Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Soká válasza Soká (#1400) üzenetére


Soká
senior tag

No, közben tovább okosítottam magamat. Egyrészt kiderült - amit én félreértettem - nem csak egy darab jeladó kell a gépre, hanem egy vevő is a meglévő vakum alá, mert nincs ilyesmi beleépítve. Azt hittem igen...

A másik, kiderült, hogy lehetséges itt a keresztezés a Godox termékekkel. És az jött ki - magyar árakat nézegetve - hogy szinte fillérre ugyanannyiba kerül ha Yongnuoval oldom meg a feladatot vagy ha Godoxszal...
De utóbbi itt már off...

(#1402) *Ropi* válasza Soká (#1400) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az 565 nem tud HSS-t (nagy sebességű szinkront)...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1403) Soká válasza *Ropi* (#1402) üzenetére


Soká
senior tag

Mondjuk, ez már elég ok a különbözetre.
De úgy néz ki - ha nem beszél le egy barátom - hogy nem a Yongnuo lesz a befutó...

(#1404) *Ropi* válasza Soká (#1403) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hanem? Vigyázz, hogy mit veszel, mert a 3rd party gyártók tartozékai nagyon nem szeretik egymást és véget nem érő vákuumba kerülsz velük! :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1405) Soká válasza *Ropi* (#1404) üzenetére


Soká
senior tag

Godox lesz valószínűleg a befutó. A jeladó X1T (vagy ha meg tud győzni az eladó XPRO) A vevő a Yongnuo vakum alá egy X1R és a TT685 C vaku.

(#1406) *Ropi* válasza Soká (#1405) üzenetére


*Ropi*
félisten

Drukkolok, hogy működjön. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1407) kellerman


kellerman
tag

Üdv

Vettem egy Yongnuo 100mm f/2 canon objektívet. Az lenne a problémám vele, hogy Af módban csak halkan zizeg a motor és Mf módban is kép készítésekor ERR 01-et ír ki a gép ( pár kép erejéig volt hogy ezt nem írta ki.
Szerintetek, mi lehet, érintkezők tiszták.

(#1408) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy a yongnuo yn 685 és egy Nikon D7200 beépített vakuval miért nem működik slave módban, ha a beépített vaku a netes videók stb, szerint be van állítva commander módba?
Az yn 622n tx triggerrel működik rendesen. De jó lenne, ha nélküle is menne. Van erre esély?
Előre is köszi a választ. Esetleg részletes beállítás, vagy spéci trükk van hozzá?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1409) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Egy YN RF605N kioldópárost akarok tesztelni egy Godox TT685 vakuval.

Az adón TX módban A group, channel 1 a beállítás, a vevőre rá van csattintva a vaku, ugyanezen beállítás csak (T)RX mód.

RF602 és RF603 opciókat is próbáltam, az adóm megnyomott teszt gombbal egyszer-egyszer elvillan a vaku (ez a legfurcsább), de többnyire inkább nem (nincs gép a közelben hogy azzal is kipróbáljam, azért így akarom).

Mit csinálhatok rosszul?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1410) *Ropi* válasza updog (#1409) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet semmit sem csinálsz rosszul, csak a 3rd party gyártók különösen ügyelnek arra, hogy kizárólag a gyári rendszerrel legyenek kompatibilisek, egymással még véletlenül se.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1411) updog válasza *Ropi* (#1410) üzenetére


updog
senior tag

Na jó, de
1: ugye az RF605 a középpontos érintkezőn villant, tehát így szerintem manuálisként illene elvillantani akármilyen vakut amit ráteszek, mindig
2: ami a legjobb, hogy néha, nagyon ritkán el is villantja, de nem túl nagy megbízhatósággal :)

Azért érdekes a dolog, mert Godox-ra váltás miatt építeném le a régi szerkót, és ezek a kioldók az YN "családom" utolsó tagjai. Vevő is van rá, csak mielőtt elpostázom, szeretnék biztosra menni hogy minden OK.

