Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) peestike válasza 426os (#11250) üzenetére


peestike
senior tag

már megvolt, nem segített semmit.... :(((

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#11252) 426os válasza peestike (#11251) üzenetére


426os
őstag

Másik kártya nincs próba gyanánt?

.

(#11253) peestike válasza 426os (#11252) üzenetére


peestike
senior tag

azt is próbáltam már, hátha valami másik kártya menne, de nem.
sőt már 3 féle fájlrendszerre formázott kártyát is próbáltam. :)
fat32, NTFS, exfat, nem segített. még egy régebbi 5.1.1et kipróbálok, aztán hagyom 4.4.4-en.
az legalább patentul megy.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#11254) Vyk552


Vyk552
újonc

Sziasztok! Tegnap este történt egy kis baleset, barátnőm húga kettétörte a kijelzőmet. :( Ha van valakinek tégla, vagy egyéb hibával rendelkező, de hibátlan kijelzős készüléke, kérem írjon nekem egy emailt és megbeszéljük az árát. Nekem nagyon bejött ez a telefon és nem szívesen válnék meg tőle! Előre is köszönöm!
Email: vyk552@gmail.com

(#11255) roti86 válasza peestike (#11249) üzenetére


roti86
őstag

(#11256) poffsoft válasza Vyk552 (#11254) üzenetére


poffsoft
addikt

esetleg aliexpress, nekik annyi kijelzőjük szokott lenni, hogy még adnak is el belőle... :F

[ Szerkesztve ]

(#11257) Vyk552 válasza poffsoft (#11256) üzenetére


Vyk552
újonc

bíztam benne, hogy tégláért nem kérnek annyit, de azt hiszem nem lesz más választásom. :/

(#11258) peestike válasza roti86 (#11255) üzenetére


peestike
senior tag

köszönöm szépen!! :C :R :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#11259) Aethelstone válasza roti86 (#11242) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, szerintem félreértettél. Én arról beszélek, hogy be van állítva, hogy kérdezzen rá. Aztán, mikor rákérdez, akkor be lehet pippantani, hogy a választásod legyen alapértelmezett.

Gyárilag ugyanaz, mint amit linkeltél :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#11260) tobias40 válasza Vyk552 (#11257) üzenetére


tobias40
veterán

innen nem drága és egy téglát sem kapsz meg kevesebbért,és az mégis csak használt! :Y

(#11261) 426os


426os
őstag

Megvan az első hiba a CM12.1-ben. Hiába állítom be, hogy ébren tartsa a wifit alvás közben, nem teszi. Ez leginkább csak azért zavar, mert sokszor így jobban szívja az akkut mikor szinkronizálni próbál (viszont nem tud, mert nincs hozzá elég térerő).

.

(#11262) roti86 válasza 426os (#11261) üzenetére


roti86
őstag

Nálam nincs ilyen gond. A radio rész 1.17 vagy 1.19?

Mondok én is egy hibát: az akkustatisztikánál, ha megnézitek a grafikont, akkor láthatjátok, hogy a wifi részt úgy jelzi, mintha folyamatosan be lenne kapcsolva, pedig ez nem így van. Még ha éjszakára repülő módba rakom a wifit akkor is aktívnak mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#11263) 426os válasza roti86 (#11262) üzenetére


426os
őstag

1.19 ről váltottam.
Az a baj, hogy emiatt nem is szinkronizál úgy, ahogy kellene, mert ha vidéken vagyok, akkor nincs elég térerő még az Edge-hez sem, így ha pl pc-n már megnéztem az éppen érkezett új levelet, akkor a telefon még mindig jelez, meg villog, amíg fel nem ébresztem és megvárom, hogy szinkronizáljon egyet, vagy kézzel eldobom az értesítést. Mondjuk nem olyan eget rengető hiba, de néha kicsit zavaró.
Mekkora szar telefon, nincs hozzá rendes rom ;]

.

(#11264) roti86 válasza 426os (#11263) üzenetére


roti86
őstag

most a wifivel van gond vagy a térerővel? :)

A wifit próbáld meg másik routerrel, hátha az a bűnös.

(#11265) 426os


426os
őstag

Mindkettővel. De a térerő az a lefedettség miatt kevés, nem a telefon hibája (bár azért a régi Nokiám meg a környéken lévő Huawei-ek jobbak a V5-nél ebből a szempontból). A vidéki házunk egy eléggé lefedetlen területen van, az összes környéken lévő toronytól egyformán messze vagyunk.
A wifit eddig két helyen használtam huzamosabb ideig, mióta romot váltottam, két fajta TP-link routerrel. Biztos, hogy a telefon hibázik, lecsatlakozik a wifiről, ha alvásba kapcsol (miután felébresztem látszik, hogy előjön megint a wifi ikon és szépen felcsatlakozik). A CM/Lollipop sara, mert a gyári romnál ha azt állítottam be, hogy hagyja bekapcsolva a wifit, akkor úgy hagyta, ez meg mindig lelövi.

