Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Gyári vaku (SB-700) mellé gondolkodom valami olcsóbb alternatív megoldásban.
Van velük tapasztalat, hogyan viselkednek "szolgaként" a Yongnuo vakuk? A D90 (és gondolom a többi gép is) lehetővé teszi a SLAVE vakuk gépen történő +/- FÉ módosítását.
Ezt tudják a Yongnuo vakuk is követni? :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#302) vamzi válasza HwAdokVeszek (#300) üzenetére


vamzi
őstag

Sajnos mástól is hallottam már, hogy D5100on hibátlanul ment. Nem tudom, mi lehet a baj nálam. Amúgy slaveben nekem is tökéletesen működik. Nem baj, vettem egy SB700-at, ezektől meg megválok. A kis 467-est, viszont megtartom, mert az jó szolgálatot tett az évek alatt :)

(#303) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Üdv Urak!

467-et szeretnék venni, 550D-re. Bátran ajánljátok a hivatalos ebay boltot ugye? Ahol 1 év gari van.

Eddig még nem rendeltem ebay-ről, és paypalom sincs.
A hivatalos boltban GBP van megadva, most akkor hogy is van ez? Dollárban is lehet fizetni?

[link]

(#304) vamzi válasza Ren Hoek (#303) üzenetére


vamzi
őstag

Én eddig egyszer sem a YN-tól vettem ebayen, de még sosem volt bajom. Van 18000 pozitívja, így baj nem lehet. Paypalon forintban van a pénzed és annak megfelelően váltja magának a paypal, hogy milyen pénznemben vásárolsz. 550D-re biztosan 467-t szeretnél venni? Vagy csak az ismerkedés miatt szeretnél kezdés képpen egy egyszerűbb szériát?

(#305) Ren Hoek válasza vamzi (#304) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem most költséghatékonyság a cél. A lényeg, hogy kivillantson egy kisebb kiállítótermet, és lehessen riportozni vele. Indirektben is elég szerintem ez a kulcsszám bőven ide. TTL és forgatható fej, ezek kellenek nekem. Nem kell minőség ide, csak dokumentálás és hogy jobb legyen mint a beépített vaku. Azzal is tudnék dolgozni, de még nem az enyém a meló, és van konkurencia rendes vakukkal. Ráadásul gyűlöletesen utálok indirektbe arcon lőni. Általában mindig teljesen jó fények és világítás van, csak néha deríteni kellene.

Pontosan tudom a specifikációit, a 468 nekem felesleges. Ennél újabbakat nem ismerem igazából, de pénzszűkében nem tudok rááldozni sajnos többet - ennél pedig biztosan csak drágábbak vannak.

Igazából amúgy is videózni szoktam, csak néha becsúszik egy kis fotózgatás is némi cash-ért.

Erre a célra megfelel ugye? Amúgy Ti honnan rendeltétek? Ha jól néztem jelenleg a hivatalos Yongnuo-ban a legolcsóbb, és 1 év gari van rá. Bár ha nem ég ki a cső, talán meg tudnám bütykölni - és tényleg 2-3 hetente használnám pár órára szal erre felesleges drágább cucc.

De ha van valami ilyen áron újabb, vagy kicsit drágábban tuti jó, akkor várom a tanácsokat :)
600D-re mit ajánlotok? Mert úgy tudom ez nem megy vele...

[ Szerkesztve ]

(#306) vamzi válasza Ren Hoek (#305) üzenetére


vamzi
őstag

Szerintem teljesen megfelel arra, amit írtál. Én is csak azért cseréltem le, mert, ha a fókuszpontot elmozdítom középről, akkor már nem villan az af segédfény a vakun(mivel egy szem pöttye van a vakunak, ami fixen középre világít) Korom sötétben bulifotózáskor meg nem túl előnyös, ha 2 percen át keresem a felületet, amin végre fókuszt talál a gép :))

Ha nem melegíted túl, akkor nem lesz baja. Ha túlmelegíted, akkor is csak leold a hővédelem benne, ami viszont nem regenerálódó, így onnantól nem éled vissza. Filléres alkatrész és a cseréje is könnyű.

Több tízezer villantás van már az enyémben 2 év alatt, így a 2-3 hetente pár órát vígan bírni fogja.

Én mindig értékelés alapján vásárolok eBayről.

