Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) mukibuci válasza bull84ghia (#450) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A videó Studio Canal, Universal Pictures és NBC Universal anyagát tartalmazza. Egyikőjük letiltotta azt szerzői jogi okok miatt. - igazán kár volt fáradnod :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#452) bull84ghia válasza mukibuci (#451) üzenetére


bull84ghia
őstag

Remélem most jó

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#453) crey válasza bull84ghia (#452) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Katasztrófális a szinkron hangja ... :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#454) bull84ghia válasza crey (#453) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ahogy olvastam ez az eredeti szinkron, ez után készítettek egy olyat ami tv-ben is vetíthető.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#455) mukibuci válasza bull84ghia (#454) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ami nekem van eredeti DVD-m, sztem az már az új szinkronos, az se különb :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#456) crey válasza bull84ghia (#454) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem fogok rájönni, hogy mi ez az szertelen buzulásunk a szinkronizált filmek iránt. Mert megértem, a gyerek műsorok egyértelműen menjenek szinkronosan - ahogy a közszolgálati csatornák, vagy a kereskedelmi csatornák saját gyártású műsorai is (ne adj isten kifejezetten nyugdíjasoknak szóló műsorok is, mert ők már nem látnak olyan jól, hogy olvassanak).

De! Minden tisztességesebb nyugat-európai országban eredeti nyelven, de feliratozva adják le filmek vagy sorozatok nagy részét. Ráadásul ez nem a tipikus Rigó utcai nyelvjárásban/dialektusban oktatott speciális szituációk rögződnek, hanem élet szerű szituációk, beszélgetések, szófordulatok. Nem pedig ez:

- Kedves John! Meg tudná mondani merre található a legközelebbi sajtreszelő műhely?
- Oh Kate, ez egy fogós kérdés. Kérdezzük meg Stevet.
- Steve, nem tudod hol található a legközelebbi sajtreszelő műhely?
- Hát John, ha balra fordulsz a Buckingham Palace után, és bemégy a St. James Parkba, ott fogsz rátalálni, de eme szent helyen csak autentikus reszelt sajtra lelhetsz.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#457) bull84ghia válasza crey (#456) üzenetére


bull84ghia
őstag

:C Nézd a Beverly hillsi zsaru-t az új szinkronnal, szinte nincs is benne káromkodás, pedig az eredeti tele volt és úgy volt jó a film.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#458) blackmajesty válasza bull84ghia (#457) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Én a Nekem8 filmet hoznám erre példának. Az HBO-s szinkron, ami a dvd-re is került szenzációs, de amit a TV2 és az RTL Klub művelt vele, az felháborító. És mindezt azért, hogy beleférjen a 12-es karikába. Vagy ott a Tolvajtempó, kivágták azt a jelenetet, amikor a fószer a végén lezuhan, csak azért, hogy 16-os karika kerüljön rá, és este 10 előtt is leadhassák. Ezért nem nézek semmit tv-ben. Tönkretesznek mindent, csak hogy nekik jó legyen.

(#459) catroot válasza crey (#456) üzenetére


catroot
veterán

Én egy kezemen megtudom számolni, hogy mi az ami jobb szinkronnal, mint az eredeti. De tényleg jobb az eredetivel nézni.

Csak sokan lusták olvasni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#460) Plazmacucci válasza catroot (#459) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem nem lusták, hanem egyszerűen sokan nem képesek egyszerre felfogni a képet és a feliratot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#461) bull84ghia válasza blackmajesty (#458) üzenetére


bull84ghia
őstag

Pont ezért én sem nézek már tv-t, ha esetleg van is benne vali jó régi film az tuti újra van szinkronizálva és pont elrontják vele az egész filmet. Egyszer megérjük az is hogy az üvegtigrist vagy az argo-t is újra szinkronizálják hogy beleférjen a 12-es karikába :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#462) Lall válasza catroot (#459) üzenetére


Lall
veterán

Az osszes Bud es Terence film "jobbminazeredeti" szinkronnal. Ezert is lehettek ennyire sikeresek. Persze jopar film csapnivalo szinkronnal, de meg igy is egesz jonak szamitunk ebben a mufajban.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#463) mrhitoshi válasza Lall (#434) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Itt is van a fejkamerás felvétel: [link]

PS4

(#464) catroot válasza Lall (#462) üzenetére


catroot
veterán

Másik példa nálam még a Simpsons, Fekete Vipera, Csengetett Mylord, Rémrendes család (hogy sorozatokat említsek).

