Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  XCOM 2

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Órákon belül elstartol a játék, az előzetes értékelések pozitívak voltak, így ideje, hogy saját topikkal is rendelkezzen a cím, ahogy ez volt az XCOM Enemy Unknown / Enemy within esetében is.
Jó játékot!

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Launch trailer

Live-Die-Respawn

(#3) djculture


djculture
félisten

Jó meg minden de az optimalizálás nulla... Bármin képes előadni az fps dopolást..

[ Szerkesztve ]

(#4) FoxiestFox válasza oriic (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Állati jól néz ki a doboza is. :D
Ilyen 3D-s hatása van, ahogy forgatja az ember. De kár, hogy nincs ennyim rá.. viszont ez még idén dobozos beszerzés lesz részemről is.

(#5) fogtunder válasza FoxiestFox (#4) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a vicces az, hogy találtam itthon olcsóbban, mint a steames verzió, ennek így mi értelme? nem azért lenne jó a Steam, mert digitális terítés, és így olcsóbb?

de igazából lényegtelen, mert már úgyis megvan a kulcs, sajnos tegnap olyan hulla voltam, hogy nem akartam éjfélkor nekikezdeni, majd ma este, ha leraktuk a gyereket aludni.

amúgy csak én vagyok nagyon rápörögve a karakterek személyre szabására? első körben biztos, hogy X-Men kampányt indítok majd, szépen felöltöztetve mindenkit :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#6) djculture válasza fogtunder (#5) üzenetére


djculture
félisten

Az euro árfolyam miatt a steam mindig is drágább volt, 200ft körül lenne az hogy ugyanannyiba kerülne valami mint a cdgalaxisba

(#7) Rayner válasza fogtunder (#5) üzenetére


Rayner
őstag

Nem csak Te, reggeli gyorsteszt alatt azt kell érteni, hogy másfél órát tökörésztem a karakterek személyre szabásával :):) úgyhogy játékra sok nem jutott max 2 pálya, de azok is könnyűek még így az elején.

viszont a eddigi legkirályabb dolog a közelharci kardforgató... már most simán együtéses majdnem minden alien. és főleg az teszi vonzóvá hogy elég messziről tud chargeolni

[ Szerkesztve ]

(#8) fogtunder válasza Rayner (#7) üzenetére


fogtunder
nagyúr

később majd jönnek a brutális HP-jú egységek, amiket nem bírsz egyből levágni, az elite adventeknek páncélja is van pl, de az alap fegyverrel a kelgyókat és a mutonokat se lehet egyből felaprítani.

(#6) djculture: és hogy megy ez mostanság a dobozos játékoknál? van benne egy kulcs is, hogy beaktiváljam? mert optikai meghajtó vagy 4 éve nincs a gépemben.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#9) FoxiestFox válasza fogtunder (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem a dobozos is Steames. Inkább ma már a fizikai forma miatt veszik az emberek a dobozos játékot, nem azért, hogy arról telepítsenek. :D Nálam sem fog meghajtót látni a cucc.

(#10) Rayner válasza fogtunder (#8) üzenetére


Rayner
őstag

azért a kard is fejlődni fog ,de persze nem elsőre fog ölni.
viszont taktikai szempontból lehet érdemes lesz tartalékolni mert még jól is jöhet fedezékből rontani rájuk.

kicsit úgy érzem itt jobb lett a balansz a kasztok között, pl egy heavy cucc tényleg heavy cucc nem csak a neve az :D:D

sniper kifejezetten jó a pisztollyal előző részben itt volt hogy megakadtam, itt meg előkapom a 6 lövetűt és headshot :)

jó lesz ez majd később :C

éjjel néztem twitch-et és dilidoki elég meghatározó szerephez jutott.
egy csávó elég vicces helyzeteket teremtett az alien manipulálásával, közben a csapat szotyizott egy fal mögött. konkrétan kiszemelte majd manipulálta a legnagyobb tűzerejű dögöt és azzal takarított az alien bázison

[ Szerkesztve ]

(#11) fogtunder válasza Rayner (#10) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyon sokat balanszoltak a gameplay videók alapján, én a heavy classt szinte alig használtam az elődökben, mert a saját lábukat sem tudták eltalálni egy csomószor, aztán ráadásul behozták a mecheket és végleg kidobtam őket a csapatból.

a snapshot snipereket szintén nem szerettem, de itt a gunslinger ágnak is vannak elég durva képességei, egy fullra kimaxolt gunslinger egy kör alatt 4-5 lövést is simán el tud ereszteni a pisztolyból, amit ugye továbbra sem kell újratölteni

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) FoxiestFox válasza fogtunder (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

EU és EW-ben heavyk nélkül esélyed sem nagyon volt impossible módban. Normálon és classicon én sem használtam sokat, de feljebb (főleg iron man) már két heavy szükséges a rakéták miatt... plusz két sniper squadsight, double tap. :D

A videók alapján amúgy tényleg nagyon sokat fejlődött a játékmechanika. Remélhetőleg kevésbé csal a gép. :D

(#13) djculture válasza fogtunder (#8) üzenetére


djculture
félisten

Minden dobozos regelhető valahova manapság.. az ubisoft dobozos kiadások ubiplayre, a 2k dobozos kiadások mint ez a játék is steam-re, Square Enix ,Bethesda Softworks, Focus Home Interactive,nordic games szintén setam. Az ea dobozosok originre a Blizzard játékai a battle.net-re.

