Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) FireKeeper válasza Sub-ZeRo (#5949) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mint mondtam, egyetlen MHz-et nem húztam rajta amióta megvan, csak a +2 mag van bekapcsolva :K Pretestedként vettem a procit, HerrZ kolléga bazárjából, ő előre tesztelte nekem alapfeszen 3,6GHz-en, de ezt leszámítva, amióta nálam van, még nem volt rajta órajel emelve.
egyébként is érdekes lenne az időzítés, hogy pont az SSD-re telepített OS felrakása után néhány héttel kezd szórakozni.

ne értsd félre, köszönöm, hogy segítesz, csak én nehezen hiszem, hogy az unlock miatt lenne, mert a vinyón futó régi OS-sel hónapokig semmi baja nem volt az unlockolt procival. :R

de persze meg fogom nézni alapon is, meg AHCI nélkül is, hátha.

geprombolo: a CPU-t (mint fentebb írtam) előre leteszteltként vettem, és eddig hibátlanul ment alapórajelen 4 maggal, illetve HerrZ tuningolva is tesztelte eladás előtt.

szerk: akkor még akár le is nyelném a dolgot, ha XP-ről váltottam volna, de ugye eddig is Win7-tel nyomtam, már legalább egy éve, de szerintem még régebb óta.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5952) loofi


loofi
csendes tag

Hello!

Nemrég vettem egy új laptopot, adtak hozzá Win7 64 bit-et, de elég furcsán viselkedik néha, a böngésző része.
Akármilyen böngészővel próbálkozok, mindig ugyanaz a hiba, szóval nem ez lesz a baj.
Flash van.

A hiba pedig az, hogy pár honlapnál nem reagál a görgő amikor megnyomom (amivel meg kéne nyitnia egy linket/képet egy új lapon), néha a bal gomb sem, stb.
Pl.:
9gag-en a hozzászólásokat nézem, ha rákattintok valamelyik felhasználóra nem csinál semmit.
napisz*ron a görgőt megnyomva semmi sem történik, ha jobb klikk-új lapon megnyitást megnyomom akkor működik, és ha azt frissítem csak akkor működik a görgős kattintás
ipon-on nem tudok az IT hírek/IT cikkek között váltani, sem a játék hírek/cikkek között (bár ez csak a mai napon jelentkezett).

Tehát csak ez a baj, hogy egy-két funkció hülyén működik

(#5953) agressiv válasza Sub-ZeRo (#5949) üzenetére


agressiv
addikt

Nem baromság. Olvass vissza pár 10 ezer hsz-t és volt olyan példa, hogy a srác xp-ét használt tuningal és minden rendben volt neki. Majd váltott a 7-re és nem ment neki valami fényesen. Majd kérdezgetések sorozata kezdődőtt és kiderült hogy tuningolva volt neki a gép. Amint alapra rakta minden tökéletes volt neki.

Igen, mert instabil volt a gép, és XP alatt sosem volt rendesen kihazsnálva, nincs ebben semmi ördöngősség.

Hát még a borz.....

(#5954) Sub-ZeRo válasza agressiv (#5953) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kihasználva? Xp elindult 7 meg nem? Akkor miről beszélünk? A 7 meg sem várta hogy rendesen menjen, az xp meg ment vele. Na mindegy, nem offolok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5955) Zlin50 válasza geprombolo (#5947) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nem tudom hogy egyáltalán eredeti Verbatim lemezre írták-e? :D :D :D :D :D :D :D

Nesze neked, egyszer akarok eredetit venni jó pénzért, és tessék....

