Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) andorra válasza Sucuka (#150) üzenetére


andorra
őstag

Köszönjük, nem árt tudni, bár úgy tudom nem volt még rá példa.

(#152) Throme válasza Sucuka (#150) üzenetére


Throme
veterán

Köszönjük az infót! Kíváncsi lennék a 467-es vakura, hogy szintén ilyen módon oldották meg a hővédelmet, vagy ezt a 468-hoz 'dizájnolták' mint fejlesztés.

(#153) Sucuka válasza Throme (#152) üzenetére


Sucuka
senior tag

Elektronikai gyártásban szerzett tapasztalataim azt engedik következtetni, hogy a műszaki megoldások egy adott gyártón belül azonosak.

Egyébként itt rögtön megjegyezném, hogy összességében a felhasznált anyagok minőségének tekintetében, valamint a mechanikai és elektronikai konstrukció tekintetében a Yongnuo egy ár-érték arányát nézve igencsak jó választás amatőrök számára, egy-két apróságtól eltekintve pedig hivatásosoknak is.

(#154) Throme válasza Sucuka (#153) üzenetére


Throme
veterán

Ha veszek vakut az biztos, hogy a 467-es lesz. Az is tuti, hogy nálam nem fog elfüstölni a használat miatt :)

Hát ja, adott műszaki megoldásokat egyszer már kitalálták és ha bevált, akkor kipörgetik, amíg tényleg elkerülhetetlen egy fejlesztés. Addig meg törik a fejüket hogyan lehet költséget csökkenteni.

(#155) Peethy válasza Throme (#154) üzenetére


Peethy
őstag

Meg nyilván idő is, míg egy fejlesztés visszahozza az árát. Nem lenne sok értelme csak egy olcsó típusban használni egy olyan fejlesztést, ami évek alatt jön vissza.

ON: megrendeltem 2db Yn-560-ast, ernyőket, állványokat meg rádiós kioldókat, összesen 53ezer forint lesz, és kb 20-25 nap múlva ér ide :) Alig várom már, hogy kipróbáljam. :B

[ Szerkesztve ]

(#156) Sucuka válasza Peethy (#155) üzenetére


Sucuka
senior tag

Honnan rendelted? :)

(#157) Peethy válasza Sucuka (#156) üzenetére


Peethy
őstag

[link]
A dollár szerencsére épp erősödött, most 7-8 forinttal drágább, szóval így 2-3ezerrel drágább lett az egész. Mennyi az esélye, hogyha 4 tételben rendeltem, egyesével 13 és 15 ezer forint közötti értékben, akkor megvámolják és rárakják az ÁFÁt meg vámot?

(#158) Sucuka válasza Peethy (#157) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ja, igen ez az eladó már el van mentve nekem is :D

(#159) Peethy


Peethy
őstag

Mi a helyzet az OLOONG vakukkal? Árul néhányat a srác, van egy olyan érzésem, hogy azonos cég, csak más márka. Hasonló az árkategória is, talán kicsivel drágább.
Például: [link]

Erre ráadásul van 1 év garancia is. (mondjuk Hong Kongból majdnem mindegy...)

[ Szerkesztve ]

(#160) ClintEastwoo válasza Peethy (#157) üzenetére


ClintEastwoo
tag

13-15k körül még átcsusszannak a dolgok, főleg ha giftként küldi, márpedig hongkongból majdnem minden úgy jön :D

(#161) Peethy válasza ClintEastwoo (#160) üzenetére


Peethy
őstag

Remélem, ha amúgy adja fel, akkor sem fognak fennakadni.. azért nem mindegy, hogy 54ezer vagy 70ezer. Rendeltem anno Hong Kongból airsoftot, az nem giftként jött, így keményen megadóztatták.. a legviccesebb, hogy még a szállítási díjra is nyomtak ÁFÁt, én nem is tudtam, hogy ilyenkor raknak arra is.

