Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) Romvr válasza r3dsnake (#449) üzenetére


Romvr
őstag

36.000 a gép + 9.400 az áfa (ha mégis megfogják)= ~46.000
Persze még így is jó az ár, szóval köszi a linket. Garanciáztatásról neked van valami tapasztalatod? Idén 3 dolgot vettem ami 2 hónapon belül ment vissza szervizbe.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#452) r3dsnake válasza AxBattler (#450) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Eddig nekem még nem fogtak meg semmit a vámon, 30ezres fényképezőobjetívet sem. A garit meg hagyd már, amennyit kéne macerálni visszaküldéssel meg ilyenek, nem ér annyit az egész. Veszel kettőt és lesz tartalék. :D Nekem még nem szart be semmi kínai cuccok közül (vagy ha igen, olyankor jelentéktelen értékű dolog).

[ Szerkesztve ]

(#453) gyurkikrisz válasza Romvr (#448) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Megy még rá áfa, hongkongból jön.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#454) tjb007 válasza r3dsnake (#452) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tudom mikor rendeltél utoljára, de már egy ideje szinte minden csomagot megfognak függetlenül attól, hogy mi van rájuk írva (gift, alacsony érték stb.).

Arra meg készüljön fel, aki ilyet rendel, hogy csak kínai nyelv lesz rajta (legalábbis eddig az összes ilyen volt), szóval a többi nyelvet mindenkinek saját magának kell megoldania.

[ Szerkesztve ]

(#455) r3dsnake válasza gyurkikrisz (#453) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Úgyis átesik a vámon, ha meg mégse akkor se rossz az ár.

(#456) Romvr válasza r3dsnake (#452) üzenetére


Romvr
őstag

Ha működik 1 évet akkor már behozza az árát, de ha csak pár hónapig megy akkor tuti valami elpattan az agyamban :DDD

Lehet adok neki egy esélyt, úgyis lassan jön a fizu :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#457) r3dsnake válasza tjb007 (#454) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Rendszeresen rendelek, utoljára Xiaomi power bank-ot, az is átjött.

(#458) AxBattler válasza r3dsnake (#452) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha kettőt rendel, az már 72k, annyiért meg már van magyar garis tábla, magyar támogatással.

(#454) tjb007
Na ja, kell a bevétel a költségvetésnek, anno az én Cube tablet-emre is ráverték.
Angol nyelv sincs rajtuk?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#459) r3dsnake válasza AxBattler (#458) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Windows van rajta, olyan nyelvet telepítesz rá, amilyet akarsz. (Angol win-nél is kiválaszható a magyar install után, bár valami guide tuti kell a kínairól váltáshoz.)

(#460) tjb007 válasza AxBattler (#458) üzenetére


tjb007
nagyúr

Neked kell rá felraknod.
Persze ez csak egy gyártó és egy modell, szóval nem törvényszerű, hogy a többinél is ez van.

(#459) r3dsnake

Az a baj, hogy ennél a konkrét modellnél a Windows Update sem kínálta fel a nyelveket, a Microsoft oldaláról meg nem lehet mindgeik nyelvi csomagot letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#461) AxBattler válasza r3dsnake (#459) üzenetére


AxBattler
félisten

Kínai felületen kalandos vállalkozásnak képzelem! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#462) Romvr válasza AxBattler (#461) üzenetére


Romvr
őstag

Az tuti. Én már az olasz felületű windows-al is kicsit zavarban voltam mikor be kellett állítanom valamit egy külföldinek.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#463) gyurkikrisz válasza AxBattler (#461) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Max ábra alapján kitapogatod. Szerintem nem lehet nagy ügy.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#464) AxBattler válasza gyurkikrisz (#463) üzenetére


AxBattler
félisten

Sok szerencsét hozzá! :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#465) coco2


coco2
őstag

Sziasztok! Vásárlási tippet kérnék tőletek. Windows ce 2013 alá kellene olyan hardver, amin van usb device port is (custom device-ként szeretném használni az eszközt). Merre nézelődjek? Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#466) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Lányismerősnek kéne dokkolós tabletet szereznem, annyit tudok, hogy 150k van rá, kell egy jó kamera bele a videótelefonáláshoz, valamint 3G és GPS legyen benne.
Androidosat és Windowsosat is szeretnék neki ajánlani, ezért írok mindkét helyre.