Namost, így nem tűnik minden OK-nak, és tök jogos lesz a panasz, ha véletlenül ő se YN vakukkal használná ezeket (azokkal tudom hogy működtek). Persze most már hülyén venné ki magát ha visszakérdezek, hogy "ugye nem Godox vakukkal akarod használni?" :D Mindegy, adok neki kipróbálási garanciát, majd visszaküldi ha nem jó.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1412) *Ropi* válasza updog (#1411) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért venné ki hülyén magát? Cinkesebb, ha később derül ki, hogy nem működik és felesleges kört futottatok, amit meg is spórolhattatok volna.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1413) updog válasza *Ropi* (#1412) üzenetére


updog
senior tag

Jogos. Letisztáztam vele, bevállalja így is :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1414) *Ropi* válasza updog (#1413) üzenetére


*Ropi*
félisten

Látod? Tisztább, könnyebb és szárazabb érzés.:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1415) Peczek


Peczek
aktív tag

Yn - 565 vakut érdemes javíttatni vagy kuka? P. L hibaüzenet (power lost v. low). kültéri fotózáson eldőlt a szélben és annyi.

(#1416) *Ropi* válasza Peczek (#1415) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valószínűleg valami elrepedt benne, vagy egy forrasztás / lyukgalván, vagy rosszabb esetben a panel. Kérj rá árajánlatot szerviztől, aztán meglátod megéri-e.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1417) energomatt válasza huncutka1029 (#1408) üzenetére


energomatt
senior tag

Hacsak nem az a spéci trükk, hogy a beépített vakunak is villannia kell, vagyis fel kell csapni.

(#1418) Peczek válasza *Ropi* (#1416) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi,

egy kontakthibát még én is meg tudok forrasztani, a teljes panelcsere meg valszeg nem éri meg.

(#1419) Soká válasza *Ropi* (#1406) üzenetére


Soká
senior tag

"Drukkolok, hogy működjön."

Eltelt egy kis idő, és bár nem használtam túl sokat, de azért már van némi tapasztalatom.
A kombó működik, de vannak gyermekbetegségek.

Nyilván megfejthetetlen a dolog, de a Godox jeladó és vevő után biggyesztett Yongnuo bizonyos időközönként nem villan. Mondjuk minden huszadikra. Vagy ritkábban. Nem is veszem észre mindig csak a képeken látom, hogy hopp, az egyik oldal nem villant. És mindig a Yongnuo. De, hogy ebben mi a "logika", hogy 95%-ban jó néha meg nem - ezt ki érti?
Mert az például egyértelmű probléma, hogy a Yongnuo ebben a Godox rendszerben magán a vakun expokompenzációval nem befolyásolható. Hiába tekergetem +- irányba x blendényivel, mindig ugyanazon az értéken villan. Ugyanakkor a jeladón tudom befolyásolni.
Persze, az is lehet, hogy egyszerűen csak nem értek a dolgokhoz és lehetetlent akarok. De a Godox vakunál működik az expokorrekció :)

(#1420) huncutka1029 válasza energomatt (#1417) üzenetére


huncutka1029
addikt

sajna nem működik a 622_N kioldó nélkül a vakuval.
Azzal viszont hibátlan.
Ellenben nem tudom, a YN720-LI az is vezérelhető e a 622-es kioldóval, erről nem találtam leírást.Tervben van egy második vaku beszerzés és ez lenne a favorit az akku miatt.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1421) Peczek


Peczek
aktív tag

Bocs, mindent kétszer mondok kétszer mondok

[ Szerkesztve ]

(#1422) Peczek válasza huncutka1029 (#1420) üzenetére


Peczek
aktív tag

Szerintem kéne, hogy működjön, ha Nikonos a vaku. Itt azt írja, hogy a YN720 a 603-as rendszerrel vezérelhető, a 622-es pedig tudja a 603-as manuál módot is. Elvileg. Azért valami netes fórumot azért elolvasnék.

Mondjuk én lehet, hogy inkább egy Yongnuo YN568EX-et vennék, az tudja a HSS-t meg a TTL-.t, időnként azért az is hasznos tud lenni. Persze ez alá kell egy 633-as vevő is, mert az nincsen benne. Ja és kb. 36-ért kapható MO-n, abból még lejön az ÁFA.

