Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) Clemi válasza LittleShark (#745) üzenetére


Clemi
veterán

Szimpi s cucc nekem is :) Ennek vajon mennyi a készenléti akku ideje? Most egy kukarobis táblám van (cserélném már ezerrel) annak bármit csinálok max 2 nap, (kb 2 óra screen time) mert a háttérben önállóan ténykedik és ébresztgeti magát (a kijelző bekapcsolása nélkül).

(#752) cinkoxid válasza Clemi (#751) üzenetére


cinkoxid
senior tag

hibernálni kell, akkor nem kell ilyen miatt aggódni. Nem veszed észre a különbséget az alvás, és ez között, mert nagyon gyorsan végzi a dolgát. A windowsban nem tudtam átállítani, hogy a kikapcsoló gombra hibernáljon, ezért a tálcára rögzítettem az ikonját, így egy bökés után hibernál azonnal.

Egyébként a windows ami rajta van: "Windows 8 with bing". Ez a hivatalos neve. Nem tud kevesebbet, csak ingyen kapják a windows tabletet árusítók. (persze nincs rajta minden funkció, de azokat valószínűleg nem is használja az átlag user) Továbbá egy 4 gigás rejtett partíció is van, amiről vissza lehet állítani ha valamit elrontottál.

[ Szerkesztve ]

(#753) tjb007 válasza cinkoxid (#752) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Windows 8.1 with Bing a Core változatnak felel meg, azaz többek között nincs BitLocker, Hyper-V, és VHD, valamint ebben a változatban a Bing az alapértelmezett keresőszolgáltatás az Internet Explorerben (amit a felhasználók bármikor megváltoztathatnak, a készülékgyártók viszont nem), plusz gyárilag csak egyetlen egy nyelv van rá telepítve.

(#754) Romvr válasza #93794560 (#750) üzenetére


Romvr
őstag

Normális esetben egy 8.1pro 6.5Gb helyet foglal telepítés után. Office +2 Gb, frissítések +2gb.
Tehát ha up-to-date akarsz lenni (office-al is) akkor ~12Gb a rendszer. Azaz 29Gb-ból marad 17Gb felhasználható.

Szerk: A 8.1 és a 8.1pro között számomra a lefájóbb különbség a Bitlocker hiánya volt. Most már titkosítva van az SD kártya is, így ha valami gáz van, akkor a rajta lévő adatokat nem tudja senki olvasni.

Hyper-V és VHD viszonylag ritka a tabletekről folytatott beszélgetések közben, mint felreppenő téma, de persze nem árt ha tudja. :U

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#755) cinkoxid válasza tjb007 (#753) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Jól mondod. A lényeg, hogy erre a tabletre tökéletes.

(#756) robi212


robi212
tag

Sziasztok,
Photoshop-ra, Illustrator-ra milyen táblát ajánlanátok? Pusztán érdeklődés, szóval "el lehet rugaszkodni" :)
Nincs különlegesebb kikötésem, ezeket tudja futtatni akár párhuzamosan is. 3D részét nem használom a PS-nek; főleg rajzolásra kellene, brushok, stb. A3-A2-es képméret, 300 dpi.
Köszi.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#757) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Voyo A1 10'1 250$
Akinek a nagyobb méretű kell, itt a legolcsóbb. Akksija is tovább bírja, felbontás változatlan, így ujjal is könnyebb kezelni.

[link]

Illetve van még itt egy érdekesnek tűnő tablet. Mintha a tetején USB3 kimenet lenne, szintén 250-ért.

(#758) #93794560 válasza Romvr (#754) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi az infót! Azért érdekelt a dolog, hogy ha később vennék egy Windows-os tabletet, akkor elég-e a 32-es. Ezek szerint igen.