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5956) Zlin50 válasza Sub-ZeRo (#5949) üzenetére


Zlin50
senior tag

Igen, kb úgy mint Steve Jobs. (a nagy testvér figyel téged). Biztos vagyok benne hogy Ballmernek be kell Gates előtt számolnia.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5957) november válasza Psychonaut (#5918) üzenetére


november
tag

woland_y2k és Psychonaut köszönöm a válaszokat! :R

(#5958) x007


x007
tag

Hi,

Eléggé meghízott a backup állomány a gépemen és egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e valamilyen módon egyszerre több checkpointot és törölni. Legideálisabb az lenne, ha meg tudnék adni egy dátumot, hogy minden azelőtti checkpoint törlődjön. CLI megoldás is megfelel. Sajna ezen a felüleleten elég időigényes az egyesével törölgetés:
[link]

(#5959) total90


total90
veterán

Csövi!

Hogyan tudom megváltoztatni a gépen ezt a felhasználónevet C:/Users/felhasználónév? A gép neve át lett írva, amire kell, de ez nem változik meg... Új felhasználói profil nem játszik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5960) Hunork válasza x007 (#5958) üzenetére


Hunork
veterán

Próbáld ezt, ez a legutolsó kivételével töröl:

Lemezkarbantartó:

Ezt a Start Menü/Minden program/Kellékek/Rendszereszközök helyen találjuk.

1. Első fülön pipáljunk be mindent, de ne lépjünk ki, menjünk a második fülre! (itt azért lehetséges, hogy lesz, amit meg szeretnénk tartani, pl. a Játékstatisztika fájlok…)
2. Itt alul kattintsunk a Karbantartásra, ekkor a kis program megkérdezi tőlünk, hogy a legutolsó kivételével minden visszaállítási pontot töröljön-e, természetesen a válasz: igen, ekkor egy kicsit dolgozik, majd ha végzett, menjünk az első fülre vissza, és most már Oké gomb! (több GB szabad terület is felszabadulhat!)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5961) Hunork válasza total90 (#5959) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Nekem ez van elmentve: Fióknév megváltoztatása

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5962) total90 válasza Hunork (#5961) üzenetére


total90
veterán

Ez meg is történt... de ezzel az nem változik, csak a fiók neve, de csak az :O

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5963) agressiv válasza total90 (#5962) üzenetére


agressiv
addikt

Sehogy sem lehet a könyvtárat megváltoztatni.

Hát még a borz.....

(#5964) Воланд válasza total90 (#5959) üzenetére


Воланд
titán

[link]

kicsit maceras, de csak oda kell figyelni, hogy mit csinalsz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5965) total90 válasza Воланд (#5964) üzenetére


total90
veterán

Köszi, ez így okés lett :R

(#5963) agressiv

Fentiek alapján műxik :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5966) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok.

Az miert lehet, hogy bekapcsolaskor az udvozoljuk felirat utan csak fekete kepernyo van?
Semmire nem reagal.
Alapap es vga egy ideig ki volt cserelve, most csereltem vissza

udv

Logitech hardware tester

(#5967) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziasztok
Van egy arcer 5742ZG-m(laptop) És a hiba a következő: Win7 ---> energia gazdálkodási lehetőségek és ott a séma beállítások és ott alvóalapot soha de viszont a képernyő kikapcsolása az be van állítva 10 percre na szóval ---> ugye ha nem piszkálom akkor ki kapcsol a képernyő és utána ha meg nyomok egy bilentyüt akkor vissza jön vagy ha meg mozdítom az egeret akkor is de van olyan néha hogy egyszerűen bármit csinálok nem hajlandó vissza adni a képet csak úgy ha hosszan nyomom a bekapcsológombot és kikapcsol és ujra bekapcsolom és akkor jó :/ és ez mitől van vagy mi okozhatja ezt ?( de mondom eddig ez a 3 hónap alatt 2szer 3 szór fordult elő :S

(#5968) x007 válasza Hunork (#5960) üzenetére


x007
tag

Ez nem jó, de közben rájöttem:

Backup and Restore
Manage space
Change settings

(#5969) vendettta


vendettta
tag

csao! Faterom gépén win7 van 64bit, van egy rakat vinyója...na már most a képlet: A C-n létrehoz egy könyvtárat...ami az I-re mutat...(konkrétan egy letöltés mappába de ez nem fontos..) a poén, hogy a C-n is helyet foglal és az I-n is...mit tehetek? előre is köszönöm!