[ Szerkesztve ]

.

(#11266) KurtCobain válasza 426os (#11261) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nekem akkor csinálta ezt, amikor 1 simesítettem, és a 0.50-es modem volt fent. Azt hiszem az 1.17-es modemmel működik faszán.
De majd kipróbálom.

Mmm'kay?

(#11267) Upo válasza 426os (#11261) üzenetére


Upo
addikt

Most hogy mondod, megnéztem. Nálam épp ellenkezőleg, hiába van beállítva hogy kapcsolja ki alvásnál, mégis megy. bármikor feloldom, ott a csatlakoztatott wifi. Sőt amíg ezt írtam, most becsipogott alvásban pár új mail, pedig mobilnet nincs, nincs benne sim.
Mit lehetne vele csinálni, hogy ha beállítom hogy kapcsolja ki a wifit alvásban, akkor kapcsolja is ki?
Még mielőtt írjátok, a keresés mindig elérhető az ki van kapcsolva, nem amiatt megy állandóan a wifi.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11268) 426os válasza Upo (#11267) üzenetére


426os
őstag

Cseréljünk telefont.

Amúgy közben én is megfigyeltem, hogy csak egy bizonyos idő után lövi le a wifit. Ha lezárom és utána rövid időn belül megint felébresztem még csatlakozva van, de ha hosszabb ideig nem nyúlok hozzá, akkor mindig lecsatlakozik.

.

(#11269) Upo válasza 426os (#11268) üzenetére


Upo
addikt

5 másodperccel kevesebb a wifi ideje mint a teljes üzemidő, mert a joelőbb kikapcsoltam kézzel meg vissza. Illett volna lekapcsolnia mióta levettem a töltőről.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11270) Upo válasza 426os (#11263) üzenetére


Upo
addikt

Gyári angol 119-ről mentem én is, wipe data/cache, format system után.
Annyi, hogy a wifi jelszavakat visszaállítottam a cwm mentésből, lehet hogy ez volt a gond? Bár máskor nem volt vele gond.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11271) 426os válasza Upo (#11270) üzenetére


426os
őstag

Én mondjuk a format system-et kihagytam. Nem hiszem, hogy a jelszavak visszaállítása gond lett volna, én is szoktam.

.

(#11272) KurtCobain válasza KurtCobain (#11266) üzenetére


KurtCobain
őstag

Kipróbáltam, 1.17-es modem volt felrakva. Egy idő után nekem is lelőtte a wifi-t.
Felflasheltem az 1.19-es modemet, most látszólag jó.
(BlissPop 3.5 van fent.)

Esetleg megpróbálhatod újraflashelni a modemet.
H117 modem
H119 modem

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#11273) szobipeti199


szobipeti199
tag

Felraktam énis a legújabb CMet. Belehet állítani, hogy töltöttségjelző °osan írja a dolgokat? Illetve hogy lehet több oldalt is csinálni a főképernyőn?

Böngészőt mit ajánlanátok ami gyors és "keveset fogyaszt"?

[ Szerkesztve ]

(#11274) CPT.Pirk válasza szobipeti199 (#11273) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az értesítési sáv menüben keresd a %-os akku kijelzést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11275) dobolan


dobolan
senior tag

Akinek eltört a kijelzője, és saját maga szeretné cserélni, annak egy kis tapasztalat leírás.

A korábban linkelt aliexpress dealer-től rendeltem 33$-ért. Kb. 1,5 hét alatt kézhez is kaptam, de csak ma szántam el magam a cserére.