(#162) A Zéé válasza Peethy (#161) üzenetére


A Zéé
addikt

Én úgy tudom: íratlan szabály, hogy a 100 dollár alatti értékű cuccokat nem vámoltatják, mert sok a papírmunka vele. Nekem cipó jött usánkából 85 dollár (akkor éppen 16k HUF) volt postával együtt, azt nem vámoltatták meg. Viszont ha egyszerre jön a címedre a sok csomag, akkor cinkes. Azért az szerintem feltűnik, hogy egy postakonténerben 4 csomag jön egyszerre, egy feladótól, egy embernek, és mindegyik 60-80 dollár értékű.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#163) Peethy válasza A Zéé (#162) üzenetére


Peethy
őstag

4 különböző személyt írtam be a családból, tehát nem egy névre jön, ergo marad a papírmunka, mert nem mondhatják azt, hogy "bocsi, szerintünk ez egy embernek megy". Mindegyik 70dollár alatt van, tehát szerintem van rá esély, hogy megúszom :) Legalábbis remélem.

(#164) Sucuka válasza Peethy (#163) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ez ügyes trükk, alkalmazni fogom, ha oda kerülök, persze azért kíváncsi leszek, hogy beválik-e. :)

(#165) ClintEastwoo válasza Peethy (#163) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Hova írtad be a 4 személyt ? Mert legtöbbjük csak paypal címre szállít, oda meg szerintem csak a te neved van írva.

(#166) Peethy válasza ClintEastwoo (#165) üzenetére


Peethy
őstag

Paypal címre? Nincs PayPal-nál semmilyen cím, legalábbis én nem láttam. Átirányított az oldalra, ott bejelentkeztem, kifizettem, azután pedig megerősítettem ebay-en. Az első lépésnél az ebay-en kell beállítani a shipping address-t, több részletben rendeltem, mindenhova külön nevet írtam.

[ Szerkesztve ]

(#167) pyshtee


pyshtee
csendes tag

Sziasztok!
Tudom nem adok-veszek topic, de bátorkodom ideírni:
Canon EOS gépemre keresek eladó Yongnuo YN-468 vakut reális áron.
Új, vagy keveset használt is érdekel.
Ajánlatokat a publikus mélemre várok.

Köszi. :)

P

(#168) ClintEastwoo válasza pyshtee (#167) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Ha jól akarsz járni akkor megveszed itt, ha nem akkor találsz erősen lehúzós apróhírdetéseket.

(#169) pyshtee válasza ClintEastwoo (#168) üzenetére


pyshtee
csendes tag

Igen, köszi, valószínűleg ebay lesz ebből, mert itthon csak 26-27 ezer (sőt, találtam 35ezerért is), csak nekem jó lett volna a hét végére.
Ráálltam inkább arra, hogy szerzek kölcsönbe valamelyik fotós ismerőstől, és magamnak meg megrendelem ebayről, és így már mindegy mikor jön meg.
Azért kösz...
:)

P

(#170) vlevi válasza pyshtee (#169) üzenetére


vlevi
nagyúr

És azt még el is felejtettük, hogy milyen volt 2-3 éve, amikor 140Ft körül volt a dollár árfolyam. Nem volt szabad itthon vásárolni, mert hármat vettél külföldről, míg itthon egyet...

(#171) Cancer válasza ClintEastwoo (#168) üzenetére


Cancer
senior tag

Én is most rendeltem tomtom-tól egy 467-est. Nagyon kíváncsi leszek. 550D-re lesz. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#172) Flashback


Flashback
addikt

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#173) Vrtboy


Vrtboy
tag

Sziasztok,

Szükségem lenne egy vezeték nélküli vaku kioldóra. Valami olcsóbb fajtát keresnék de mégis használhatót.

Erről a két típusról van tapasztalatotok? Melyiket javasolnátok? Véleményetek szerint milyen távolságból működnek ezek?

http://www.dealextreme.com/p/yongnuo-yn-04-ii-dual-hot-shoe-studio-camera-flash-sync-trigger-remote-control-33079

http://www.dealextreme.com/p/blazzeo-pt04-rf-wireless-flash-trigger-with-remote-with-supports-multiple-flashes-6201

köszi

(#174) ClintEastwoo válasza Vrtboy (#173) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Ezek majdnem a legrégebbi modellek, a blazzeo nem megbízható.
Ezt vedd.

(#175) Vrtboy válasza ClintEastwoo (#174) üzenetére


Vrtboy
tag

Köszi a javaslatot. De pont a lényeg veszett el a 66 dollarral. Annyiért azért találok itthon is...