(#759) Romvr válasza #93794560 (#758) üzenetére


Romvr
őstag

"akkor elég-e a 32-es. Ezek szerint igen."
Szűkösen de igen. Nálam egy belakott rendszeren most 20Gb foglalt a C meghajtón, úgy hogy minden adatot mem-kártyán tartok. Ezek csak a programok, beállításaik...stb.
Szóval óvatosan bánnék az "elég" szóval a helyedben :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#760) tjb007 válasza robi212 (#756) üzenetére


tjb007
nagyúr

A gondtalan működés érdekében Core i3/Core i5 processzorost minimum 4GB RAM-mal, tehát ezek a pár száz dolláros Atomos modellek kiesnek.

(#757) cinkoxid

A kép alapján valóban egy full size USB 3.0-as port az.
Ha már Voyo, az anyag- és összeszerelési minősége milyen az A1 Mininek ?

[ Szerkesztve ]

(#761) robi212 válasza tjb007 (#760) üzenetére


robi212
tag

Köszi szépen :)

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#762) Kobe válasza Romvr (#754) üzenetére


Kobe
veterán

Errol nem akarsz majd egy leirast csinalni hofy lehet feltelepiteni a prot ? :)
Engem erdekelne, a heten enis megrendelem a voyot sztem

(#763) cinkoxid válasza Kobe (#762) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szerintem lehet frissíteni windowson belül pro-ra, ha van olyan lemezképed.

Az anyagminőség szerintem jó. Nem igazán tudom elképzelni, hogy miről lehetne jobb, szerintem egy tabletnek ilyennek kell lennie. Szétszedni is könnyű, nem karcolódik könnyen, bár az enyém billentyűzetes tokban van.
Az egyik haverom, illetve 2 családtag is rendelni fog ilyet.

(#764) Romvr válasza Kobe (#762) üzenetére


Romvr
őstag

Nem nagy varázslat szerintem:
- Win8.1 alatt csináltatsz egy Recovery Media-t (nem tudom magyarul)
- Szerzel egy 8.1pro Update 1 telepítőt
- Letöltöd a gyártói driverekt
- WinToolkit-el a Boot.Wim és az Install.wim-be beleintegrálod a drivereket (meg a frissítéseket ha akarod)
- Rufus-al kiírod az elkészült ISO-t.
- A Recovery USB-ről átmásolod az EFI könyvtárat (nálam csak ez után volt hajlandó USB-ről bootolni)

- A készüléken kikapcsolod a Secure Boot opciót, majd Boot módba indítod el kikapcsolás után (nálam Power+VolUP)
- Kiválasztod a pendrive-ot
- Elindul a telepítő és a driverek miatt azonnal Touch felülettel. Onnan már menni fog szerintem ;)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#765) #93794560 válasza Romvr (#759) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Win 7-es notebook-omon nekem is 20 giga foglalt most, az adataimat egy külső HDD-n tárolom. A gépen minden olyan szoftver fenn van, amit használok, de egy tableten nem feltétlenül használnám mindet.

(#766) belavagyokbp válasza tjb007 (#760) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Az anyagminőség lehetne jobb is, de ilyen áron így is korrekt cucc. Volt anno Nexus 7-em (2012 és 2013-as is), nyílván azok jobban egyben voltak, érezni lehetett rajtuk a minőséget. A Voyo hátlapja az a tipikus "könnyentörős" műanyag, a súlya kicsit lehetne több, illetve a képernyőn csak egy sima plexi borítás van, nem üveg, így könnyen "benyomható". Ezekkel természetesen együtt lehet élni (nekem sincs különösebb bajom velük), plusz akinek ez az első tablete, szerintem észre se veszi ezeket az apró hibákat :).

[ Szerkesztve ]

(#767) Romvr válasza belavagyokbp (#766) üzenetére


Romvr
őstag

A plexi borítás annyival jobb hogy hajlékony így ha leejted, kevesebb eséllyel törik.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#768) cinkoxid válasza belavagyokbp (#766) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Én nem vettem ezeket észre, nekem ez tűnik normálisnak :D

(#769) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Puszta kíváncsiság szintjén érdeklődnék, hogy van-e olyan tablet, ami teljesítményben vetekszik egy első generációs ION-nal?

