Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) geprombolo


geprombolo
senior tag

Erre valaki tud megoldást? Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5352) Hunork válasza Agyasima (#5349) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ez jó, mintha lent lennék Zalában a nagyimnál... :K :K
Amúgy meg itt finomíthatod még: Vezérlőpult/Rendszer/Speciális beállítások/ itt a Speciális fül és máris eléd tárul a Vizuális hatások, no, itt kőne mán pippantani kü avagyé be a kóckákat. :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5353) Agyasima válasza Hunork (#5352) üzenetére


Agyasima
senior tag

Hádejitten annyi úsztatás és animálás van, hogy az embör fija mán asse tuggya, hogy egy olyan akvaparkba került vagy a kompjúter elibe. Node meglássa, faluhelyen is ismerik az illemet, eztet kűdöm magának! Meg persze a FehérHollónak is. Még ha nem is létezik, akkor is! :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5354) Hunork válasza Agyasima (#5353) üzenetére


Hunork
veterán

Kend egy köllömös, avagyé igencsak illedölmös ember! Nagyon szívélyesen segítettem kendnek! És:
:D :D Oszt emmá aztán szúper gyú, annyit röhöghessem ezen, hogy mingyá is küldöm iziben a komáimnak! :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5355) robagp


robagp
tag

Hello!
Win7 64 bit -em van, és az eszközkezelőben a Intel(R) Management Engine Interface előtt egy sárga háromszögben felkiáltójel van.
Újra raktam a lemezéről a drivereket, semmi.
Leszedtem az új inteles drivereket a gigabit oldaláról, de semmi!
Lap gigabit p61-usb3-b3 proci intel i3 oprendszer win7 64bit
Válaszokat előre is köszi!

(#5356) Levike880517


Levike880517
csendes tag

Sziaszotk!
Sajnos kutyafuttában rendeltem a tisztaszoftverről egy win7-et meg egy office-t és valamiért x86ot jelöltem be pedig 64 biteset akartam rendelni.
A lényeg az, hogy valamilyen módon nem lehet 32bites win7et 64bitesre frissíteni?

AMD PHENOMII 940 BE,GIGABYTE GA-MA790X-UD4,SAPPHIRE HD4870(1gb GDDR5),OCZ 4096Mb DDR2 1066Mhz Reaper KIT,SAMSUNG 750GB 7200rpm 32MB SATA2,COOLERMASTER eXtreme 500W,SAMSUNG 2333SW

(#5357) Воланд válasza Levike880517 (#5356) üzenetére


Воланд
titán

nem, tiszta telepites kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5358) Hunork válasza Levike880517 (#5356) üzenetére


Hunork
veterán

Tudtommal nem lehet a te esetedben...(van egy főiskolás cimbim, ő is megerősítette az imént)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5359) D4v3


D4v3
őstag

HEEEELP! :)
Tegnap egy ezer éves webkamerát próbáltam beüzemelni win7-en (64 bit), ami aztán nem sikerült. Ma bekapcsolás után, kiírja, hogy a system32/.../Desktop mappám hiányzik és vele együtt eltűnt minden beállításom, mappám stb a c:/user-ből is. Marhára örülök persze, mert a dokumentumokban is, és a letöltés mappában is voltak fontos dolgok, arról nem is beszélve, hogy pl mozilla meg minden egyéb cucc a gépen visszaállt alap helyzetbe, mintha új user lennék. Valakinek esetleg van ötlete mit kéne tegyek most? :S

(#5360) TRob1 válasza D4v3 (#5359) üzenetére


TRob1
veterán

Nyomsz egy visszaállítást a buhera előtti időre... gondolom vannak mentéseid az ilyen pillanatokra. :D (Nekem a Win is csinálja hetente, meg az EaseUS Todo is naponta!, mert már "szívtam". :B )

¤ R'n'R ¤

(#5361) kmisi99


kmisi99
addikt

win 7 felmeg régi amd athlon xp 3200+ procival szerelt gépre?

(#5362) C0d3r válasza kmisi99 (#5361) üzenetére


C0d3r
addikt

Alapjában véve fel, de függ a memória mennyiségétől. Minimum 1 GB, de 2 GB azért ajánlott lenne.

