Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok.
Volna egy észrevétlem. Sajnos a 13T nem kompatibilis a Razer Kishi játék vezérlővel. Túl nagy és túl vastag a kamera sziget. És nem megy a helyére 😥

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1052) kóóó


kóóó
aktív tag

Hogy tudnék átlagos felhasználóként letörölni appokat amit nem enged rendszer. Pl YouTube

Meg a letiltást se engedi, nemhogy a törlést....
Van pár dolog amire egyáltalán nincs szükség, de nem tudom törölni/tiltani.
A készülék nincs rootolva se semmi az asszonyé, egy app telepítése is kihívást jelent neki és én se vagyok képbe ezekkel. :U

Üdv.: kóóó!

(#1053) ztoldy válasza kóóó (#1052) üzenetére


ztoldy
senior tag

ADB appcontrol-ral letiltod vagy törlöd: [link]
Ehhez engedélyezni kell a telefonon a fejlesztői beállítások menü megjelenítését, ott engedélyezni kell az USB hibakeresést. Ezt követően csatlakoztatod a telefont kábellel a gépre és az említett programmal elvégzed a kívánt műveletet azokon az appokon, melyek feleslegesek számodra.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#1054) babati válasza kóóó (#1017) üzenetére


babati
aktív tag

Ugyan ez a helyzet nálam is, én is s20fe-ről váltottam. Valamit állítottam a kijelzőnél és jobb lett de hogy mit már fogalmam sincs. Kicsit félek eladni a samsungot mert nekem nagyon bevált. Bár még ezzel nincs bajom

(#1055) babati válasza kóóó (#1017) üzenetére


babati
aktív tag

azaz. beállítások, kijelző, színséma, további beállításoknál nyíl, P3-ra állítsd aztán lejjebb van egy saturation(telítettség) csík azt húzd majdnem teljesen fel. Nekem így már hasonlít egy samuhoz

(#1056) kóóó válasza babati (#1055) üzenetére


kóóó
aktív tag

Most egymás mellé rakva a két telót, húzogattam ott és aránylag hasonlót színeket kitudtam hozni ugyanazon a képen, viszont valamivel elmosottabb lett a kép.

ztoldy:

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#1057) Körmi válasza ztoldy (#1053) üzenetére


Körmi
csendes tag

Szia köszönöm a megosztást letöltöttem de mivel nem tudok angolul ezért nehezen veszem rá magam a használatra de ha segítenél azt megköszönném a következő zavar: App Vault ha ezt megmutatnád képeken az jó lenne mert nem szeretném kukázni a telót. És még egy kérdés a Facebook ot töröltem mégis talált a telón (com.facebook.services com.facebook.appmanager com.facebook.system szerinted ezeket törölhetem?

[ Szerkesztve ]

(#1058) Füleske válasza Körmi (#1057) üzenetére


Füleske
addikt

App Vault: com.mi.android.globalminusscreen
A facebook - okat mind törölheted.

(#1059) Füleske válasza Füleske (#1058) üzenetére


Füleske
addikt

App Vault törlésével netes info szerint lehetnek problémák, ha van Mi Fiókod. (nekem nincs)

(#1060) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Viberen nem tudok profil képet változtatni.
Hiába ugrik fel a "gallery" opció , raklikkelek és nem történik semmi.
A többi opció: " kamera,lencse, fotó eltávolítása" működik.
Minden engedély megadva ráadásul.

Másnak van ilyen problémája?

(#1061) Körmi válasza Füleske (#1059) üzenetére


Körmi
csendes tag

Köszönöm a gyors infót. Nekem van, akkor sajnos marad :((

(#1062) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!
Most vettem egy 13T pro készüléket. Eddig egy 10T-t használtam. Szeretném minden adatomat, feltelepített programomat, beállításaimat stb. átvinni. De tényleg mindent. Korábbi telefonváltásoknál mindig volt hogy kimaradtak telefonszámok, újra kellett telepíteni programokat. Akkor mindig más gyártó készülékei lettek csrélve, most remélem, hogy ha már mindkettő Xiaomi, akkor megoldható a gond nélküli váltás.
Hogyan tudom ezt megtenni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1063) Ferenczi Áko válasza pilóta (#1062) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Mi átköltözés a Te programod :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1064) pilóta válasza Ferenczi Áko (#1063) üzenetére


