vki tegye már meg, hogy csak kipróbálja neki elindul-e

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12460) llll válasza llll (#12459) üzenetére


llll
senior tag

...meg is válaszolom, hátha vkinek hasznos lesz:
szóval a mokee alatt minden oké működik a sygic, a hungobungo alatt vmiért nem akarta az igazságot

Soha többet DPD!

(#12461) Upo válasza llll (#12460) üzenetére


Upo
addikt

Igen, gyári és gyári alapú romokkal nem megy a 15-ös sygic, csak a 14-es. Amíg azt használtam, addig 14-es volt fent, és a play áruházban a sygicre tiltva volt a frissítés. CM alatt működik a legújabb is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12462) kóóó válasza trouble (#12456) üzenetére


kóóó
aktív tag

Szoval ha felteszem ezt: Mokee MK51.1-x9180-160203-RELEASE. Kell meg valamilyen kernelt, fixet feltennem esetleg? Vagy valamilyen tanacs mire figyeljek, mit csereljek?

Üdv.: kóóó!

(#12463) peestike válasza kóóó (#12462) üzenetére


peestike
senior tag

ehhez nem kell másik kernel, nem igényel fixet, a sajátja jó lesz.
ezt csak használni kell már. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#12464) Telda


Telda
addikt

Hali!

Mostanában egyre többet fordul elő, hogy eldobja a simkártyát a telefon.
Kiírja hogy nincs sim, indítsam úja. Újraindítás után működik rendese megint egy darabig.

(#12465) zetecR válasza zetecR (#12423) üzenetére


zetecR
addikt

Erre tudtok valamit mondani?
Vagy szedjem szét és meglátom? :)

(#12466) trouble válasza Telda (#12464) üzenetére


trouble
senior tag

12444-12445-12446-12447-12456 hsz. :)

(#12467) Telda válasza trouble (#12466) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, pedig ezt még olvastam is. :D
Teszek egy próbát, meglátjuk mi lesz. De nem GSM/WCDMA automtikuson volt.

(#12468) llll


llll
senior tag

a mokee-ból végképp kimaradt a gyári hívásrögzítő, vagy csak én nem találom?
ez viszont a hungobungo-ban működött szuperül :(((
(a play-es alkalmazások eddig úgy vettem észre vmiért a nyomába sem érnek a gyáriaknak - ha van ilyen vmelyik telón)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12469) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Hosszú használat után a családban az egyik 1/4 -es verziónál (MoKee1224) azt kezdte el csinálni a telefon, hogy az sms üzenetek nem jönnek meg. Ahogy újraindítod a telefont ezek megérekeznek majd 1 nap elteltével szintén ez a helyzet.

Találkozott valaki ilyennel? Mit javasoltok?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#12470) trouble válasza Telda (#12467) üzenetére


trouble
senior tag

Preferált-on volt, egyelőre mióta automatára raktam, nem volt gond :))

(#12471) asdf_ válasza ra^ven (#12469) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem gyari romon volt ilyen ket hete. Hangfal mellett volt a cumo, banki megerosito sms-t vartam, hallom, hogy pattog a hangfal, de a telefon nem jelezte az sms erkeztet. Reboot utan meg bejott (raadasul mindket sim-re beejtette ugyanazt az uzenetet). Mar ott voltam, hogy gyalu es kenytelen vagyok ujra belakni a telefont, aztan egyszercsak magatol helyrejott.

(#12472) kóóó válasza peestike (#12463) üzenetére


kóóó
aktív tag

Azt hittem van benne gapps, most meg szivok vele, hogy melyiket es honnan szedjem le :/

Üdv.: kóóó!

(#12473) kóóó


kóóó
aktív tag

Valaki linkeljen mar pls egy mukodo gapps erre az uj mokira mert amit leszdtem eddig error 70-el hibat dob es nem rakja fel :$

Üdv.: kóóó!

(#12474) trouble válasza kóóó (#12473) üzenetére


trouble
senior tag

Mondjuk az engem is érdekel(a tapasztaltabb userek válaszát várva), hogy a gapps csomag a rom-hoz
csak az kompatibilis ami egyezik dátumban a rom realese napjával ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12475) kóóó válasza trouble (#12474) üzenetére


kóóó
aktív tag

Innen szedtem le a stock 5.1.1-et, de hibat dob...

