Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Victoryus94 válasza iscsu (#12349) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem fém keretes van, külföldről lett rendelve, de a GPS-t kicsit árnyékolja, ezért végül nem használom. Ha érdekel, dobj privit.

(#12352) poffsoft válasza Victoryus94 (#12351) üzenetére


poffsoft
addikt

"kicsit" : hehehe :-) :-) :-)

[ Szerkesztve ]

(#12353) Victoryus94 válasza poffsoft (#12352) üzenetére


Victoryus94
őstag

Pozicionál, csak néhány percenként eldob, ha olyan helyen vagyok... Vezetéshez nem jó, egyébként igen.

[ Szerkesztve ]

(#12354) poffsoft válasza Victoryus94 (#12353) üzenetére


poffsoft
addikt

ja, kerettel egy fél élet a pozicionálás, nélküle fél perc.
Utána mondjuk stabil.

[ Szerkesztve ]

(#12355) trouble


trouble
senior tag

Van valakinek ötlete erre:
ismét kirja bekapcsoláskor ( mielött végkép feláll), hogy az system.ui leált, többszöri okézgatás után
a régi gyári hátteret betöltve feláll, aztán működik normálisan ? Köszönöm

(#12356) tobias40 válasza poffsoft (#12354) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem alu keretes hátlap van és 10-1 mp. alatt talál pozicíót szinte mindenhol!
Kivéve hegyek között vagy magas házak között de olyan helyen ritkán járok.

Gyári 1.15 van rajta...

(#12357) poffsoft válasza tobias40 (#12356) üzenetére


poffsoft
addikt

jó neked. :K

[ Szerkesztve ]

(#12358) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok!

Mostanában egyre többet szemtelenkedik a telefonom.
1.15 hungabungo ROM.
Időnként magától kikapcsol, majd újra indul, korábban már írtam, hogy bekapcsoláskor
nem áll fel hanem azt írja, hogy az android.system.ui leállt, sokszori okézgatás után nagy nehezen be bootol....stb.
Milyen stabil romot ajánlotok ?
Ismérvek:
- magyar nyelv
- lehetőleg tudja a dupla koppot
- módosított touch mód
Illetve kinek milyen tapasztalata van ezzel a ROM-al kapcsolatban:
- V9180_H119_MIUI_themed_hun-PuppyFox_signed
mert én erre gondoltam a váltás kapcsán. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#12359) nimfas válasza llll (#12339) üzenetére


nimfas
addikt

Na Cink Elek "szakit" a legvégső esetben.

Thl W100 telót küldtem hozzá haver által , alkatrészt rendeltem hozzá, kijelző volt törött.
Telefon vissza, kijelző levegősen volt visszarakva, alatta 150 buborék. Digitizer félre működött.
Telefon kuka. Pénz vissza nem adott....

(#12360) sbe561


sbe561
tag

Üdv!
Hol tudom megnézni hogy az új mokee romokban mi változott a korábbiakhoz képest?

(#12361) XtremLor válasza sbe561 (#12360) üzenetére


XtremLor
őstag

[link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#12362) llll válasza nimfas (#12359) üzenetére


llll
senior tag

jó, akkor stornó
nekem nem volt még vele bizniszem, csak a linkje alatti rengeteg pozitív visszajelzés miatt mentettem el magamnak is szükség esetére...

Soha többet DPD!

(#12363) jancsi20


jancsi20
csendes tag

Lehet valami hátrányom abból, hogy csak 1/4 Gbos verziós telóm van?
Ugyanúgy vannak frissítések hozzá?
Mire kell figyelni és mit érdemes felrakni?

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#12364) hpeti2 válasza jancsi20 (#12363) üzenetére


hpeti2
aktív tag

hivatalos frissítés már rég nincsen
egyéb hátrányod nem lesz, mint ami kevesebb ramból és tárhelyből fakad

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#12365) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Most bukkantam erre. Z5-re hajaz, picit nagyobb, sulyban konnyebb és 4G-s

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#12366) HPAA válasza ReFleXx (#12365) üzenetére


HPAA
őstag

tényleg hasonlít picit

************* censored

(#12367) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Megjelent egy CM13 preview 4pda-n. Kiskínaiak csinálják.
Jelenleg nem működik se a kamera, se a mobilhálózat, és volt aki kapásból bootloop-ot kapott. De legalább már elkezdődött valami.