pilóta
nagyúr

És azt a 10T-re vagy a 13T-re kell telepíteni, vagy mindkettőre, vagy már eleve rajtuk van vagy valami vagy megy valahová? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1065) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok. 13T pro-t nyüstölök most már pár napja. Eddig nagyjából rendben is van kivéve a hangot. Vagyis inkább a zene lejátszással és a hangzással van problémám. Próbáltam már vezetékes fülessel, vezeték nélkülivel is ( gagyival és minőségivel is) de az eredmény ugyan az. Tompa, fura az egész. Akárhogy allítom egyszerüen csúnyán szól. Legonkább az van, hogy megy az ének és alatta maga a zene halkabb. De olyan is van, hogy az egészben se magas se basszus, totál csúnyán szól. Egy régebbi xiaomi note 10 prón próbáltam ugyan azon beállításokat ugyan azokkal a fülesekkel azon is a gyári lejátszó program megy és kristálytiszta gyönyörüen szólt. Esetleg valakinek van ilyen gondja? Vagy van esetleg alternatíva a megoldásra? Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#1066) WhiteWalker válasza pilóta (#1064) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mindkettőre. A 13T-n rajta van előre telepítve. Mi Mover néven.

(#1067) pilóta válasza WhiteWalker (#1066) üzenetére


pilóta
nagyúr


Ferenczi Áko


WhiteWalker

Köszi szépen :R !

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1068) osonte válasza amdboy (#1065) üzenetére


osonte
senior tag

A régiót állítsd át Indonézra (ez a legfontosabb, más lehet más régiót mond, a lényeg ne EU legyen!), használj gyári (nem hamisított) USB-C to Jack adaptert vezetékez füles esetén, én a Dolby Atmost kikapcsolom fülesnél (a telefon saját hangszórói viszont jobban szólnak Dolby Atmos-t bekapcsolva) és Hi-Fi audio-t bekapcsolom. Egy kb tízezres vezetékes JBL fülhallgatóval olyan mélyre lemegy, hogy kb a fotelt kirúgja alólam és a magasak is szépen szólnak (Tidal-t használok, de a YouTube Music is rendben van). Hangerő meg rengeteg van benne.

(#1069) amdboy válasza osonte (#1068) üzenetére


amdboy
senior tag

Köszi megpróbálom

(#1070) amdboy válasza osonte (#1068) üzenetére


amdboy
senior tag

Úgy tűnik ez volt a gond. Bár nem értem mi.köze a Régiónak a hanghoz, de köszi :D :R

[ Szerkesztve ]

(#1071) osonte válasza amdboy (#1070) üzenetére


osonte
senior tag

Amennyiben EU-n belüli országot választasz, leveszi a hangerőt az EU korlátok szerint és szétcseszi a hangminőséget... Viszont ha nem EU-s országot választasz, akkor kitolja a teljes hangerőt amit tud a telefon és nem nyúl bele a szoftver a hangba. Ez az oka.

Nincs mit, ez természetes. :D

[ Szerkesztve ]

(#1072) amdboy válasza osonte (#1071) üzenetére


amdboy
senior tag

Az a Fránya Eu.... Még jó, hogy nem Brüsszel tehet erről is mert azonnal padlót fogtam volna :C :DDD :DD :D

(#1073) hg75


hg75
csendes tag

Hali, egy pár napja használom a T-t, Samu a52-t váltva. Eddig minden tetszik, de 1-2 dolgot hiányolok, vagy kevésbé tetszik...
Hátha tudtok rá opciót vagy beállítási lehetőséget...
1, NFC fizetéskor(simple) a samu villantott a kijelzőn egy kártyát zöld pipával. itt nem kapok visszajelzést...
2, névjegyek megjelenítését szűkíteni, hogy csak tel számmal rendelkezőket jelenítse meg pl, vagy egyéb hasonló beállítás/váltás (csak sim/csak google/..../
3, rezgés erejét rezgésmintát lehet állítani?

