Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Joc24 válasza Emu (#1200) üzenetére


Joc24
tag

Én is EMUI-ról váltottam MIUI-ra és egyáltalán nem okozott traumát. Kinek a pap, kinek a.....
Én az IOS-t nem tudom megszokni évek óta... Rühellem, és ezzel nem fikázni akarom.

(#1202) AthlonXP válasza Emu (#1200) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát én pl 5 év Samsung után tértem most át 13T-re, kíváncsiságból és eléggé fura volt nekem ez a rendszer. A beállításokban nem találtam semmit, minden más meg máshogy van, opciók máshová vannak téve, vagy más néven, van ami nincs is ebben, vagy épp van a Samsunghoz képest...
Kellett bő 2 hét, mire nagyjából megszoktam. Majd' 1.5 hónapja van meg a telefon, de vannak még dolgok, amiket most se tudok, találok a beállításokban vagy opciók közt. :)
Nem mondom, hogy rossz ez a rendszer, csak nekem ennyi év Samsung után, nagyon fura, pedig hasonló, mégiscsak Android ez is, de akkor is.
Igazából el vagyok ezzel is, nincs baj vele, de csak hiányzik kicsit a Samsung rendszere, már úgy megszoktam. :U
4-5 évente szoktam telefont cserélni, ezzel is tervezek ennyit, aztán meg majd lehet veszek egy Apple-t, csak kíváncsiságból. Bár idegenkedem ettől a "zárt, csak a saját cuccaimmal vagyok kompatibilis rendszertől, majd én meg mondom, hogy neked mi a jó, ne akarjál állítgatni semmit" hozzáálástól, amit ők csinálnak, szóval majd meglátom még addig, hogy mi lesz.

(#1203) M0RGI


M0RGI
őstag

(#1204) Joc24 válasza M0RGI (#1203) üzenetére


Joc24
tag

Pro vagy sima teló?

(#1205) M0RGI válasza Joc24 (#1204) üzenetére


M0RGI
őstag

Sima 13T

(#1206) petipetya válasza Joc24 (#1204) üzenetére


petipetya
nagyúr

13T, azon belül az EU verzió:
https://techmukul.net/xiaomi-13t-hyperos-stable-update-is-available-now-to-download/

"nincs rá lezsóidő"

(#1207) M0RGI


M0RGI
őstag

Csak azt nem értem miért lett ilyen lilás a Google chat...

Más változást nem igazán látok. Írta, hogy új ikonok, hát itt nincs semmi.

(#1208) Ferenczi Áko válasza M0RGI (#1207) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem lehet, hogy a háttérképed is ilyen árnyalatú? Pixel telefonoknál van ilyen, hogy a háttérkép színeihez igazítja a megjelenítés árnyalatait..
azért amit petipetya linkelt, ott elég sok mindent tartalmaz a changelog.. Az Always on display is változott elvileg, nem is kicsit..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1209) M0RGI válasza Ferenczi Áko (#1208) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia, nem, nem azon van, hanem a sötét háttér van kiválasztva az appon belül. De biztos a miui valahol beleszól.

AOD-t, zárképernyőt nem használok, az így tűnt fel, de majd meglesem.

(#1210) ztoldy válasza petipetya (#1206) üzenetére


ztoldy
senior tag

Elég szomorú, hogy semmi másról nem írnak a release notes-ban csak a vizualitásról. A rendszer sebesség, stabilitás, akkuidő és kamera esetleges javulása lényegtelen. Persze ha csak azért írtak nulláról egy új oprendszert, hogy szuper vizuális élménye legyen mindenkinek, akkor oké. Ezen persze meglepődni sem feltétlenül kell, mert az összes hyperos yt videó arról szól, hogy milyen smooth az animáció és jaj hogy átrendezték a beállítások menüt szóval valószínűleg ez kell a usernek.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#1211) dannyl válasza M0RGI (#1203) üzenetére


dannyl
addikt

Nem úgy volt, hogy Q1-ben jön?

(#1212) szemy94 válasza M0RGI (#1203) üzenetére


szemy94
senior tag

Csak simán rátetted OTA, gyári visszaállítás vagy bármi volt?

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#1213) WhiteWalker válasza M0RGI (#1203) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Csak tudnám miért várjatok ezt??? Mi olyat hoz amit megváltásként vártok? :U
Kezdődik elölről az egész kanossza járás az 1.0 verzióval...

Nem ellened szól , csak úgy általánosságban...

