Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) asdf_ válasza cocus007 (#11300) üzenetére


asdf_
veterán

Morelocale. Asszem root is kell hozza.

[ Szerkesztve ]

(#11302) cocus007 válasza asdf_ (#11301) üzenetére


cocus007
tag

fenn a CM juhu! :C
majd holnap szórakozok vele

(#11303) aytukabozs válasza asdf_ (#11301) üzenetére


aytukabozs
addikt

attól még a menü angol marad, szal ha be van oltva idegen nyelvek ellen akkor az édeskevés lesz :) :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#11304) asdf_ válasza aytukabozs (#11303) üzenetére


asdf_
veterán

Ez teny, de szerintem olyan minimalis angoltudas nelkul, amennyi a menu megertesehez kell, mar amugy sem lehet meglenni a mai vilagban :) Egyszer be kell allitani a csenghangot, utana igazabol szerintem nincs miert a menut matatni.

[ Szerkesztve ]

(#11305) 426os válasza asdf_ (#11304) üzenetére


426os
őstag

Egyszer kellene kiszótárazni egy Android Settings-et, onnantól kezdve többet nem lenne gond az angol. Szinte minden ugyanaz (max más elrendezésben) az összes droidos eszköz beállításaiban. Egyszer kell rászánni pár órát, beállítani mindent, többet nem nagyon kell vele foglalkozni. Amit meg esetleg sűrűn állítgat az ember azt felírni egy cetlire, de pár alkalom után azt is meg lehet tanulni kívülről. Telefon cserekor (1-2-3 évente! ) meg megint rá lehet szánni kis időt. Szerintem csak szimpla lustaság innentől kezdve és kifogás az, hogy nem érti valaki az angol menüt... Ennél már csak az a rosszabb, amikor valaki arra is lusta, hogy fiatal magyar anyanyelvű ember létére a magyar menüben megkeressen egy beállítást arra hivatkozva, hogy jajj, nem ért hozzá, nem tudja hogy kell. Lustaság, lustaság mindenhol...
Volt egy nagyon jó írás Logouton nem rég erről a témáról, csak most nem találom, pedig úgy belinkelném.

[ Szerkesztve ]

.

(#11306) poffsoft válasza 426os (#11305) üzenetére


poffsoft
addikt

ne légy lusta megkeresni! :)

apropo, beàllításoknàl láttam smart covert.
létezik ehhez okos tok? én nem raláltam...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#11307) 426os válasza poffsoft (#11306) üzenetére


426os
őstag

Megtaláltam közben, csak nem emlékeztem a címére, így kellett pár perc mire meglett.

Ablakos tokot láttam már hozzá ebay-en, de az nem tudom mennyire okos.

[ Szerkesztve ]

.

(#11308) poffsoft válasza 426os (#11307) üzenetére


poffsoft
addikt

kösz!

ja, ablakost én is találtam.
mondjuk más teló tokját nem érzékelte.

[ Szerkesztve ]

(#11309) 426os válasza poffsoft (#11308) üzenetére


426os
őstag

Ez gyári rom amúgy? Nem rémlik ez a Smart cover menüpont. Szerintem a proximity sensorral bűvészkedne valamit, nem tudok róla, hogy lenne plusz érzékelő.

.

(#11310) poffsoft válasza 426os (#11309) üzenetére


poffsoft
addikt

blisspop.
nem tudom, nem találtam hozzá kifejtêst..

elolvastam a cikket.
hàt ja. :)

[ Szerkesztve ]

(#11311) cocus007


cocus007
tag

Ma telepítgettem pár app-et,de egyrészt nem volt fenn mégse a gapps,pedig recoverybe tuti futtattam ,bár lehet nem rebootoltam 1 lépés után...
a másik hogy vmiért nem rootolt ez a CM12-es, az hogy lehet?
SuperSU azt mondja: "There is no SU binary installed..." és így a link2SD se működik, bár tény h meg kelle leőbb nézem milyen particióm van.