Nem nagyon igazodok ki a mobil ketyerék terén... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#770) Bogyó bá' válasza TESCO-Zsömle (#769) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem bármelyik 4 magos atom IGP-je hozza azt a szintet már.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#771) spy14 válasza TESCO-Zsömle (#769) üzenetére


spy14
tag

A 9400m kb párban van a bay trailes gpuval, a bay trail egy picit erősebb.
A 330-as iontól majdnem 2x erősebb a Z3740D ami több tabletben is található.

http://www.notebookcheck.com/NVIDIA-GeForce-9400M-G.11948.0.html
http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2079&cmp[]=604

[ Szerkesztve ]

(#772) TESCO-Zsömle válasza spy14 (#771) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A másik kérdésem, hogy ezek a tabok ugye támogatják az egér-bill kombót is usb-n keresztül? Mármint a Win az ugyanaz a win, ami az asztalin is megy, szóval elvileg kéne. (Tudom... Nézzek notit... Az is folyamatban van, csak ahhoz meg a nagy gépet kéne 1:1-be felszámolni, ami meg csak akkor megy, ha a noti képes is kiváltani, és itt igen komoly ár/teljesítmény gondok lépnek fel...)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#773) cinkoxid válasza TESCO-Zsömle (#772) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Természetesen bármit ráköthetsz, ami usb-s. Ajánlott egy hub vétele, így több eszközt is használhatsz egyszerre.

(#774) gghrtz


gghrtz
őstag

Helló!
Van egy Asus T100-am, és valaki nem tud megoldást, hogy az erintőképernyős billentyűzete olyan legyen, mint az Androidé? Mármint a kiosztásra gondolok, meg roppantul idegesít, hogy az ékezetes karakterek is ott vannak... (és mindezt úgy, hogy a fizikai billentyűzetem továbbra is magyar legyen) :R

(#775) tjb007


tjb007
nagyúr

Érkeznek az olcsó 7 hüvelykes kínai Windows 8.1-es modellek, plusz úgy néz ki a HP is ringbe száll az alsóbb kategóriákban.

(#776) Bogyó bá' válasza tjb007 (#775) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

7"-os az nem qrva kicsi? A nagy tesztben még a 8"-osokat is annak titulálták, győzködve mindenkit, hogy a 10-es az igazi...

szerk: ja, hogy 1 giga RAM, meg 16 GB tárhely. Szégyen...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#777) gyurkikrisz válasza tjb007 (#775) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ezek se nagy eresztések. 7 colnál már az asztali használat felejtős lehet, főképp ilyen gyenge hardverrel.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#778) gghrtz válasza tjb007 (#775) üzenetére


gghrtz
őstag

Mire elég az 1GB RAM? Azért a méret és a RAM miatt elég sok kompromisszum van ezeknél.

(#779) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Biztos megvan neki a maga célterülete. Win 8 kevés ramot eszik, illetve monitorra rákötve + sd kártya, stb egész használható gépezetet lehet belőle varázsolni. HD felbontás ilyen kicsi képernyőn tényleg érdekes lesz, biztos kell hozzá toll.
Mindenesetre én inkább fizetek többet a jobbért, ha arányos a felár és nem + 150-250 dollár további 32gb és +1gb ram, esetleg nagyobb képernyő.

(#780) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Egyébként Onda V975W

9.7"-es méret, 2048*1536 felbontás, 32gb háttértár, 2gb ram, 7800-as akksi, 128 gigáig támogatott sd kártya.

237$ az ára, ami a jelenlegi magas árfolyam mellett kereken 60k, vám és áfa nélkül.

A gyártó honlapjáról pedig 220$, bár itt nem tudom mennyi a posta.

