Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  XCOM 2

Hozzászólások

(#551) warcat válasza CPT.Pirk (#550) üzenetére


warcat
veterán

A tutorial kikapcsolható,helyette kapsz egy robbantsuk fel a szobrot küldetést,ott nincs scriptelt haláleset.

EA: It's in the crate!

(#552) nejad


nejad
aktív tag

hello a power helységeket csak úgy lehet felfejleszteni ha egymás mellett vannak? egyszer tudtam de másodszorra már nem engedi, a workshoppot sem engedi valami aditional workshoppot ír de nem találom sehol ahol ki lehetne fejleszteni

(#553) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Sziasztok!
Fog ez jönni konzolra?
Én még csak most jutottam el oda hogy kipróbálom az elsö részt mert érdekesnek néz ki. Na nem csak érdekes, egyenesen kmádom!
Szóval kéne majd a 2. rész is de azt csak pc verziót láttam.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#554) sz_abika válasza Kvelstadt (#553) üzenetére


sz_abika
addikt

Egy jóideig még biztos exkluzív marad

PSN: xszabikax

(#555) wednesday válasza Kvelstadt (#553) üzenetére


wednesday
őstag

Nem biztos, hogy megjelenik konzolra. Bár biztosra nem lehet kijelenteni semmit. Úgy tudom nem volt nagy érdeklődés az előző rész iránt konzolon.

(#556) Kvelstadt válasza wednesday (#555) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A büdös p#csába!
Egy laptopom van amin szerintem nem menne.
Én azért remélem hogy pénz beszél és kiadják konzolra is végül.
Én nem tudom hogy mi mondható el a konzolosokról de komolyan ere nem volt elég nagy érdeklődés? Én csak nemrég játszom vele de nem értem eddig hogy hagyhattam ki ezt a fantasztikus játékot.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#557) wednesday válasza Kvelstadt (#556) üzenetére


wednesday
őstag

Hát pont lehet, hogy a pénz beszél és ezért nem adják ki, mert, hogy nincs rá akkora érdeklődés.

Bár ilyen nem hangzott el, hogy 100% NEM fog jönni és ne is álmodjon erről senki. Csak annyi hangzott el, hogy PC-re fókuszálnak és erre jelenik meg. A jövő mit hoz nem tudni.

(#558) Kvelstadt válasza wednesday (#557) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Úgy értettem hogy hátha az lesz hogy szedjünk ki még belőle pénzt és így kiadják konzolokra.
De egyébként mióta a a metal gear megjelenik mindenre meg átportolták a régebbieket is más platformra azóta nem aggódok nagyon az exklúziv címek miatt.
Jó mersz ez nem
Minden kiadóra igaz, pl nem hiszem hogy unchartedezni figok box-on de lényeg a lényeg az exklúziv nem azt jelenti mint régen.
Ami jó mert sosem a platform érdekelt hanem a játék, viszont azt nem tudom megtenni hogy minden platform megvan ami meg rossz. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#559) wednesday válasza Kvelstadt (#558) üzenetére


wednesday
őstag

Egyenlőre én is hanyagolom az XCOM 2-t a kőkorszaki gépem miatt. :)

Sajnos az XCOM 1 mentésem (Ironman, Classic) meg beszart. :W Most először Ironmanazak és élveztem is nagyon, új színt vitt a játékba.
Azt hittem ilyen nem történhet meg, Steam felhő mentés meg minden. 2 gépen is megvolt a játék, egyiken sem indul a mentés.

[ Szerkesztve ]

(#560) CPT.Pirk válasza Kvelstadt (#558) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az eddigiek alapján valószínűleg lesz konzol portja a játéknak, de talán csak az év vége felé. Azt írják nem túl nagy a fejlesztő gárdája a firaxisnak, ahhoz képest nem rossz hogy már élből kaptunk Max és Linux portot is.

Szóval valszeg csak ki kell várnod...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#561) warcat válasza Kvelstadt (#558) üzenetére


warcat
veterán

Azért nem jött konzolokra,mert csak a PC platform képességei voltak megfelelőek a játéknak.Az első rész után eléggé mindent beleadtak a tervezéskor,és a fejlesztett motor meg egyebek mellett teljes körű modolhatóság van,ez ugye kb eleve kilőve konzolokon.
Kb a játék minden eleme cserélhető,módosítható,átvariálható,a grafikai elemek cserélhetőek stb.
Kb lehetséges pl egy Warhammer 40k világba átültetni az egészet ha eléggé elszánt a modder

EA: It's in the crate!