(#1074) ztoldy válasza hg75 (#1073) üzenetére


ztoldy
senior tag

Szia,
1) nálam van karikázás és pipa is a sikeres fizetésnél, de a natív gpay-t használom, ami stabilabb, mint a simple. Persze, ha a te bankod által kibocsájtott kártyát nem lehet hozzáadni, akkor marad a simple. Hátha van itt olyan, ami szintén simple-zik vagy meg tudod kézdezni az nfc-s topicban.
2) névjegyek appot megnyitva a névjegyek keresése keresőmező alatt kellene lennie gyorsszűrőnek. Nálam az első rögtön az, hogy telefonszámos névjegyek.
3) haptikus visszajelzést tudod engedélyezni és ott állíthatod a rezgés erősségét, de egyedi mintát nem tudsz állítani.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#1075) boneyard válasza hg75 (#1073) üzenetére


boneyard
tag

Simple beállításaiban az összes értesítést engedélyezed. Asszem a lebegő van alapból kikapcsolva:

(#1076) dannyl válasza hg75 (#1073) üzenetére


dannyl
addikt

Az elsőre: Válts GooglePay-re. SOKKAL jobb, gyorsabb. Nekem felüdülés volt simple után, pedig amúgy azt is szerettem. Hozzáteszem nekem is eltűnt a visszajelzés telóváltás után.

(#1077) hg75


hg75
csendes tag

köszi az infókat nézem próbálom... :))

(#1078) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Ha PC-re kötöm a telót (13T) rendben látja a telót a gép, megy az adatátvitel, viszont nincs ott a biztonságos usb eltávolítás ikon a jobb alsó sarokban. A korábbi MI8-amnál ott volt mint egy rendes usb eszköznél. Ez így normális?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#1079) pilóta


pilóta
nagyúr

Jól gondolom, hogy a töltés vezérlését a telefon intézi, nem a töltő?
Vagyis ha a 120W-os töltőt használom, de a többi telefont is arról tölteném, hogy ne kelljen több töltőt használni/cserélgetni, akkor a 10T-nek se lesz baja attól, mert nem fog 120 W-ot kapni, csak amennyit ő enged.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1080) duvi válasza pilóta (#1079) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, így van.

(#1081) Carline


Carline
őstag

Lányomnál van már a Poco F5 telóm és gondolkozom a 13T beszerzésen.
Azt írtátok hogy yettel kártyával megy a vowifi de nekem telekomos kártyám van így arra lennék kiváncsi ott ugyan megy-e?
A weboldalukon nincs a telefon a támogatott vowifi készülékek között igy olyan felhasználót kérdezek akinek ilyen telója van telekom kártyával van vowifi?
Mivel forgalmazza a telekom igy gondolom megy, de kellene a megerősítés.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1082) WhiteWalker válasza Carline (#1081) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Működik. Kell egy sms a Yettelnek küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#1083) dannyl válasza Carline (#1081) üzenetére


dannyl
addikt

Jelen! Telekom és megy a VoWifi.

(#1084) Carline válasza dannyl (#1083) üzenetére


Carline
őstag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ.
------------------------------------------------------------

Elég ismeretlen és ritka SoC van benne, így aki már régebb óta használja előző telefonjaihoz képest hogy alakul az üzemidő vagy SOT? Tudom hogy ez egyén és felhasználás függő

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1085) duvi válasza Carline (#1084) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam stabilan beállt az üzemidő két napra (Telekomos 13T). A SOT 5+ óra körül alakul (ha több ebookot olvasok éjjel, akkor ez felmegy 6+ óráig a fekete háttér miatt). Egész nap wifin lóg a teló, szóval mobiladat csak elvétve van használatban.

(#1086) ztoldy válasza pilóta (#1079) üzenetére


ztoldy
senior tag

Telefon és/vagy töltő, így nyugodtan rádughatod nagyobb teljesítményűre, nem kellene, hogy baja legyen tőle, mert nem fog/nem tud belepumpálni 120W-tal töltést.

@Pocak89: nálam megjelenik, bár én egyik telefont sem szoktam rendesen leválasztani. Win10 22H2

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#1087) budaize válasza duvi (#1085) üzenetére


budaize
csendes újonc

Megkérdezhetem milyen ebook olvasó app-ot használsz?

(#1088) dannyl válasza budaize (#1087) üzenetére


dannyl
addikt

Ugyan nem nekem szól a kérdés, de én a ReadEra-t.

