Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Laccoss válasza FoxiestFox (#5450) üzenetére


Laccoss
addikt

Saját tulajdonba vétel...

(#5452) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogyan tudnám elérni, hogy a Win 7-em(ultimate) ne tegyen magától írásvédettséget a Program Files x86-os mappára, és egy csomó almappára? Kérdezem ezt azért, mert bizonyos programoknál hiába állítok be akármit, pl Skype hangerő, következő rendszerindításkor minden alaphelyzetbe áll.
Előre is köszi a választ!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#5453) djyuri válasza djyuri (#5425) üzenetére


djyuri
őstag

Hogy ennyire elcsúsztam afelett,hogy valami letiltotta az eseménynaplóba rögzítő szolgáltatást,ami miatt maga az esemény naplóba nem kerülnek be bejegyzések (legalábbis,amíg safe módban nem indulna el). Onnan jöttem rá,hogy a külföldi fórumokon olyan helyről kérték a hibakódokat,ahol nekem nem volt bejegyzés...így a bejegyzés készítéséhez való szolgáltatást kerestem meg. Hoppá...le volt tiltva...

Szóval ennyi :)

(#5454) Sub-ZeRo válasza vj0c1 (#5452) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A skype-ot futtasd rendszergazdaként. Hátha.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5455) vj0c1 válasza Sub-ZeRo (#5454) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Attól még sajnos ugyanúgy rajta marad az írásvédettség, és hiába szedem le, újraindítás után megint rajta van. Ezt az írásvédettséget szeretném valahogy úgy eltűntetni, hogy ne rakja vissza következő indításkor.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#5456) geprombolo válasza DEJVID (#5412) üzenetére


geprombolo
senior tag

Start menü---> Vezérlőpult --->egér --->Hardver fül --->jobb alsó sarokban Tulajdonságok --->Általános fülön bal oldalt alul Beállítások módosítása ---> Energiagazdálkodás fülön kiveszed a pipát az "az eszköz felébresztheti a számítógépet" pont mellől.
Ugyanezt megteheted a billentyűzettel is, ha van macska, ez után már csak a bekapcsoló gombtól éled majd a gép.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5457) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Úgy tűnik minden ok végre a gépemmel. Szeretnék egy mentést készíteni az állapotról,de jó lenne,ha a teljes windows fájl állomány is belekerülne driverekkel együtt és azok beállításaival. Van erre mód,vagy mindenképpen partíció backup-ot csináljak egy erre alkalmas progival?

THX :R

(#5458) Psychonaut válasza djyuri (#5457) üzenetére


Psychonaut
addikt

Rendszervisszaallitas nem jo? Ha valamiert nem, akkor szerintem marad a Ghostolas, harmadik megoldast nem tudok.

(#5459) djyuri válasza Psychonaut (#5458) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

A windows saját programjait azért nem akarom használni,mert legtöbb esetben,ha meghal a winem,akkor full kuka...a maradék részben pedig még a boot managger is megdöglik.

Ok..marad a norton ghoot egyik verziója (ami látja az ssd-t :D )

(#5460) geprombolo válasza djyuri (#5457) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szerezz be egy Shadowprotect Recovery CD-t, azzal készíthetsz másolatot a partícióidról, szükség esetén meg vissza is állíthatod. További infókat is mondok, ha érdekel. A legjobb, hogy grafikus felületen, egérrel operálva dolgozhatsz és a CD-ről fut.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5461) geprombolo válasza djyuri (#5459) üzenetére


geprombolo
senior tag

Van még egy megoldás, a win saját megoldása: elmented a win partíciódat a Biztonsági mentés és visszaállítás lehetőséggel, csinálsz egy lemezképet (mellékesen marhára nem értem, hogy miért nem csinál egy darab fájlt, hanem egy kupac mappát, meg ilyeneket? :F ), azt biztonságos helyre teszed a gépeden, vagy egy jóóó nagy USB kulcson, aztán készítesz egy Rendszer-helyreállító lemezt, amit összeomlás esetén betehetsz a gépbe és azzal visszaállíthatod a rendszeredet a korábban elmentett lemezképből. Ezt még nem próbáltam, a Shadowprotect viszont bevált, még nagyobb lemezre (vagy partícióra) való költöztetésnél is.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5462) Sub-ZeRo válasza vj0c1 (#5455) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz, nekem simám megy a skype és még rendszergazdaként sem kell használni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5463) djyuri válasza geprombolo (#5460) üzenetére


djyuri
őstag

SZia

Köszönöm,ez nagyszerűen hangzik már így elsőre is. Megismerkedek a programmal és el is készítem a mentést.

köszönöm :R :R

(#5464) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Win7-hez (64bit) honnan tudok leszedni olyan minialkalmazást ami kiírja a CPU és GPU használatát magonként, a RAM használatát és a hőmérsékleteket is (bár ez nem olyan fontos)?