Filmben meg hirtelen a Torrente jut még eszembe, meg 1-2 film, amik nem igazán akarnak beugrani.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#465) bull84ghia válasza Lall (#462) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ott azért el is vannak találva a hangok, illik mind 2 színészhez. De a nagy kedvencem a Vissza a jövőbe trilógia is jobb magyarul.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#466) Lall válasza mrhitoshi (#463) üzenetére


Lall
veterán

Jaja én is olvastam, néztem ma. 3 kamerát is kapott. (Be is [moderálva] volna ha nem rögzítik így). Mondjuk még mindig azt mondom, hogy Kitinger durvább volt abban az időben, a ruhája sem volt ennyire biztonságos, rááadásul felhőbe ugrott bele, amiben villámlott meg dörgött. Szerintem a -50-ben abban a ruhában, konkrétan szétfagyott a pali. :) Kicsit jobban meg van viselve a leérkezésnél, mint Felix.

catroot: Az eredeti (mozi) szinkronos filmekkel szerintem nincs baj, sőt... De a ker.tvk által átszinkronizáltak ultra gázak. Pl. Amerikába jöttem, de lehetne sorolni még egy csomót.

bull84ghia: Ott is vannak átszinkronizált verziók, ahol Bud hangja nem Bujtor. Botrány szarok.

[ Módosította: radi8tor ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#467) crey válasza Lall (#462) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Bud Spencer és Terence Hillhez kellett egy Bujtor István és egy Újréti László...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#468) bull84ghia válasza Lall (#466) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ha jól emlékszem akkor Kránitz Lajos volt aki a Dallasbó Jockey-nak is kölcsönözte a hangját. Részemről Bud Spencer=Bujtor István :K

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#469) Maateeo


Maateeo
aktív tag

A mindenségit de nagyon lemaradtam itt mindenröl. Az egyetemi életmüvészi pálya illetve a PH nem mindig fér össze.

Aktualitás: Kezdem megszokni a Telenor OneTouch S-t. Jó, hogy a TITAN-t cserélni kell... nincs szerencsém ezekkel a WP-kel... :(

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#470) Plazmacucci válasza Maateeo (#469) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ki vagy tagadva :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#471) blex válasza crey (#456) üzenetére


blex
senior tag

ráadásul nem is feltétlen kéne választani. a t-home meg a upc támogatja a nyelv, meg feliratváltást. discoveryt néztem már angolul a tévében..

(#472) Maateeo válasza Plazmacucci (#470) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Ó, hidd el, elég nagy büntetés ez nekem... de a Spicához meg az X10-hez képest ez is megváltás. A TITAN-t már nagyon megszerettem (abban az egy napban, amíg rá nem jöttem hogy gyári hibás - ez is, pont mint a HD7). Szóval mostmár vége lehetne ennek a hajcihönek. :/

[ Szerkesztve ]

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#473) Plazmacucci válasza Maateeo (#472) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak nem hibás az összes htc termék :) Vagy tessék Lumiát venni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#474) catroot válasza Lall (#466) üzenetére


catroot
veterán

Igen, az újraszinkronizálásnak (ja és sokszor megvágják magát a filmet is!) nem tudom, hogy ki örül? :D

Pedig nem unalomból teszik, megvan annak is a technikai oka sajnos.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#475) Maateeo válasza Plazmacucci (#473) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Lumiaból egyedül a 900-as az, ami szóba jöhet -abból is csak a fehér- csak ott van egy közel 20.000 forintos árrés, amihez most nem sok "kedvem" van. :) A HD7 panelhibás volt, a TITAN-nak a rádiómodulja rossz, remélem a következö TITAN már hibátlan lesz..

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#476) Plazmacucci válasza Maateeo (#475) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezek újak voltak vagy használtak? Melyik árrésre gondolsz? Nem tudom ezek mennyibe kerülnek most.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#477) Maateeo válasza Plazmacucci (#476) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Mind vadi új. A TITAN most náluk 84.990-ben megy, míg a Lumia 900 108.990..
(mondjuk ha azt nézzük, ez az egész garanciás cucc már többe van nekem, mint az árrés..)