(#1423) huncutka1029 válasza Peczek (#1422) üzenetére


huncutka1029
addikt

értem,
Akkor a 685-öt is át kell állítani 603 módba, ha mindkettőt a gépen kívül szeretném felállítani, és a 622 vezérlő akkor ezt fogja villantani, ha jól gondolom.
Vagy ezek tudják azt a módot, hogy a másik vaku fényére villannak?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1424) Peczek válasza huncutka1029 (#1423) üzenetére


Peczek
aktív tag

Úgy nézem a 685 tudja a beepitett vevővel a 603 és a 622 - uzemmodot is. Ha a 720 csak 603 - at tud, akkor gondolom 603 - ban kell vezérelni őket. Azt nem tudom, hogy a 603-as uzemmod tudja e kezelni a külön csoportokat, mert én csak 622- at használok, az tud több csatornát és több csoportot kezelni. Azt nem tudom, hogy optikai slave - t tudnak e ezek a vakuk, de állítólag a rádiós vezérlés a biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#1425) huncutka1029 válasza Peczek (#1424) üzenetére


huncutka1029
addikt

látod, ez a dilemmám.
Szinte sehol nem találtam ilyen tesztet, vagy összehasonlítást.
Ahhoz drága a vaku, hogy megvegyem és ha nem jó akkor, porosodjon a polcon.
Valahol azt olvastam egy tesztben, vagy bemutatóban, hogy a 603 kezel 3 vakucsoportot, de már nem vagyok biztos benne.
Lehet, hogy nem kockáztatok és veszek még egy 685-öst. Az az atombiztos megoldás.
Sajna magyar hivatalos forgalmazónál nem találok 720 ast így nincs esély az inkompatibilitás esetén visszaküldésre.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1426) Peczek válasza huncutka1029 (#1425) üzenetére


Peczek
aktív tag

Az a biztos. Vagy esetleg veszel egy 622-es vevőt használtan, vagy e-bay-ről, és mellé egy olcsó manuális vakut (pl. YN-560). Bár a beépített vevős csak jobb lehet, mint, hogy külön van egy 622-es vevő, azon a vaku. Az egész torony nekem mindig egy kicsit bizonytalannak tűnik, hogy hol fog elengedni.

(#1427) huncutka1029 válasza Peczek (#1426) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen, én se szeretem a "legótornyokat"
Megrendeltem a 685 öt.Majd idővel ha, lesz plusz pénzem rá kíváncsiságból rendelek egy 720 ast. .-)
köszi a tanácsokat és a segítséget. :R

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1428) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok YN-660 manuális vakut nem tudja valaki, hol lehet kapni?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#1429) Peczek válasza tirszin (#1428) üzenetére


Peczek
aktív tag

A 660 mit tud, amit az 560 nem ? MO-n szerintem csak 560-as kapható.

Egyébként akkor marad az e-bay

(#1430) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek, eléggé leült a fórum, de hátha valaki tud segíteni:

Adott egy YN-568-as (Nikon) vaku, amit egy YN-622 párossal akarom vezérelni. A YN-622 ugye mindent tud, TTL-t, manuált, HSS-t, még kávét is főz, ha szeretnéd.

A kérdés, hogy a vakut milyen üzemmódra kell állítani. Ha TTL-t akarok, akkor a vakut is TTL-re állítom, ez tiszta.

De: ha manuálban szeretnék vakuzni, a 622-t átállítom manuálra, de a vakut is át kell állítanom manuálra, vagy az marad TTL-en?

A távvezérlés lényege ugye, hogy mindent tudjak állítani a gép felől, tehát a manuál / TTL váltáshoz ne kelljen a ffgéphez menni.

Köszi előre is

(#1431) Deconst


Deconst
csendes tag

Sziasztok,
Kicsit elvesztem az erdőben ezért szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Nikon z50, Nikon SB-900 , 1 pár yn-603 valamint egy full alap Nikon sb-27. Az sb27-et csak háttér villantásra szeretném használni. Addig eljutottam, hogy a YN- 622 szett lenne jó az sb900 alá, mert a YN 560TX-et manuális vakukhoz ajánlják. Jó lenne a TTL meg a HSS is, ha már veszek :) a Z50 elvileg tudja kezelni a HSS-t. Ha YN622-re esik választás az el tudja villantani YN 603ra tett SB27-et, vagy barmilyen középérintekezős manuális vakut? Vagy hagyjam a fenébe a yn-603at és tegyek az alá is YN 622-őt?
Köszönöm!
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.