Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) david9999999


david9999999
tag

Sziasztok!

A következő a gondom: ha leteszem a gépet(notebook) alvó állapotba egyszer villámgyors egyszer dög lassú valamikor meg csak kikapcsolja a monitort és csak az akku kivétele után tudom újrahasználni a gépet. Valaki valami ötlet? Előre is köszi a választ.

(#5102) Sub-ZeRo válasza david9999999 (#5101) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen laptop? Win7-re fel van készítve? Vannak hozzá 7-es driverek? A windows mókányolt vagy eredeti?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5103) Lauda válasza Fire/SOUL/CD (#5097) üzenetére


Lauda
félisten

A munkacsoport mindket gepen mshome, jelszoval vedett megosztas kikapcsolva, oprendszer eredeti, vedelmi szoftver ugyanaz, amin a regi rendszeren ment es a tavoli asztal mukodik is, csak ez nem.

Akkor semmi otlet?

[ Szerkesztve ]

(#5104) Fire/SOUL/CD válasza Lauda (#5103) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annyi ötletem még lenne, hogy

1. Olvasd el még egyszer, hogy hol írtam, hogy mshome legyen a munkacsoport neve., azt írtam, hogy WORKGROUP legyen.

2. Ha az 1. pont sem hoz változást (bár kellene), akkor ellenőrizd, hátha a fájl- és nyomtató megosztás nincs engedélyezve a W7-ben.

Ha így sem oké, akkor passz, más ötletem tényleg nincs... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5105) Lauda válasza Fire/SOUL/CD (#5104) üzenetére


Lauda
félisten

Tok mindegy mi a nev, az a lenyeg, hogy azonos legye es eddig is mindig mshome volt. File es nyomtatomegosztas engedelyezve. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5106) Lauda válasza Lauda (#5105) üzenetére


Lauda
félisten

Nos, ugy megtalaltam a tavoli asztali gep megosztott meghajtojat, hogy beirtam felul a parbeszedablakba: \\192.168.1.65 es egybol ott volt a megosztott meghajto, szoval jok a beallitasok csak nem ertem maskeppen miert nem latja, meg mondjuk a tc-be fene se tudja hogy fogom kitenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5107) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Szeretném kikapcsolni a win7 bejelentkezési hangját de nem találom :(
Megköszönném ha valaki segítene h lehet kikapcsolni.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5108) Lauda válasza Predator2 (#5107) üzenetére


Lauda
félisten

control panel, hardware and sound, sound, sounds ful, majd megkeresed a mire szukseged van es ott none.

[ Szerkesztve ]

(#5109) Laccoss válasza Lauda (#5106) üzenetére


Laccoss
addikt

Hálózati meghajtó csatlakozása? Adsz neki egy betűjelet, aztán Tcben ott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5110) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!

Internet nélküli win7-est tudok -e frissíteni valahogy?
Vagy mindenkép net kell hozzá?

Gondolok itt most olyanra mint xp-nél sp3 pack letöltése... majd exe futtatása.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5111) Fire/SOUL/CD válasza GrandeP (#5110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az SP1 letölthető, önálló csomagként, illetve a biztonsági frissítéseket hónapról-hónapra le lehet tölteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5112) GrandeP válasza Fire/SOUL/CD (#5111) üzenetére


GrandeP
őstag

Rendben... gondolom, support.com...

Akkor köszi.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5113) Fire/SOUL/CD válasza GrandeP (#5112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows 7 x64 SP1
Windows 7 x86 SP1

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5114) Sub-ZeRo válasza GrandeP (#5110) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem valamennyi net kellene neki, mert az sp1-et csak úgy tudod felrakni, ha előtte update-ről leszedsz hozzá néhány frissítést, amit a rendszert készíti fel a szervíz csomagra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5115) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#5114) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell hozzá semmi, csak futtatni SP1 telepítőt és várni amíg települ. Tudom mire gondolsz amúgy, amikor a WU előkészíti az SP1 telepítését, akkor valami 50-70 megás cuccot lekap előtte és csak azt követően tölti le az SP1-et.
Az önálló telepítőnek nincs szüksége erre. :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5116) GrandeP


GrandeP
őstag

Majd délután kiderül, most még töltés van, meg majd még mire odaérek...

:R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5117) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#5115) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham, akkor megvilágosodtam. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5118) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#5117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetedben ez jó, remélhetőleg GrandeP nem fog megvilágosodni, amikor a W7 besötétül (esetleg) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5119) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#5118) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5120) GrandeP válasza Fire/SOUL/CD (#5118) üzenetére


GrandeP
őstag

Jaj mindig ez a warezkodás... nem unjátok? :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5121) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

Win7 x64-et szeretném újra rakni a gépen, de csak IDE módban hajlandó a telepítő a meghajtókat látni.
AHCI-ban se a DVD-t se az SSD-t.