Mikor kibontottam a csomagot, már gyanús volt, hogy kétoldali ragasztószalagot is küldtek. ;]

A csavarok kiszedése nem gond, a kék belső keret levétele nekem nem volt egyszerű (úgy mint a disassemble videón), azt hittem el is töröm, mert nagyon rá volt gyógyulva, de végül sikerült egyben leszednem. Ennél a résznél vigyázni kell a hangerő és a bekapcsoló gombokra. Az utóbbi visszatétele nem gond, viszont a hangerőgombot én összeszerelésnél a közepén megragasztottam, mert egyébként folyton leesett, és nem tudtam összeszerelni a telót. Nem mindegy, hogy hogyan helyezkedik el, arra figyelni kell.
Ezek után a szalagkábelek leszedése a videó alapján, az sem problémás, először fel kell hajtani egy rögzítőt mindegyik csatlakozó tetején, azután simán kihúzható. A kameránál nem olyan, ott csak fel kell húzni. Itt jegyzem meg, hogy a hátlapi kamerát, a felső hangszórót és azt az gombelemszerű fém hengert fel kell szakítani, mert a küldött csere kijelzőre azt majd fel kell ragasztani. Itt vigyázni kell, hogy a forrasztás ne sérüljön, én pvc vágóval feszegettem fel. Ezeknek van rávitt öntapadós ragasztó az új kijelzőn.
Viszont el kell távolítani a kék ledet a kijelző aljáról, ami az eredetin nekem szintén ragasztva volt. Ezt az új kijelzőre a mellékelt kétoldali ragasztócsíkkal fel kell ragasztani. Én átragasztottam a kék téglalapot is, ami az akku alatt van.
Nem volt egyszerű művelet, mert a ragasztó szalagok és maga a led az áramkörrel is viszonylag kicsi. A pontos helyének megtalálása nem problémás, mert van rajta két kis lyuk, amiket két műanyagpöcökbe kell illeszteni, ezek az új kijelzőn is rajta vannak (szerencsére), de kézügyességet igényel.
Ezek után vissza kell tenni az alaplapot, majd a szalagkábeleket visszadugni, és rápattintani mindegyikre a tetejét. Ez nehezebb, mint szétszedni. :)

Ha eddig kész a teló, akkor már nagy gond nem lehet. Hangerő és bekapcs gomb vissza a helyére, csavarokat vissza, keret vissza, majd akksi be, és próba.

Ha működik, örülés, de arra vigyázz azért, hogy izgalmadban le ne ejtsd megint a betonra/járólapra, legalább egy hetet bírjon :))

(#11276) HPAA válasza szobipeti199 (#11273) üzenetére


HPAA
őstag

értesítési sáv menüben válassz az akkunál "szöveges"-t

amit új oldalra szeretnél , azt húzd oldalra az első lapról , és új oldalt "nyit"

************* censored

(#11277) 426os válasza szobipeti199 (#11273) üzenetére


426os
őstag

Korábban Firefox-ot használtam, csak annyi gondom volt vele, hogy mikor üzenetet írtam vele Facebook-on, néha nem mutatta a szöveget, amit írok. Most próbaképpen az UC Browsert tettem fel, de lehet letörlöm a francba és megnézem az Operát. Ami alapból rajta van az is teljesen jó, csak egy-két apróság zavar benne.

.

(#11278) Upo válasza 426os (#11277) üzenetére


Upo
addikt

Próbáld ki ezt, 0,41MB!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11279) poffsoft válasza 426os (#11277) üzenetére


poffsoft
addikt

a gyári böngészővel senki másnak nincsen "backspace" anomáliája?
Nekem állandóan megőrül, és többszörözi a szavakat, ahelyett, hogy törölné a betűt (vagyis a delete helyett mindig beszúrást érzékel, vagy mi a szösz).
Pillanatok alatt teleszemeteli a képernyőt. Ezért álltam át ff-re, ott eddig jó.

[ Szerkesztve ]

(#11280) 426os válasza Upo (#11278) üzenetére


426os
őstag

Próbáltam már, nem vált be. Böngészőből tökéletes. Nincs szükségem kikapcsolhatatlan értesítésekre, 56 alkalmazásra egyetlen weboldalhoz, illetve háttérben futó felesleges akkuzabáló szolgáltatásokra. Annyira nem fb-ozom sokat..

Most Operát használok, eddig pöpec.

[ Szerkesztve ]

.

(#11281) Upo válasza 426os (#11280) üzenetére


Upo
addikt

Én se, van hogy hónapokig rá se nézek. Ha az általad soroltakból bármelyiket is csinálná akkor már nem lenne fent. Nem megy a háttérben, nem értesít, ha elindítom akkor mutatja a tartalmat és kész. A kikapcsolhatalan értesítésekre annyit, hogy még csak be sem lehet kapcsolni értesítéseket, legalábbis nem találok ilyent. 1.0-tól használom fent van, az mondjuk más volt, most sokkal jobb. Lehet hogy abban lehetett kikapcsolhatatlan értesítés?