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#5970) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, egyik laptopon amihez magyar billentyűzet van és rajta win 7 oprendszer elállítódott az Alt Gr gomb és emiatt nem tudok pl @ -ot írni. ez miért lehet, illetve hogyan tudom ezt a problémát orvosolni? köszönöm a választ

(#5971) w.miki


w.miki
veterán

Tudtok olyan cikket/írást/útmutatót, ami arról szól, hogyan lehet gyorsítani a W7-est.
Egy HP CQ57-es laptopon szeretnénk valami gyorsítani a W7 Home Premium 64-en.
Mert elég lassúnak tűnik. Van tippetek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5972) Sub-ZeRo válasza w.miki (#5971) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Több ram.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5973) SLYM válasza w.miki (#5971) üzenetére


SLYM
veterán

ezzel a procival nincsenek csodák, több ram sem fog sokat segíteni, ezt onnan tudom, hogy van 2 ugyanolyan procival szerelt laptopom, egyikben 2, másikban 3 giga ram van és még nem vettem észre különbséget a 2 között, hogy akármelyik is gyorsabb lenne

[ Szerkesztve ]

(#5974) w.miki válasza SLYM (#5973) üzenetére


w.miki
veterán

gondolkodunk még 2 GB RAM-on, de én is attól tartok, amit írtál, hogy nem fog dobni rajta

ezért kérdem, hogy esetleg van-e valami beállítási lehetőség a W7-ben, ami gyorsít
(én pl. XP-t használok, témák nélkül)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5975) w.miki válasza SLYM (#5973) üzenetére


w.miki
veterán

egyébként szerinted mi lenne a legolcsóbb laptop, amin GYORS a W7-es?
de tényleg GYORS

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5976) sfdrakex válasza SLYM (#5973) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

2 és 3 giga között lehet hogy nincs nagy különbség, bár én megéreztem mikor a 2 -t 4 re cseréltem, továbbá netbookokon is észrevehetően gyorsabb a 2 giga ramos mint az amelyikben csak 1 giga van.

(#5975) w.miki

Mit értesz "tényleg gyors" alatt? A 100 ezer Ft körüli kategóriában lévő 2-4 giga rammal és 2 magos procival szerelt notikon már szerintem normális sebességgel fut a W7. Persze ne a legújabb játékokkal akarj fullHDben játszani rajtuk, de netezésre, irodai felhasználásra elég szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5977) SLYM válasza w.miki (#5975) üzenetére


SLYM
veterán

a gyors, mint fogalom az elég relatív ugye. nyilván nem lehet összehasonlítani az SSD-s gépekkel a sima HDD-s gépeket, szóval ha a pénztárcád engedi, akkor azt ajánlanám. ha nincs fölös 300.000-ed egy ilyen gépre, akkor már lehet 100.000 alatt is kapni 2 GB rammal, sempron procival (arra azért figyelj, hogy 2 giga fölött legyen az órajelük, meg hogy 2 magos proci legyen), HDMI kimenettel rendelkező laptopokat. ha tényleg számít a sebesség akkor érdemes még arra figyelni, hogy 5400 helyett 7200 rpm-es legyen a HDD

sfdrakex nagyon nem mindegy, hogy 1 giga helyett van 2, vagy 2 helyett 4 giga ram a gépben, az a plusz 2 giga a második esetben alig hoz valami gyorsulást, míg az 1-ről 2-re bővítés elég komoly sebességbeli növekedést okoz

[ Szerkesztve ]

(#5978) w.miki


w.miki
veterán

mik ezek a notik 100 körül, amin azért jól megy a W7-es?
elvileg ez a CQ57 is 2magos