Amit hiányolok: fent ha lehúzom az óránál a sávot, akkor oda hogy lehet hang-gombot varázsolni, hogy könnyen rezgőre tudjam mondjuk rakni? ne kelljen a menübe keresgélni...

Meg nem lehet a menüt valahogy nem ABC sorrend szerint egymás alá rakni? hanem mondjuk 3*4 ikonba

(#11312) CPT.Pirk válasza cocus007 (#11311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne tegyél SuperSU-t a telefonra. Menj be a fejlesztői lehetőségekbe, ott tudok kiválasztani, hogy az alkalmazások kapjanak root jogokat.
A link2sd mire kell?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11313) cocus007 válasza CPT.Pirk (#11312) üzenetére


cocus007
tag

hát h tudjak app-eket telepíteni,legyen elég helyem,mert már most is megállt a tudomány azt még kellene pár dolog.
Rendszergazdai hozzáférés vagy hogy hívják azt a menüpontot?

(#11314) 426os válasza cocus007 (#11311) üzenetére


426os
őstag

Valószínűleg nem jó Gapps csomagot tettél fel. [link]
Fejlesztői beállításokban tudod kapcsolni a root-ot.
A többire mind van megoldás a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

.

(#11315) daninet


daninet
veterán

Nektek nem telik be a dalvik cache nagyon? nálam majdnem 900 mega helyet foglal, semmit nem tudok telepíteni, nincs több szabad helyem :F

CM alatt...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11316) cocus007 válasza 426os (#11314) üzenetére


cocus007
tag

és akkor: rendszergazdai hozzáférés - csak alkalmazások? vagy mi az az ADB?

ezt raktam fel: gapps-kk-20150412-minimal-edition-signed
akkor most találtam ezt: gapps-5.1-2015-05-23-24.zip

csak az a baj h bazi sok van a beállítások alatt,és nem akarok mindent elcseszni

[ Szerkesztve ]

(#11317) 426os válasza cocus007 (#11316) üzenetére


426os
őstag

Az lesz az, csak alkalmazások.
Gapps-nál a "KK" a KitKat-et jelöli (Android 4.4, a CM12.1 az már 5.1, azaz Lollipop). A másik jó lesz már.

daninet: Én nem tapasztaltam ilyen problémát, bár nekem át is van partícionálva, tehát van helyem bőven.

[ Szerkesztve ]

.

(#11318) daninet válasza 426os (#11317) üzenetére


daninet
veterán

Az a bajom, hogy tele vannak a memóriáim fotókkal/zenékkel folyton, mondhatni kihasználom. Fene gondolta volna, hogy majdnem 2 giga nem lesz elég.. de manapság mikor egy google chrome 140 mega apk+data :U kb az asztali verzió lehet ennyi... :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11319) CPT.Pirk válasza daninet (#11318) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hol nézed meg a dalvik méretét?

cocus007: egy kicsit érdemes lenne utánaolvasnod az Android működésének, ha már romokat cserélgetsz. Az ADB egy elég alap dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11320) cocus007 válasza 426os (#11317) üzenetére


cocus007
tag

Nem tudom most hirtelen mi okozza,de bazi lassú lett, a link2SD-t be se tölti + a SuperSU se akar működni...
Akkor pl alkalmazások menüpont alatt,ha rámegyek h átrak sd-re akkor átrakja az ext-re?

SU rendszeralkalmazás...

[ Szerkesztve ]

(#11321) daninet válasza CPT.Pirk (#11319) üzenetére


daninet
veterán

"Meghajtók, tárhely, SD kártya" nevű appnak adsz root jogot minden könyvtárat kilistáz a systemen is, lehet vele nagy fájlokat keresni stb. Teljesen jó.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11322) CPT.Pirk válasza daninet (#11321) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az megvan, de melyik mappa alatt van a dalvik? Kerestem az előbb, de nem leltem meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11323) cocus007


cocus007
tag

Most kezdjem újra a CM felrakást vagy mér nem rootolt?
Busybox se települ fel...
És hol kell beállítani, hogy rádugom a gépre és mikor lehuzom a fenti sávot előjön a robotka,és akkor csatlakoztatja a kártya (v ledobja) és pc-t lehet böngészni a kártyát? nem találom...
É hülye vmi olyanra mentem h SUperSU frissitések törlése, azt most 2 ikon is van,de egyik se indul