Mmm'kay?

(#12368) peestike válasza KurtCobain (#12367) üzenetére


peestike
senior tag

legalább van valami hírek! :)
bízom benne, hogy valami pozitív használati értékű dolog kijön majd. :K
sűrűbben fogom nézni ezek után az oroszokat, az tuti. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#12369) KurtCobain válasza peestike (#12368) üzenetére


KurtCobain
őstag

Jaja.
Sajnos proDOOMman már régen kiszállt, AMSUser is már egy ideje eladta a V5-öt. És már a 4pda-s topikból is eltűnt, tehát már tőle sem várható új ROM.
Szóval maradt a Mokee. Talán a CM13 hoz egy fellendülést, de nincs mit tenni, kezd eljárni a V5 felett az idő.

Mmm'kay?

(#12370) CPT.Pirk válasza KurtCobain (#12369) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mintha egy gyenge vagy öreg telóról lenne szó. :D A 2011-es 1 magos xperia telóm a ~320MB használható ramjával megkapta xda-n az 5.1-es droidot is, talán még a 6 is kijön rá. No ha valami hát az felett jár el az idő, nem a V5 fölött. :N

Őszintén szólva aki cseréli ezt a telót az nem tudom mire cseréli, mert amire egy telefont lehet érdemben használni, arra ez a hardver is bőven túl van méretezve. Mondjuk az igaz, hogy a CM portok minősége hagy némi kívánni valót maga után.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12371) KurtCobain válasza CPT.Pirk (#12370) üzenetére


KurtCobain
őstag

Úgy gondolom, hogy ez egy középkategóriás kínai brand középkategóriás készüléke. Ha nem lett volna ilyen jó ár-érték aránya, ma már sehol sem lenne, és negyed ennyi fejlesztés nem lett volna rá.
Szóval értsd, vannak jóval felkapottabb, ismertebb, "márkásabb" készülékek, amik hiába idősebbek, de a márkájuk miatt több emberhez eljutottak, nagyobb közösségi támogatásuk van.
Akik fejlesztettek rá, már javarészt tovább léptek. Így értettem azt, hogy eljárt felette az idő, nem a hardverre mondtam.

Egy ideje én is keresem az utódját, mert 1-1.5 évente szeretem cserélni a telefont. Addig még van támogatottsága, és viszonylag kis bukóval ki lehet szállni belőle.
És amikor cserélek, próbálok jobb telefonra váltani, de ez a V5 olyan magasra tette a lécet, hogy nem nagyon van mire. MTK telefonok eleve kiestek.
Eddig 2 telefon keltette fel a figyelmemet, az egyik a TCL M3G 3S, de az nem nagyon van eleresztve ROM-okkal, szóval kiesett. A másik a Redmi 3, de az még csak most jelent meg, megvárom a júzerek véleményét, és hogy milyen támogatottsága lesz.

A CM ROM-ok meg bőven használhatóak. Jó, nem mondom azt, hogy nálam bugmentes, de a legtöbb hibánál, amit itt leírtak az emberek, csak pislogtam...

Mmm'kay?

(#12372) CPT.Pirk válasza KurtCobain (#12371) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A CM romokkal elő tud fordulni, hogy hiába van kint az ébresztés szimbólum, mégsem ébreszt reggel. Ritka, de megesik ilyenkor törölni kell az ébresztést majd újra beállítani. :)

Én megtaláltam az utódját ennek a telefonnak, a billentyűzetes-szétcsúszós és androidos új BlackBerry személyében, csak hát olyan istentelenül drága, hogy soha nem lesz olyanom. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12373) Victoryus94 válasza CPT.Pirk (#12372) üzenetére


Victoryus94
őstag

CM romot használok, mióta megvan a telóm. Mondhatni minden hétköznap a telefon ébreszt, más-más időpontban. Egyszer sem volt még, hogy ne keltett volna!
Ráadásul nem 1 ROM-ot használtam, hanem legalább 7-8 volt a telómon (+gyári alapúak rövid ideig).