Most megtaláltam, a beállítások alatt van, részletesen pipálhatók az értesítések, de a legfelső kikapcsolja mindegyiket. Nyelv, értesítések, betűméret és képminőség van a beállításokban, ennyi.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11282) 426os válasza Upo (#11281) üzenetére


426os
őstag

Én pár hete töltöttem le az akkori verziót és abban is csak 24 órára lehetett kikapcsolni az értesítéseket. Meg azért vannak kötöttségek, pl nem lehet rendesen belenagyítani képekbe vele, illetve úgy rémlik videót sem tudott lejátszani. A böngészős verzió teljesen jó nekem, adatforgalom nem szempont.

.

(#11283) pècsimunkás válasza 426os (#11282) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn is az Operat ( mini) használom - használtam . Idei èv már a 6. ève . Próbáltam több böngèszőt , az Opera mini tetszik nekem a legjobban . Kompromisszumok vannak , ha nagyon muszály , át váltok Chrome - ra , de az havi 1-2 alkalom . Ráadásul egy ideje be lehet állìtani a Mini- n , h akarok - e fb èrtesìtèst v. nem .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11284) szobipeti199


szobipeti199
tag

Köszi mindenkinek srácok! :R

(#11285) 426os válasza pècsimunkás (#11283) üzenetére


426os
őstag

Jó lenne nekem is a Mini teljesen, de az már nagyon vissza van fogva, sok weboldalnál csak a nagyon durván lebutított nézetet tölti be, mert nem lehet kikapcsolni a Turbo módot. A "nagy" Operában ez kapcsolható. Viszont még ez a verzió is töredéke méretben a többinek (FFox, Chrome, UC stb). Egy dolog zavar csak, még pedig hogy mindenhol ott van a sync gomb. De ez igazából a többi böngészőben is jelen van, mintha rá akarnák kényszeríteni az embert, hogy mindig mindent a felhőbe mentsen. Hasznos, jó dolog tényleg, csak ha nem akar vele élni az ember, akkor el kell viselni, hogy mindenhol azt tolják az arcába, amíg végül be nem adja a derekát. Ami még jó és néha szoktam használni az a Dophin Browser.

.

(#11286) cocus007


cocus007
tag

Sürgős! :O please :R
Kb tavaly novemberbe vettem a telót, akkori Mokee verzió volt rajt, de már jó ideje akadozott, állandoan ledobált vmi com.android.systemui folyamat leáll hibaüzivel. és ujra fel kell oldani a képernyőt meg minden.
Sajnos lusta voltam egész évbe felrakni 1 ujabb verziót, és most iszom a levét,mert el se indul. Azt írja : Verschlüsselung fehlgeschlagen tehát "Encryption unsuccessful". :Y ja és most már oroszul makog a menü amit még kiír

Valakinek van evvel a hibával tapasztalata vagy ötlete hogy mit tudnék csinálni a telefon megmentésére? Esetleg egyből 1 új telepítés? Bár akkor gondolom cseszhetem, ami nem lett lementve...
Laza valami patch-ről írt a telepítőscript-ben... de ennyire nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#11287) CPT.Pirk válasza cocus007 (#11286) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több telefonon próbáltam már Mokee romokat, de mindegyik rossz volt. Ezt a telefont is Mokee rommal kaptam, de elég kemény, hogy szerinte nincs jogosultságom elindítani a fájlkezelőt. Gondolhatod, hogy meddig élt a telefonon.

Javaslom töröld és szántsd be sóval. :) Az SD kártyád tartalma úgy sem veszik el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11288) cocus007 válasza CPT.Pirk (#11287) üzenetére


cocus007
tag

és akkor mit érdemes rárakni (rootolt ha lehet), honnan lehet megszerezni és hogy kell felrakni? :)
Nekem a fájlkezelővel nem volt gondom, csak az egyik fényképező app adta még fel a szolgálatot + már alig volt helyem...

[ Szerkesztve ]

(#11289) 426os válasza cocus007 (#11288) üzenetére


426os
őstag

Gyári 1.19-es rom, vagy a mostani sláger 07.24-es CM12.1 (utóbbi esetén is célszerű a 119 felrakásával kezdeni a modem fájlok miatt).

.

(#11290) CPT.Pirk válasza cocus007 (#11288) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyan alapvető dolgok sem működtek benne, mint pl. a csatolás számítógéphez.