[ Szerkesztve ]

(#11324) daninet válasza CPT.Pirk (#11322) üzenetére


daninet
veterán

/data/dalvik cache

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11325) daninet válasza cocus007 (#11323) üzenetére


daninet
veterán

build számra kell nyomkodni a telefon névjegyénél és kiírja hogy rendszergazda vagy, utána a fejlesztői lehetőségekben tudod bekapcsolni a rootot.

recoveryben nem szabad a root jog visszaállítására kattintani CM-nél mert elrontja a gyári rootot

az usb tárhely el lett rejtve eléggé a tárhelynél kell a három pöttyre kattintani a beállításokban és ott usb beállítások.. de playstoreban van egy rakat widget hozzá. Alapvetően GB óta android az MTP fájlátvitelt használja, az a gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11326) 426os válasza cocus007 (#11323) üzenetére


426os
őstag

Szerintem tedd újra, a rossz gapps csomag is bekavarhatott...
Mire kell Busybox?
Beállítások/tárhely menüpont.
De ahelyett, hogy minden egyes beállítást megkérdezel ülj le és kb. 15 perc alatt nyálazd át a beállításokat. Sokkal gyorsabb, mint mindent egyesével megkérdezni aztán várni a válaszokra... Ráadásul legközelebb tudni fogod, hogy mit hol keress..

.

(#11327) cocus007 válasza 426os (#11326) üzenetére


cocus007
tag

Ez alapján próbáltam tegnap telepíteni. Ugye nem azt akarod mondani h elég a 2 + 3 as pont és kész a telefon,nem kell a roottal (4es) foglalkozni? Mer a többi oké h mellékes...
Rámentem a tárhely 3 pöttyére, de akkor se látom Commanderbe a fájlokat,és nem jön a lehúzott sávba elő az ami eddig a régi androidba ott volt...
Hiába nyálazom át a menüpontot,ha nem merek rámenni semmire mer nem értem a felét hogy mire jó! Azért nem találom a dolgokat mer ugye minden tök új...

Bocs,de már lassan robbanok,hogy nem működik úgy ahogy akarom! Tele lesz a kártya minden szarral,csak avval nem ami kellene...

[ Szerkesztve ]

(#11328) 426os válasza cocus007 (#11327) üzenetére


426os
őstag

Ezt most nem fogom végignyálazni, de a Cm rootolása az úgy néz ki, hogy felrakod a romot, aztán amikor elindult a telefon, akkor a beállításokban bekapcsolod a root hozzáférést. Nem kell hozzá külön dolgokat felrakni recovery-ből. Mondjuk én ezután felraktam a SuperSU-t is, nem vagyok benne biztos, hogy az nem kell. Innentől kezdve nálam úgy viselkedett, mint bármelyik rootolt telefon.
A tárhelyre visszatérve: Ha a tárhely menüpontban rányomtál a 3 pöttyre, akkor ott van egy olyan "számítógépes kapcsolat" vagy valami hasonló (nálam angolul megy). Ha arra ráböksz, akkor utána ki tudod választani a kívánt csatlakozási módot és legközelebb automatikusan úgy fog felcsatlakozni.

.

(#11329) cocus007 válasza 426os (#11328) üzenetére


cocus007
tag

jó,majd holnap újrarakom,mert ma már túl fáradt vagyok...
Már túl vagyok a tárhelyes lépéseken,akkor is csak annyit látok belőle total-ba h ott a 2 meghajtó jel,de nem nyitja meg :F (UMS módban, MTP módba még ennyi se látszik)
lehet itt is hiba csuszott a rendszerbe telepítéskor

Na és akkor még egyszer "hülyéknek": rootolom simán majd a beállításoknál, de hogy kerülnek az app-ok az ext particiómra? elég neki az alkalmazásoknál az áthelyezés sd-re gomb? Mert én erre használtam régen a link2SD app-et...