(#12374) Upo válasza CPT.Pirk (#12372) üzenetére


Upo
addikt

Azt hittem, hogy én is megtaláltam az utódot, huawei p8 lite, de már hirdetem... Ha elviszik, veszem elő az öreget a fiókból, normális áron még mindig nem tudok mit helyette. Redmi3-at én is néztem, de nem tudom mi lesz ebből a locked bootloaderes buliból, kivárom hogy mennyire lesznek rá custom romok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12375) CPT.Pirk válasza Victoryus94 (#12373) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg CM bug, mert apám egy totál más telója is produkált ilyet, amin szintén CM rom van. Egyszerűen csak nem szólalt meg egyik reggel az ébresztője, mint ma nekem.

Nyár óta kb. minden CM verzió járt a telómon, most a decemberi utolsót kivéve. Majd kerítek rá időt és akkor felrakom azt tisztán.

Upo: ha a telót megkaptad a khm. tarifák nélkül, akkor nagyon jó áron kaptad meg. Én tervezem az enyémet használni még jó hosszú ideig. Tetszik, hogy bekapcsolt wifi / 3G mellett ha magára van hagyva, akkor merül kb. ~1%-ot óránként. No meg a foltosodás sem jelentkezett eddig, pedig már fél éve nyúzom legalább 1 óra / nap aktív kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12376) asdf_ válasza CPT.Pirk (#12375) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem gyarin is (1.19-nel, 1.12-vel nem volt ilyen gond) hol ebresztett, hol nem, azota Timely es nincs gond.

(#12377) Victoryus94 válasza CPT.Pirk (#12375) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ilyen egyedül akkor fordulhatna elő, ha használ valamilyen RAM takarító progit, esetleg korlátozva van a háttérben futtatható programok száma. Egyébként nem lövi ki magától az ébresztést a CM.

(#12378) poffsoft válasza Victoryus94 (#12377) üzenetére


poffsoft
addikt

elveszti a mediát, ami csengőhangnak van jelölve, cm csinálta nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#12379) peestike válasza Upo (#12374) üzenetére


peestike
senior tag

a redmi 3 itt is képben van, főleg év vége felé, ha mérséklődik az ára. :)
viszont a zárt bootloader új hír nekem..,. y300-on volt zárt nekem, ott is mókolni kellett, nem volt vészes, csak 3 különböző win kellett, hogy egy szépen végigvigye a nyitást..
ez a teló, ha cserélődik is, szerintem gps-ként fog élni tovább. :)

ébresztőnek +1 a timely-ra, azóta használom, hogy ingyenes. fut ram takarító is, lekopogom, mindig keltett. gyári/cm beépített volt, hogy nem

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#12380) jackbacsi87 válasza peestike (#12379) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

xiaomi nálam leírta magát egy időre. 3 telót rendeltem haveroknak, ebből a mi4 működik. redmi 2 borzasztó bugos, mi4i meg épp szervizben, valami gyári hiba lesz vele, folyton teleírta a belső memóriát aztán használhatatlan volt. xiaomi füles meg a powerbank viszont verhetetlen.
vagy zte vagy honor lesz a következő telóm, de még nyúzom egy ideig a v5-öt, nem érzem hátrányát. :C (esetleg a foltosodást, mert az megjelent nálam is.)

(#12381) trouble válasza peestike (#12379) üzenetére


trouble
senior tag

Érdekes amit írsz, hogy gps-nek használnád tovább, nyílván nálad működik.
Nekem olyan szinten melegszik(nyáron)ha navinak használom, hogy rá kell akasszam a klíma fúvókájára, különben megfagy nagy melegében( milyen jó kis képzavar :))

(#12382) JMarco


JMarco
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit fura kéréssel jönnék hozzátok, bocsi, hogy csak kérdezek, de nem hagy nyugodni a dolog. Az a helyzet, hogy leesett szegény v5-öm, a kijelző alsó sávja pedig nem működik, ez kb a menüsor + kb 5 mm. Ami fura, hogy a többi rész változatosan működik, boot után néha tovább, akár percekig, amúgy meg feloldás után 2 mp-ig.