(#5363) sfdrakex válasza kmisi99 (#5361) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

2500+ os Athlonon használtam Vistát, 1 GB ram és egy 5600 GeForce FX volt benne, ment rajta, szóval szerintem elkerepel a W7 is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5364) Levike880517


Levike880517
csendes tag

Milyen megoldást javasolnátok akkor?
Rendeljem meg újból a win7-et csak 64bites verziót? Csak az a baj, hogy így is 4 hetet vártam mire méltóztatták kikézbesíteni. :((
Vagy ha mondjuk letölteném a win7 64bites verzióját és a legális klucsomat abba beírnám? Vagy ez a kulcs csak a 32bites verzióhoz biztosít hozzáférést?

AMD PHENOMII 940 BE,GIGABYTE GA-MA790X-UD4,SAPPHIRE HD4870(1gb GDDR5),OCZ 4096Mb DDR2 1066Mhz Reaper KIT,SAMSUNG 750GB 7200rpm 32MB SATA2,COOLERMASTER eXtreme 500W,SAMSUNG 2333SW

(#5365) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Újratelepítettem a rendszert, a telepítés alatt, le volt húzva az egyik vinyó, miután csatlakoztattam, az eszköszkezelőben látszik, a sajátgépben, viszont nem. Az XP, Ubuntu is látja. Hogy tudnám elővarázsolni?

(#5366) sfdrakex válasza Levike880517 (#5364) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell másikat rendelni, beszerzel bárhonnan egy a tiéd verziójának megfelelő 64 bitest és a 32 bitesed kódjával telepíted azt. Első hszben van is link ahonnan le lehet tölteni.

(#5365) pinnacle

start menü futtatásba írd be számítógép-kezelés azon belül majd a lemez kezelőt válaszd és adj a meghajtónak betűjelet.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5367) GrandeP válasza sfdrakex (#5366) üzenetére


GrandeP
őstag

És szted "legális" h benzines autó papírjaival vezetsz dízelest? :U :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5368) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne ami nagyon fontos lenne ha valaki tudna válaszolni, szóval: az a probléma, hogy amikor pl firefoxot megnyitom gond nélkül megy ez de utánna "belekattintani" nem tudok és tökéletesen mozog az egér de nem reagáll semmit egy idő után a kattintásokra csak nagyon ritkán. Az a baj, hogy ezt "szebben" nem tudom elmondani, szóval ha még valamit ezzel kapcsolatban kéne írnom légyszíves azt írjátok. Mitől lehet ez vagy minek a hibája.(annyi, hogy egeret kicseréltem leszedtem a gyári logitech drivert az se a baj és eset smart security van fennt ami nem talált problémát válaszotokat előre is köszönöm.

(#5369) Colos1 válasza Levike880517 (#5356) üzenetére


Colos1
őstag

Szia!

Én utólag váltottam 64 bitesre.
A Microsoft ügyfélszolgálattal egyeztettem, akik adtak egy linket, ahonnan cserelemezt lehet rendelni. (Az előbb néztem azt a linket, de már valamiért nem aktív) Meg kellett adni a termékkódot a matricáról, és valami megjegyzés rovatban, hogy 64 bitesre váltanék. Ez 24 euróba került, ami a szállítást is tartalmazta.

Kérdeztem tőlük, hogy nem oldható-e meg úgy, hogy szerzek egy hivatalos 64 bites telepítőt, és azt felteszem.
Erre ezt válaszolták:

"A telepítőt meg kell rendelni, ha bit verziót szeretne cserélni, mivel a telepítő amit legyártanak az Ön kulcsával kompatibilis lesz. De más telepítő lemezzel ez nem garantált."

Kiemelném az utolsó mondatot. Tehát legális, de nem garantált, hogy menni fog :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5370) sfdrakex válasza GrandeP (#5367) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Legális, különben nem működne a 64 bit a 32 bites kulcsával és viszont, ha illegális lenne nem engedné aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5371) GrandeP válasza sfdrakex (#5370) üzenetére


GrandeP
őstag

Hogy mik vannak?! :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5372) pinnacle válasza sfdrakex (#5366) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Próbáltam, de nem lehet. Átírtam az E-t F-re hátha változik valami, de semmi. Visszaírtam E-re, és a másik lemezről már be sem tölt a rendszer (csak Win7 van rajta). Próbáltam javítani, de nem látja a Win7-et, és a másik 2 particiót sem. Az XP semmi hibát nem jelez. Mi a fene lehet a gond? :F

[ Szerkesztve ]

(#5373) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Nem tudom jó topikban vagyok-e de szerintem ide illő.

