Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) #73959936 válasza W. A. Lacky (#51900) üzenetére


#73959936
törölt tag

Akkor bizony minden bizonnyal eltelt a 30 nap, ami nem is nagyon furcsa, mert lassan 60 napja küldték ki az első frissítéseket...

Igen, de talán jobban is jársz 1 tiszta és ezáltal üres, nem teleírt windosszal....

(#51902) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Minden előzmény nélkül, a mai első indításkor (Win7 Pro 64):

Windows Script Host c:/windows/inf/ntvdm.vbe a rendszer nem találja a megadott erőforrást
msxml3.dll

Rendszergazdai parancssorban lefuttattam sfc /scannow ellenőrzést, nem talált hibát.
Mi okozza ezt, hogyan javítható?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#51903) blizzrd válasza user12 (#51877) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!

Felébresztés után a hardverváltozás keresés sem ismeri sajnos fel :S Egy FW frissítést megpróbálok.

(#51904) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nem tudom elindítani az IE-t. Csak bevillan egy ablak, de semmi több. Miként tudnám működésre bírni?

(#51905) Doky586 válasza rgeorge (#51778) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rendszergazdai userként futtattam..
de vbs-nél még olyan sincs mint az exe esetén hogy "futtatás rendszergazdaként"..

így a mis69 szerinti "csak rá kell kattintani.." erős túlzás..

(#51906) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

jelzett a Win hogy van 44 frissítés amit fel kéne raknom, neki is álltam de a letöltés 60%-nál megakad olyannyira hogy lefagyott a gép, azóta próbálom újra, de 0%-ig jut el a letöltés , csak pörög a zöld csík és semmi nem történik. Mit lehet ilyenkor tenni ?

(#51907) brd válasza VinoRosso (#51906) üzenetére


brd
nagyúr

Várni, imádkozni, várni, chkdsk c: /f /x /r-t futtatni (két igen válasz, és gép újraindítás kell), ha nincs türelmed, a /r-t hagyd el, ez a hibássectorkeresés). Ha nem történik semmi (ill. nem talált hibát a chkdsk), és/vagy meguntad, akkor CheckSUR.log-ot nézni, és súlyos esetben másik, jól működő gépről a logban lévő hibás file-t átmásolni kézzel. A cikkben szereplő link sajnos hibás (helyesen ez), mert "újabban" (a 8.1 körültől valamikor) valami majomcsapatnak adták ki a cég oldalainak karbantartását, és az eddig tök jól működő, elfogadható felület helyett egyre több hasonló hiba van, a felület pedig egyre gusztustalanabb.
Ha nem lenne egyértelmű: a letöltendő program a System Update Readiness Tool néven fut (valami grafomán találta ki ezt a nevet is), ez egy update-nek kinéző valamiként települ, de aztán az Update futtatása közben mindig készít egy logot az eseményekről (ennek a vizsgálatát mutatja be az első link). Ja és ha nincs minimum 2 magod, és 4GB RAM-od, ásd el magad (a Microsoft szerint).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#51908) user12 válasza blizzrd (#51903) üzenetére


user12
őstag

Ez egy jó ötlet, segíthet :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#51909) W. A. Lacky válasza #73959936 (#51901) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Köszönöm a segítő szándékot! Vhogy nem őszinte a mosolyom W10 ügyben. Ki érti ezt? :Y

W. A.

(#51910) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Adott egy barátom, aki még nálam is kevesebbet tud a számítógépekről. Van neki egy HP Pavilion notija, amin kb. 2011 óta nem frissítette a drivereket (Catalyst... :D ), és egy Win újrahúzás is kinéz neki. Viszon a HDD-je nincs particionálva, és nem tudja máshova lementeni az adatait. Hogyan tudnánk megoldani a Windows újratelepítését az adatok elvesztése nélkül?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51911) #73959936 válasza W. A. Lacky (#51909) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem hiszem, hogy mindenki őszintén mosolyog win10-ügyben.

De ne csüggedj, ki fogják javítani szerintem hamarosan...és akkor kevesebb hibával jobban fog működni vagy mégsem :F

Na üdv. nem tettem semmit ügyedben :N

(#51912) Doky586 válasza AxBattler (#51910) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl vesz (v kölcsönkér) egy USB-s merevlemezt [link]
Vagy (lan) hálozaton keresztül átmásolja a mentendő cuccot egy másik gépére..

[ Szerkesztve ]

(#51913) AxBattler válasza Doky586 (#51912) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, ez azért eléggé nyilvánvaló - csak ezek a lehetőségek nem játszanak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51914) Veatta


Veatta
aktív tag

Kerestem, de nem találom:

Meghajtók sorrendjét szeretném megváltoztatni, hogyan tudom megtenni?

Illetve frissen telepített win7 SSD-rekeült, de az előző windowsok bizonyos mappáit nem tudom törölni a winchesterről.

Tud valaki megoldást?

Segítséget előre is köszönöm!