Korábban ezzel nem volt gondom, ráadásul most 2 telepítővel is kipróbáltam, de csak az IDE módot preferálja. :F

(#5122) Laccoss válasza GrandeP (#5120) üzenetére


Laccoss
addikt

Én jókat nevetgélek:) Amúgy mivel senki nem használ warez win7est így valószínű hogy képben vannak mi mitől romlik el:)

zetecR: Csinálj bios resetet, utána állítsd be az AHCI-t, majd próbáld meg a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#5123) x_o_n válasza zetecR (#5121) üzenetére


x_o_n
veterán

valami bios beállitás lesz az,nem a telepitő a gond

(#5124) x_o_n válasza Sub-ZeRo (#5114) üzenetére


x_o_n
veterán

nem kell semmi neki,én is egyszer töltöttem le az sp1-et és azóta mindig azt rakom fel semmi net nélkül.

(#5125) zetecR válasza x_o_n (#5123) üzenetére


zetecR
addikt

Így van, ha BIOS-ban IDE módra állítom a SATA módot, akkor látja.
AHCI-ra téve viszont nem.

Korábbi telepítéseknél ez nem volt probléma, és azóta BIOS frissítés sem volt...

(#5126) Fire/SOUL/CD válasza GrandeP (#5120) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment priv.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5127) Lauda válasza Laccoss (#5109) üzenetére


Lauda
félisten

Megoldodott, nyomtam rajt egy jobbost, valami map network drive, akkor felugrott az ablak az ip cimmel es betujellel es be is tette a tc-be. :)

(#5128) GrandeP válasza Fire/SOUL/CD (#5126) üzenetére


GrandeP
őstag

Vissza is... :D

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5129) x_o_n válasza zetecR (#5125) üzenetére


x_o_n
veterán

általában két ilyen beállitás is van a lap bios-ában.
legalábbis ami-nál.
ha alpaphelyzetbe rakod a biost?akár elem ki-be,cmos reset(áramtalanitás után) és utána?

(#5130) zetecR válasza x_o_n (#5129) üzenetére


zetecR
addikt

Bocs, hülye voltam, tuning nélkül hibátlanul megy... :B

(#5131) Sub-ZeRo válasza zetecR (#5130) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Végül is 700-szor kitárgyaltuk már hogy tuningal nem sok mindent lehet elérni win7 esetében. A degradálásról nem is beszélve. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5132) zetecR válasza Sub-ZeRo (#5131) üzenetére


zetecR
addikt

Viszont sikerült egy hatalmas bajt csinálnom.

Rákerestem arra hibaüzenetre, amit állandóan kiírt (A required CD/DVD device is missing. If you have a driver floppy/CD, DVD, stb) és találtam egy olyan megoldást, hogy próbáljam pendriveról telepíteni a wint. Ehhez diskpart-tal kellett volna bootolhatóvá tenni, aminek a lépései a következők voltak:
SELECT DISK 1 (Replace DISK 1 with your disk number)
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY
SELECT PARTITION 1
ACTIVE
FORMAT FS=NTFS
(Format process may take few seconds)
ASSIGN
EXIT

Valószínűleg nem voltam elég figyelmes, mert a Format FS=NTFS után azt vettem észre, hogy nem a pendriveot formatálja, hanem valamelyik hard disket...
Amíg nem települ fel a win, bíztam benne, hogy az SSD-t kezdte el gyalulni (kb 5-6 másodpercet dolgozott rajta, de gyorsan kikapcsoltam a gépet), de most a friss win alatt a Partition manager csak egy Not formatted Basic Hard Diket lát.

Házilag vissza tudom állítani a winchesterről az adatokat, vagy reménytelen a dolog?

(#5133) Sub-ZeRo válasza zetecR (#5132) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Reménytelen, format neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5134) Fire/SOUL/CD válasza zetecR (#5132) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ennek sajnos annyi... Mivel nem így jártál el, a FORMAT sorban nem volt megadva a QUICK paraméter, akkor az lassú formázás volt (gondolom eltartott egy ideig), és ez esetben nem hinném, hogy az ismert data recovery progik bármit is képesek lennének visszaállítani...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5135) david9999999 válasza Sub-ZeRo (#5102) üzenetére


david9999999
tag

Hp probook, eredeti Win7-el (amit adtak hozzá) a drivereket is hp honlapról szedtem. Az érdekesség hogy eddig hibátlan volt egy hónapja játszja ezt a korántsem kedves játékát

(#5136) zetecR válasza Fire/SOUL/CD (#5134) üzenetére


zetecR
addikt

Igen, valószínűleg lassú format volt, de még 1%-ra se billent át, annyira gyorsan észrevettem a bajt (pár másodperc volt az egész).