(#176) Vrtboy válasza ClintEastwoo (#174) üzenetére


Vrtboy
tag

Bár látom, hogy ez két pár, de ha csak nem veszed meg az egyik párt, akkor nem annyira jó nekem.

Egyébként nem tudom mennyire számít, hogy ez Canon-hoz van, nekem Nikon van. Bár sima középérintkezőn használom a vakut, szóval talán jó lehet ez is.?!

(#177) ClintEastwoo válasza Vrtboy (#176) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Van 1 pár is, fele annyiért. Úgy már annyira nem rossz :)
Amúgy köszi, de már megvettem ezt a 4darabosat.

A márkát meg a kábel miatt kérdezi szerintem, amit ajándékba ad.
Tessék

[ Szerkesztve ]

(#178) Cancer


Cancer
senior tag

Tegnappal én is beléptem a Yn-467 tulajdonosok táborába. :)
nagyon kellemes meglepetés ért azzal, hogy az itthoni árnál ~7e-rel olcsóbban (14e-ért) vettem ebay-en, és 2 hét alatt itt volt. Pedig 15-20 munkanap volt a megadott szállítási határidő.
Reggel icsit meg is járattam a cuccost, 1/64-eden kb 3-4x/mp tudtam elsütni, 1/32-eden ~3x/mp, 1/16-odon 1-3x/mp, 1/8-adon 1-2x/mp, 1/4-eden ~1,5x/mp, 1/2-eden ~1-1,2x/mp és 1/1-en kb 1-1,5 mp-enként. Szóval kisebb helységbe még stroboszkópnak is elmegy. :D Kb 40-50 elsütés után siketült letiltanom túlhevülés miatt.

Amúgy nekem nagyon tetszik az anyaga. Bár még nem fogtam eredeti Canon-t, de ennek kellemes a tapintása, a fej döntése forgatása pontos határozott. Nincs benne még minimális kotyogás sem. A power tárcsát is könnyű tekerni. Egyedül a mode gomot érzem határozatlannak. Könnyen túlugrik a mód, vagy nem vált. De csak gyakorlás szerintem.

S1-ben leköveti szépen a beépített vakut, viszont S2-ben nem sikerült elsütni, bár még csak 1x próbáltam. (2.redőny, MF)

Mindent összevetve, elégedett vagyok vele, majd letesztelem, hogy mennyivel kreatívabb, mint a beépített. :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#179) ClintEastwoo válasza Cancer (#178) üzenetére


ClintEastwoo
tag

használd egészséggel :)

Csak engem bosszant nagyon nagyon hogy még sehol sincs a 565ex ? :W

(#180) szeva000


szeva000
addikt

Hi!
Ezek a vakuk(467 főleg) tudnak nagysebességű vakuszinkron módot,mint az eredeti nikon vakuk?

(#181) andorra válasza szeva000 (#180) üzenetére


andorra
őstag

Nem. Viszont negyed-ötödannyiba kerül.

(#182) Cancer válasza szeva000 (#180) üzenetére


Cancer
senior tag

Mi számít nagysebességűnek? A vaku 1/800-1/20000-ig villan. A Gépen múlik, hogy tudsz-e 1/200-1/250-alatt fotózni.
Vagy stroboszkópikus villanásra gondolsz? Azt még kipróbálom.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#183) vlevi válasza Cancer (#182) üzenetére


vlevi
nagyúr

strobo-t nem tudja a 467, csak a 468.

(#184) Sucuka válasza ClintEastwoo (#179) üzenetére


Sucuka
senior tag

Relaxxx :) Én is várom a Nikonos verzát, de nekem még többet kell várni :D

(#185) szeva000 válasza Cancer (#182) üzenetére


szeva000
addikt

igen,a stroboszkópikusra...de,468-ban van nikonra való?