[ Szerkesztve ]

(#781) gghrtz válasza cinkoxid (#780) üzenetére


gghrtz
őstag

Nekem Onda v975m-em volt, ami pont így nézett ki, csak AmLogic M802 volt benne, és katasztrófa volt rajta az Android. De maga a tablet minősége korrekt. Egyébként rendkívül érdekes koncepció ez, bár nem tudom, hogy ezt a felbontást még mennyire tolerálná a SoC. (meg mennyire lenne használható a Windows). Mindenesetre, ettől a gyártótól nem nagyon kell számítani frissítésre vagy bármiféle supportra.

(#782) Kobe válasza cinkoxid (#780) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tom ti mennyit cipelitek a tabot vagy hasznaljatok utkozben de en egy 9.7 es retinas darabtol lassan keztocsatorna gyulladast kapok olyan kenyelmetlen. Ha nem mutattatok volna a voyot akkor 7.9 es ipad mini meret lett volna az utodja. Szerintem hordozasra a legjobb. Mondjuk aki otthon hasznalja annak valoban kicsi lehet

(#783) cinkoxid válasza Kobe (#782) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nekem jó a 8-as is, de nem cipelem annyit, hogy zavarjon ha nagyobb lenne.

gghrtz

A felbontást lehet változtatni ha gond lenne, de elméletileg nincs akadálya. Ez már újabb generációs, supportja elég ha annyi, hogy van hozzá driver az oldalukon + esetleg windows image, amik egyébként ott vannak, mert a voyomhoz is tőlük tudtam drivert szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#784) Egon válasza cinkoxid (#783) üzenetére


Egon
nagyúr

Az lcd kijelzők által megjelenített kép natív felbontáson néz ki jól, egyébként gáz. Volt egy ph-s cikk, amit már többször linkeltem (most lusta vagyok megkeresni), ami pedig bemutatja, hogy a Windows alatt milyen problémát okoz a nagyítás.
A fentiek miatt, még a fullhd kijelző sem nyerő 10 colon, nemhogy annál nagyobb felbontás. A vasat is jobban igénybe veszi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#785) tjb007 válasza Bogyó bá' (#776) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erre most én mondhatom azt, hogy igen, kicsi (bár a kezemben még csak dummy volt, működő példány nem, de már ránézésre is kicsinek tűnt), de biztos van olyan ember, aki olyanra használná (illetve fogja majd használni), amire ez a méret is elegendő.

(#778) gghrtz

Diablo 3-azni biztosan nem, egyszerűbb, általánosabb dolgokra viszont elég lehet.

Az Onda márkáról meg inkább ne is beszéljünk.
-----------------------------------------------------------------------
Közben beárazták a Cube 7 hüvelykes modelljét (amiről a tegnap linkelt cikkben volt szó), az iWork 7-et. Office nélkül 65 (!!) amerikai dollárba, Office-szel pedig 98 dollárba fog kerülni. Persze ezeken még nincs rajt a forgalmazók haszna, szóval valamennyivel több lesz, de még így jónak mondható.

A végére pedig egy érdekes hír.
Állítólag a Windows 8.1 with Bingben van egy bug, ami töltési rendellenességet okoz, de ez csak az angol nyelvvel szállított modelleket érinti, a kínaival szállítottakat nem. Lehet, hogy igaz, de az sem elképzelhetetlen, hogy a gyártó, aki ezt állítja csak próbálja valamire ráfogni a saját maguknak köszönhető hibát.

(#786) cinkoxid válasza tjb007 (#785) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az onda olyan rossz márka lenne? :(

Sztem 100$ körüli lesz az áruk. A voyo a1 mini és a hozzá hasonlókra 100$ mondtak ajánlott fogyasztói árnak, mielőtt megjelentek volna.

