Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) ka64 válasza Jim74 (#1398) üzenetére


ka64
tag

Előbb-utóbb a CIB-nél is lesz androidra is.

Inkább utóbb, mint előbb. Botrányos a CIB informatikája. Telefonszámra szerettem volna utalni. Ügyintézői segítséggel 2 órába került (az azonnali fizetési rendszerben). Számlámra másodlagos azonosítót hónapok óta nem tudok megadni. Félkész, teszteletlen funkciókat tesznek be az internetbankba. Stb.

(#1402) salesman válasza peestike (#1396) üzenetére


salesman
őstag

THX!

Türűűűdrááá!

(#1403) Upo válasza Jim74 (#1400) üzenetére


Upo
addikt

Az rendes twrp, csak némelyik joyeuse-n nem ment az érintő vele, de ebben már a megfelelő érintő driver van. Valószínű ebbe raknak olyan érintőt is ami a curtana-ba nem kerül bele.
Twrp.me féle "hivatalos" szerintem nem mostanában lesz, valami dinamikus partíciók miatt nyekeregnek az oroszok hogy amiatt nem lesz egyszerű. De az nem csak ezzel a telefonnal gond, más android 10-esekkel is. De nem igazán értem amiről beszélnek, lehet hogy más az oka, mindenesetre nem a készülékkel van gond hanem általános probléma.
Igazából ez a 3.4.1B-joyeuse-fix eddig mindent tudott, f2fs support is van, teljesen jól működik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1404) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, OTP Simple működik rajta?

(#1405) Jim74 válasza Upo (#1403) üzenetére


Jim74
nagyúr

Értem, köszönöm :R
Lehet, hogy megvárom a stabil MIUI 12 EU-t.

(#1406) vilga válasza fireman123 (#1404) üzenetére


vilga
tag

Működik

(#1407) crok válasza Upo (#1399) üzenetére


crok
nagyúr

Ezzel a moddal sem megy nyavikolas nelkul? Mert akkor forced hardware-es a SafetyNet.. akkormar anyitott BL-re is nyavikol.

(#1408) batai15 válasza fireman123 (#1404) üzenetére


batai15
félisten

Igen :D

(#1409) Upo válasza crok (#1407) üzenetére


Upo
addikt

Nem. Force Basic-re zöld lett a ctsprofile is, más nem is kellett hozzá.
Ingress, Pokemon Go megy, pedig a második elég kényes.
Nem tudom mire ugrik a cib.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1410) colonell válasza vilga (#1406) üzenetére


colonell
senior tag

Amikor éppen működik a Simple, akkor megy ezen is, így a helyes :DDD

(#1411) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
A google segédet hogy lehet kikapcsolni?
Nekem az alkalmazások bezárása(vagy főképernyő) ikonnál alul lent a pötynél mindig feljön ha pl. hosszan nyomom,de ha egyszer megnyomom is látszik a segéd jele. Azt szeretném kikapcsolni. Valaki tudja hogy hol lehet? :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#1412) crok válasza Potyka03 (#1411) üzenetére


crok
nagyúr

Én a teljes Google appot le szoktam tiltani mert nem használom.. nem tudom neked az megoldás-e..

[ Szerkesztve ]

(#1413) Viktor0610 válasza Potyka03 (#1411) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások - Alkalmazások - Alkalmazáskezelés - {három pötty jobb felül} - Alapértelmezett alkalmazások - Segédalkalmazás és hangbevitel - Segédalkalmazás - Nincs.
Ez az?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1414) Roachy válasza Potyka03 (#1411) üzenetére


Roachy
senior tag

További beállítások/gyorsbillentyűk/a google segéd indítása

(#1415) fradi81 válasza Viktor0610 (#1413) üzenetére


fradi81
veterán

Ez nekem is jól jött, nem tudtam mi az a sok pötty feleslegesen :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1416) Potyka03 válasza Roachy (#1414) üzenetére


Potyka03
senior tag

Köszönöm szépen.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#1417) Viktor0610 válasza kengyel (#1034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lett javulás? :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1418) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Google névjegyzék és sms app helyett ki mit használ?
Gondolom a mi névjegyzéket nem lehet rá varázsolni mókolás nélkül!
Köszönöm a válaszokat!

(#1419) kengyel válasza Viktor0610 (#1417) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen lett, de eladtam. Nagyon tetszett a telefon, de nem bírtam megszokni.

kengyel

(#1420) Trooper82


Trooper82
senior tag

Google térkép navi közben sötét képernyő és csak újraindítás segít? Másnál volt ilyen? Természetesen a legrosszabbkor...
Remélem jön már valami stabilabb rendszer...