Matthew 24:42

(#5465) Sub-ZeRo válasza @matthew@ (#5464) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

All cpu meter a neve. Meg kell hozzá a core temp ha hőmérsékletet is akarsz látni.
Gpu-ra meg külön kell. GPUobserver néven megtalálod.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5466) geprombolo válasza @matthew@ (#5464) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ilyen progi all-in-one formában nincs, legalábbis nem tudok róla.
A videókariról mindent elmond a GPU Caps Viewer
A procihoz meg, ha csak a teljesítményét akarod látni, elég a Windows Feladatkezelő, a Teljesítmény fülön magonként láthatod a proci terhelését. Ha ennél több kell, pillanatnyilag az Ashampoo Core Tuner jut eszembe, de még nem próbáltam, azzal beállíthatod, hogy melyik progi melyik magot használja, stb.
Sub_Zero Tetszik az AllCPUMeter! :C
Hoppá, tényleg gadget kell neki! :B

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5467) Sub-ZeRo válasza geprombolo (#5466) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem program kell neki, hanem gadget.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5468) @matthew@ válasza Sub-ZeRo (#5465) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a helpet! Az All CPU meter-t kerestem csak nem találtam, illetve a GPUobserver is nagyon jó köszi szépen! :K
A hőmérsékletekre pedig HW monitort szoktam használni az mindent kiír, csak gondoltam hátha van all-in-one gadget :DD Köszi még 1x :K

Matthew 24:42

(#5469) Magnum PI


Magnum PI
tag

Sziasztok

Mitől lehet az, hogy amikor magára hagyom a gépet (nem csinálok vele/rajta semmit) mire visszaülök elé ő magának beállítja a korlátozott színösszeállítást és nem is tudom visszaállítani csak ha újra indítom a wint. Nem fut közben semmi memóriaigényes progi meg semmi egyéb és minden alkalommal ez van mostanság.

Be is lassul egyébként minden az ablakmozgás darabos lesz, vagy akár a szmájlik is itt az oldalon "lassúak" az animációik.

Van valakinek ötlete erre?

(#5470) agressiv válasza Magnum PI (#5469) üzenetére


agressiv
addikt

Jó lenne, ha tudnánk, hogy milyen kártyád van, mert a drivere hűlyül meg és alaphelyzetbe állítaná a kártyát, de nem sikerül neki.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5471) Magnum PI válasza agressiv (#5470) üzenetére


Magnum PI
tag

5850-es Asus van, tegnap raktam fel a legújabb driver-t de előtte is és ezzel is csinálja.

(#5472) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne. Ha a procim kompatibilis a 64bites rendszerekkel, akkor érdemesebb azt tenni a gépre? Van valami változás a 32bithez képest?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5473) C0d3r válasza 30z.Samu (#5472) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

4 GB RAM megléte esetén ajánlott a 64 bites rendszer használata, mert 32 bitessel 4 GB címezhető meg (ebbe beletartozik minden memória, videokártyáé is).

(#5474) 30z.Samu válasza C0d3r (#5473) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R Akkor a proci nem is olyan lényeges ebből a szempontból?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5475) föccer válasza C0d3r (#5473) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezen kívül akkor érdemes még a 64 bit-es OS használata, hogy ha a használt programokból van 64 bit-re fordított verzió.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5476) geprombolo válasza 30z.Samu (#5474) üzenetére


geprombolo
senior tag

A 64 bites proci, a megfelelő programokkal lényegesen gyorsabban hajtja végre ugyanazt a műveletet, mint a 32 bites ugyanannak a proginak a 32 bites verziójával. Tehát, ha már megvan a procid és van egy 64 bites win7-ed, ne habozz!
Anno a Vista körül voltak viták, hogy kevés volt a 64 bites program, így az oprendszer mindent le kellett fordítson 32-ről 64-re meg vissza, de mostmár rengeteg progi van 64-esre is megírva, a helyedben nem aggódnék.
A ram mennyisége nem meghatározó, 1 giga rendszermemóval is elvan a win7/64, bár tény, hogy jobban örül a 4-nek. 4 giga összmemó felett azért ajánlják a 64 bites rendszert, mert az képes megcímezni a 4 giga feletti tartományt. Van rá módszer, hogy 32 biten is használható legyen akár a 8 giga is, persze nem mind rendszermemóriának, hanem az amúgy használhatatlan terület ramdrive-ként lesz kezelve.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5477) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Ma rádugtam a gépre egy navit, hogy frissítsem. Azóta a Win szó szerint akadozik, szaggat a bejelentkező képernyő, az ablakok. De még az egérmutató is akad. Mi a ménkűért lehet ez? :F