Természetesen a megoldás majd kijelzőcsere lesz, de jelenleg próbáltam még alacsony büdzsével megoldani a dolgot. Mivel fura volt ez a néhány másodperces dolog, gondoltam egy factory reset, illetve esetleg egy ROM frissítés, ami már esedékes is volt hátha segít rajta. Eddig az 1.16-ig jutottam, de én balga nem vettem számításba, hogy az usb debugging beállítás így ugrani fog. Szóval úgy vagyok most, hogy van egy cwm backupom, amit nem tudok visszarakni, és van egy stock 1.16 romom, amin nem tudok túl sok mindent csinálni. Ami segítene, az valamelyik screen rotater app, mert 90-180 fokosan le tudnám okézni az usb debuggingot, de az a röhej, hogy az ismeretlen forrásos apk-t se tudom a leokézás nélkül felrakni. Szerintetek van rá bármilyen megoldás, hogy bárhogy rávarázsoljam az appot, vagy csak szerezzek egy otg kábelt és egérrel oldjam meg? Az lenne a legegyszerűbb, csak sajna nincs sok tech bolt itt Glasgowban, ebay és társai meg lassúak, de persze lehet ez a leglogikusabb megoldás, de hátha valahogy rá lehetne a screen rotatert varázsolni. Bocsi, eléggé hosszú beszámoló lett és köszönök minden esetleges segítséget!

(#12383) Upo válasza JMarco (#12382) üzenetére


Upo
addikt

Tesco vagy hasonló áruház? Lehet hogy kapsz otg kábelt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12384) KurtCobain válasza CPT.Pirk (#12372) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nálam eddig mindig ébresztett, de nem használom minden nap az ébresztőt.

(#12382) JMarco:
Milyen recovery van rajta? TWRP-ben úgy rémlik, hogy van fájlkezelő. Esetleg bemásolva a /data/app vagy system/app mappába működhet.
PhilZ recovery-ben meg elő lehet csalni az aroma file managert.

Mmm'kay?

(#12385) llll


llll
senior tag

na megjött az enyém is
romot egyelőre nem cserélnék
a gyárit lehet rootolni vhogy?

Soha többet DPD!

(#12386) Viktor0610 válasza llll (#12385) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Az összefoglalóban lévő linkek áttanulmányozásával. ;]

"megvan köszi"
Örülök, ha segíthettem. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#12387) llll válasza Viktor0610 (#12386) üzenetére


llll
senior tag

dögöljek meg ha nem néztem :B
de akkor rárepülök még egyszer...
megvan köszi

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12388) tobias40 válasza llll (#12387) üzenetére


tobias40
veterán

A "gyárit"nem próbálod meg meg?
Melyik van rajta a tiden?
Nekem foxpoppy 1.15-el semmi gondom!! :Y

(#12389) CPT.Pirk válasza KurtCobain (#12384) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegnap meghalt az SD kártyám, lehet köze volt hozzá. 3napja még nem értettem, hogy miért hiányzik 1-2 alkalmazásom a telepítettek közül, erre tegnap meg annyira behalt a kártya, hogy már a gép sem ismerte fel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12390) KurtCobain válasza CPT.Pirk (#12389) üzenetére


KurtCobain
őstag

Lehetséges. :K

Ha esetleg nem vettél még másikat, akkor ajánlom a sinceritytrading-et.

Mmm'kay?

(#12391) CPT.Pirk válasza KurtCobain (#12390) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, de ezek kínai cuccok. Hasonló áron rendeltem Franciaországból ma. Attól tartok, hogy a korábbi Samsung Evo memóriakártyám se volt túl eredeti, így legalább egy kicsit nagyobb esélyem van rá. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12392) KurtCobain válasza CPT.Pirk (#12391) üzenetére


KurtCobain
őstag

A telefonod is kínai, nem? :DDD
Teljesen megbízható eladó, és frankó termékeket árul.