(#51915) #73959936 válasza Veatta (#51914) üzenetére


#73959936
törölt tag

Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógépkezelés

(#51916) Jarod1 válasza Veatta (#51914) üzenetére


Jarod1
addikt

írd be a futtatáshoz hogy lemezkezelés--jobb klikk meghajtó betűjelének módosítása

jobb klikk a windows mappára, írásvédett pipa ki.

(#51917) Veatta válasza #73959936 (#51915) üzenetére


Veatta
aktív tag

Köszi a gyors válaszokat!

(#51918) Veatta válasza Jarod1 (#51916) üzenetére


Veatta
aktív tag

Az írásvédettséges trükk nem jött be még mindig van olyan file amit nem enged törölni.

(#51919) Jarod1 válasza Veatta (#51918) üzenetére


Jarod1
addikt

akkor bootolj dvdről, és ugy nem fogja a win.

(#51920) parkr


parkr
őstag

Sziasztok!
Ezzel mit tudnék kezdeni? játék közben állandóan kidob, aztán a játék is lefagy.
a gyorsítótárazott nem sok egy kicsit? 8GB-ból? (lapozófájlt kikapcsoltam SSD miatt)

Illetve az szokott még lenni hogy a szolgáltatásoknál a "wuauserv" windows update állandóan ~2GB-ot eszik, amíg ki nem lövöm, de sokszor így is újraindul (pedig az update ki van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#51921) Doky586 válasza parkr (#51920) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"lapozófájlt kikapcsoltam"

Hát akkor most kapcsold vissza...

(#51922) parkr válasza Doky586 (#51921) üzenetére


parkr
őstag

pedig minden SSD-s leírásnál azt láttam hogy ki kell kapcsolni beüzemeléskor

(#51923) Doky586 válasza parkr (#51922) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

rossz és régi leírásokat néztél.. az ssd-n a helye a lapozófilenak, de nem muszáj automatikusra állítanod, teheted manuálisan kisebb méretűre, ha aggódsz vagy helyszűkében vagy.

(#51924) brd válasza parkr (#51920) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt. A Gyorsítótárazott az olyan rész, amelyben ugyan van adat, de ha kell, akkor gyorsan felszabadítható, ezért inkább az Elérhető sor a lényeges, ha a felhasználható memóriára vagy kíváncsi.
Hogyan van kikapcsolva az Update? Úgy, hogy kézzel sem frissítesz (ez nem jó ám :U), vagy úgy, hogy csak nem keres? Ha régen nem frissítettél kézzel, akkor esetleg ezt telepítsd! Ha kézzel sem frissítesz (ami tényleg nem jó), akkor viszont kapcsold ki a szolgáltatást (állítsd disabledre), ilyenkor ugye elindulni sem tud.

The only real valuable thing is intuition.

(#51925) prozodus válasza AxBattler (#51910) üzenetére


prozodus
őstag

Ha van elég üres helye a gépen, akkor fogjon egy easeus-t, és particionálja. És innen már gondolom, tudjátok, h minden megtartandót tegyetek át az új partícióra, és akkor a c:-t lehet formattálni nyugodtan, és újratelepíteni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51926) tomi12619


tomi12619
csendes tag

Ricoh SP112 SU nyomtatót a Win7 x64 scannerként ismeri fel. Hogyan tudom a kategórát átállítani, hogy nyomtatni is tudjak?

(#51927) kraftxld válasza tomi12619 (#51926) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megfelelő driver telepítésével? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51928) tomi12619 válasza kraftxld (#51927) üzenetére


tomi12619
csendes tag

Hello,
az összeset feltettem a gyártó honlapjáról, ami a megf. OS-hez volt sorolva.

Szkennelni lehet is vele.

Létezik kategória váltás valahol a device managerben?

Másik gépemen win8.1 x64 működött rendesen az eszköz (mint alapértelmezett nyomtató).

(#51929) AxBattler válasza prozodus (#51925) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez jó ötlet, köszi! Sajnos tele van a merevlemeze... :(

Asszem' nincs rá más mód, tényleg kerítenünk kell egy külső meghajtót.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51930) parkr válasza brd (#51924) üzenetére


parkr
őstag

Köszi!
Azt hiszem közeleg egy friss telepítés, aztán nem piszkálok bele semmibe, meg frissítem amit kell.

(#51931) ooloo


ooloo
őstag

Most vásárolt laptopon ( ASUS N751JX T7118D ) FreeDos van , de szeretném telepíteni a Windiws7 et . Viszont a telepítő elindulása után pár másodperccel leáll a telepítés és az alábbi ablak jön be .

Mit lehet ebben az esetben tenni ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51932) lev258 válasza ooloo (#51931) üzenetére


lev258
veterán

Azt akkor itt tisztázzuk, a telepítő el se indul, vagy felvillan valami Windows-ra emlékeztető jel? Illetve a kolléga állítólag gyári 32 bites és 64 bites lemezekkel próbálkozik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51933) ooloo válasza lev258 (#51932) üzenetére


ooloo
őstag

Szia !

Próbáltam a 64 -32 bit -es verziót is ... ha esetleg a lemez lenne hibás ott kijönne .