(#1214) M0RGI válasza WhiteWalker (#1213) üzenetére


M0RGI
őstag

Várta a fene, de mit csináljak? OTA frissítés volt.
Szinte tökéletes volt a miui, örültem neki.
Viszont szerintem most lassabb lett a rendszer. :((

Hát, ha a biztonsági frissítést akarod, muszáj letölteni. Meg a jövőben sem lesz más választásod.

Na, most nézem, Gmail is ilyen hülye lila lett. Nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#1215) WhiteWalker válasza M0RGI (#1214) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Értem , de nem muszáj letölteni és frissíteni.

(#1216) M0RGI válasza M0RGI (#1214) üzenetére


M0RGI
őstag

Most néztem valami Google dynamic colort ír téma váltásnál. Ezek szerint a Google szarsága.

(#1217) szemy94 válasza M0RGI (#1216) üzenetére


szemy94
senior tag

Ez már az Android 13-n is így van amúgy, legalábbis nálam.
Szóval csak simán feltetted OTA, nem volt gyári visszaállítás?

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#1218) M0RGI válasza szemy94 (#1217) üzenetére


M0RGI
őstag

Eddig nem tűnt fel. De hogy lehet ezt kikapcsolni?

Igen, simán. Nem volt gyári visszaállítás, minden megmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#1219) Pocak89


Pocak89
aktív tag

De amúgy hogy van ez a global vs eu frissítés? Nem a globalra jönnek elsőként a frissítések? Neten is azt olvastam, hogy global sűrűbben frissül.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#1220) petipetya válasza Pocak89 (#1219) üzenetére


petipetya
nagyúr

https://xiaomiplanets.com/global-vs-eea-xiaomi-distribution/
"A frissítések elosztási sebességében is nagy különbség van ezen verziók között. Tapasztalataink alapján elmondható, hogy az EEA-verziók, vagyis a telefonok európai verziói valamivel korábban kapnak új frissítéseket, mint globális MI-verziók. Ez azonban nem feltétlenül vonatkozik minden telefonmodellre. Sajnos a Xiaomi sehol nem közöl menetrendet a frissítések kiadására."

"nincs rá lezsóidő"

(#1221) Ferenczi Áko válasza M0RGI (#1218) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azért egy ilyen ugrásnál szoktak csinálni visszaállítást..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1222) WhiteWalker válasza M0RGI (#1214) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Biztonsági frissítés? Most őszintén, nem édes mindegy hogy számodra, vagy nekem melyik van fent , mondjuk egy októberi vagy egy friss decemberi? Teljesen irreleváns.

(#1223) Füleske válasza Pocak89 (#1219) üzenetére


Füleske
addikt

Alapvetően kétféle rom létezik. Global és kínai. Az eu (pontosabban EEA, csak hogy ne keverjük a xiaomi.eu - val, ami egy custom rom), india, tajvan, török, orosz, indonéz romok is global romok, csak pár beállítás különbözik köztük. Tehát alapvetően az EEA meg a global ugyanaz, ha kijön a global rom, annak rövidesen lesz EEA verziója. Vagy fordítva, volt már, hogy előbb adták ki az EEA - t.

(#1224) M0RGI válasza WhiteWalker (#1222) üzenetére


M0RGI
őstag

Ezt most nem értem.
Nem azért vettem egy öt év támogatású telefont, hogy most évekig ne frissítsek semmit, csak hogy ne menjen fel a HyperOS.
Vagy nagyon elbeszélünk egymás mellett. :)

De mindegy is, egyelőre semmi lényeges változást nem látok:

Új animációs nyelvezet: az mi?
Új rendszer betűtípus: nem tűnt fel, igaz nem látom a régit
Átdolgozott időjárás alkalmazás: biztos, nem használom mert nem pontos
Effektek adhatóak a zárképernyős fotókhoz: ez mit takar?
Átalakultak a főképernyős ikonok: ugyanolyan randa fehér hátterű a többsége, mint eddig
Megújult a többablakos mód: nem használom
A természetes színek élénkséget és életerőt hoznak a készülék minden sarkába: ???
Az értesítések a fontos információkra összpontosítanak, és azokat a leghatékonyabban mutatják be Önnek: ???