(#562) Kotomicuki válasza warcat (#561) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

...és valljuk be: ha az i7-es, 16+ GB RAM-os rendszereket megizzasztja a "kissé" optimalizálatlan kód, akkor mit tudnának - jelen állapotában - vele kezdeni a konzolprocesszorok?!
Egy teljes átfésülés és lebutítás szükségeltetik a konzolporthoz, amit nem biztos, hogy most fognak erőltetni, amikor még a PC-s verzió is sok utómunkát igényelne, hogy az a már elfogadható szintet megüsse...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#563) Kvelstadt válasza wednesday (#559) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én mindig tartok mentést magamnál is.

CPT köszi az infót. El leszek ezzel még egy darabig meg ott a kiegészítő is. Nameg játszani lesz mit addig is, és majd ha megjelenik konzolon nekiülök.

Warcat:
A modding az engem nem érdekel. Láttam hogy az alapjátékban is több az opció pc-n mint konzolon de az sem zavar. Gondolok itt pl olyanra mint variálni lehet a ruha szinét.

Kotomocuki:
Csak butitsák nyugodtan! Nem a grafikája fogott meg az első résznek sem de nem is vett el az élményből.
Ha valami ultralow-on futna a gépemrn már boldog lennékk mert játszhatom.

Ja még azt skartam kérdezni hogy mikor érek a játék végére az első részben?
Minden műhold fellőve, a bázis maxos és a katonáim is olyan gear-el vannak ellátva hogy a crysys megtapsolná.
Van négy régió amit még a játék elején buktam de azokat már nem is lehet visszaszerezni.
A pànik szint mindenhol máshol minimum és lassan minden régióban van négy maxos vadászgèpem.
Szóval nemnagyon tudok már mit csinálni azon kivúl hogy dob néha egy pàlyát.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#564) wednesday válasza Kvelstadt (#563) üzenetére


wednesday
őstag

A befejezés már rajtad múlik akkor. A fő küldetési fejlesztésekkel kell akkor haladni, az elvezet a végéhez.

(#565) Kvelstadt válasza wednesday (#564) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azt hol találom hogy mi a fő küldetési fejlesztés?
A research már nem rud mit kutatni.
Mindenfajta létesitményből van legalább egy. Amiből kell, satelit, power, meg ilyenekből meg van sok.
Megvan a max repülő minden régióban.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#566) wednesday válasza Kvelstadt (#565) üzenetére


wednesday
őstag

Válaszoltam az XCOM 1 topicjában. Nem baj, ha abba is van egy kis élet. :)

[ Szerkesztve ]

(#567) Kvelstadt válasza wednesday (#566) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Rendben akkor ezt ott tárgyaljuk a továbbiakban.
Csak sokszor jártam úgy hogy egy játék első rész topikját már semki nem figyelte, a második rész topikjában meg vagy nem emlékeztek vagy nem érdekelt senkit a kérdésem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#568) wednesday válasza Kvelstadt (#567) üzenetére


wednesday
őstag

Majd mi lehelünk bele életet. :)

Persze ha nincs válasz én is felteszem máshol a kérdést. Ismerős a halott topic dolog. Csak arra gondoltam lehet generálunk 5-10 hsz-t is az első résszel kapcsolatban... Azt nem akarom, másokat ez zavarjon.