Az 500GB-os HDD-n két NTFS partíció volt, az egyik (a primary) egy 8GB-os, ezért nem is lenne kár, a másik a maradék, na azon volt egy pár olyan dolog, amiért sírni tudnék. :)

A GetDataBack most csak 1db FAT16-os 466BG-os partíciót lát.

(#5137) Sub-ZeRo válasza david9999999 (#5135) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A driverektől szerintem vállj meg. Egy próbát megér.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5138) GrandeP válasza zetecR (#5136) üzenetére


GrandeP
őstag

diskdigger és diskgenius még visszahozhatja, ha nem írkáltál reája....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5139) zetecR válasza GrandeP (#5138) üzenetére


zetecR
addikt

Nem, azóta semmit.

Próbálkozzak, vagy vigyem inkább adatmentéssel foglalkozó "szakemberhez"?

Itt a ph-n is van pár hirdetés, bár lehet, hogy ők sem csinálnának mást... :)

(#5140) Laccoss válasza zetecR (#5136) üzenetére


Laccoss
addikt

Mivel a formázást megszakítottad így reménytelenebb mint ha végigment volna. Előtte le kellett volna kérned az eszköz listát, mert mint írtad, így az 1es vinyópartíció volt. Ha ilyenbe fogsz, nézd át előtte a parancsokat, ill. a paramétereiket mi mit csinál. Csak ésszel.

(#5141) david9999999 válasza Sub-ZeRo (#5137) üzenetére


david9999999
tag

No de melyik lehet a gond ha eddig minden jó volt?

(#5142) GrandeP válasza Laccoss (#5140) üzenetére


GrandeP
őstag

Mivel nem ment végig a formázás, így csak a mbr-t basta el, de ha végig megy akkor is... azt meg a lentebbi programok 20-30 perc alatt visszahozzák...

Kolléga neked azt javaslom, h a töltsd le a hiren boot -ot és uccó neki, ha nem érzel magadban kellő affinitást akkor passzold le vkinek aki már csinált ilyet....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5143) Sub-ZeRo válasza david9999999 (#5141) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Chipset driver pl. Azt próbál ki. Esetleg még az energigazdálkodásnál tudsz szétnézni.
Vagy egy rendszer visszaállítást próbálj meg arra az időpontra ami jó volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5144) Fire/SOUL/CD válasza zetecR (#5139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment priv

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5145) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nem tudom mennyire off a kérdésem...ha az akkor elnézést előre is!
Egy androidos telóról akarom lementeni a telefonszámokat az outlookba, majd később onnan egy NOKIA telóval szinkronizálni.
Ami csináltam:
- A telóval készítettem az sd kártyára egy mentést, ami vcf formátumba történt.
- Készítettem a gmail fiók contactjaiból egy fájlba exportálást, azt csv formátumba.

Kerestem a M. Outlook 2010-ben, azt a lehetőséget, hogy inportáljam a contactokat, mert gondoltam, hogy valamelyik formátum megfelelő lesz, de nem találtam ennek lehetőségét.

Biztos ott van, csak kérdésem hol?

Előre is köszi a segítőkész választ! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5146) zetecR válasza GrandeP (#5142) üzenetére


zetecR
addikt

Ha Kecskeméten vagy Londonban járok, esküszöm, hogy homlokon csókollak. :D

Nem is tudom, hogy mivel tudnám meghálálni a DiskGenius-os ajánlatot.
Nem szeretem ezt a smiley-t, de :C

(#5147) embe válasza embe (#5145) üzenetére


embe
nagyúr

Kimaradt:
Ez alapján valahogy nem akar összejönni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5148) Lauda válasza zetecR (#5132) üzenetére


Lauda
félisten

A getdatabacket megprobalhatod, elvileg a formazott vinyot is visszahozza. :)

(#5149) GrandeP válasza zetecR (#5146) üzenetére


GrandeP
őstag

Csókkal nem lesz kifizetve a sárgacsekk... adom a számlaszámom! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5150) cigam


cigam
félisten

Mitöl lehet az, hogy a szkennelés importálás beállításaiban ki van kapcsolva hogy nyissa meg az intézőt, ennek ellenére minden egyes szken végeztével nyit egy új intéző ablakot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.