(#186) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Megérkezett az 565EX :)
Link

(#187) Cancer válasza szaby_gyerek (#186) üzenetére


Cancer
senior tag

Mit tud, amit a 467 nem? :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#188) Flashback


Flashback
addikt

Uraim, itt a nap amire vártunk (én legalábbis vártam ) :)
És csak 35-36K...
Bár most pénz nincs rá...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#189) vlevi válasza Cancer (#187) üzenetére


vlevi
nagyúr

33 helyett 58-as kulcsszám. Legalábbis ezt írják. De ha az 58 nem igaz, akkor a 33 sem :)
Most így elsőre ennyit láttam, de végig sem olvastam, ez rögtön feltűnt.
Ja és, ez is strobo, de hát az nem újdonság, mert azt a 468 is tudja (igaz a 467 nem)

[ Szerkesztve ]

(#190) duni84 válasza Cancer (#187) üzenetére


duni84
aktív tag

kb ugyanazt, mint a 468, csak gyorsabb recharge ( kb 1.6s, hacsak nem az űrbe jelzel vele, de akkor is csak kb 3s ), 53as kulcsszám (amit ha jól számolom inkább csak 53, de ennyiért az is ajándék) ... szóval mondhatni egy canon ex580 harmad áron. még másodikán rendeltem, remélem nem zuhant le a gép/süllyedt el a hajó/borult árokba a teherautó, ami hozza)

#metszéspontok

(#191) Cancer válasza vlevi (#189) üzenetére


Cancer
senior tag

Korrekt!

A strobo olyan, hogy egy expo alat többet villan? Pl kinyitom 30 sec-re a zárat és 1"-ként villan?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#192) ClintEastwoo válasza Flashback (#188) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Vééééééégremár. Reméltem hogy az új hozzászólások valami jó hírt közölnek majd. :D

(#193) szaby_gyerek válasza Cancer (#187) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Nem néztem a különbséget, csak emlékeztem, hogy pár hónapja itt páran türelmetlenkedtek miatta. Láttam, hogy más még nem linkelte, ezért gondoltam bedobom.

Egyébként nem tudom mennyit változtak az újabb modellek építési minőségben, de ha van fejlődés, akkor nagyon komoly alternatívák ezek a vakuk. Mármint a márkára gondolok, nem csak a típusra.

(#194) Cancer válasza szaby_gyerek (#193) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem 1 hete van YN-467-esem, de az építési minőségével (is) meg vagyok elégedve. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#195) szaby_gyerek válasza Cancer (#194) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Nekem YN-460-asom van talán. Két problémám van vele:
1, az elemek zárófedele eléggé gyengének fest, mindig attól félek letöröm.
2, nem működött mindig a vázon, és ilyesmi problémát másoktól is hallottam itt a fórumon. De slave vakunak azóta is tökéletes...

(#196) Cancer válasza szaby_gyerek (#195) üzenetére


Cancer
senior tag

Az elemek záró fedele nálam is elég laza, de attól nem parázok, hogy letörik. Csupán könnyen mozgatható. :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#197) Flashback válasza ClintEastwoo (#192) üzenetére


Flashback
addikt

Hivatalos "bolt"

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#198) duni84 válasza Flashback (#197) üzenetére


duni84
aktív tag

és ha valaki meg akar küzdeni vakunként kb 5e forintért, akkor a "helyi" hivatalos webshop, ahol mindössze 1039 jüan postával :)
ide már elsején felrakták, akkor hívtam fel őket, hogy mikor kaphat majd belőle a fehér ember is, mire a válasz: 1039 jüanért akárkié. tehát ha valaki sokallja a 172-180$-t érte, akkor pl céges telefonról/google voiceról felhívva hamar spórolhat minimum 4-6 eneloop akksi árát :)

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#199) ClintEastwoo válasza duni84 (#198) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Nem igazán értem, de vehetnél nekem egyet akkor :D Meg azt akarom még kérdezni hogy ekkora összegnél már rádszáll a vám igaz ? :S

(#200) duni84 válasza ClintEastwoo (#199) üzenetére


duni84
aktív tag

kínából rendelve ha a cucc + szállítási költség összesen 1000 jüan alatt van, akkor nincs vám. gondolom mindenki van olyan kreatív, hogy megkérje az eladót, hogy egy 999 jüanos számlát csatoljon a csomagba, miközben megkapja a termék árát ;)
amúgy nem jellemző, hogy ezeknél rád száll a vám

#metszéspontok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.