(#569) Kvelstadt válasza wednesday (#568) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Tőlem mehet. Ide is fogok írni mikor aktuális lesz, akkor is ha régi lesz az legfrissebb hsz, szóval figyelje legalább egyvalaki a topikot.
Bocs hogy off-ot írok de nekem úgy néz ki a fórumozás hogy el vannak mentve kedvencnek azok a topikok ami játék tetszett és van mit beszélni róla, hogy ha valaki kérdezne akkor látom hogy van új hsz és ha tudok segítek.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#570) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok! Kértem spoiler gombot a két XCOM topikba.
Ide be se nagyon merek még nézni, míg nincs meg a játék, magam akarok majd rájönni mindenre, mint az előzőnél. :D

(#571) sz_abika válasza FoxiestFox (#570) üzenetére


sz_abika
addikt

Fájni fog ;]

PSN: xszabikax

(#572) FoxiestFox válasza sz_abika (#571) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a lényege, mint minden XCOM-nak. :D

(#573) torma1981


torma1981
veterán

Amúgy ezt az XP /Kill dolgot elmondhatná valaki hogy működik? Minek van külön Xp is meg kill is? Legendaryn Sszem 140 kill kell a Colonel ranghoz. Az elég magas. Emberenként kell? De akkor minek az XP?

(#574) fogtunder válasza torma1981 (#573) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem csak a killért jár XP, bevitt sebzésért, egyéb dolgokért is kapsz, plusz van valami minimum a küldetésen való részvételért, de a legtöbbet a killek adják. a szintlépés ugye XP-től függ, nem kill számtól. a 140 nagyon magasnak tűnik most így elsőre a legend végigjátszások alapján, amiket néztem, talán basic trooperből ennyinél jön ki az az xp mennyiség, de a nagyobb dögökért több XP is jár tudtommal.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#575) sagajr78 válasza fogtunder (#574) üzenetére


sagajr78
tag

A sebzésért nem jár rögtön xp, azért kill assist jár, ami class-tól függő értéken váltódik át kill-re. Ez 3-5 között változik. Tehát 3-5 megsebzett ellenfél ér 1 kill-t (emeli a kill értékét a katonának) ami után jár majd Xp is utólag. Elméletileg kapna Xp-t sebzés után is a csóka, de azt alapból nem számolja a játék míg össze nem jön egy egész kill, akkor utólag ad egy átlagot.

Szintlépéshez meg vagy XP-ből kell elérni a megadott mennyiséget vagy kill-ből kell azt teljesíteni (XP táblából 1 van, kill táblából nehézségekhez igazított értékek vannak az adott rangokhoz). Ha az egyik megvan, akkor menni fog (legendary-n mindkettőnek teljesülnie kell, kisebb nehézségeken elég az egyiknek).

[ Szerkesztve ]

(#576) torma1981 válasza sagajr78 (#575) üzenetére


torma1981
veterán

De ha nem mutatja alapból az XP úgy elég nehéz látni, hogy mikor lép szintet a katona. A killt látod.

(#577) Wolfy_


Wolfy_
tag

ez a jatek total addiktiv, mar beleraktam kb 136 orat, de meg mindig alig varom, hogy hazaerjek es leuljek jatszani. :)
kivancsi vagyok akkor is megmarad-e, ha vegigviszem a jatekot. :)

(#578) Kvelstadt válasza Wolfy_ (#577) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én még csak az első résszel játszom. Nemrég keztem, talán egy hete vagy kicsit több és van benne 2 végigjátszásom meg most játtszom a harmadikat de ha befejeztem kezdem előröl.
Az elsőbe buktam a földrt mert még fogalmam sem volt hogy kell eztel játszani.
Unalomig láttam már az átvezető videókat, a bázist, sok mapot de ez a játèk nem is ettől jó szóval nem tudom megunni.
Mikor eljutok oda hogy a 2vel játszhatok, alkor majd táppénz szabadsàg viszlát külvilág és jók legyetek míg megmentem a földet... :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#579) fogtunder válasza Kvelstadt (#578) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én az első részt meg se tudnám számolni, hányszor vittem végig, legutóbb volt egy milánói utam római átszállással, normálon sikerült letolni egy kampányt a repülőkön és reptereken tableten.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#580) Wolfy_


Wolfy_
tag

Na, vegre pipa a veteran ironman. :)
Egyszer mar eljutottam az utolso csataig, de az utolso avatar elteleportalt valahova a francba es nem tudtam megolni. Aztan kb. 1 honapig nem volt hajlando elindulni a jatek, mig a patch utan vegre ismet el tudtam kezdeni elolrol, mert a save az persze megserult. Es most megvan! :)
Kis pihenes, aztan megprobalom az ironmant commander fokozaton. :)

(#581) micafighter válasza Wolfy_ (#580) üzenetére


micafighter
nagyúr

Gratula :)

(#582) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, az advent kommunikációs küldetés után egyből a végső pálya jön már? Ha nem akkor ez a misszió is csökkenti az avatar projektet?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#583) sz_abika válasza zsamiatt (#582) üzenetére


sz_abika
addikt

Igen, az ott már a game over, csak két részre van bontva.