(#11330) 426os válasza cocus007 (#11329) üzenetére


426os
őstag

UMS módban fel kell csatolni az SD-ket. Esetleg várhatnál kb egy percet, hogy megtegye. MTP módban csak külön pluginnel fogod látni TC-ből (de az intéző tudja kezelni).
Ennyire teli van a system? Miért akarsz mindenáron átpakolni az SD-re mindent? Ha van ilyen opció a CM-ben, akkor használd azt, ne linkelgess külön appal.

.

(#11331) daninet válasza cocus007 (#11329) üzenetére


daninet
veterán

mtp nem megy? ez a tárhely megjelenítés már csak valami emulált cucc, ahogy a letölthető programok csinálják, android jó ideje nem támogatja. Ebből kifolyólag lényegesen lassabb az egész, nem érdemes használni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11332) 426os válasza daninet (#11331) üzenetére


426os
őstag

Teljesen jól működik a Mass Storage mód, akár emulált, akár nem. Az MTP max csak fotók importálásra jó, rendes fájlmozgatásra szerintem nem. Sokáig tart, amíg betölti a fájllistát, nem lehet közvetlenül megnyitni róla fájlokat stb.

.

(#11333) daninet válasza 426os (#11332) üzenetére


daninet
veterán

pedig főleg nagy fájloknál lényegesen lassabb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11334) cocus007 válasza 426os (#11330) üzenetére


cocus007
tag

Mer szted nem vártam és próbáltam meg többször? De már mind1, mer ott tartok h a 3pöttynél hiába nyomok az USB-kapcsolatra, azt mondja leválasztva...
Ennyire tele lesz a system igen, belső tárhelyen kb 400MB hely van még de alig akar már telepíteni. Épp az h nem nagyon használ az az átrakós gomb a menüből,azért kellene vmi app

[ Szerkesztve ]

(#11335) 426os válasza daninet (#11333) üzenetére


426os
őstag

Most próbaképpen felmásoltam egy 3,6GB-os fájlt az SD kártyára (Transcend 32GB Class10). kb 7 perc alatt ment fel rá, ami kicsit több, mint 8MB/s sebességet jelent átlagosan. Nem mondom, hogy nem lehetne gyorsabb, de azért ez nem olyan rossz szerintem.

cocus007: Ne haragudj, de az eddigi kérdésid alapján most azt kell megkérdeznem, hogy az usb kábel be van-e dugva? Egyik fele a pc-be, másik a telefonba.
Ha 2/8GB-os a telefon, akkor tudom javasolni az átpartícionálást a helyproblémák megoldására. Ha 1/4-es, akkor ez sem segít sokat sajnos.

[ Szerkesztve ]

.

(#11336) cocus007 válasza 426os (#11335) üzenetére


cocus007
tag

NEM! Biztos a seggembe dugom helyette...
Ne nézzél már teljesen hülyének légyszives + szőke se vagyok!

De helyette olyan ötletem támadt h lehet a HUB-al van gond uh bedugtam az előlapi dugaszba, így legalább ujra ki tudom választani az UMS-t, és várok...

2 perc múlva még mindig semmi, és Sajátgép se nyitja meg

[ Szerkesztve ]

(#11337) 426os válasza cocus007 (#11336) üzenetére


426os
őstag

:D
Indítsd újra a telefont és a pc-t is és próbáld újra. Ha akkor sem megy, akkor próbáld ki másik USB portban/másik kábellel/másik pc-vel. Ha akkor sem, akkor valami nem okés, ennek működnie kell (legalábbis nálam tökéletesen működik...)

Szerk: Nekem is HUB-on van és kb azonnal (4-5mp) hozzá lehet férni a géppel.

[ Szerkesztve ]

.