Ezt nézte eddig.

Mit ajánlanátok? (külföldön érvényesíthető garancia nagy előny!)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#467) Heffi válasza somasz (#466) üzenetére


Heffi
őstag

Nem jó a linked!

Ha jól bogarásztam az Asus T100 egyik verziója akart lenni. Azokba sem mobil net, sem GPS nincs installálva.

(#468) AxBattler válasza somasz (#466) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyon szegényes a 3G-s W8 tablet kínálat Mo-on, és elég drágák ezek a modellek. Talán a Thinkpad Tablet 2-t lehet mondani ebben az árkategóriában, de az is előző generációs Atom-mal fut, szóval csak akkor venném, ha mindenképpen kell egy gépben a Win, és a 3G, egyébként jobban jár egy Android-os modellel. Itt van egy új darab az apróról, még kiegészítőket is vehettek hozzá a keretből.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#469) somasz válasza Heffi (#467) üzenetére


somasz
addikt

Igazából a lényeg, hogy ez a méret a jó neki kb., tehát 10,1" körül, és lehessen mellé billentyűzetet kötni. 3G, GPS, előlapi kamera. Sajnos konkrétabbat nem tudok.
Alapszintű office felhasználás kizárólag windowson megy, vagy működik rendesen Androidon is? :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#470) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség közöttük:
http://outlet.euro.dell.com/Online/InventorySearch.aspx?c=uk&cs=ukdfh1&l=en&s=dfh&brandid=9&fid=1570
http://www.dell.com/uk/p/tablets-touch#!dlpgid=tablets
Mert az elsőnél "csak" £140.46-ba kerül a másikba pedig £229!!!
Mi a különbség?a outletes sérült?vagy mi a baja hogy olcsóbb?

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#471) Bogyó bá' válasza GGenius (#470) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az első az használt: " Certified Refurbished "

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#472) Heffi válasza somasz (#469) üzenetére


Heffi
őstag

Nehéz eset a jó választás. Lehet az igényeken kellene módosítani :F A GPS elég ritka dolog és még sajnos a mobilnet sem elterjedt, bár USB stick-el biztos megoldható.

Az androidra biztosan van office, de annak használata nem hiszem, hogy egyenértékű lenne az MS-éval.

(#473) somasz válasza Heffi (#472) üzenetére


somasz
addikt

rendben, akkor alakítunk valamit...
ha nem jön be az igényszűkítés, akkor az árral elvileg rugalmasak vagyunk :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#474) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Ezt érdeme meg vennem:http://www.banggood.com/Kingsing-W8-Intel-Baytrail-T-Quad-Core-8-Inch-Windows-8-Tablet-p-935933.html?currency=USD
vagy nem? vagy milyen tabletet ajánlotok 30 ezerig?(Születés napi ajándék,WIndows jobnak tartanám de ha az android jobb teljesítményt tud fel mutatni akkor jöhet az is)

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#475) joergie válasza GGenius (#474) üzenetére


joergie
őstag

lol. 30ezerig? mikor lesz a szülinap, októberben? 45 alatt nincs külföldről bay trail tablet. Standard postát felejtsd el, ha azt akarod meg is érkezzen valaha. számolj vámot, áfát. 1gb ramosat nem vennék windowssal, mert az max csak friss rendszerrel akadásmentes. azt meg hogy milyen rendszert akarsz rá, talán döntsd el te...mielőtt elkezdenél utánanézni/kérdezni.
És tisztelj meg minket azzal, hogy helyesen írsz :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#476) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Egy Wines táblán ugyanúgy tudok OS-t felrakni mint egy asztali gépen? Szóval pl. win mellé Linux, csak Linux, 2 Windows, stb. Lehet pendriveról bootolni/a BIOS-ban mászkálni?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#477) Egon válasza Egon (#424) üzenetére