Kellene esetleg az md5 falj is vagy mi lehet a gaz?
Kellene gyorsba egy telefonszam, de nincs semmi mert nem tudok semmit se play nelkul telepiteni :/

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#12476) Victoryus94 válasza kóóó (#12475) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az md5 fájlal csak azt tudod megnézni, sérült-e a telepítőd.

[ Szerkesztve ]

(#12477) trouble válasza kóóó (#12475) üzenetére


trouble
senior tag

Bocs eddig tartott a tudományom, én a passzoló dátumos rom-ot majd a gapps- ot símán felraktam azt csá! Ja az én telómon Philz Touch Recovery va, hát ennyi :((

(#12478) Upo válasza Telda (#12467) üzenetére


Upo
addikt

GSM/WCDMA auto óta nekem se dobálja, amsuser féle cm12.1 20151120-i utolsó.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12479) kóóó válasza trouble (#12477) üzenetére


kóóó
aktív tag

Megvan a hiba, a nano verzio felment, ugy nezz ki, hogy alap 2GB hely keves a stock gapps-nak.
Mondjuk mar nem varialtam, az azonos napi gapps csomagot tett fel.

Üdv.: kóóó!

(#12480) peestike válasza Upo (#12478) üzenetére


peestike
senior tag

ez mióta tart nálad?
én kezdetektől szívok vele, mióta van rá 12.1 1-2 hétig jó GSM/WCDMA preferált módban, aztán GSM/WCDMA automatikus, ez is 1-2 hét, majd pár naponta váltogatni kell, mert nem kapcsolódik a mobilnet. vagy reboot-olni.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#12481) kóóó


kóóó
aktív tag

Feltettem ezt az uj mokee-t, de nagyon idegesit, hogy a menut betu sorrend szerint lefele gorgetve mutatja. N tudjatok esetleg, hol tudnam atallitani alapra?

Üdv.: kóóó!

(#12482) trouble válasza kóóó (#12481) üzenetére


trouble
senior tag

Másik launcher, google, vagy nova, esetleg vmi. másik.

(#12483) kóóó válasza trouble (#12482) üzenetére


kóóó
aktív tag

Mar megtalaltam a gyariban, de koszi.
Nem kell feltenni semmit.

Üdv.: kóóó!

(#12484) Upo válasza peestike (#12480) üzenetére


Upo
addikt

November közepe óta kb. Kicsúszott a kezemből, esett vagy 20 centit. Szerencsére rajta volt a tok, még azon se látszik semmi. Pár napra rá kezdte dobálni, azt hittem hogy azért. Vettem másik telefont amit azóta eladtam, visszaálltam erre. Ekkor szét kellett szedni, mert a hátsó hangszóró nem akart szólni. Megigazítottam, meg az antenna kontaktusokat is, akkor állítottam át a beállítást is. Hogy most ettől lett jó, vagy a szereléstől azt nem tudom, de most már hetek óta jó.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12485) trouble válasza kóóó (#12483) üzenetére


trouble
senior tag

Igen én nem is nézegettem tovább mert már régóta a Novát használom.
Modjuk azt értem, hogy megriadtál, mert nekem is majd kiugrott a telefon a kezemből
az abc sorrend láttán :Y

(#12486) Upo válasza trouble (#12485) üzenetére


Upo
addikt

Milyen menüről van szó? :F A beállítások?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12487) trouble válasza Upo (#12486) üzenetére


trouble
senior tag

Az alkalmazások voltak a a mokeeban abc sorrendbe alapból.

(#12488) Upo válasza trouble (#12487) üzenetére


Upo
addikt

Ja, jó. Nekem az nem gond, legalább nem kell átállítanom. Most megy a cwm mentés a cm12.1-ről, mindjárt rápróbálok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12489) kóóó


kóóó
aktív tag

Melyik camera appot tegyem fel szerintetek?
Melyik a legvallalhatobb?
Menjen a gyari ami az uj mokee-ba van?
Vagy tegyem fel a google camera appot, esetleg a cyanogen camera?
Ki melyiket hasznalja, mit javasoltok?