(#1089) Pocak89 válasza ztoldy (#1086) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Közben megtaláltam az "okát". Ha az USB hibakeresés be van kapcsolva akkor megjelenik a leválasztás, ha ki van kapcsolva akkor nem.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#1090) dannyl válasza Carline (#1084) üzenetére


dannyl
addikt

Nem egy világbajnok. Attól függ, mennyire nyüstölöd nyilván. Nekem 2 SIM-mel, nagyjából 50-50%-ban WiFi és mobiladat, úgy 5 óra SoT környéke. De arra szoktam rá, hogy reggel készülődés közben 10-15 percre rádugom töltőre, aztán 100 körüli töltöttséggel indul a nap. Mondjuk én nem vagyok nagy telefonbújós.

[ Szerkesztve ]

(#1091) Pille99 válasza Carline (#1084) üzenetére


Pille99
tag

4 naponta töltöm.
2 SIM, nagyrészt wifin van. Max napi 1 órát használom.

(#1092) M0RGI válasza osonte (#1071) üzenetére


M0RGI
őstag

De akkor nálam miért jó Magyarországgal? Vezeték nélküli füles, aptXHD.

(#1093) osonte válasza M0RGI (#1092) üzenetére


osonte
senior tag

Sok mindenkinek jó. Nem mindenkinek ugyanazok az elvárásai. Ami Neked hangos, lehet nekem halk. Amire Te azt mondod jól szól, én lehet azt mondom, hogy nekem nem tetszik. Most nem negatívan értettem, de nem egyformák az elvárásaink, illetve a hallásunk sem (én például mindent halkabban hallok). Szóval eleve nem egyforma kinek mi jó. Illetve soha nem volt BT fej/fülhallgatóm (vezetékest használok csak), annak szerintem saját DAC-ja van, illetve az aptXHD úgy tudom elég jó minőség a BT belül, lehet így kihagyja azt amin a vezetékes elbukik vagy esetleg BT fülesen is múlhat, ezt nem tudom.

Most is egy 100 ezres vezetékes fülhallgatóval és egy 50 ezres külső DAC-al hallgatom a zenét, mindkettő FiiO. A telefon így nálam nem számít, mert a beépített DAC-ot nem használom. Amennyiben viszont a saját usb-c jack adapterét használnám, azonnal számítana a régió.

(#1094) Semy23


Semy23
friss újonc

Sziasztok!
Xiaomi 13 t pro-m van.
1.Az outloook üzenetek több óra csúszással érkeznek meg, míg a gmail üzenetek hibátlanul megjönnek. Hogy tudom megoldani, hogy az outlook üzeneteket is időben megkapjam?
2. Hívás rögzítése funkció sehogy sem akar működni. Hogy lehet beállítani?
Előre is köszönöm a segítségeeteket! :)

(#1095) duvi válasza budaize (#1087) üzenetére


duvi
nagyúr

Már nagyon régóta ezt használom. Minden formátumot kezel, nagyon jól paraméterezhető: FBReader Premium Ha kell pdf, akkor itt van hozzá a pdf plugin: FBReader PDF plugin

(#1096) csaba17 válasza osonte (#1068) üzenetére


csaba17
senior tag

sziasztok!

azt, hogy a hi-fi audiot bekapcsoljam mi kell hozzá? inaktív a gomb.
(az indonéz régiót köszi, tényleg hangosabb lett)

(#1097) cpt.awsm válasza varmi2 (#1031) üzenetére


cpt.awsm
csendes tag

Köszi szépen a segítséget, már itt van az asztalomon és tényleg tökéletes minden.

(#1098) osonte válasza csaba17 (#1096) üzenetére


osonte
senior tag

Gyári Xiaomi USB-C to Jack adapter. Én az angoloktól rendeltem, kb 4500 Ft volt.

(#1099) M0RGI válasza osonte (#1093) üzenetére


M0RGI
őstag

Én is csak úgy értettem, hogy nekem ugyanolyan jól és hangosan szól most is, mint a Realmen és PC-vel vezetékkel szólt. Lehet, hogy az usb-c/jack kavar be. Abba nem gondoltam bele, hogy valaki így csatlakoztat. 👍

(#1100) ztoldy


ztoldy
senior tag

Megerősítést nyert, hogy 24Q1-ben jön a HyperOS. [link]
Remélhetőleg a bugokat is javítják és egy gyorsabb, kevesebb erőforrást és akkut fogyasztó rendszer lesz belőle.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.