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5979) SLYM válasza w.miki (#5978) üzenetére


SLYM
veterán

például ez

igen ez is kétmagos, de 1.3 GHz-es a proci órajele. ez a leggyengébb láncszem ebben a gépben, míg a ma használatos gépekben ha a windows gyorsasága számít, azért legtöbbször már a vinyó a gyenge pont (szerencsére)

közben upolnám a ezt a kérdésemet, ha valaki tud segíteni kérem tegye meg. köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#5980) sfdrakex válasza SLYM (#5977) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Én megéreztem a 2 ről 4 re bővítést is, gyorsabban töltenek be programok.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5981) SLYM válasza sfdrakex (#5980) üzenetére


SLYM
veterán

számít is egy erősebb gépben, de a w.miki egy 1.3 GHz-es procival szerelt laptopban szeretne ramot bővíteni. annak nincsen semmi értelme. nyilván az asztali gépemben nekem is 4 giga ramom van a 4 magos quadhoz, de az más tészta

(#5982) sfdrakex válasza SLYM (#5981) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, azt néztem közben én is, hogy ahhoz a procihoz ami neki van felesleges lenne több ram.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5983) w.miki válasza SLYM (#5979) üzenetére


w.miki
veterán

akkor én is updatelek, mert eloffoltuk ;]

van olyan cikk, ami a W7 gyorsításáról szól?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5984) w.miki válasza SLYM (#5977) üzenetére


w.miki
veterán

egyébként úgy néztem a gyorsabb gépek W7-el, azért már jóval 100 felett vannak

és nem is vagyok benne biztos, hogy ANNYIval gyorsabbak

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5985) Gorneck válasza w.miki (#5983) üzenetére


Gorneck
titán

Placebo hatású? Olyan van. Ami tényleg gyorsít olyan nincs... :D

Gorneck#1239

(#5986) #93794560 válasza w.miki (#5984) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem egy Acer Aspire 5349-es laptopom van, amiben egy Celeron B800 1.5-ös proci van, ami Sandy Bridge alapú. 98000 forintért vettem, mert alapból Linux volt rajta. Leszedtem a Linuxot, és felraktam a gépre Windows 7 Home Premiumot, ehhez van fenn az Acer oldalán teljes driverkészlet. 3 giga RAM van benne, ami simán elég. Az AIDA64 CPU tesztjeivel leteszteltem a "gyenge" procit, és azt tapasztaltam, hogy a régi asztali gépemben lévő Pentium D945 3.4 GHz-es procimra több ezer pontot ver rá.

(#5987) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Sziasztok!
Win 7 Ultimate rendszeresen kékhalált mutat.. Már tudom, hogy valami szoftver baj van, illesztő, de olyan gyorsan elkapja az infót a bios, hogy nem tudok utána nézni. Amikor bejön a win7 mintha nem ugyanazok lennének a számok vagy kódok, mint amit a kéken láttam. Valamint az a file, amit ajánl, hogy nézzem meg, nos nincs mivel. VAn valami trükk, hogy az egész kékhalálos képernyőt lementhessem vagy tovább tarthassam a monitoron? Illetve hogy nézhetek meg egy ilyen dmp filet?

(#5988) Hunork válasza x007 (#5968) üzenetére


Hunork
veterán

Nekem mindegyiket kitörli, csak az utolsó marad, ezt a Rendszer visszaállítás helyen ellenőrizni is szoktam. (vagy csak te a szimpla Biztonsági mentésre gondoltál? Gondolom...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5989) Воланд válasza Vanek Eduard (#5987) üzenetére


Воланд
titán

elso hsz, kekhalalrol szolo resz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5990) agressiv válasza Vanek Eduard (#5987) üzenetére


agressiv
addikt

Ki kell kapcsolni az automatikus újraindítást. Ez a microsoft baromsága. :W

Hát még a borz.....