Az első próbálkozásnál még elindult a telepítés , de amikor előjön a Windows logó , akkor rendre lefagyott .
Nyilván elállíthattam valamit a bios-ban ....

Köszönöm , hogy segítesz !

Egy fórumtárs írta , hogy talán a boot sorrend nincs rendesen beállítva ......

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51934) Tosee válasza ooloo (#51933) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Mikor bekapcsolod vagy újraindítod a laptopot, nyomkodd az F12-őt vagy az ESC-et! Nem mindegyiknél ugyan az a billentyű ami előhozza, de elvileg valamelyikkel működik!! Elő kell jönnie a boot menünek, ahol kiválaszthatod azt a meghajtót amiről telepíteni szeretnéd a Win-t!
Ha esetleg ez nem működne, lépj be a bios-ba, és a boot oldalon lévő boot option priorities -ben tedd első helyre, a win- telepíő meghajtóját, majd a beállítások mentése után indítsd újra a gépet!
Boot Option #1: Windows boot manager elvileg a jó beállítás!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#51935) Doky586 válasza ooloo (#51933) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Boot során F2 a belépés a biosba..
DOS-al még nincs Win boot mgr-re lehetőséged, így a pendriveot add meg (aminek boot előtt már be kell lennie dugva). -ezt persze a telepítés első újraindítása során át kell állítani-

[ Szerkesztve ]

(#51936) ooloo válasza Doky586 (#51935) üzenetére


ooloo
őstag

Király ....

Az F2 belépés segített . Innen simán elindult a telepítés !

Köszönöm mindenkinek a segítséget !

További kellemes napot ....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#51937) King Unique válasza ooloo (#51936) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis a boot sorrend és eszköz nem volt megfelelően beállítva... :)

(#51938) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
remélem tudtok segíteni (vagy ajánlotok egy másik fórumot).
Szóval eddig wired perifériákkal szinte mindig alvó állapotba kapcsoltam a gépet és vagy egérklikkel vagy billentyűzettel ébresztettem fel..
Most a wireless cuccal is működik, de az egyetlen hiba ott van, hogy az egérrel nem kell klikkelnem, elég ha megmozdul, ami viszont annyira nem jó. Van arra valamilyen megoldás, hogy klikkelni kelljen, és ne rögtön már megmozdulásra kapcsoljon be?

(ez egy wireless bill és egér páros 1db usb vevőn kommunikál mind2)

[ Szerkesztve ]

(#51939) Doky586 válasza AndrewTdi (#51938) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A jobb egereken van kikapcsoló gomb. Kikapcsolod.. (v kiveszed az elemet)

Ha ilyen nincs, akkor veszel másik típust, vagy vezetékeset. Vagy megszokod hogy nem piszkálod.

(#51940) AndrewTdi válasza Doky586 (#51939) üzenetére


AndrewTdi
addikt

van kikapcsoló. csak azt akartam elkerülni.
köszönöm a segítséget!

(#51941) Doky586 válasza AndrewTdi (#51940) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom első lépésed az volt hogy BIOS-ban kikapcsolod az egér-ébresztést. Második hogy a Windowsban. Ezen kívül nincs más megoldás...

(#51942) chungee


chungee
addikt

Napot!

Nem letörölni ezt a micsodát :((( Hogyan kell:F

(#51943) kraftxld válasza chungee (#51942) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez milyen kép? :F
Malwarebytes-t neki!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51944) chungee válasza kraftxld (#51943) üzenetére


chungee
addikt

Printscreen kép :) A telepített programokról benn a vezérlőpultban. Malware észlete és delete. Köszi :R

(#51945) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Nem tudom jó helyre írom e kérdésem.De ez az ablak minden indításnál felugrik.Mit lehet ezzel csinálni vagy mi ez?Nem igen értek hozzá sajnos.Tud valaki segíteni?

(#51946) plejik


plejik
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy Windows 7 alatt van rá lehetőség, hogy egy felhasználót letiltsak minden funkcióról? Ezalatt azt értem, hogy sem letölteni, sem netezni, sem fájlokat módosítani nem tud, hanem csak egy adott programot tud használni, meg ki-be kapcsolni a gépet.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#51947) kraftxld válasza plejik (#51946) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, shell-ként futtasd a programot meg némi korlátozás group policy-vel, blokkolás a routerben.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51948) adsl válasza adsl (#51945) üzenetére


adsl
aktív tag

Úgy néz ki hogy egy rendszer visszaállítás megoldotta.Le is kopogom!

(#51949) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Van itt egy gép. Le lehetne törölni, eltüntetni biztonságosan a kijelölt mappákat?

Köszi.

...

(#51950) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Új gépet most szereltem össze, telepíteném a windows 7-et, erre amikor formázni szeretném a szokásos partíciómat, azt írja ki, hogy mbr partíció található azon a winyón. Meg azt, hogy efi alapú rendszerekben a windowst csak gpt lemezekre lehet telepíteni.

Kerestem itt, de csak ilyen parancssoros dolgokat találtam.
Mi a legegyszerűbb megoldás? Nem tudok másik partíciót formázni, mert azokon adatok vannak, oda nem telepíthetem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.