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan tudnám az Pendrivemet bootolhatóvá tenni? Tudom tudom van google meg stb meg tonna vidi tuben de egyik se mükszik jól. . . Hiába követlem a leírsást a cmdben amivel infózni lehet a sticket ott Boot-able: off. . . Na most akkor mit tegyek vele?
Eredeti win-t szeretnék rá tenni mint telepítő.
Köszi a segítséget. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#5374) C0d3r válasza Tauren45 (#5373) üzenetére


C0d3r
addikt

Próbáld meg a Windows 7 USB/DVD Download Tool-al.

(#5375) Tauren45 válasza C0d3r (#5374) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Nem is tudom mit mondjak, szóval csak inkább annyit, hogy: Köszönöm. :K

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#5376) Tauren45 válasza C0d3r (#5374) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Duppla.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#5377) vlevi


vlevi
nagyúr

Itt lehet mindenféle animációkat, áttűnéseket kikapcsolni

Szerintem téged az animáció teljes vagy kis méretre állítás érdekel

(#5378) sfdrakex válasza vlevi (#5377) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a válasz gombra nyomnál az is látszana kinek szántad a hszed.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5379) Rocky96X


Rocky96X
tag

Sziasztok.
Mitől lehet az hogy op. rendszer betöltésnél mikor kezd megjelenni a win logo lefagy a gép? :F Utánna ha újraindítom (reset gomb) csak az Asus képe jelenik meg tovább nem megy nem csinál semmit. Ha kikapcsolom úgy indúl néha több próbálkozás után tölt csak be a win néha elsőre is. Mitől lehet ez? :F
Köszi :R

Ha PÜ-t kapsz, illik rá válaszolni!

(#5380) Воланд válasza Rocky96X (#5379) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaploban van valami hibabejegyzes?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5381) Rocky96X válasza Воланд (#5380) üzenetére


Rocky96X
tag

Nincs. :N

Ha PÜ-t kapsz, illik rá válaszolni!

(#5382) Воланд válasza Rocky96X (#5381) üzenetére


Воланд
titán

miota csinalja ezt, milyen valtozas tortent a szoftver/hardver kornyezetben?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5383) Rocky96X válasza Воланд (#5382) üzenetére


Rocky96X
tag

2 napja, 1 tápot és egy vga-t cseréltem benne de azóta visszatettem a vga-t csak a táp maradt. Talán a táp lehet a hibás?

[ Szerkesztve ]

Ha PÜ-t kapsz, illik rá válaszolni!

(#5384) Воланд válasza Rocky96X (#5383) üzenetére


Воланд
titán

igen, meglehet, hogy nem birja a terhelest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5385) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gond a windows 7-emmel. Én sokáig szívtam vele, de már nem bírok vele együtt élni.
A hiba úgy néz ki, hogy valami miatt az aero meghal. Mármint ugyebár vannak a tálcán pl firefox ikonok, ha pl több firefox ablak nyitva van, ha felé visszük az egeret, akkor lehet közöttük váltani. Na ez nálam meghalt. Őrülten zavar, hogy nem bírok az ablakok között csak alt tab kombinációval váltani. És ez változó. Újraindítás megoldja ideig-óriág, de én kényszeres hibernáló vagyok és 2 hibernálás után már nem megy. Dell inspiron n5110-et használok, ismerősömnek ugyanilyen gépe van, neki működik. Aero hibakeresőt ráindítottam, de nem talált semmit.
Tud valaki segíteni pls?
Köszi előre is!

(#5386) Rocky96X válasza Воланд (#5384) üzenetére


Rocky96X
tag

Visszarakom a régit. Ha nem segít akkor írok. Köszi a segítséget! :R

Ha PÜ-t kapsz, illik rá válaszolni!