(#11338) sbe561


sbe561
tag

Valamiért nekem is nagyon lassú lett a telefonom a CM12.1 alatt! :( Az alkalmazások lassan indulnak el és még a képek is lassan jelennek meg... :O

(#11339) cocus007 válasza 426os (#11337) üzenetére


cocus007
tag

Nálam 3 perc alatt se mutat semmit, újraindulás és 2féle kábellel próbálva, uh sztem mára felejtsük el a témát.
és Jó Éjt! mindenkinek
de szar h nincs semmi extra gomb v vmi.. elég ha UMS-re van állítva és kész? nem kell leválasztani semmit v ilyesmi?
Mert régen is lehetett már látni a meghajtót,de csak akkor lehetett belépni ha a robot alatt rányomtunk a gombra.

Megvan (#4) nem szereti a debug módot

[ Szerkesztve ]

(#11340) 426os válasza cocus007 (#11339) üzenetére


426os
őstag

Hát kiveszed a pipát (és akkor automatikusan átáll MTP módra), vagy a pc felől bontod a kapcsolatot: eltávolítod, mint egy pendrive-ot.

.

(#11341) CPT.Pirk válasza daninet (#11324) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh! 810MB.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11342) 426os válasza CPT.Pirk (#11341) üzenetére


426os
őstag

Hm, nekem is 825. Mondjuk van még hely bőven.

.

(#11343) daninet válasza CPT.Pirk (#11341) üzenetére


daninet
veterán

Ez a telepített programok függvényében változik, itt vannak az odexek.

Most megtaláltam az egyik fő bűnöst, google drive a /data-ba tölti le a fájlokat ideiglenesen, kitörölni őket luxus. Mondjuk ez is csak 150 mega volt.
Nagyon szétterpeszkedik ez a CM muszáj lesz partícionálnom vagy legalább a dalvikot áthelyeznem :(

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11344) magevo


magevo
újonc

Sziasztok!
Segítsetek légyszi!!!
Leejtettem a telómat :W és elrepedt a kijelzője. Nem is használható egyáltalán, mert bár az oldalsó gombok működnek, de a kijelző nem érzékeli az érintést. Mit tehetek? Ha elviszem egy gsm szervízbe ki tudják cserélni a kijelzőt? Gondolom nem olyan sima ügy, hogy előkapnak a fiókból egy v5-öshöz valót, vagy? Járt már így valaki (vagy csak én vagyok ilyen állati béna!?), mi a leggyorsabb - és lehetőleg gazdaságos - megoldás (és most nem új teló vásárlásra gondolok... :N ).
Ha bármi tippetek, tanácsotok van, ne tartsátok magatokban!
Kösziköszi!

(#11345) CPT.Pirk válasza magevo (#11344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem persze, de egy kicsit vissza kell olvasnod: [link]

daninet: hmm, a régi szép időkben még voltak deodexed romok a telókhoz. Így megnézve az a partíció tényleg nem túl nagy.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11346) HPAA válasza magevo (#11344) üzenetére


HPAA
őstag

ebay ről rendelnék hozzá kijelzőt a helyedben , és kicseréltetném /bár nem látható merre lax , de biztos van a környékeden záros km. en belül egy épkézláb szerviz , esetleg kolléga innen a fórumról/

************* censored

(#11347) Jim74 válasza magevo (#11344) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nézd meg, hogy a keret is sérült-e, mert akkor kerettel együtt kell rendelned. Kb. 10-15ezer Ft-os költséggel számolj szereléssel együtt.

(#11348) daninet


daninet
veterán

Kezdi elrugni a pöttyöst nálam a CM. A gyári lejátszóval megállnak a zenék. Nem tartottam nagy tragédiának, mert powerampot használok, de ma elkezdte a szoftverek licenszeit visszadobálni. Pl a poweramp is sír, hogy nem tudja ellenőrizni :(((

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11349) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Találtam itthon egy régi Samsung Galaxy töltőt: 5 V, 0.7 A-es. Lenne valami probléma, ha a telót rádugnám?

Üdv,
K.

(#11350) daninet válasza kristof123 (#11349) üzenetére


daninet
veterán

Az USB szabvány, ebből kifolyólag teljesen mindegy milyen márkát ír (vagy nem ír) rajta.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.