(#307) Ren Hoek válasza vamzi (#306) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Köszi :) 99%-ban úgy is középső fókuszban használom, vagy manuálban az 50 1.8-as Zeiss Jena-t. Mint egy puska...
De sajnos vaku téma elhalasztva, mert nem biztos, hogy megkapom a melót - amúgy meg nem sok mindenre kellene vaku :(

Partifotó az egy necces téma, csináltam én is, oda kell azért valami komolyabb darab. Amúgy nem teljesen értem a problémát: Ha nem középső fókuszponton használom, hanem kiértékelősön, vagy automatán akkor nem villan a segédfény? Ennél a vakunál van olyan amúgy, hogy a vaku villan segédfényként? (Mint a beépített)

Viszont továbbra is áll a kérdés, ismerősöm 600D-jére tudnátok valamit ajánlani ami fixen működik? Legjobb lenne olyan személyt találni, akinek van ilyen és működik.

Mégegyszer kösz a segítséget!

Ps.: Örülök, hogy ilyen jó kis topic lett belőle, emlékszem még az 550D topicban vitattuk, hogy nyitni kéne neki egyet, mert főképp ott folyt a társalgás róla .Azóta jó kis karriert futott be :)

[ Szerkesztve ]

(#308) vamzi válasza Ren Hoek (#307) üzenetére


vamzi
őstag

A bulifotóhoz pont hogy nem kell nagy vaku, mivel általában közelre kell szűk térben. Ritka felénk az olyan hely, ahol hatalmas a belmagasság. Meg amúgy is 80-20-as terelőlappal használom, ami segít a nagy belmagasságon is.

Tehát van 11 fókuszpontja a gépnek és ha nem a középsőben van, akkor a segédfény nem gyullad ki. És azért többször van olyan egy bulin, hogy a fókuszpontot át kell helyezni, mert nem tud fókuszálni. Kicsit gyengécske is a segédfénye, lehetne erősebb.

Én nem szeretem, ha a vaku elővillant, de szerintem ilyenre nincs is felkészítve még ez a típus.

Sajnos Canont nem nagyon ismerem, de ebayen nézz szét, és általában mindegyik YN vakunak van Nikon és Canon változata egyeránt.

(#309) Ren Hoek válasza vamzi (#308) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah, akkor lehet Canon gépen máshogy viselkedik a fókuszpontokkal.
Viszont a bulifotóra komolyabb darab mondatot úgy értettem, hogy profibb cucc. Ez, hogy nem villan a segédfény ilyen esetben kellemetlen tud lenni szerintem is.

(#310) h.tam


h.tam
csendes tag

a hangot hol kell állítani a 565EX-en?
tudna segíyteni valaki?

(#311) h.tam válasza h.tam (#310) üzenetére


h.tam
csendes tag

megoldódott. tárgytalan

(#312) Peetry


Peetry
senior tag

hi
Én is "utángyártott" vakut szeretnék venni, de kicsit tanácstalan vagyok. ebayen lassan dunát lehetne rekeszteni az 580EX hasonmásokkal, YN, Triopo, Oloong, stb...
Van valakinek tapasztalata többel is, melyik a legmegbízhatóbb ezek közül, melyiket éri meg? Eddig amiket olvastam talán a YN 565ről volt a legkevesebb negatív tapasztalat, de talán azt is használják legtöbben.
köszi

(#313) vamzi válasza Peetry (#312) üzenetére


vamzi
őstag

Kezeld fenntartással, de:
Én olvastam valahol egy olyat, hogy ezeknek a márkáknak ugyan az az anyacégük, csak más más név alatt jöttek ki. A belük ugyan az.Erre mondjuk pont rácáfol az oloong, mert az felépítésben eltér a YN-tól.

Én a YN tudom neked teljes szívből ajánlani. Több tízezer villanás van már benne és a mai napig üzemel. Ha el is romlik, akkor is max a hővédelme szokott leoldani, ami viszont nem regenerálódó, tehát cserélni kell. Emiatt gyakran azt hiszik, hogy tönkrement, pedig filléres alkatrészről van szó. Két év alatt nem jutottam még el a csőcseréig, de már nem is érdekelne, mivel 17Kért vettem 2 éve a kis 467-t.

Egyébként ezek nem után gyártottak, hanem saját vakuk. De akkor már inkább replika.

(#314) Peetry válasza vamzi (#313) üzenetére


Peetry
senior tag

az utángyártottat így értettem hogy koppintás.
amugy azt a hővédelmet nem lehet egyszer kicserélni olyanra, hogy vissza lehessen kapcsolni forrasztgatás nélkül?