Mmm'kay?

(#12393) CPT.Pirk válasza KurtCobain (#12392) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ez eredeti kínai, ami azért jelent valamit! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12394) JMarco válasza KurtCobain (#12384) üzenetére


JMarco
csendes tag

Az a baj, hogy stock recovery, mert először stock 1.16ra frissítettem, h tuti ne legyen gubanc custom mod felrakása esetén, de így beszívtam. Gyári fájlböngésző meg nem támogatja a system mappákban turkálást, legalábbis nekem nem sikerült. :(

De szerintem megrendelem hozzá majd a kijelzőt, addig meg élvezem a mobilmentességet, jelenleg úgyse hívnak sokan, azt felvenni fel tudom, ébreszteni ébreszt, legalább meg nem nyomkodom addig se. Fura is kicsit, de elviselhető.

(#12395) llll válasza tobias40 (#12388) üzenetére


llll
senior tag

HKCommon_V1.05...már amennyiben ez a rom azonosítója
előbb-utóbb azért nézni fogok vmi mást, mert egyrészt zavar ez a "káosz" az ikonok között, másrészt a lányaim még nem boldogulnak az angol menüvel
amúgy igen faszányos kis telefonnak tűnik :K
(pláne ennyiért
geekbuyingról, minden sumákolás nélkül átcsúszott, első rendelés minusz 5 kapitalista dollár, így megállt 28ezerből)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12396) llll


llll
senior tag

gyári 1.12-t felmásoltam a külső sd kártyára és a gyári recovery-ben nem látszik
(pedig ott van
újraindítva a telót a gyári my file látja
és 4.4.2-es android van most a telón)
tanács?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12397) KurtCobain válasza llll (#12396) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nekem volt olyan a gyári recovery-vel, hogy azért nem látszódott, mert nem fért ki. Görgetni, tekerni nem tudtam.
Úgy oldottam meg, hogy csináltam egy A nevű mappát (a lényeg, hogy a lista elejére kerüljön), és abba raktam a ROM-ot.
Van az 1.12-től újabb is, miért pont azt akarod felrakni?

Mmm'kay?

(#12398) llll válasza KurtCobain (#12397) üzenetére


llll
senior tag

oké köszi, akkor ezt áthidalom vhogy
egyébként pedig azért pont ez, mert "ajánlott", már magyar nyelvű és felmegy simán a gyári recovery-ből, nem kell bonyolítani az életemet ezzel a recovery fleshelő/bootoló alkalmazással
...de tulképpen igazad van, ha már úgyis birkózok vele, akkor lehet nekifutok az 1.15 Foxpuppynak
csak ahhoz is megint kell előbb az 1.13 is?

Soha többet DPD!

(#12399) KurtCobain válasza llll (#12398) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nem vagyok gyári szaki, mert mindig is CM-mel használtam a telefont, de úgy rémlik, hogy egyik gyáriban sincs magyar nyelv. EN/CN az összes.
Amelyikben van, az már utólagosan került bele. Azokat custom recovery-ből kell felrakni (CWM, TWRP pl).
A FoxPuppy az módosított, azt is custom recovery-ből kell felrakni.

Nem kell felrakni az 1.13-at köztesnek.

Mmm'kay?

(#12400) llll válasza KurtCobain (#12399) üzenetére


llll
senior tag

az összefoglaló szerint az 1.12 HU/EN/CN
mindegy, majd meglátom
ill. ez az "Official 1.15 Foxpuppy HUN mod" pedig a gyári romok (azaz ha jól raktam össze a dolgokat, akkor gyári recovery-ből telepítendőek) között szerepel
...vagy akkor ez itt nem 1 önálló rom, hanem csak vmi magyar nyelvre való kiegészítése a gyári 1.15-nek?
(ez a része nekem nem világos, ezért is nem akartam ebbe belevágni)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.