Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) andorra válasza jancsi90 (#249) üzenetére


andorra
őstag

Ehhez képest első helyen szerepel a kompatibilitási listán.

(#252) Peethy válasza andorra (#251) üzenetére


Peethy
őstag

Vannak vele problémák. Szerintem a régebbi szériákkal lehet a gond, mert amikor megjelent a Yn-467, akkor még nem volt 1100D.

(#253) andorra válasza Peethy (#252) üzenetére


andorra
őstag

Viszont amit így hirdetnek, az bizonyára már jó hozzá.

(#254) Peethy válasza andorra (#253) üzenetére


Peethy
őstag

Az nyilván jó, de megtévesztőek lehetnek a korábbi tapasztalatok. Én egyébként már az újabb verzióról is hallottam, hogy nem maradéktalanul jó az újabb vázakkal (ebay értékelések).

(#255) ClintEastwoo válasza jancsi90 (#249) üzenetére


ClintEastwoo
tag

én inkább az 565öt venném mint a 430-at.

(#256) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Most ez mi? :F Kínai másol Kínait? :Y

565EX vakut akarnék venni, akinek van,legyen szíves ossza meg a tapasztalatait! Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#257) Peethy válasza Stirlitz (#256) üzenetére


Peethy
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy ez a két cég ugyanaz.

(#258) Stirlitz válasza Peethy (#257) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Elsőre nem mertem beválalni, inkább rendeltem egy 565ex-et. Ami ma meg is jött, este teszt jön.

(#259) Stirlitz válasza Stirlitz (#258) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Teszt megvolt, bátran ajánlom az yn565ex-t, egy canon 430ex II-vel lett összehasonlítva a teljesítménye. 350D vázon használtam mindkettőt, nincs különbség ugyanolyan paraméterek mellett. Vegyétek Ti is bátran! :K

Ui: kihúzható fehér derítőlap nagyon jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#260) szeva000


szeva000
addikt

hi!
Nikonra való YN-468 nem is lesz?Tud erről valaki valamit?A stroboszkópikus vakuzás miatt lenne jó nekem csak,amúgy megelégednék a 467-el.De ha nem is vátható semmi a jövőben,akkor maradok a 467-nél.

(#261) Frigetrus válasza szeva000 (#260) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Eddig nem volt sajnos, és semmi jel nem mutat arra, hogy lesz Nikonos 468. Kár érte. Szerintem most már úgy is az újabb modellekre koncentrálnak.

(#262) GaLaLo


GaLaLo
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!
Szeretném, ha valaki tudna segíteni.
Régen :(( várt YN565EX-em megérkezett, túl vagyok a tesztelésen, Eos 1000D-n jól működik.
Szeretném a használati utasítást megmagyarítani. A gyártó honlapjáról nem sikerült letölteni, pedig gálánsan felkínálják .
Ha valakinek sikerült a letöltés, kérem, írja meg, hogyan csinálta!
Köszönettel!

(#263) A Zéé válasza GaLaLo (#262) üzenetére


A Zéé
addikt

Jobklikk-> Link mentése másként, és már le is mentette a pdf-et.

Just a simple Lineman...

(#264) GaLaLo válasza A Zéé (#263) üzenetére


GaLaLo
csendes tag

Már töltöm is! Ott téveszthettem el, hogy én meg akartam nyitni. A letöltést több mint egy órára kalkulálja az én net hozzáférésemmel. Megnyitni is ennyi idő alatt tudná, aztán még letölteni. Az nagyon soooooook!
Így egészen más!
Köszönöm!

(#265) vlevi válasza GaLaLo (#264) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mint egy órára kalkulálja az én net hozzáférésemmel. Megnyitni is ennyi idő"
Nem a te neteddel van baj, kínából minden baromi lassan jön.
Nekem 30 megás netem van, de ez a pdf valami hihetetlen, 3kb/sec-el hasít :O
Még a modemes őskorban is gyorsabb netem volt.

Na, most kicsit begyorsult, már 35k/sec-nél jár. Akkor már majdnem az 1%-át használom a UPC-s 30MBitnek :D

[ Szerkesztve ]

(#266) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok !
A Yongnuo Speedlite 565 EX-t képes vezérelni a 450D vezeték nélkül ?
(Bármiféle segédeszköz nélkül) :)

(#267) harlyngton


harlyngton
tag

Üdv mindenkinek.

Ha valakinek lenne egy halott 468-a azt megvenném. Nem a hővédelem hibára gondolok, nekem a vakutalp kellene, az asszony elintézte az övét :F

(#268) PhoenixK válasza harlyngton (#267) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hátha segítség: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#269) harlyngton válasza PhoenixK (#268) üzenetére


harlyngton
tag

Allah növessze hosszúra a vadkörtédet :R :R :R :R

(#270) MaUser


MaUser
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy nem erre van elsősorba a topic, de mielőtt feldobom apróra, gondoltam felajánlom elsőként a topictársaknak: egy négy hónapos és teljesen újszerű (gyári szaggal :) ) Yongnuo 467-es vaku eladó sorba került. 10eFt-ért vihető, privátban vagy adatlapomon lévő telszámon elérhető vagyok.