Én tudom javasolni a CM12.1-et, itt nem rég linkelte is valaki az aktuálisat. Amit felraktam belőle az előző hónapban, az már 1 hónapja nem volt újraindítva, mégis minden jó rajta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11291) cocus007 válasza CPT.Pirk (#11290) üzenetére


cocus007
tag

Basszus nekem mindjárt aludnom kell, mert korán kelek dolgozni!
cm-12.1-20150724-UNOFFICIAL-X9180.zip ezt találtam, ez jó nem?
Esetleg vmelyik CM11 nem használható és gyors? mert nekem annyira nem tetszik az 5ös android így elsőre
És akkor most mit kell csinálnom, hogy működjön is a telefon?
Olyan rég telepítettem újra 1 telót (és az 1 GIO volt), és akkor ráértem szép nyugisan összeszedni az infókat, de most nem érek rá ugyhogy légyszi segítsetek :K mert így még vekkerem sincs... ha van valahol 1 leírás akkor csak 1 linkkel dobjatok meg, de ha lehet ne orosz vagy csing-csung nyelven legyen.
és ha lehet ext-re lehessen rakni az app-okat
köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#11292) CPT.Pirk válasza cocus007 (#11291) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az jó. Bemész a recoverybe, csinálsz teljes wipe-ot, majd felrakod a romot és a gappsot, aztán reboot. Persze előtte legyenek felmásolva az SD kártyára a cuccok.

A CM11-et ezen a telón nem próbáltam. Már nem mennék vissza oda.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11293) cocus007 válasza CPT.Pirk (#11292) üzenetére


cocus007
tag

De mind1 milyen recovery, jó az ami alapból rajt van, nubia system recoveryt ír?
mind3 wipe kell? (data/preserved apk, factory reset + cache partition van nálam)

Mer oké h most itt főrumról találtam laza leírását,de a recovery.exe nálam nem működik,mer nem tudom csatlakoztatni a telefont... olyan változat kell,amihez nem kell pc-hez csatlakoztatni.

És akkor most kell előbb rá 1 gyári vagy mehet egyből a CM12?
és akkor ez most rootolt lesz v kell még vmit csinálni vele?

(#11294) CPT.Pirk válasza cocus007 (#11293) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A CM romok mindig rootoltak.

Ha ráteszed a gyári romot, akkor frissül a modem firmware. Javasolt. Viszont ennek menetét nem tudom. Azt a nubia cuccot sem ismerem, én a Philz Touch recovery alól raktam fel a romot.

Várd meg a srácokat, hogy mit mondanak a nubia cuccra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11295) cocus007 válasza CPT.Pirk (#11294) üzenetére


cocus007
tag

recovery_CWM6050 fájlom van, azt felrakom ugy mint mondjuk a gapps-et, és akkor ujrainditom és cwm lesz nem?
gyári meg mondjuk ez: X9180-119-update_full ?

Én megőrülök holnap butatelóval :O , főleg mivel nincs meg semmi telszám azon a telón... de legalább vekkerem már lesz :C

[ Szerkesztve ]

(#11296) cocus007


cocus007
tag

Ez a wipe data mindig ilyen sokáig tart? vagy ennyire tele volt a telefon v ez is befuccsolt?
mer olyat ír hogy "E: failed to mount /data (invalid argument)
E: can't mount /data
Formatting /cache...
és itt állunk

hurrá + 3perc és kész az első lépés

[ Szerkesztve ]

(#11297) 426os válasza cocus007 (#11296) üzenetére


426os
őstag

Ilyeneket nem kéne írnia...
Viszont gyári romot csak gyári Recovery-ből tegyél fel, míg minden más romot CWM-ből (vagy egyéb preferált recoveryből) !
A recovery cserélgetésére a legjobb a Laza blogjában található flashelő program (vagy a Play-ből letölthető Rashr nevű app).

.

(#11298) cocus007 válasza 426os (#11297) üzenetére


cocus007
tag

jó lenne a program,ha tudnám csatlakoztatni a géppel... ja tényleg most már tudom :D
na de most már megy valami, nubia szarság ( van 1 olyan érzésem hogy ez mégse Original ROM, zte v9180_CNCommon-V1.19?), nincs rendes menüje nagyon nem tetszik :) ugyhogy jöhet a CM valahogy gyorsan,mer aludnom kéne már rég

[ Szerkesztve ]

(#11299) 426os válasza cocus007 (#11298) üzenetére


426os
őstag

A nevéből ítélve az a gyári (ha csak annyi a bajod vele, hogy nincs "menüje", akkor egy tetszőleges launcher (Pl Nova, Apex) telepítésével hozzájuthatsz..)
A CM-hez görgess vissza néhány hozzászólást, a napokban volt linkelve.

.

(#11300) cocus007 válasza 426os (#11299) üzenetére


cocus007
tag

inkább az nem tetszik h angol meg chinese nyelv van csak rajt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.