(#5991) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam egy notebookot, eredeti W. 7 Professional 64bit operációs rendszerrel, előre telepítve (csak egyszer volt eddig bekapcsolva a gép). Szeretném ezt az oprendszert úgy ahogy van áttenni egy üres SSD-re, az esetleges rejtett partíciókkal együtt úgy hogy az SSD alignálása megfelelő legyen.

A merevlemez 320 GB-os, az SSD 64 GB-os, úgy emlékszem kb 30 GB helyet foglal a rendszer, egy partíció van rajta, meg gondolom a rendszer visszaállítás.

Az SSD-re csak egy partíciót akarok amin a Win lenne, a merevlemezt ez után formáznám.

Mi a legegyszerűbb megoldás? :R

Let the Zone take me if I am.

(#5992) Szajo


Szajo
őstag

Mitől lehet az, hogy ha újraindítom a gépet, soha sincs NET, mindig egy sárga felkiáltójel van a tálcán a netes ikon mellett (egy ikon csak erre vált) Aztán csak akkor lesz net, ha adapterbeállítás módosításánál -> Helyi kapcsolat -> Tulajdonságok -> TCP/IP protokoll 4es verziója katt 2x, beírom: 192.168.1.2 alá alapból beírja a 255.255.255.0 -t asszem vagy valami ilyesmit, aztán indítok egy diagnosztikát és kiírja hogy DHCP nincs engedélyezve, alkalmazom a javítást és akkor lesz net, de ha újraindul a gép akkor megint meg kell ezt tennem? Mitől van ez ???? Régen jó volt semmit sem kellet babrálni a nettel.

Próbáltam már a routeren az UPNP-.t disabledre tenni meg enabled, egyik sem segít. nem is értem miért lett ez ilyen, mitől? Vírusirtóra gyanakodtam, de az sem mert tettem fel újat de az sem. Nagyon idegesít kérlek segítsetek!

(#5993) Sub-ZeRo válasza Szajo (#5992) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a router már DHCP-vel osztott ki ip-t, de te meg beírtál egy másikat, így ütközik.
Szóval a routerben DHCP engedélyez, ip protokolnál meg hagyd automatán. Hülyeség hálókártyánál külön ip-t megadni mikor a router osztja ki az ip-t.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5994) Szajo válasza Sub-ZeRo (#5993) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, megpróbálom. Apropó pl az UPnP az mi egyébként? :DD

(#5995) agressiv válasza Szajo (#5994) üzenetére


agressiv
addikt

Ha van program ami szintén támogatja az upnp-t akkor a program magától bekonfigolja a routert (port továbbítás srb.).

Hát még a borz.....

(#5996) Zlin50


Zlin50
senior tag

Szerintetek hol tudnék venni EREDETI Win 7 SP1 Ultimate dobozos (csomagolt) magyar változatot? Egyáltalán akármelyiket eredetiben (nyomott), nem másolt (írott) lemezekkel?
(akár az 1-es hsz-be is mehetne ez a kérdés)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5997) g.gergo válasza Zlin50 (#5996) üzenetére


g.gergo
senior tag

Lehet, hogy nem értem a kérdésed, de szerintem bármely értelmes számtech boltban kapsz, vagy hoznak neked ha kell. :F De rendelni is lehet nagyon sok helyről.

[ Szerkesztve ]

(#5998) Zlin50 válasza g.gergo (#5997) üzenetére


Zlin50
senior tag

Hogy jobban megvilágítsam a kérdés okát: [link].

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5999) g.gergo válasza Zlin50 (#5998) üzenetére


g.gergo
senior tag

Most arra irányulna a kérdés, hogy hol lenne olcsóbb? :F

(#6000) TRob1 válasza g.gergo (#5999) üzenetére


TRob1
veterán

Nem, hanem hogy hol kap olyat, ami nem másolt, hanem nyomott. :K

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.