Doboz, stb. megvan természetesen.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#271) Stirlitz válasza MaUser (#270) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ment PÜ!

(#272) MaUser válasza MaUser (#270) üzenetére


MaUser
addikt

Lemaradt, hogy Nikon verzió.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#273) #56824064 válasza MaUser (#272) üzenetére


#56824064
törölt tag

Mauser te nem Cod2 movie kat csinálsz?:DDD

(#274) suprabp1


suprabp1
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Tudtok valakit, aki Yongnuo vakuk javításával foglalkozik? Kb. 2 hete érkezett meg a várva várt 565EX vakum, egészen dec. 23.-áig tökéletesen működött, míg 24. reggelre, amikor karácsonyi képeket akartam készíteni, megmakacsolta magát. Feltölt, de nem villan el. Se a tesztre, se ETTL, se slave, semmi. A vaku résznél lehet érezni, h valami kicsit melegszik, de nem vészes.

Hálás lennék, ha bármilyen segítséget kaphatnék! Az ebay-es seller nem vállal rá garanciát. Sajnos rossz helyről rendeltem, mert van, aki 1 évet vállal, ha visszaküldöm, de Ő csak 7 napot.

Üdv.: Dani

(#275) PhoenixK válasza suprabp1 (#274) üzenetére


PhoenixK
őstag

Korábban Sucuka írta, hogy van tapasztalata vele: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#276) suprabp1 válasza PhoenixK (#275) üzenetére


suprabp1
csendes tag

Szia! Nagyon szépen köszönöm, írok is Neki!
Üdv.

(#277) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok!

Van egy YN-467-es vakum. Több hónap örömteli használat után a tegnapi napon sajnos egy pukkanást hallottam elsütéskor a vakufejből.. :( Azóta bekapcsol ugyan a vaku, de se gépen se a pilottal nem villan. Ha közel hajolok hozzá elsütéskor hallok belőle egy halk kattogást.

Elképzelhető, hogy a villanócső durrant el?

Nem tudja valaki, hogy hol kaphatnék pótalkatrészt a masinához?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#278) Sucuka válasza Cancer (#277) üzenetére


Sucuka
senior tag

Szia!

Én javítom, ha gondolod, egy kollégának a vakuja már volt nálam. Bővebb infó...

(#279) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztatok már, hogy egy Youngnuo 467-es nem működik slave vakuként? (nem villan el a gép saját vakuja által vezérelvesem s1 sem s2 módban...)
Úgy kezdte, hogy ha levettem a gépről, akkor várni kellett vele egy kicsit, utána működött, de mostanra már teljesen halott...

Van esély egy ilyen hiba javítására szerintetek?

Köszi!

(#280) Cancer válasza Istv@n (#279) üzenetére


Cancer
senior tag

A gép hasán a piros plexi alatt van két érzékelő. Vagyis egy led és egy érzékelő. Ha fénybe nézed látszik is. Az alsó (kisebb) a "te embered". Lehet, hogy kicsúszott a helyéről?? :(
Nekem is csak akkor műxik amúgy stabilan, ha "arcba" kapja a másik vaku fényét...

............................................................................................................................

Más
Mint fentebb írtam, egy kisebb pukkanás után nem működött a vakum. bekapcsolt, világít, a motor megy, de elsütésnél csak kattog...

Szédszedtem, amennyire tőlem telhetett és tegnap vettem észre, hogy a vakucsőről az egyik kábel "leszakadt" (?). Azt nem tudom/tudtam eldönteni, hogy ez a szétszedésnél sikerült, vagy "lerobbant a helyéről"... de visszaforrasztás és összeszerelés után újra működik!! :)
Amúgy a fényérzékelőt volt a legnehezebb visszatenni az összerakásnál. Elég rövid zsinórt kapott...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#281) Sucuka válasza Cancer (#280) üzenetére


Sucuka
senior tag

Gyakorlatilag megspóroltál 2 rugót :)
Mákod volt, de ha valami más baja lett volna, akkor lehet, hogy nem jöttél volna így ki belőle. Végülis a tanulság: próba cseresznye :)

(#282) Cancer válasza Sucuka (#281) üzenetére


Cancer
senior tag

Jaja, én is inkább szerencsének gondolom, mint szaktudásnak...Ha a forrasztás után sem ment volna, akkor nem nagyon tudtam volna hozzákérdezni a dologhoz.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#283) Cancer válasza Cancer (#282) üzenetére


Cancer
senior tag

No, emberek! Egy YN-467-es elégedett tulajdonosa vagyok. Még anno újkorában játszottam vele, hogy a Pilot gombbal kanttintgattam, mennyire bírja benne az akku... Pár teljes teljesítményű és sok kisebb villantás után a gép letiltott túlmelegedés miatt. Lehetett is érezni a plexin, hogy felmelegedett...Pár perc várakozás után újra lehetett használni.