[ Szerkesztve ]

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#478) Plazmacucci válasza Maateeo (#477) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a Titánnál egy L800 is jobb, bár ez az én véleményem. Igaz, még nem nem figyeltem meg a pentile kijelzőjét, holott volt már a kezemben. Azt tudom h Galaxy Nexuson nagyon zavar.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#479) crey válasza blex (#471) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Sávszélesség kérdése, és azt nem szeretik két kézzel szórni :/
Plusz ha van szinkron, minek baszkodjon egy csatorna a felirat bemuxolásával is, drága technikailag is a playoutja.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#480) Maateeo válasza Plazmacucci (#478) üzenetére


Maateeo
aktív tag

A 800-as ellen egyedül a mérete szól. Már a 4"-es is kicsi nekem, a 3,7" meg már egyenesen büntetés..

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#481) mukibuci válasza Maateeo (#477) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vadi új :) az a lumia 108 helyett 126, ha létező garanciát is akarsz, a titanból meg nincs is olyan :( :(

Plazmacucci: valami indok, vagy csak pusztán szerinted? :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#482) Plazmacucci válasza Maateeo (#480) üzenetére


Plazmacucci
félisten

LOL. A 900-as meg tényleg drága. Annyiért egy hónap és HTC WP8.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#483) Maateeo válasza mukibuci (#481) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Igazából van a Telenornál, de 162.000, ami kvázi a duplája a független árnak. És mostmár szerintem ismernek annyira, hogy az ajtóra kikerül a fejem piros vonallal áthúzva.. :)

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#484) mukibuci válasza Maateeo (#483) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem hinném, hogy valós készletük is van belőle :) vagy ha van is, hát ennyiért nyugodtan odarohadhat a raktár sarkába :DD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#485) Lall válasza mukibuci (#484) üzenetére


Lall
veterán

Ha gondolod holnap megkérdezem van e belőle. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#486) Plazmacucci válasza Maateeo (#483) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ekkora méretre gáz ez a felbontás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#487) mukibuci válasza Plazmacucci (#486) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha te mondod.. :K én nem érzem annak. bár a 32" tévémnek is alig ennek a másfélszerese a felbontása :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#488) Maateeo válasza Plazmacucci (#486) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Nekem több, mint tökéletes. Szemüvegen keresztül nem veszem észre. :)

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#489) Plazmacucci válasza mukibuci (#487) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én 3,7 colon érzem, hogy néha lehetne részletesebb a kép :) De hát ízlések és ficamok :) A 22 colos fullhd monitoromon is látom a pixeleket :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#490) Lall válasza Plazmacucci (#486) üzenetére


Lall
veterán

Ez egy baromság. Szerintem teljesen vállalható és elég is a nem pixelvadász átlagmacinak. :D

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#491) Maateeo válasza Plazmacucci (#489) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Akkor túl jó a szemed. :D

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#492) Plazmacucci válasza Lall (#490) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha te mondod mester... :) Valaki a pentile kijelzőn sem látja a csíkokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#493) Lall válasza Plazmacucci (#492) üzenetére


Lall
veterán

Mint pl. én. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#494) Plazmacucci válasza Lall (#493) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy fokkal boldogabban élhetsz mint én:D Nekem sose jó semmi se. Jól megmondtam...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#495) mukibuci válasza Lall (#490) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem tudom hol kéne keresni a pixeleket :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#496) Maateeo válasza mukibuci (#495) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Gondolom a képernyön. :D

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#497) Lall válasza mukibuci (#495) üzenetére


Lall
veterán

Félreértés történt kéremszépen. :D Én sem vagyok az. Átlagmacik alatt, átlagusert értettem, csak túlbonyolítottam a mondandóm. :) Nekem ez a felbontás nagy kijelzőn is tökéletesen megfelel. Nem vagyok pixelfetisiszta. :DDD

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#498) mukibuci válasza Maateeo (#496) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:DDD oké, de böngészőben is simán lehet olvasni az apróbetűket is nagyítás nélkül, míg szifonon pl hiába nagyobb a felbontás, a feleakkora kijező miatt bele kell nagyítani

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#499) Maateeo válasza mukibuci (#498) üzenetére


Maateeo
aktív tag

ez így van, szifonon bele kell nagyítani mert pici a képernyö. TITAN-on ez nem gond.. igazából már OTS-en sem annyira vészes. :)

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#500) gzbotii válasza Maateeo (#469) üzenetére


gzbotii
veterán

Ne is mond. Nap mint nap evel kozdok meg.
Amugy az a OT jobb lenne mint egy SE X10? ketlem :N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.