[ Szerkesztve ]

(#1225) szemy94 válasza M0RGI (#1224) üzenetére


szemy94
senior tag

Azért, mert főverzió váltás volt, meg ugye most elvileg MIUI-HyperOS váltás, ajánlott lehet. Most én sem csináltam gyári visszaállítást, egyelőre megy minden.
Írtad valahol, hogy mintha lassabb lenne, az animációkat a kezdő képernyő beállításainál nyugodtra állította az új verzió, én átállítottam gyorsra, ahogy előtte volt.
Amúgy nem tetszik 1-2 dolog, eltűnt a beállítások parancsikon a vezérlőközpontról/értesítésektől, én általában onnan léptem be. Az sem tetszik,hogy nem lapozható a vezérlőközpont ikonjai, google home ot sem tudtam onnan eltűntetni.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#1226) M0RGI válasza szemy94 (#1225) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi, animációk sebességét visszaállítottam.
Beállítások gomb van az irányítóközpontban.

(#1227) sajby válasza M0RGI (#1224) üzenetére


sajby
senior tag

Hyper Os is reklám kikapcsolgatós?

(#1228) M0RGI válasza sajby (#1227) üzenetére


M0RGI
őstag

Nem láttam reklámot miuiban sem, itt sem.

(#1229) dannyl válasza M0RGI (#1228) üzenetére


dannyl
addikt

Én se értem ezeket a kérdéseket. Milyen reklám?

(#1230) szemy94 válasza M0RGI (#1226) üzenetére


szemy94
senior tag

Igen, de ahogy eddig volt nekem jobban bejött. Az okosotthont ki tudtam kapcsolni, viszont a kapcsolók lehetnének igazán lapozhatóak, nekem jobban bejön úgy, mindegy, majd megszokom. Az ujjlenyomat ikon is jobban tetszett, mint ez a sima kör. Olyan hú de nagy változások egyelőre nem tűntek fel, ami tetszik, de 2 napig érdekes az a képernyőzár-aod animálás átmenet, a felszín alatti dolgokról egyelőre nem tudok nyilatkozni.

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#1231) WhiteWalker válasza M0RGI (#1224) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Te a biztonság frissítést emlitetted , arra reflektáltam. Nem a nagy fő verzió frissítésre.

(#1232) M0RGI válasza szemy94 (#1230) üzenetére


M0RGI
őstag

Nekem is furcsa amiket említesz, csak eddig nem tudtam mi hiányzik.
Ujjlenyomat kör szintén. Ha már változtattak, legalább lehetne több közül választani, mint a Realme rendszerén.

(#1233) bali66


bali66
tag

Sziasztok. Az alany xiaomi 13T. Olyan problémám lenne, ha Facebookon belépek egy csoportomba , például egy könyves csoport, ahol tudok letölteni könyvet, ott a könyv PDF formátumban- mellette a három pötty, rákattintok hogy letöltés és azt kéri hogy menjek az alkalmazás beállításába és engedélyezzem a tárhely elérést. Nincs ilyen és már mindent kipróbáltam. Egy német fórumon is erre panaszkodnak és a support nem válaszol nekik. Ha lenne valaki aki tesztelné ezt , megköszönném. A német link: https://www.android-hilfe.de/forum/xiaomi-13t.4255/kein-zugriff-auf-dateien-des-xiaomi-13t.1074425.html

(#1234) aminat


aminat
tag

Tényleg nem tölti le. De pl. a drive-ból simán nem kér semmi beállítást.

(#1235) bali66 válasza aminat (#1234) üzenetére


bali66
tag

Semmi mással nincs baj csak a facebookkal. 4 xiaomi van a családban , csak ez csinálja ezt. A német fórumon még van egy pár program amivel így jártak.

(#1236) Carline válasza bali66 (#1235) üzenetére


Carline
őstag

Lépj be böngészőből a facebookra és onnan próbáld meg.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1237) bali66 válasza Carline (#1236) üzenetére


bali66
tag

Ha telefonon a böngészőn lépsz be akkor a csoportnál nem jelenik meg a "fájlok" mappa.

(#1238) keke69 válasza M0RGI (#1232) üzenetére


keke69
őstag

Lehet! Always-on Display funkciók.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1239) torok6


torok6
aktív tag

(#1240) bali66 válasza bali66 (#1233) üzenetére


bali66
tag

Akkor erre nincs megoldás, várni kell frissítésre, talán orvosolják?