Nos, mit fentebb írtam, nemrég bekreppált a szerkezet. Egy pukkanást hallottam, utána elsütésnél csak halkan kattogot, de nem villant. Anno az volt a probléma, hogy a villanócső egyik végéről "ledurrant" a kábel.
Szombaton szalagavatón fotóztam és sajnos megint megadta magát a szerkezet. Szerencsére a java már lement akkor. Végig max teljesítményen használtam. (Nem is hittem volna, hogy ISO 800-1600-zal karöltve telével 30-40-méterre is kivillantja a témát!) :) Szóval feladta. Azt hittem a hővédelem, de itthon láttam, hogy a másik fele a villanócsőnek. Két perc alatt javítható, de nem tudom, hogy ez most típushiba vagy csak engem érint. Talán kiment a hővédelem és túlmelegedve a cső eleresztett a forrasztás? Így viszont az én forrommal ki kell gyulladnia, hogy ez történjen.... :DD

S hozzá egy friss képem. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#284) Sucuka válasza Cancer (#283) üzenetére


Sucuka
senior tag

Igazad lehet, a villanócső ugyanis simán felmelegszik 250 fok fölé, és akik forrasztanak, azok tudják, hogy az átlag forrasztóónok ezen hőmérsékleten már igencsak olvadnak...

[ Szerkesztve ]

(#285) szeva000 válasza Sucuka (#284) üzenetére


szeva000
addikt

az átlag már 180-190 fokon..a jobbacskák,ólommentesek és ezüst tartalmúak már 220-270fok körül.én is ilyeneket használok villanymotortekercseknél,mert ott a huzal is 200fok körül bír.

(#286) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Ma jött meg a várva várt 565EX-em. Teljesen jól működik, leszámítva, hogy fixen világít a vaku segédfénye, illetve elővillant fotózás előtt. A nikon verzióról van szó egyébként. Viszont a canonnál nem tapasztaltam ilyenfajta kényelmetlenségeket. Egy D5100-as váz hajtja. Tud erre valaki megoldást? Írtam a YN-nak is, de ők most újévünnepelnek és csak szerdán várható válasz tőlük. Egyébként egy 467-est szeretnék lecserélni ezzel.

(#287) vamzi válasza vamzi (#286) üzenetére


vamzi
őstag

Frissíteném a hozzászólásomat, hogy a vaku valószínűleg tökéletesen működik, csak a D5100-t nem szereti, mert rápróbáltam egy D3100-ra és egy D90-re is és azokon tökéletesen működött. Nem világított folyamatosan a segédfény és nem villantott elő. Érdekes, mert D5100zal kompatibilisnek hirdeti magát. Na mindegy, megvárom a Yongnuo válaszát a levelemre, hogy ők mit gondolnak erről a jelenségről. Így legalább kiderül, hogy milyen az ügyfélszolgálatuk :)

(#288) Sucuka válasza vamzi (#287) üzenetére


Sucuka
senior tag

Mennyi volt a Nikon változat? ebay-ről jött?

(#289) vamzi válasza Sucuka (#288) üzenetére


vamzi
őstag

149.90$ volt ingyen postával eBayről. A mai napon válaszoltak a levelemre, de sok értelme nem volt, mert azt hitték, hogy nekem az a bajom, hogy működik az af a vakun és kb annyit válaszoltak, hogy ha a gépre fel van téve a vaku, akkor kikapcsolható, és olvassam el a "manuált". RTFM... :D Nem baj, megírtam nekik, hogy nekem pusztán annyi bajom van csak, hogy amint bekapcsolom a vakut a D5100zal, egyből fixen világít, bármit is csinálok, de D3100zal és D90nel pedig csak akkor világít, ha sötét van és fókuszálok. Már mindent kipróbáltam. Vakut alapra, vázat alapra...vázat szanaszét állítgatva, vakut is... de semmi. Fixen világít az af. Pontosabban, amikor a kép készül, akkor kialszik egy pillanatra :D Viszont ha felcsapom a tükröt fixre, akkor is világít tovább.

(#290) Throme válasza vamzi (#289) üzenetére


Throme
veterán

Már csak egy másik D5100-on kéne kipróbálnod, hátha a vázaddal van valami. Tudom nem egyszerű találni másik D5100-at. Esetleg ahol vetted ott segítenek ebben...