(#315) vamzi válasza Peetry (#314) üzenetére


vamzi
őstag

Biztosan kiváltható valami bimetál hővédelemmel, de.
Én már vakuztam egy huzamban annyit, hogy a vaku felmelegedjen annyira, hogy korlátozza magát és a hővédelemnek még nem kellett leoldania. Persze a 467 az jóval kisebb mint az 565EX.

(#316) Bulitt


Bulitt
őstag

Sziasztok

Nekem is megérkezett a Yongnuo 468-II Nikon rendszervakum. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Kifejezetten tetszik a narancssárga háttérvilágítás az LCD-nek, és külön plusz pont, hogy nem kell egy gombot nyomni, hogy el tudjam forgatni a vakufejet. Nem tudom, hogy a többi Yongnuo vaku is így mükődik-e, ez az első :D Korábban volt nálam kölcsön egy Nikon SB600 és ott van ilyen gomb.

A Slave1 és Slave2 üzemmód nagyon tetszik. Kipróbáltam, hogy lefogom a beépített vakut a kezemmel, hogy így érzékeli-e a YN. Egészen addig érzékelte a villantást, amíg a gép a YN mögé nem került. Tehát nagyon jó :) Megérte :C

(#317) vamzi válasza Bulitt (#316) üzenetére


vamzi
őstag

A retesz gombot még nem sikerült a YN-nak lemásolnia :D Azért van annak funkciója is. Persze, aki nem használ hatalmas derítőket, annak csak nyűg.

(#318) Bulitt válasza vamzi (#317) üzenetére


Bulitt
őstag

Nekem ideális, hiszen nem akarok műtermet felállítani :DDD

(#319) vamzi válasza Bulitt (#318) üzenetére


vamzi
őstag

Pedig ahhoz is ideális. Van pár ismerősöm, aki YN vakukkal és olcsó kínai derítőkkel, ernyőkkel, soft boxokkal csinálta meg a műtermét. Az ár természetesen csak töredéke lett, mintha eredeti, márkás dolgokat vett volna. A hatás pedig ugyan az.

(#320) Bulitt válasza vamzi (#319) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen tudom :) van egy barátom, egyben a tanárom is, ő ès kollégája csináltak egy műtermet. Jó meg hasznos, de engem egyelőre nem vonz :) Nekem csak egy normális vaku kellett kiállitásokhoz meg házibulikhoz. Meg természetesen tárgy fotózáshoz. Ezekre pedig ez a vaku tökèletesen meg felel, és nem kerül 70e-be mint a Nikon SB sorozata :)

(#321) zgospel


zgospel
őstag

Sziasztok,

Az efféle kioldók valóban csak a felsorolt vakukkal működnek, vagy más Canonhoz való vakuval is kompatibilisek? Az én esetemben egy YN 468-oshoz kéne. Elvégre a vaku csatlakozója ugyanaz, TTL ugyanaz.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#322) HwAdokVeszek válasza zgospel (#321) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Jónak kell lennie hozzá.

Én egy ilyet használok a Yongnuo 565ex vakumhoz.
Ezt ~6000ft.-ért vettem.

Szóval szerintem annak is jónak kell lennie

(#323) zgospel válasza HwAdokVeszek (#322) üzenetére


zgospel
őstag

Köszi szépen. Közben nézelődtem és találtam egy olyat, hogy Youngnou RF 603 C1 ami jó az 550d-hez, ez jobban tetszik, mert mindkét egység lehet adó és vevő is, nincsen külön dedikálva. És a fentebbinél olcsóbb is picivel.
[link]

Erről esetleg van valakinek bármi tapasztalata? Megéri-e egyáltalán ezt a pénzt? Ebayen láttam, hogy 50 dollár körül mozog, de szállítással együtt majdnem ugyanott lennék árban.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#324) vamzi válasza zgospel (#323) üzenetére


vamzi
őstag

ööö, 30 dolcsi ebay-en és ingyen posta...

(#325) Peetry


Peetry
senior tag

vettem egy ilyen 580 EX klón vakut ebayen, és sehogy se tudom 2. redőnyre állítani.
próbáltam M módba is de ott se. nektek működik, és ha igen hogyan?
canon 500D-n próbálnám.

(#326) Bulitt válasza Peetry (#325) üzenetére


Bulitt
őstag

Nekem nikonra van 468-II és akkor megy a hátsó redőny villantás ha a vázon be van kapcsolva. Mindegy az, hogy manuál vagy TTL.Ha a vázon nincs kiválasztva a vaku nem csinálja.