(#1421) 4ron válasza kengyel (#1419) üzenetére


4ron
senior tag

Hogyan oldottad meg, hogy ne laggoljon? Ugyanez a problémám: van, hogy egy hétig jó, aztán laggol és csak restart segít. Hard reset már megvolt, ugyanez a gond.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1422) TaylorPro válasza 4ron (#1421) üzenetére


TaylorPro
addikt

Egy Stock rom megoldja, például a Pixel.. Bocs az offért. szemezek én is ezzel a telefonnal, de csak a Pixel rommal.

Pixel 8 Hazel

(#1423) kengyel válasza 4ron (#1421) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem az FR- megoldotta, nem jött elő.

kengyel

(#1424) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok, az alábbi típusú és kapacitású microsd támogatott a telónál?

[ Szerkesztve ]

(#1425) sanyci válasza fireman123 (#1424) üzenetére


sanyci
senior tag

Gondolom, mivel a szabvány lefelé kompatibilis... :D

(U3/V30-as 128GB-osat használok...)

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1426) Papix válasza Jim74 (#1405) üzenetére


Papix
tag

Szia!
Írtam privát üzenetet.

(#1427) 13128814


13128814
tag

Sziasztok,

Sajnos égetően szükségessé vált a telefon váltás egy MI A2 Lite-ról. Alapvetően én kompakt stock droidos telefont kerestem (Nexus 4 -> Nexus 5 -> Nexus 5X -> MI A2L), de ez az igény hamar elszállt, mert nincs 80k-ig bezárólag - legalábbis nem találtam. :D Szóval kicsit vakon vagyok most.

Az első kérdésem az, hogyha nem feltétlenül szeretnék (félek tőle! :D) egy vitorláshajó méretű telefont, akkor szerintetek van ennek alternatívája (tuti ez a legjobb topic erre a kérdésre! :) )? Nézegettem az MI Note 10 Lite-ot, de ott nem tetszik, hogy nincs SD kártya bővítés, illetve ugye az már a lélektani határ felett van jóval. Szóval kiesett.

A második kérdés, hogy ez a méret, a hétköznapokban mennyire zavaró? Zsebre lehet ezt még rakni? Az a kiálló kamera nem zavaró "szállítás" közben? Ha valaki nem orosz birkózó tini lány, még megtudja fogni? Bár ahogy nézegettem összehasonlításokat az MI A2L-el, talán csak hosszabb, nem szélesebb. Megnézném én élőben, de most nincs lehetőség, és tényleg nagyon kell új telefon, vis major.

Van bármilyen ismert típushibája? Valahol olvastam, hogy 2 kijelző panellel szerelik, de akkor még nem volt tapasztalat erről, hogy melyik-milyen hosszútávon. Illetve futólag láttam egy cikket, hogy talán a kameránál van valami bug, ami lassan kezd előjönni, de ebben már nem vagyok biztos, hogy ezzel kapcsolatban olvastam, tegnapi napom telefon keresgéléssel telt, egybefolyik már minden...

Ez a redmi széria milyen SW támogatottsággal jár? Elengedi a gyártó a kezét, vagy 2-3 év support még van hozzá? Üzemidő tényleg olyan jó, mint amire következtetni lehet az akksi kapacitásból? Az a MIUI nem zabálja fel?

Leszámítva a brutális méretet és a MIUI-t nagyon tetszik. Bár az is igaz, hogy sosem használtam MIUI-t, illetve egyéb nem stock droidot, szóval ez lehet csak az én parám.

Hupsz, most látom, hogy ez a Pro topic, én az S-t nézem, de szerintem releváns ide is.

Köszönöm!

(#1428) laracroft válasza partxxx (#954) üzenetére


laracroft
aktív tag

Én a Google Payt használom Curve kártyával. Egyedül ezt fogadta el kártyáim közül (Revolut és Raiffeisen nem támogatott). A Google Pay-t pedig apk-ból telepítettem.