(#291) vamzi válasza Throme (#290) üzenetére


vamzi
őstag

Igen, én is erre jutottam. A mai napra terveztem hogy beugrok és kipróbálok egy másik D5100 vázat.

(#292) szeva000 válasza vamzi (#291) üzenetére


szeva000
addikt

amúgy ez az 565EX mit tudna?Kíváncsi vagyok rá:).Nekem egy Oloong SP690 van,igazából nekem a magas kulcsszám volt a döntő,de tud 180mm-ig zoom-ot,S1,S2 és TTL módot.Gyakorlatilag árban 15$-al volt kevesebb,ha jól emlékszem.Nagyon hasonlít az SB 900-ra:)

(#293) vamzi válasza szeva000 (#292) üzenetére


vamzi
őstag

565ex:
kulcsszáma: 58
zoom: 24-105mm
villantás egy feltöltéssel: 100-1500
súly: 380g
újratöltés alkáli elemekkel: 3mp
villantás: 1/200mp - 1/20000mp-ig
slaveben 3 csoportot kezel (A-B-C)
stroboszkóp funkció
néhány beépített plusz funkció(FEC, FEB, FEV, stb...)

Oloong:
kulcsszáma: 50
zoom: 24-180mm
villantás egy feltöltéssel: 100-500
súly: 402g
újratöltés alkáli elemekkel: 5mp
villantás: 1/800mp - 1/20000mp-ig

Fizikailag minimális az eltérés a kettő között. Én konkrétan a segédfény miatt váltottam 565ex-re a 467-ről, mert az utóbbinak nagyon gyenge és nem lehet vele normálisan fotózni. Az 565ex fénye viszont tökéletes, csak kissé zavaró, hogy fixen világít :DDD

(#294) vamzi


vamzi
őstag

Na nem tudok még egy vázat keríteni. A YN szerint tökéletesen kellene működnie, de valamiért nem hajlandó az én vázammal helyesen kommunikálni. Azt javasolják, hogy próbáljam ki egy másik D5100zal is. Na igen, de nem olyan könnyű találni. Bejártam minden boltot, de sehol semmi.

(#295) Sucuka válasza vamzi (#294) üzenetére


Sucuka
senior tag

Érdeklőd ebben a topikban, hátha tudnak segíteni: Nagy Nikon DSLR topik

(#296) vamzi válasza Sucuka (#295) üzenetére


vamzi
őstag

Sikerült még egy vázat keríteni, de ugyan az a hiba. Tehát csak simán nem támogatja a D5100-t a vaku. Megírtam a YN-nak is. Kíváncsi vagyok a válaszukra.

(#297) vamzi


vamzi
őstag

2 videó a problémákról:
Ebben próbálom bemutatni, hogy a 467-tel szemben az 565 milyen rosszul működik. Mert ha bekapcsolás után fókuszálok, akkor úgy marad a segédfény, illetve elővillant, ha félig nyomom meg az exponáló gombot. Akkor alszik csak ki a segédfény, ha lehúzom, majd manuálra állítom és elsütöm. Addig viszont lehúzva is lézer kardozhatok vele :)
http://www.youtube.com/watch?v=-wHZzJR9gXY
Ebben pedig azt mutatom be, hogy ha a gépre téve kikapcsolom a vakuban a segédfényt, akkor átmegy stroboszkópba a vaku, addig amíg le nem húzom, vagy vissza nem kapcsolom az af fényét.
http://www.youtube.com/watch?v=fx1SWK7HiAk

Egyébként azt írta a YN, hogy a mérnökök elkezdtek foglalkozni a problémával. A videókat még nem látták, de kíváncsi vagyok, hogy mit szólnak majd hozzá. Minden esetre válaszolnak a leveleimre, amiben próbálnak tanácsokat adni, tehát foglalkoznak a dologgal, ami pozitív. :R

[ Szerkesztve ]

(#298) #68204800


#68204800
törölt tag

"Yongnuo 467-es vaku..."-ezt az oldalt hozza ki a google, de nem találom az eladó vakut.

Ha van valakinek írjon.

(#299) Bulitt


Bulitt
őstag

Üdv urak!

Hamarosan csatlakozók egy Yongnuo 468-II Nikon rendszervakuval :R Kíváncsian várom milyen lesz az első használat :DD

[ Szerkesztve ]

(#300) HwAdokVeszek válasza vamzi (#297) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Nekem is 565ex van, meg d5100, és nálam nincs ilyen probléma mint nálad.
Nekem olyan nincs hogy a segédfény egyfolytába világít.
Csak akkor világít amíg félig lenyomom az exponáló gombot, és addig amíg fókuszt talál.

Slave vakuként sincs nekem egyfolytába segédfény.

Valami gond van nálad, mert nekem is ugyanazok a cuccok vannak, és nálam hibátlan minden!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.