Egon
nagyúr

No, úgy látszik nem igazán adott korrekt tájékoztatást az ürge akivel beszéltem: jelenleg 12 (sic!) különböző verziójú Switch 10 szerepel az acershop kínálatában (pár napja még mindössze kettő volt).
[link]
Az új (?) Switch 10 elérhető fekete és ezüst színben is (hogy ez pontosan mit jelent, nem tudni), de végre van 32+500 és 64+500 GB-os verzió is - "apró" probléma, hogy az "új" tanletek csak gagyi Z3735F-es Atommal szereltek, a Z3745 helyett, illetve a felbontás (ezzel együtt nyilván a panel is) változott, 1366*768 helyett az ósdi 1280*800-at nyomatják...:(
Jó lenne tudni, hogy a kijelző minősége változott-e, illetve hogy a cucc teljesítményét mennyiben érinti az elvileg drasztikusan csökkent memória-sávszélesség... Ph-tesztek akar a nép! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#478) metaksza


metaksza
tag

Sziasztok. Szeretnék egy dokkoló wines tabletet venni, de még elég bő a kör nálam. Ami kikötés, hogy 10 col legyen legalább, és jól bírja az akksija, bár ez relatív. Olvastam a PH-s tesztet, ott megtetszett az Acer Switch nevű dolog, a Lenovo sem rossz, de legjobban talán az Asus VivoTab-ja tetszik, ami 11,6 colos, de nincs róla sehol magyar teszt. Ki mit tudna még ajánlani?

(#479) Romvr


Romvr
őstag

Rendeltem Aliexpress-ről egy Voyo Winpad A1 Mini-t (2GB/32Gb), ha megjön majd csinálok róla egy Logout-os cikket, mit kaphat az ember 38 ezer forintért.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#480) Fancy-boy válasza Romvr (#479) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezek egyáltalán már kaphatóak?
Mert szerintem hiába rendelhetőek ha nincs raktáron. :)
Például a banggood.com-on azt írják, hogy: Expected restock on 13th August 2014
Az igaz, hogy ez csak egy oldal, de ha nekik nincs, akkor lehet máshol se.

Egyébként tudtad, hogy van többféle színben?

(#481) Romvr válasza Fancy-boy (#480) üzenetére


Romvr
őstag

Szürkét rendeltem az mégis konzervatívabb mint mondjuk a rózsaszín vagy a sárga.
10 napos határidőt adtak meg AliExpress-en. Beszéltem a bolttal is és raknak a dobozba EU töltőfejet. Így még azért sem kell majd rohangásznom. Már csak egy microHDMI->HDMI átalakítót kell beszereznem hogy teljes legyen a felszereltség.
Amúgy az vicc kategória hogy DHL-el 10$ a szállítási költség (~2300 forint) a világ másik feléről, de ha Pestről rendelek vidékre akkor is 2000-2500 forint a posta. Hogy van ez? :F

szerk.: Az hogy azon az oldalon elfogyott nem jelenti hogy másnak sincs már egy darab se. Ami érdekesség hogy néztem egy orosz videót és bár nem mondja de látszik hogy a most Augusztusi Voyo-n már WimBoot-van mert a 32Gb-os tárhelynek csak ~10-15%-a volt foglalva. Sajnos sz*r volt a videó minősége így csupán a csíkot láttam nem a számot.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#482) Fancy-boy válasza Romvr (#481) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Arra akartam kilyukadni, hogy egyáltalán meg se jelent.
Tehát nem elfogyott. Felrakták, de még nem érkezett meg a szállítmány.

Mindegy, majd szólj ha megérkezett.