(#1429) DaWehun válasza 13128814 (#1427) üzenetére


DaWehun
tag

mint átlag user, én csak annyit tudok hozzászólni, hogy a mérete hamar megszokható. előtte honor 8 volt nekem( ha jól tudom az 5.2" volt) és ahhoz képest én is fostam tőle, hogy mekkora lesz, de 1-2 nap alatt átszoksz. zsebre lehet vágni még, de ha feszülősebb a nadrágod akkor ne akarj leguggolni benne, mert kettétörik a telefon szerintem :D :D volt már 1x-2x, hogy éreztem ahogy feszül a zsebemben. a kiálló kamerára egy alternatívát találtam, aliról rendeltem egy nillkin camshieldes tokot, sokkal szívesebben rakom le a hátlapjára a telefont azóta mióta fentvan. szerintem rohadt para ez a kamerasziget azzal a kiálló részével... kizártnak tartom, hogy ha valaki nem védi iszonyatosan akkor ne karcolná meg. alin vannak még rá üvegfóliák is, esetleg még az lehet jó opció.
nekem kb 2-3 hete lehet meg, nem tudom már mikor vettem, nagy tapasztalatom még nincs vele, se miui/xiaomi téren. nekem eddig bejön. buggal nem találkoztam. néha engem is elér a főmenü laggolása, de az ilyen 1 hét után kb, utána újraindítom és megy tovább szépen. bug-nak talán a raw fotózásban lévő lila ködöt mondanám rosszabb fényviszonyoknál. számomra ez hatalmas nagy érvágás, mivel az előző telefonommal is rawban fotóztam nagyrészt és sosem volt ilyen anomáliám. viszont a hétvégén fogtam a kezemben egy note 10-et és annál is van lila köd rawban. fogalmam sincs, hogy erre lesz e orvoslat. amit még a napokban olvastam az az, hogy note 9 és note 9 pronál a kamera lencse alá be tud menni a por könnyen mert xiaomiék elbasztak valami tömítést, sokan írták is abban a fórumban, hogy tényleg tiszta por a lencse előtt, az üveg alatt. ez elég tré tud lenni, erre is kíváncsi leszek mi lesz a lépés.
akksi idő szerintem elég jó, nagyon sokat használom munka miatt 2 simmel, egyelőre simán bírja a két napot, gps, netezés, telefonálás mellett! jó érzés, hogy nem töltőkábellel kell elindulni otthonról. :D

összességében én ajánlanám. ennyi pénzért szerintem nagyon jó vétel tud lenni, ha az embernek nincsenek hatalmas elvárásai.

...

(#1430) laracroft válasza Upo (#879) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi a frankó leírást ;)
NFC-s fizetés működik alatta root nélkül?
köszi!!

(#1431) 13128814 válasza DaWehun (#1429) üzenetére


13128814
tag

Köszönöm a válaszod!

Szerintem rápróbálok, nem nagyon van más alternatíva. A kocsiban elfér... :D Már csak azt kell kitalálni, hogy Pro vagy S. :D

[ Szerkesztve ]

(#1432) Brockey válasza 13128814 (#1427) üzenetére


Brockey
csendes tag

Kb. 2 hónapja van meg a 9 Pro, gyári firmware-rel (EUXM.)
A kameraszigethez: Én a gyári tokkal használom, semmi gond nincs vele, simán a hátlapjára teszem mindenhol és nincs rajta karcolás. Ezen a gyári tokon is van egy gumikiemelés, ami pont megvédi a kamerát.
Az üzemidő tényleg brutális. Itt [link] írtam erről, itt [link] van a direkt link telefonok akkutesztjeiről. Ha nem buzerálom (csak böngészés-levelezés-időjárás), akkor 3-4 napot is elmegy töltés nélkül. Ha videót is nézek rajta (1-2 órát), akkor "csak" 2 napot bír.
A kameráról nem tudok nyilatkozni, az nekem nem fontos.
A MIUI-t meg lehet szokni, én Huawei Mate 7-ről jöttem, egyáltalán nem zavaró.
Az azonnali ujjlenyomatos feloldás királyság, imádom.
Én inkább hosszúnak mondanám, legalábbis ez volt az első benyomásom a Huawei után, a kijelzőnek nagyon kicsi a kávája/ki nem használt területe. Én direkt nagy telefont kerestem a videonézés miatt, így nekem ez a méret nem probléma. (Sőt nagyobbat is el tudtam volna képzelni, de ebben az árkategóriában nem volt.)
Nálam az SD kártya bővítési lehetőség és az akksi terhelhetősége volt még a fő szempont.
Akinek hasonló preferenciái vannak, mint nekem, annak erősen ajánlott és kiváló ár/érték aránnyal rendelkezik.
Én csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1433) Trooper82 válasza DaWehun (#1429) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ja már nekem van por a lencse alatt. Azt hittem először h karc de nem. Nagyon idegesít. De szervízbe vinni nem akarom ált eddigi tapasztalat amit egyszer szétszedtek azt vagy szétkarcolták vagy bedöglött. Hagyom a képeken nem látszik szerencsére.