Üdv.: kóóó!

(#12490) Upo válasza kóóó (#12489) üzenetére


Upo
addikt

Én a nubia kamerát használtam cm alatt, mokee alatt majd kiderül, most települ.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12491) Upo


Upo
addikt

Hú ez a mokee nagyon bazári így első indításra. Értesítési sávon villog-számol, menüben scrollozáskor effektezik meg minden. De úgy néz ki lassan megtalálom hogy hol lehet őket kikapcsolni.
Duplakoppos ébresztés nem működik. A navigációs gombokon duplakopp néha bekapcsolja a ledet (néha nem), de mindig másik gombra. Pl. home duplakopp - bekapcsolja, még egyszer - kikapcsolja. Még egyszer - rezeg egyet, de nem kapcsol. Ekkor pl. a vissza gombon duplakopp - bekapcsolja, megint - kikapcsolja, utána semmi. Sőt, most már a menüből sincs lámpa.
Közben újraindítás után úgy néz ki működik a lámpa, a képernyő bekapcsolás nem. Mindegy, úgyse szoktam használni, csak ki akartam próbálni.
Szoktam adni esélyt a gyári launchereknek is, már csak azt kéne valahogy kikapcsolni, hogyha az alkalmazások között gyorsan görgetek, akkor elszürkíti az ikonokat. Pont a lényeget veszi el, gyorsan oda akarok grgetni az alkalmazáshoz, de nem látom mikor érek oda mert a baromja elszürkíti... :W

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12492) KurtCobain válasza Upo (#12491) üzenetére


KurtCobain
őstag

Hálózati sebesség kijelzése, listview animáció kikapcsolható.
Duplakoppos ébresztés, lezárás működik. Közelségérzékelőt is használja.
Nálam nincs vakukapcsolás duplakoppra, de lehet hogy korábban már kikapcsoltam.
Gyári launchert nem használok évek óta, így ehhez nem tudok mit hozzászólni.

Mmm'kay?

(#12493) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! A touch Fix-et hogy kell felrakni hungobungora?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12494) peestike válasza Upo (#12484) üzenetére


peestike
senior tag

köszi az infót. nekem ez az egyetlen oka, hogy maradtam cm11-en.
én cm9-nél léptem be az android világba, véleményem szerint azóta folyamatosan gagyi a gyári cm launcher. :D

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#12495) weinmaker


weinmaker
őstag

Lenne még egy kérdésem, hogy a hungobungora ráhúzhatom egyből a gyári 1.19-et, vagy kell valamit trükközni?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12496) Telda válasza trouble (#12466) üzenetére


Telda
addikt

Most annyi a változás, hogy nem a sim kártyát dobja el, hanem a hálózatot.
Érdekes, hogy a térerőt mutatja, de mikor telefonálni akarok, illetve a zárképernyőn is kiírja hogy nincs hálózat.

(#12497) trouble válasza Telda (#12496) üzenetére


trouble
senior tag

Nekem lekopogom azóta hibátlanul működik.
Gondolom próbáld meg a régebi modem frissítést vissza rakni aminél nem állt fent a probléma!
Nekem is azt javasolták,de egyelőre nem volt rá szükségem.

(#12498) Telda válasza trouble (#12497) üzenetére


Telda
addikt

Most megpróbálom Csak GSM módban.
Erre a tanyán úgy sincs 3g.

(#12499) poffsoft válasza Telda (#12498) üzenetére


poffsoft
addikt

másik foglalat?

Nekem olyat csinált, hogy az 1. foglalatban nem tudott hálózatra csatlakozni. értelemszerűen hívni sem tudtam.
A SIM2-ben meg működött.
Aztán hónapokkal később, egyszer csak megint működött a SIM1-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#12500) jackbacsi87 válasza Telda (#12498) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

melyik rom? cm (talán 12.1) csinálta nálam ezt, mokee-ra váltottam, azóta minden frankó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.