(#483) Romvr válasza Fancy-boy (#482) üzenetére


Romvr
őstag

Biztos hogy már megjelent mert amcsi és kínai kütyürendelő oldalakon is lehet már rendelni és a többségüknél "In Stock" van meg "Next Business Day" a "Shipping" részben.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#484) Fancy-boy válasza Romvr (#483) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem akarok vitatkozni, de ennyire nem ismered őket?
Ami ki van írva, azt nem kell készpénznek venni.
Persze, nekik az a jó ha rendelsz és dől a lé.
A türelmetleneknek persze refundolnak, de mintha a fogukat húznád.

(#485) AxBattler válasza Romvr (#481) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy bemutató jól jönne a Logout-ra. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#486) Romvr válasza Fancy-boy (#484) üzenetére


Romvr
őstag

Egyszerű a képlet: Ha 10 nap múlva se lesz itt akkor behajtom rajtuk a pénzem és többet nem vásárolok náluk. De több helyen olvastam hogy azért az AliExpress megbízható. Ki fog derülni.

(#485) AxBattler: Az még egy hónap míg megjelenik a Logout-on. ~2 hét míg megkapom a készüléket (jó esetben) és 1-2 hét míg felkerül az írás a Logout címoldalra-ra.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#487) AxBattler válasza Romvr (#486) üzenetére


AxBattler
félisten

Az AliExpress szerintem is korrekt.

Persze, türelemmel várok. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#488) drotos.toth


drotos.toth
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült összetörni az első generációs Nexus 7-esem kijelzőjét. A Telenor-nál még köt a hűségidő, de készülék nélkül most üresben pörög.

Szóval, pótolni kéne a gépet! Alapvetően 7-8"-as, jól hordozható, 3/4G-s tabletre lenne szükségem, főképp netezésre, youtube és egyéb kisebb videók lejátszására, e-book és pdf olvasásra, dokumentumok szerkesztésére. (Alkalmanként BT billentyűzettel.) A 3G fontos lenne, mert különben hordhatok magamnál egy szappantartó méretű mobil hotspot-ot... :S

Az Android topic-ban már érdeklődtem, de az új Win 8.1-es tabletek is nagyon mozgatnak, bár közel sem vagyok meggyőződve róla, hogy többre jutnék velük... Ahogy látom, nem is túl nagy a választék.

Mit ajánlanátok, maradjak az android-nál? Vagy van valami életképes Win-es megoldás, ami megfelel a fentieknek és nem fizetek érte kétszer annyit? Esetleg valami megbízható szerkezet Alibaba kincsei közül?

Köszönöm!

(#489) Fancy-boy válasza drotos.toth (#488) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Gondolom a Windowsos topicban nem fogják neked azt mondani, hogy maradj az Androidnál. :))
Egyébként mennyit szánsz rá?

(#490) zoltan6 válasza drotos.toth (#488) üzenetére


zoltan6
őstag

windows-os tableteknél a 3g ritka mint a fehér holló,nekem lenovo miix2-öm van létezik belőle 3g-s csak nálunk nem forgalmazzák,én is egy kinai 3g-s mini routerral használom. :(

(#491) Fancy-boy válasza zoltan6 (#490) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na igen.
Ha 3G szeretne, akkor jól a zsebébe kell nyúlnia, ráadásul ahogy mondod, a választék karcsú.

(#492) joergie válasza drotos.toth (#488) üzenetére


joergie
őstag

Teclast x98 és x89hd ra érdemes keresni, bár ezeknek nincs hdmi-je, a 3g-mentes, hdmi-s változatok Onda név alatt jönnek ki. Nekem ezek az ipad retina kijelzős kütyük a mániám :DDD