(#327) Peetry válasza Bulitt (#326) üzenetére


Peetry
senior tag

lehet nem volt tiszta. nyilván a vázon próbálom a vaku beállításoknál 2. redőnyre állítani, de nem megy

(#328) Bulitt válasza Peetry (#327) üzenetére


Bulitt
őstag

Akkor felmerül bennem a kérdés, hogy a vakud tudja e egyáltalán :U

[ Szerkesztve ]

(#329) Peetry válasza Bulitt (#328) üzenetére


Peetry
senior tag

:Y nagyon meg lennék lepve ha nem tudná egy 580 klón, de erre nem gondoltam :S na rákérdezek az eladótól mert neten nem sok infót találok róla. Az ebayes adatlapon support front curtain sync van, de hátsó redőnyről hallgatás van. tartok tőle, h beszoptam :S

(#330) Bulitt válasza Peetry (#329) üzenetére


Bulitt
őstag

Egész pontosan melyik YN vaku? :U Sajna így nekem nem mond sokat az 580 clón megnevezés. Ha van rajta LCD akkor nézd meg bekapcsolt állapotban hogy látsz e ilyen jobbra mutató nyilakat mint a gyors tekerés előre :DDD

(#331) Peetry válasza Bulitt (#330) üzenetére


Peetry
senior tag

nem yn, hanem meike. Csak mivel itt már több utánzatról szó volt gondoltam bepróbálkozom itt is a kérdéssel. Tartok tőle hogy sajnos nem támogatja a vaku, YN vakuknál ki van emelve hogy tudják erről meg kussolnak. ha hátsó redőnyre van állítva, akkor azt a vakun az YN-ek jelzik valahogy?

(#332) Bulitt válasza Peetry (#331) üzenetére


Bulitt
őstag

Jah :) Én azt hittem YN :) Igen, jelzik, nekem például 3 darab jobbra mutató nyilacska a kijelző jobb felső sarkába, az AF jelzés előtt :)

[link] AZ ETTL felírat alatt, ott a nyilacskák

[ Szerkesztve ]

(#333) Peetry válasza Bulitt (#328) üzenetére


Peetry
senior tag

sajnos úgy néz ki, valahogy ezt az infot sikerült benéznem, és nem tudja a vaku :(

(#334) jancsi90


jancsi90
tag

Sziasztok, vettem egy RF-603-as triggert es kb 350 vakuzas utan nem oldja ki a vakut, a ledecskek mukodnek, tehat a kapcsolat megvan amikor felig lenyomom az expo gombot. Amikor teljesen lenyomom akkor mind a ket jobboldali led pirosan vilagit es nem oldja ki a vakut. A vaku egy 430EX II, illetve egy regi "orosz" vaku. Az aksikat ujratoltottem benne de ugyanezt csinalja. Mit tudjak tenni?

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#335) Sucuka válasza jancsi90 (#334) üzenetére


Sucuka
senior tag

A régi orosz vaku lesz a titok nyitja, én a helyedben nem tettem volna rá. Annak a szinkroncsatlakozóján olyan feszültség lehet, ami simán kinyír egy ilyen kioldót, de még a vázat is, még jó hogy nem közvetlenül a gépre tetted. Ez van...

(#336) jancsi90


jancsi90
tag

Francba, pedig kozel 200 kepet csinaltam az orosz vakuval. S most akkor eluszott a 29 dollarom:( s a 4 hetes varakozasom. Valahogy meg tudnam javitani?

[ Szerkesztve ]

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#337) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy valaki fuji gépen használ -e I-TTL módban Yongnuo vakuk?
Elvileg kezeli a nikon automata vakukat mert a fuji hs 20 is I-TTL es,
Segítségeteket köszönöm

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#338) Bulitt


Bulitt
őstag

Kicsit lapos a topik :))

Mindenesetre én megosztom veletek, hogy amit én vettem a YN468II vakuhoz Sanyo XX akkumulátorokat, eszméletlen jók. Márciusban a TuningShow előtt töltöttem fel őket. Ott a kiállításon csináltam vagy 400-500 képet, majd az elmúlt időszakban még legalább 200-300 képet. A vaku és benne az akkumulátorok jelét sem mutatják annak, hogy merülnének.

Tehát aki jó aksit szeretne a vakuhoz, azok bátran vegyék számításba a Sanyo XX aksikat :C

(#339) jerry311 válasza Bulitt (#338) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mar a sima eneloop is nagyon jo. Nem ugyanaz a 2000 mAh, mint mas akkukon.
Alacsony belso ellenallas es onkisules, jol kitalalta a Sanyo.
Sogor kulso akkupakkon gondolkodott a vakujahoz, de sikerult rabeszelni eneloop-ra. Azota nem panaszkodott, pedig pedig elotte sokat szidta a AA akkujait.