(#5387) Воланд válasza Rocky96X (#5386) üzenetére


Воланд
titán

hat, nincs mit!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5388) Воланд válasza Feribacsi555 (#5385) üzenetére


Воланд
titán

hat az aero nalam sem szereti a hibernalast, tiz alkalambol egyszer ugy jon vissza, hogy visszavalt basic temara (pontosabban nem valt vissza, mert a szemelyreszabasnal tovabbra is aeros tema van kijelolve), aztan egy kis ido utan vagy megjavul, vagy nekem kell manualisan rasegitenem. amit javasolni tudok a te esetedben az egyreszt az elmenyindex lefuttatasa, masreszt a vga driverenek letorlese, elobb az alap, win7 altal feltett driver tesztelese, majd ha ugy nem jo, akkor a gyarto oldalarol leszedett driver telepitese es tesztelese.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5389) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Még 1x én. Az lenne a kérdésem, hogy miylen progival tudnék csinálni egy újratelepített win7ről az összes frissítéssel és a kezdőprogikkal amikro még gyors a gép, egy ISO-t készíteni róla és ha bármi baj lenne akkor csak azt az isot felmásolni a winyüre azt joccak??? Megoldható ez? :F :R

Köszi a segítséget.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#5390) Psychonaut válasza Tauren45 (#5389) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#5391) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

sziasztok.
a mikrosutonk levagta a biztositekot, amikor ment a gep. ez gyakori dolog, egyszeruen visszakapcsolom, es menni szokott tovabb.
eddig.
w7 64 bit, adaplapomon lathato gep.
a windows inditasi javitas nem hagyja elindulni a gepet.
lefut, ujraindul, ismet bejon, lefut, ujraindul, es igy a vegtelensegig. nem irja, hogy talat hibat, azt se, hogy nem.
f8-cal is probaltam normal mod, csokkentett mod, egyikkel se indul.
lehetseges az, hogy egy w7-es gepen elrontson valamit egy aramszunet?
en ilyenre meg nem lattam peldat..

itt a kep, amit csinal ez a hulladek (bocs mar, nem tudok mit mondani ra )

(#5392) pinnacle válasza pinnacle (#5372) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincsen valami ötletetek mi lenne a megoldás?

(#5393) Feribacsi555 válasza Воланд (#5388) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

De az a vicc, hogy havernak ugyanez a konfig, én tettem rá ugyanígy ugyanazokat a drivereket és nála megy... Ezt nem értem. Megpróbálom majd a drivereket akkor újrarakni, az élmény index azt meg már rég lefuttattam:D :D

[ Szerkesztve ]

(#5394) sfdrakex válasza FoxiestFox (#5391) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ilyen áram elmenős leállás pedig, ugyan úgy ahogy az áram ingadozás is vághatja haza a gépet, bár szerintem csak szoftveres gondod lett, W7 DVD ről bootolva próbálj helyreállítást.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5395) FoxiestFox válasza sfdrakex (#5394) üzenetére


FoxiestFox
félisten

sok fontos dolog van a gepen(bar legtobbrol van backup), a dvd-s mizeria nem vagja haza az adatokat?
es hogyan kell ezt vegezni? dvd betesz, mit nyom, stb

(#5396) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#5395) üzenetére


FoxiestFox
félisten

dvd-rol inditva a helyreallitasnal nem jelenik meg a telepitett rendszer a kivlasztandok listajaban. azt irja, ha nem jelenik meg, tallozzam be a vinyo illesztoprogramjat. wtf, azt meg honnan szopjam elo, regi, 500gigas s-ata maxtor, nem hiszem hogy kulon drivert igenyelne egy korszeru oprendszer alatt.

(#5397) Rocky96X válasza Воланд (#5387) üzenetére


Rocky96X
tag

Kicseréltem, de sajnos nem jött be most is néha indúl elssőre néha 2-3X is lefagy. :(
Valami más ötlet :) ?

Ha PÜ-t kapsz, illik rá válaszolni!

(#5398) Воланд válasza Feribacsi555 (#5393) üzenetére


Воланд
titán

sajnos az ugyan olyan hardverkornyezet nem mindig biztositek a helyes mukodesre. szoftverkornyezet is ugyan az a ket gepen?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5399) Воланд válasza Rocky96X (#5397) üzenetére


Воланд
titán

akkor nincs mas hatra, mint tesztelni a memoriat, meg a hdd-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5400) Rocky96X válasza Воланд (#5399) üzenetére


Rocky96X
tag

OK :K

Ha PÜ-t kapsz, illik rá válaszolni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.