PSN: xszabikax

(#584) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Végre vége. Már tiszta depreszios voltam a végére.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#585) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kis szünetet tartottam, most először játszottam a "nagy" patch óta. Mit ne mondjak, a játék jobban és többet akad, mint patch előtt. Csesszék meg. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#586) gyiku


gyiku
nagyúr

legyartottam a blue ammot, de nem talalom sehol. hogy kell odaadni az emberemnek, hogy azzal lojon?

hüllő

(#587) saen válasza gyiku (#586) üzenetére


saen
veterán

Küldetés előtt amikor összeállítod a felszerelést és a csapatot, ott tudod odaadni valakinek.

(#588) gyiku válasza saen (#587) üzenetére


gyiku
nagyúr

na az akkor erdekes, mert project completed, de valaszthato itemkent nincs sehol :)

hüllő

(#589) torma1981 válasza gyiku (#588) üzenetére


torma1981
veterán

Le kell gyártani a műhelyben. Most csak kifejlesztetted.

(#590) gyiku válasza torma1981 (#589) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor mar csak supply-t kell kukazni. koszi

hüllő

(#591) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Stabilizáltam egy elvérző katonámat, de aztán ott maradt a földön kicsavarodva, és nem tudom se gyógyítani, se felvenni és cipelni másik katonával. Ha befejezem a küldetést akkor mi lesz vele?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#592) sz_abika válasza CPT.Pirk (#591) üzenetére


sz_abika
addikt

Jó eséllyel elviszi a bug halottként :(

PSN: xszabikax

(#593) Wolfy_ válasza sz_abika (#592) üzenetére


Wolfy_
tag

ez eleg fura, mert elvileg a hullakat is tudod cipelni (bar sok ertelmet nem lattam).
ha sikeresen befejezel egy kuldetest es nem evakualni kellett az embereidet, akkor elvileg magukkal kene vinniuk a vegen.

(#594) sz_abika válasza Wolfy_ (#593) üzenetére


sz_abika
addikt

Ha nem tudod mozgatni, akkor az bug és ezeket a katonákat utána bukod sajnos.

PSN: xszabikax

(#595) CPT.Pirk válasza sz_abika (#592) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is erre gondoltam, szóval majd újrakezdem a küldit mert úgy se sikerült valami jól. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#596) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy rohadna meg. Nézném a videót az utolsó előtti küldetés végén, de beakad a kép. Mire továbbmegy, masszív 10mp elcsúszás volt a hangban és így ment végig. Argh.

Most jön hamar az új DLC, azt ígérik, hogy azzal együtt jön majd egy újabb nagy patch ezekre az optimalizálatlanságokra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#597) torma1981 válasza CPT.Pirk (#596) üzenetére


torma1981
veterán

Milyen DLC jön?

(#598) bivalyolo


bivalyolo
őstag

[XCOM 2: Alien Hunters DLC]

"Let's agree to disagree!"

(#599) sz_abika válasza CPT.Pirk (#596) üzenetére


sz_abika
addikt

Én nem tudom végignézni a videót - nekem a videó vége felé kifagy és altf4 a kiszálló.

PSN: xszabikax

(#600) CPT.Pirk válasza sz_abika (#599) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az kemény. Valami a grafikus motorral van nagyon elcseszve, mert míg a 4 magos régebbi Phenom2 procim ki van használva alig 50-60%-ban játék közben nálam és a ram fogyasztás is megáll 5GB körül, addig a videókártya GPU-ja konstans 100%-on van, pedig bőven vissza vannak véve a beállítások.

Egyszerűen olyan, mintha semmi időt nem fordítottak volna az optimalizálásra és van egy olyan érzésem, hogy a DLC-k kiadása mellett is csak másodlagos kérdés a játék játszhatósága.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  XCOM 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.