(#1241) Emu válasza AthlonXP (#1202) üzenetére


Emu
őstag

és @Joc24:

Köszi!
Soha nem volt még Xiaomi telefonom, eddig egyik sem keltett "birtoklási" vágyat bennem, a 13T széria az első. Meglátjuk, meg kíváncsi vagyok az új HyperOS-re is. Ha nem jön be, max eladom, csak akkor megint mi lesz helyette? IOS nekem is halál, pár hónapig céges telóként kellett használnom egyet, nem lettünk barátok :)

Még egy kérdésem lenne a hardverrel kapcsolatban:
Számokban elég sok a különbség a sima és a pro változat között, aki nem játszik komoly 3D-t igénylő játékkal (én) annak elég a sima verzió - ez többször elhangzott itt, hogy a VGA-ban van a legnagyobb különbség DE tartósság miatt érdemes esetlegesen a pro verziót választani (Ha megveszem, 3-4 évet tuti használni fogom bármelyiket is választom)?

(#1242) WhiteWalker válasza Emu (#1241) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

(Ha megveszem, 3-4 évet tuti használni fogom bármelyiket is választom)?

Senkinek sincs jósgömbje :D
Ha szerencséd van akkor talán igen , hardveresen lassabban avul mint szoftveresen.

(#1243) Joc24 válasza Emu (#1241) üzenetére


Joc24
tag

Igen, jön a HyperOS és tanulhatjuk elölről 😃 jó nyilván a MIUI-ra hajaz inkább mint másra... 😊
Nem hinném, hogy tartósság szempontjából más lenne a két teló. Bár nyilván az erősebb kevésbé erőlködik, ha itt az számít egyáltalán, nem tudom. POCO F3 volt az előd azt nagyon szerettem, annál gyengébbet nem szerettem volna venni.
Sokat gondolkodtam, hogy 13T vagy a Pro legyen és igazából semmi ész érvem nem volt a Pro mellett csak az , hogy nekem az KELL! 😅
És ha valóban megkapja a 4 droid illetve az 5 év biztonsági frissítést akkor nem is olyan drága.
Játszani szoktam, de olyan játékokon ami gyengébb vason is elfut simán.

(#1244) frankstork


frankstork
aktív tag

Bocsi, hogy itt kérdezem, de külön nem találtam jobb helyet neki. Valahogy ki lehet kapcsolni a 72 óránként adja meg a jelszavát, nehogy elfelejtse opciót? Lehetne mondjuk egy IQ teszt az elején, és csak a hülyének kellene megadogatni... :F

(#1245) ggeleven válasza frankstork (#1244) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez egy Google által erőltetett biztonsági fícsőr és nem tudod kikapcsolni.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1246) this is life válasza M0RGI (#1218) üzenetére


this is life
Ármester

A Repainter-dynamic themes alkalmazással tudsz szint változtatni, az ingyenes verzió is alkalmas rá, a változtatás után törölhető az app, megmarad a módosított beállítás.
Értesítési felületnek android legyen beállítva, mert miui felületesetén nem lehet munkára bírni az alkalmazást.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1247) borist válasza Joc24 (#1243) üzenetére


borist
tag

Én Poco F2 Pro-ról, imádtam, nem volt kamerakivágás, így ez visszalépés. Pont így voltam vele, legyen akkor már Pro, pedig sosem játszom.

(#1248) M0RGI válasza this is life (#1246) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen!
-------------------------------------------
Egyébként ma fotózgattam a telefonnal túra közben, a széleslátó nyilván nem a legjobb, de az esetek felében egész jól teljesített. A normál fotók sem rosszak, ilyen fényeknél a milc gépem is bajban szokott lenni. Az auto HDR-t kell azt hiszem kikapcsolnom, mert az sokszor rossz irányban szólt bele a minőségbe. Az 50 MP képek jó fényviszonyoknál rengeteg részletet megörökítettek, nem semmi!

(#1249) AthlonXP válasza frankstork (#1244) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez mi ez a 72 óránként add meg a jelszót? Hol kéri ezt, vagy mikor? Még nem találkoztam ilyennel.
Feloldáshoz nekem az arc felismeréses módszer van megadva, illetve kért egy pin kódot is. Alapértelmezetten mindig az arc alapú feloldás megy, de random be szokta kérni a pin kódot helyette, pl. ha hosszabb idei nem volt használva a telefon ( 2-3 óra ). De ez teljesen véletlenszerű. Egyébként az arc alapú feloldás, elég jól és gyorsan működik, tetszik az a kis bólogató smile-i is, ami jelzi a működését neki. :)

(#1250) Füleske válasza AthlonXP (#1249) üzenetére


Füleske
addikt

"random be szokta kérni a pin kódot"
Kb. 72 óránként? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.