(#14) fogtunder válasza FoxiestFox (#12) üzenetére


fogtunder
nagyúr

classic fölé sose mentem a nehézségi szintben, annyira nem vagyok mazochista ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15) FoxiestFox válasza fogtunder (#14) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Muszáj, ha kell minden achi... és kell. ;]

(#16) sz_abika


sz_abika
addikt

Négy DVD és 45 giga hely...azt hiszem először jön a felszabadítás Zrínyi módra utána a gaming :(((

PSN: xszabikax

(#17) fogtunder válasza sz_abika (#16) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a steam 31GB-t telepített csak. mondjuk így is kellett pucolni a 120-as SSD-n hogy felférjen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Majd várnám azok tapasztalatait, akik gyenge gépen játszanak, hiszen a motort tekintve kenyérpirítón is futnia illene legalább minimumon.
Igaz, az animációk nagyon sokat fejlődtek, de szerintem az inkább CPU kérdése.

(#19) Sonja


Sonja
veterán

Kis guide.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20) djculture válasza FoxiestFox (#18) üzenetére


djculture
félisten

Várjuk meg a patcheket mert egyelőre bika gépeken is megakad a kép.

(#21) saen


saen
veterán

Gondolkozom rajta, hogy megveszem a játékot, de az árak egy kicsit megütöttek. Mostanában normális ez a 14-15k-s kezdőár? Még a Witcher 3-at is 9k-ért vettem, igaz nem megjelenéskor. Régen vettem már így játékot...

(#22) nejad válasza saen (#21) üzenetére


nejad
aktív tag

Vegyél cdkey-t 10k-ért neten .

(#23) Sonja


Sonja
veterán

(#24) Allien válasza saen (#21) üzenetére


Allien
veterán

Pedig van 2 remek, vissza utasíthatatlan ajánlat a steamen! ;]
Az első csak 83 ojró
a második meg 98 ojró
Viszont a játék mellé kapsz egy Steam kontrollert. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25) saen válasza Allien (#24) üzenetére


saen
veterán

Megrendelem mindkettőt azonnal :DDD

(#26) fogtunder válasza saen (#25) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a greenmangaming-en továbbra is 25% akció van rá, úgy kicsit kevesebb, mint 11K-ra jön ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Kinek hogy tetszik eddig a hypetrain?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#28) warcat válasza K1nG HuNp (#27) üzenetére


warcat
veterán

Nem igazán értem a kérdést,mindenesetre a játék remek lett.
Örülök,hogy csak veteránon kezdtem,így is izzadós,persze már sokat okultam,legközelebb könnyebb lenne.

EA: It's in the crate!

(#29) #45997568


#45997568
törölt tag

:C Meg az elso reszt tolom, alig varom hogy ideerjek es akkor huzom is be, amit eddig lattam belole es nezem a visszajelzeseket, kivallo munka.

Par nagyfelbontasu kepet betehettek a csapatotokrol :)

(#30) saen válasza fogtunder (#26) üzenetére


saen
veterán

Köszi, erre most lecsaptam :C

(#31) Hokunda


Hokunda
aktív tag

A Withint kivittem és az egyik legszórakoztatóbb játékom volt az elmúlt évekből, de a gyenge kártya miatt ezen erősen gondolkodom (660ti). Vki nem játszotta hasonlón? (egy 1600*900on elbírná?)

[ Szerkesztve ]

(#32) Sonja


Sonja
veterán

Disable Timers mod! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33) fogtunder válasza Hokunda (#31) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én g3220+4GB+GF 750Ti kombón nyomom, az átvezetők akadnak, mint az állat, de az kb. mindenkinél, maga a játék tök jól játszható így is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#34) Redcaster válasza fogtunder (#33) üzenetére


Redcaster
őstag

Az mit jelent hogy tök jól játszható? Stabil 30 FPS, vagy esetleg több?

(#35) fogtunder válasza Redcaster (#34) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem folyamatos az alacsony fps, hanem időnként meg-megakad a játék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A játék maga tetszik, de kegyetlen optimalizálatlan.

FXAA bármelyik beállítása megeszi az R7 260x kártyámat reggelire. A TAO vagy mi az már jó, csak azzal meg nem valami szép. A játék megeszik minimum 5GB ramot, de felmegy ez fölé is. Kapcsolgatom a beállításokat, de a kép minősége szerintem nem éri el a 2012-es Xcom szintjét. :Y

Az meg nálam is van mint kb. mindenkinél, hogy vannak pillanatnyi beakadások, hang/kép szinkronban szétcsúszó átvezető animációk, meg csak simán beakadó átvezetők. Egy kicsit jobb lett a helyzet, mióta lefuttattam a perfectdisk defragját a vinyón, mert a játék fájljai eléggé töredezettek voltak a letöltés után. Ezt javaslom mindenkinek megcsinálni.