Don't Tread On Me

(#5478) g.gergo válasza MPowerPH (#5477) üzenetére


g.gergo
senior tag

Először is nézd meg a feladatkezelőben, h milyen folyamat akassza meg a gépet. Írd meg és utána okosabbak leszünk.

(#5479) Hunork válasza MPowerPH (#5477) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Cimbinél hasonló volt, valami Nokiás cucc, nem volt más megoldás, rákerestünk az mscoonfig-ban, és lőn, ott volt a program, folyton indult, betöltődött, és akarta, hogy frissítsen, meg egyebek, és ott pipát kivettük előle, és most jó. Te is nézd meg ezt, hátha segít.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5480) TRob1 válasza g.gergo (#5478) üzenetére


TRob1
veterán

Hacsak nem olyan gondja van mint nekem volt/van. Mit szenvedtem mire rájöttem (de asszem írtam is annó)
Vagy csak meg-megakad a kurzor, a lapozás, meg úgy kb. minden, vagy eltűnik a kép is ezekkel együtt 1-1 pillanatra...
Hangot olyat adott, mintha pl. pendrájvot dugok rá, majd választom le. Rohadt sok szenvedés... és a végén mivan? Kihúzom a pc-re csatlakoztatott LCD-ből a HDMI kábelt, minden frankó. :Y (Azóta se tudom hogy mi a gubanc. Van azóta win újratelepítve, másik alaplap/memo/proci, újabb vidkároly driver, 1-2 hétig oké is volt, de csak úgy a napokban megint elkezdte. :O Vidkari a xar? Vagy a kábel? Vagy a TV?)

¤ R'n'R ¤

(#5481) MPowerPH válasza Hunork (#5479) üzenetére


MPowerPH
félisten

Proci tök nyugalmi állapotban van, nincs terhelés. Ha elindítok valami game -et, akkor megszűnik a lag a játékon belül. Megpróbálok én is rákeresni erre. :R

Már amikor bejön az Üdvözöljük képernyő, akkor is olyan laggolva tűnik el. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5482) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megnyitottam egy 20 MB-os képet a Windows Fényképnézegetővel. Aztán elforgattam, léptem a következőre, azt is elforgattam, majd mikor a 3. képre léptem volna, kaptam egy ilyet: A Windows Fényképnézegető egy ismeretlen eredetű hiba következtében nem tudja menteni a képet. Ekkor megnyitottam a feladatkezelőt.
Nem hittem a szememnek. Aztán bezártam a képnézegetőt, mindjárt lett néhány mega, izé, giga szabad memóriaterület. Bezártam még néhény programot, egy kicsivel több lett. Na nézzük az elejéről. Megnyitom a képet, feladatkezelő rendületlenül jegyzetel. Szééépen növekedik egy 20 MB-os képtől az elfoglalt memóriaterület. Ez a képnézegető hibája vagy valahol máshol kell keresnem a probléma forrását? Jó, tudom, vegyek még memóriát...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5483) Hunork válasza MPowerPH (#5481) üzenetére


Hunork
veterán

Ok. Amúgy elírtam korábban, természetesen: msconfig.exe -re gondoltam... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5484) kmisi99


kmisi99
addikt

Már több hónapja van egy borzasztóan idegesítő problémám ezzel a rohadt win 7 el. Egyszerűen nem bírom megosztásra bírni. Hiába osztok meg egy mappát vagy meghajtót hiába jelölöm be az otthon csoportot és azt hogy lehessen írni olvasni. Csak megjeleníti az adott mappát de nem enged be se másik gépen se telón. Egyedül csak a nyilvános mappát tudom elérni. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#5485) MPowerPH válasza Hunork (#5483) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megnéztem, és semmi olyan nincs ott, ami ezt okozhatná. :( Egyéb ötlet? :U Azt hiszem, ebből reinstall lesz.