(#1434) Viktor0610 válasza Trooper82 (#1433) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az szomorú. :(
Ráadásul, ahogy látom, nem is régóta van meg a teló. :(((

Akkor én megúszhattam valószínűleg, ha régebb óta van meg a teló, de nem látok port?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1435) Trooper82 válasza Viktor0610 (#1434) üzenetére


Trooper82
senior tag

Gondolom megúsztad. Szerintem nekem eleve olyan lehetett. Csak később tűnt fel. Azóta ahogy nézem nem lett több por. Még mindig nagyon várom a camerashield tokot... :)

(#1436) fireman123 válasza Scarletiel (#1223) üzenetére


fireman123
őstag

szia, ...megérkezett-e a telód a Telefoncentertől?...ha igen 2 éves garit kaptál-e és milyen garipapírt, valamint milyen régiós a telefon? :R

[ Szerkesztve ]

(#1437) fireman123


fireman123
őstag

Vajon az Aliexpress linken lévő típusoknál a 9 pro a Mo.-on 9 pro néven futót jelentheti? ...olvastam valahol, hogy van egy kis kavarc a 9 pro és a 9 pro max. között az elnevezésekben (Kínában?)
A 9 pro-t kellene rendelni? :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#1438) Viktor0610 válasza fireman123 (#1437) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tokban nincs különbség.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1439) m0py


m0py
tag

Fasza kis webshop ez a MobilEx is. Megrendeles utan 1 hetig semmi, aztan tegnap jott ez:

"A megrendelés frissítésre került, jelenlegi állapot:
Nincs raktáron a készülék- vagy kifutott - nem teljesíthető rend
Szives megértését kérjük, de jelenleg nem tudjuk kiszolgálni. A rendelést töröljük."

(#1440) colonell válasza fireman123 (#1437) üzenetére


colonell
senior tag

Lsd. Összefoglaló: A készülék tokok és kijelzővédők szempontjából teljesen kompatibilis a Redmi Note 9S és Redmi Note 9 Pro Max készülékekkel
Rendeltem én is Pro-t, Pro Maxot.
Ha már a tokoknál tartunk. Gyári is teljes mértékben védi a kamerasziget letöréseit. Én is rendeltem Nillkin-t amin ki be csukható a kamera rész, ellenben a kínai Nillkin nem Nillkin, és van már vele rossz tapasztalat.
Jelenleg ez van fent átlátszóban. alt="" title="" Nillkinnél az ára biztosan jobb, szerintem aki nincs oda a Nilkin-es dizájnért, annak mindenképpen jobb ez a tok, elég vastag, jól védi a kamerát. Anyagminőség szinte teljesen megegyezik a telefonhoz tartozó tokkal. Nekem ez lesz a végleges, ha megjön belőle a fekete

[ Szerkesztve ]

(#1441) Viktor0610 válasza colonell (#1440) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értelek.
A Nillkin kínai.
Vagy arra gondolsz, hogy hamisítják?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1442) fireman123 válasza Viktor0610 (#1438) üzenetére


fireman123
őstag

köszi az infót mindenkinek

(#1443) colonell


colonell
senior tag

Igen, az "utángyártott" kínaira gondoltam, mert olyan rémgagyi tokot nem adhatott ki a Nillkin, nemcsak hogy nem védett semmitől, de szét is dörzsölte a telefont

(#1444) salesman


salesman
őstag

Mégsem jött be nekem ez a teló, maradok a réginél.
Hogyan lehet alaphelyzetbe visszaállítani?

Türűűűdrááá!

(#1445) Viktor0610 válasza salesman (#1444) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Távolíts el róla minden fiókot (Mi és Google fiókokat mindenképp'), majd Összes adat törlése (gyári visszaállítás).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1446) Scarletiel válasza fireman123 (#1436) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Szia,
Megérkezett a telefon, nagyon elégedett vagyok vele eddig szépen működik. Garancia papírt nem kaptam csak a számlát róla, így holnap felhívom őket, hogy legyenek kedvesek mellékelni vagy emailben elektronikus mód elküldeni. Nem tudom maga a számla egyben garancia-e, de ez nincs feltüntetve rajta... Kicsit ebből a szempontból csalódott vagyok. :(

(#1447) batai15


batai15
félisten

Valaki használ tws fülest ? Vettem egy tronsmart spunky beatet mert mindenki áradozik róla ,de néha dobálja a kapcsolatot ha mono beszélgetésre használom.

(#1448) Viktor0610 válasza Scarletiel (#1446) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semmi extra.
Bolti garanciád van jó eséllyel.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1449) fireman123 válasza Scarletiel (#1446) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, a számlán az sem szerepel, hogy 1 vagy 2 év lesz a gari? (weboldalukon 2 évet írnak), .....igen valszeg bolti gari lesz, de nem mindegy, hogy 1 vagy 2 év. Légyszi írd majd meg mi lett a vége (akár privátban) :R , .....a napokban én is rendelni szeretnék valahol, de még nem tudom honnan. A Telefoncenter és a Mobilex volt eddig képben, de fentebb írták, hogy a Mobilex is elég érdekes....milyen régiós?

[ Szerkesztve ]

(#1450) crok válasza salesman (#1444) üzenetére


crok
nagyúr

Annyit fuznek meg hozza, hogy [itt] keress ra, jogy "Eladás előtti teendők", mindent is leirtam ezugyben szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.