(#787) Воланд


Воланд
titán

Microsoft's assault on cheap Android tablets starts this week - A $120 Windows tablet signals a new war

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#788) Romvr


Romvr
őstag

1Gb RAM és 16Gb belső tárhely... ezzel csak magukat járatják le. :(

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#789) Bogyó bá' válasza cinkoxid (#786) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Onda meg a Voyo az "noname". A legalja. Az áruk is ennek megfelelő, természetesen. Mitől kerülnének egyébként pont a felébe, mint az ugyanilyen tudású márkásabb darabok?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#790) cinkoxid válasza Bogyó bá' (#789) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Mert márkásabbak, azért is drágábbak. Nekem a voyoval semmi bajom eddig, hiába noname. Aztán majd hosszútávon kiderül, hogy meddig bírja.

(#791) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Lassan egy órája vadászok olyan BT billes tokot, aminek UK kiosztása van. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire különleges elvárás. :U

(#792) Romvr válasza r3dsnake (#791) üzenetére


Romvr
őstag

Esélytelen. :(
Én 3 nap után feladtam és vettem egy Rapoo e6100-at, tokot kaptam az Acer-től ajándékba. A 15"-os laptopnak való táskába kényelmesen beférnek egymás mellé :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#793) r3dsnake válasza Romvr (#792) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

EZT találtam eddig egyedül, megkérdeztem kicsikínait, mutatott benyilazott képet, hogy van plusz gomb a Z mellett. Szerintem a tok is pont jó lenne egy Voyo A1 minihez (pár mm az eltérés csak).

(#794) Romvr válasza r3dsnake (#793) üzenetére


Romvr
őstag

Csak az L mellett nincs elég hely az É, Á, Ű gomboknak. A 9 mellett a Ó gomb is hiányzik. Ezek fizikálisan nincsenek rajta. Max lecsúsztatva a SPACE mellé jobra. Ráadásul ez a tok iPad kompatibilis, tehát nincs CTRL és Windows gomb.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#795) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Én most valószínűleg bepróbálkozok egy Lenovo Thinkpad Tablet 2-vel. Kicsit félek a Z2760-as procitól, eddig leginkább az új Bay Trail-os procis gépeim voltak (Lenovo Miix2 8, Asus Vivotab Note 8, Dell Venue 8 Pro, Lenovo Miix 2 10), azok helytálltak rendesen.

Esetleg van valakinek tapasztalata Z2760-nal? Irodai használatra kéne + net + 1080p. Utóbbit megnézettem a gazdájával, megoldja akadás nélkül, sőt IE-ben az 1080p yt videók is szépen mennek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#796) gghrtz válasza hito (#795) üzenetére


gghrtz
őstag

Én a helyedben tuti, hogy nem vennék Atom z2760-as cuccot. Tényleg.

(#797) hito válasza gghrtz (#796) üzenetére


hito
nagyúr

Hurrá! :( Pedig baromira rágerjedtem. Ráadásul egy RT-s Yoga 11-et váltanék vele, úgyhogy sebességben biztos nem lenne visszalépés. Miért egyébként?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#798) gghrtz válasza hito (#797) üzenetére


gghrtz
őstag

Mert egy az, hogy ez a régebbi gen., a másik hogy a z37xx jobb.

z2760
z3745

(#799) hito válasza gghrtz (#798) üzenetére


hito
nagyúr

Persze, azt eddig is tudtam, hogy az Atom Z2760 vs Bay Trail ég és föld. Inkább arra voltam kíváncsi, hogy a hétköznapokban mennyire keresítené meg az életem, mennyire lenne használható azokra a feladatokra amiket írtam.

Illetve személyes tapasztalatokat is várok!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#800) zoltan6 válasza hito (#795) üzenetére


zoltan6
őstag

"eddig leginkább az új Bay Trail-os procis gépeim voltak (Lenovo Miix2 8, Asus Vivotab Note 8, Dell Venue 8 Pro, Lenovo Miix 2 10)" :Y
nincs 1 éve hogy megjelentek ezek a gépek,és már 4-et elhasználtál? :F

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.