Meg a yongnuo cuccait is szereti, 2 vagy 3 vakuhoz hasznlaja oket.

[ Szerkesztve ]

(#340) Bulitt válasza jerry311 (#339) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, nem rossz ez az eneloop csoport. De, nem bíztam a véletlenre. Ha már a Sanyo a saját fehér eneloop akkumulátora fölé helyezi az XX fajtát, akkor ott valami még jobb lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#341) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Üdv!

Van egy 468-as vakum, egy év után úgy tűnik valami kiment belőle, mert 10-ből egyszer,kétszer villan. Olvastam hogy valami túlmelegedésvédelem, mind1. A kérdésem az lenne hogy otthon hétköznapi ember meg tudja-e javítani, vagy ha szakember kell akkor holnap Pesten vagyok, át tudom adni hozzáértőknek.

Köszi.

(#342) Sucuka válasza ClintEastwoo (#341) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ment PÜ!

(#343) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Jelentem a vakum megjárta kínát oda vissza. Garanciáztattam, mert bedöglött. Nem a gyártótól vettem, hanem harmadik féltől, aki nem volt hajlandó intézni. Viszont a yn a postaköltség ellenében megjavította és újra indította a garnaciát rajta.

Másfél hónap és kb 8000ft.

(#344) Stirlitz válasza vamzi (#343) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ez korrektnek tűnik. Több gondod ne legyen vele! :C

Ui: mennyire ment könnyen vagy nehezen az ügyintézés?

[ Szerkesztve ]

(#345) vamzi válasza Stirlitz (#344) üzenetére


vamzi
őstag

Alapvetően gördülékeny volt. Csak a szokásos dolgokat kérték, kérdezték és ha még mindig rossz, akkor visszaküldhetem. Pozitívnak tartom, hogy nem hajtottak el a nyámba, mert hogy nem náluk vettem. Az ebayesnek viszont szívesen adnék negatívot utólag...

(#346) peti1992


peti1992
csendes tag

Üdv!

Kis segítséget kérhetnék rendszervakukkal kapcsolatban? Canon Eos 1100D-hez szeretnék vásárolni vakut ami támogatja a TTL módot ( ETTL-II). Eddig sajnos nem volt szerencsém, vettem hozzá egy YONGNUO 467-est de se kép se hang. Gondolkodtam a YONGNUO 468II vakun, de pár ebay-es levél után rá kellett jönnöm hogy a II jelölés nem az ETTL-II-re vonatkozik, nagyon sok esetben az eladók megtévesztésből írják oda. Találtam egy másik alternatívát: Triopo TR-980C viszont kiderült erről is hogy csak ETTL-t támogat ETTL-II már nem megy neki. Eljutottam a YONGNUO 565EX-hez ami már biztosan támogatja (remélhetőleg) a vázam, mivel ezt a hivatalos YONGNUO kereskedő írta, hacsak nem akarnak megint átverni. Külföldről (kínából) rendelnék és átszámolva durván 40 000 ft.
Valakinek van valami ötlete esetleg alternatíva ami hazánkban kapható és nem kerül többe mint 45000 ft, esetleg vélemények az 565EX-ről? Természetesen ami támogatja az ETTL-II.

A válaszokat előre is köszönöm!
Szépnapot! :)

(#347) Bulitt válasza peti1992 (#346) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerintem itthon ilyen összeghatárban nem fogsz kapni ilyen vakut. Csak az ebay marad. a ttl részhez sajna nem tudok hozzá szólni. :R

(#348) sza.sa válasza peti1992 (#346) üzenetére


sza.sa
tag

Szia!

Van ami Canon-nál tudja E-TTL II-t is:
[link]

És itthon árban is jó (edigital), én a Nikon verziót használom, eddig tetszik :)
Van neten elég részletes teszt róla, ha érdekel elküldöm.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#349) aor válasza sza.sa (#348) üzenetére


aor
tag

Szia! Engem érdekelne mindenfajta infó! Ha létezik magyar is, ill. tapasztalatok! Köszi

(#350) peti1992 válasza sza.sa (#348) üzenetére


peti1992
csendes tag

Üdv! Megköszönném ha belinkelné a tesztet! Az 565ex ebay-en pont ilyen árban van, de viszont a Nissin mellett szól az 1 év garancia. Stúdió célokra is szeretném használni ezért a szabályozható teljesítmény sem utolsó szempont meg remélhetőleg már támogatja normálisan az ETTL-II-t. Köszönöm válaszát! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.