Amúgy eddig túlvágyok az első hónapon meg a következő felén, még nem vesztettem el senkit. Viszont azt látom, hogy eléggé nőpárti a játék. :) Az alap csapat roosterben csak 2 férfi van mindössze, mindenki más nő. Erre az első két megmentett / felszedett emberke is nő. Amazonok... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) FoxiestFox válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


FoxiestFox
félisten

EW-ben is így volt, megnéznék egy csoportképet a fejlesztőkről, hogy miért lehet ez. :D
Vagy túl sok kan, vagy túl sok nő dolgozhat náluk. ;]

(#38) #45997568 válasza FoxiestFox (#37) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nyugaton komolyan veszik az eselyegyenloseget. Mo ezen a teruleten az utolsok kozott van, ami szegyen.

Azt nem szeretem amikor tullonek a celon de osszesegeben nagyon fontos es jo dolog.

(#39) PhilBrick válasza #45997568 (#38) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ez most tényleg kellett ide... :(((

(#40) #45997568


#45997568
törölt tag

Btw, probalta mar valaki Linux-on is vagy csak Windows-on? Kivancsi lennek a kulonbsegekre grafikailag, bar ennel a jateknal az az utolso szempont :)

Ha valaki probalta, pl Cpt. akkor ne tartsa magaban.

(#41) CPT.Pirk válasza #45997568 (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak az Xcom1-et, az jól ment. A 2-höz most nincs helyem, hogy megint letöltsem. Btw. néhány patchet megvárok előbb úgy is, mert ha Windowson sem fut jól, akkor Linuxon sem fog. - A phoronix szerint nVidia és Amd kártyákkal megy a játék, ha a zárt drivereket használod. A többivel még nem.

Win7-en mikor kilépek a játékból akkor a ram használat 4GB felett marad. Az erőforrás kezelő se tudja megmutatni, hogy miért. Mondjuk legalább nem okoz gondot a játék következő indításakor, de valami még nagyon nincs rendben. Nem lepne meg, ha hétfőn már kapnánk valami patchet.

dying_star: hehe, jah ott is elég vegyes csapat volt. :)

------------
Amúgy jól megijedtem, mikor egy megölt kígyó még a reflexek miatt odarántotta magát az elhaladó emberem mellé. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) Healbacsi válasza CPT.Pirk (#41) üzenetére


Healbacsi
őstag

Nem tudom mi a baj a magas ram hasznalattal, minimum kovetelmeny a 4giga, ajanlott meg 8.

(#43) Sonja válasza #45997568 (#40) üzenetére


Sonja
veterán

Linux-on kb. a fele fps-el fut, mint Win-en. :( Sajnos nagyon nem jó a Linux-os verzió, ezt bátran ki tudom jelenteni. Patch-ek kellenek, nincs mese. Egyébként reddit-en is ezen a véleményen vannak az user-ek.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44) #45997568 válasza Sonja (#43) üzenetére


#45997568
törölt tag

Koszi, akkor meg varok vele :R Bar egyre nehezebb ellenallni neki.

(#45) CPT.Pirk válasza Healbacsi (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végül is semmi, csak úgy érzem a 8GB se elég ennek a játéknak. Előbb hallom leomlani az égő épületek darabjait, minthogy meglátnám őket robbanni vagy lezuhanni.

Amúgy őszintén, szerinted mi indokolja ezt a magas ram fogyasztást? Egyszerűen nem fordítottak kellő időt az optimalizálásra...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) Healbacsi válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


Healbacsi
őstag

Visszabb kell venni.. A jatek jobban eszi a memoriat mint a videokartyat. Ismerosom messze a minimum gepigeny alatt jatszik, az attoltesek lassuak, de minden folyamatos, nem csuszik a kep a hangtol.

A streamerek gepein siman gyonoruen fut (bar azok eros i7-es gepek). Egyszeruen csak ugy allitottak be a jatekot, hogy a megjelenest magasabbra allitottak, hogy a jovoben is legyen benne nemi tartalek. Nem ez az elso jatek, ami a jelenlegi csucsgepeken fut tokeletesen.

De a jatek meg csak 3 napja eles, sokan bugokra hivatkoznak, de szerintem a nagy szazaleknal a gep maga instabil, csak eddig meg nem volt olyan jatek ami a teljes gepet ennyire igenybe vette volna, es ezek a dolgok meg nem jottek elo korabban.

[ Szerkesztve ]

(#47) djculture


djculture
félisten

Mesterségesen nagy gépigénynek tűnik az biztos, mert amúgy nem valami szépség a játék.

(#48) gyiku válasza Healbacsi (#46) üzenetére


gyiku
nagyúr

csucsgepen is laggol az atvezeto, a toltes, stb. enemy within sokkal simabb volt.

hüllő

(#49) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A jatek amugy igenyli a hw DX11-et, vagy eleg neki a 10.1 is?

(#50) Healbacsi válasza FoxiestFox (#49) üzenetére


Healbacsi
őstag

Igenyli.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  XCOM 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.