Amúgy meg miért nem veszel kijelzőt hozzá? nem tűnik túl borsosnak az ára. Vagy félsz, hogyha szétszeded elveszik a garancia?! ;]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#493) parandroid válasza Fancy-boy (#489) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meglepő módon egyébként valószínűleg az első kérdés lesz, hogy Androidot, vagy Windowst szeretnél? Főleg, hogy 3G-s wines tabletből szinte alig akad valami. Nexus 7 2013 egyébként kb a legjobb gép még mindig a piacon 7"-en, különösen ha eleve ez a verzió volt neki, akor lenne fájó csalódás bármi más utána, illetve helyette. Mondom ezt úgy, hogy nekem Win8-as tabletem van, páromnak iPad Mini, a gyerekek meg Nexust kaptak. Egyszerűen tudni kell, hogy melyik platformnak mi az erőssége, és neked melyik kidomborított tulajdonságra van inkább szükséged.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#494) Fancy-boy válasza parandroid (#493) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahogy olvasom az első generációs volt neki. Gondolom akkor nem a 2013.

(#495) drotos.toth válasza parandroid (#493) üzenetére


drotos.toth
csendes tag

A Windows-t ki szeretném próbálni, ha találok olyan gépet, ami megfelel az - amúgy nem túl specifikus - igényeimnek. És persze ha nem kell érte sokkal többet fizetnem, mint egy androidos tablet-ért.

Első generációs Nexus 7-esem volt, elég jól elvoltam vele. Viszont az ASUS márkaszerviz 170-200Euro-t mondott a javításra és ha ebay-ről rendelek valamilyen kijelzőt, az is 60Euro körül jön ki, szállítással. Ráadásul az utóbbi opciótól azért félek, mert nem tudom, mennyire minőségiek, ellenőrzöttek ezek az utángyártott panelek. Szóval most ezért gondolkodom a váltáson, vásárláson!

(#496) drotos.toth válasza zoltan6 (#490) üzenetére


drotos.toth
csendes tag

A 3G router-rel az a bajom, hogy még egy kis vacak, amit hordozhatok, elhagyhatok, otthon felejthetek... és ami nincs kéznél, az nem is létezik.

(#497) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Tudnatok ajanlani olyan Windowsos tabletet ami tudasban (sebessegben) es arban egy ipad air szintjen mozog, vagy megkozeliti azt?
A kijelzo legyen 9-10 inch korul, nem kell, hogy retina felbontasu legyen, de minel magasabb, annal jobb (ha meg is tudja hajtani azt), 3G nem kell, eleg a wifi, 32GB tarhely.

Bongeszesre, sorozat/film nezesre ill. jatekra (Heartstone) lenne hasznalva.

Remelem nem tul hulye keres. Tudom, hogy nem lehet teljesen osszehasonlitani a kettot, de ipad/win tablet kozott vacillalok jelenleg.

Koszi elore is.

Udv.

(#498) drotos.toth válasza joergie (#492) üzenetére


drotos.toth
csendes tag

A Teclast X89HD elég durvának tűnik... :) Viszont nincs 3G, legalábbis én nem láttam olyan verziót.

(#499) parandroid válasza drotos.toth (#495) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nexus 7 2013. Mondjuk ahogy nézem, ha 3G is kell bele, akkor 270 helyett 350 EUR, de végülis csak 80 EUR a difi. Hogy Mo-n forgalmazzák-e egyáltalán a 3G-s verziót a szolgáltatók akcióin kívül, azt nem tudom. Viszont normális Windowsos tablet 3G-vel még amcerásabban beszerezhető, meg nem is olcsóbb. Esetleg tényleg kukkants meg te is egy Retina iPad Minit, mondjuk az rögtön 450 EUR fölött indul 3G-vel.

tPedro: Én inkább az iPad felé hajlanék, bár az újabbak azért elég drágák, de attól függ, hogy a filmeket hogyan, milyen formátumban szeretnéd nézni. Ha sok a saját biztonsági másolat, akkor gondok lehetnek az almával, ehhez a Windows rugalmasabb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#500) tPedro_ válasza parandroid (#499) üzenetére


tPedro_
őstag

Igen, pontosan a biztonsagi masolatok nezese az ami miatt nem sikerult eddig dontenem. A masik a fix tarhely. Ezert kezdtem el keresni win-es alternativat.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.