Don't Tread On Me

(#5486) Fire/SOUL/CD válasza kmisi99 (#5484) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Otthoni csoportot csak W7-es gépek érik el, XP/Vista nem.(ha esetleg utóbbi OS-ek vannak a kliens gépeken, amik nem érik el)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5487) Hunork válasza MPowerPH (#5485) üzenetére


Hunork
veterán

Hm...a Feladatkezelőben pedig kéne lenni egy macerás modulnak, ami fel-leugrál a CPU-használat sorban...érdekes.
Reinstall-al várj!
Engedélyezve van a rendszer-visszaállítás? Ha igen, csinálj egyet a probléma előtti időpontra. Nézd meg, hogy akkor mi van. Valami sz@rt betett neked a System könyvtárba, vagy máshová ez a cucc. Legalábbis szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5488) kmisi99 válasza Fire/SOUL/CD (#5486) üzenetére


kmisi99
addikt

És akkor hogy kellene azt megoldani hogy az adott megosztott mappát egy másik gép illetve egy androidos telefon elérjen?

(#5489) Laccoss válasza kmisi99 (#5488) üzenetére


Laccoss
addikt

Jobb egérgomb a mappán - megosztás ezzel - adott személyek - mindenki.

Vezérlőpult- hálózati és megosztási központ - speciális megosztási beállítások - jelszóval védett megosztás kikapcsolása

(#5490) sfdrakex válasza Winner_hun (#5482) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kép forgatást szerintem egyszerűbb ha simán számítógépből megnyitod a mappát, mutatja a kis előnézeti képet, azon jobb klikk forgatás, és el is menti automatikusan elforgatva a képet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5491) kmisi99 válasza Laccoss (#5489) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez bejött! Köszönöm.

(#5492) MPowerPH válasza Hunork (#5487) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos az nincs. :(

Don't Tread On Me

(#5493) geprombolo válasza Winner_hun (#5482) üzenetére


geprombolo
senior tag

Használd inkább az Irfanview-t! Még nem találtam olyan progit, ami nálam kiüsse a nyeregből. :N De megpróbálhatod megnézni, hátha a progi hibájából bekattant a DrWatson (vagy mi, ami a win7-ben helyettesíti) és teleírja hibával a memóriát. XP-nél jártam így, bár nem pont képnézés közben.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5494) Hunork válasza MPowerPH (#5492) üzenetére


Hunork
veterán

ajaj. Hm. akkor törölj le bármit, normál uninstallal, amit ez a navis cucc feltett, kézzel is menj utána, ha van maradék, és akkor egy restart. Amúgy mi volt ez a progi? Flash alapú, vagy mi a szösz? Mert akkor azt is uninstall, és restart után reinstall...más nem jut eszembe most...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5495) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Van billentyűzár a win 7 ultimate-ben? Olyan lenne a legjobb, ami blokkolja az egeret, és a billentyűzetet is,míg fel nem oldom.
Köszi!

(#5496) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem: adott egy gépben lévő és jelenleg használt, 160GB SATA2 HDD (két partícióval, Win7 x64, és programok telepítve) amit kicserélnék egy 500GB SATA2-re úgy, hogy a kisebb vinyó két partícióján lévő adatok (működőképes oprendszerrel együtt) 1:1 átkerüljenek az új, nagyobb vinyóra.
Hogyan tudom ezt megcsinálni a legegyszerűbben úgy, hogy az új vinyóval (és az átrakott/másolt adatokkal) is használható rendszerem legyen?

(#5497) Sub-ZeRo válasza dodopek (#5495) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mivel fogod feloldani ha a billt is meg az egeret is blokkolod? :DDD

(#5496) szasanyi: Készítesz egy ghost-ot, majd úgy. Több infó a ghost topikban.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5498) szasanyi válasza Sub-ZeRo (#5497) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nekem sajna homályos... és hol is ez a topik pontosan? :F

(#5499) TRob1 válasza szasanyi (#5496) üzenetére


TRob1
veterán

EASEUS Todo Backup-ra keress rá (ingyenes), és ott van Clone funkció (egyszer már csináltam, sikerrel, de inkább olvass utána vhol, mert már ködösek az "emlékek" :B Viszont arra emléxem, hogy nagyon egyszerűen ment vele, és tökéletesen működött a rendszer (win7) az új winyón)
Amúgy ezt használom a win7 biztonsági mentésére is (automatizálva, napi szinten :B )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#5500) Psychonaut válasza szasanyi (#5498) üzenetére


Psychonaut
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.