Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) alfiboy válasza biker (#52540) üzenetére


alfiboy
aktív tag

[link]

...

(#52552) biker válasza alfiboy (#52551) üzenetére


biker
nagyúr

köszi!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52553) ZeratulX válasza lacoka007 (#52546) üzenetére


ZeratulX
tag

Mondjuk azt még most se értem, hogy miért nem lehet lemezről telepíteni alaplap GA-G41MT-D3 dual bioszos.

Én meg a mondatodat nem értem. A DVD-meghajtók be szoktak szarni, ez egy ilyen dolog. Pár év alatt minden író tönkremegy, akkor is, ha nem használod őket. A lemezek úgyszint. A DVD-nek semmi értelme. Keresd meg a házad takarópaneljét, a DVD-t meg baszd ki belőle!

Az emberek közel tíz éve pendriveot használnak. Jó reggelt!

choco01: Mint ahogy előttem is írták: hibás a winyó.

biker: Miért gyűjtöd a hulladék weboldalakat az aláírásodban? Ez valami perverzió?

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52554) adika4444 válasza zoo8800 (#52537) üzenetére


adika4444
addikt

frissítésekkel integrált volt, de volt vagy 100 körüli szám. És igen, 10-15 perc volt kb ameddig feldobta.
(#52541) Jarod1:
helyi hálózatot eléred?

üdv, adika4444

(#52555) #93794560 válasza ZeratulX (#52553) üzenetére


#93794560
törölt tag

Azt azért nem lehet kijelenteni, hogy a DVD-nek nincs értelme. Veszel egy Linux, vagy Freedos rendszerrel szerelt gépet, ės veszel hozzá boltban wint, ami ugye, lemezes. Ha a notiban nincs DVD meghajtó, a rendszer magától nem megy fel a gépre. Az okė, hogy telepítő pendrive-val megoldható, de ahhoz, hogy ezt lėtrehozd, már fönt lévő rendszer kell.
Valahol volt róla szó, hogy a MS. Pendrive-os telepítőket is fog árulni, nem tudom, hogy ez létrejött-e már, de amíg nem, addig mindig lesz létjogosultsága a DVD meghajtónak, még ha egyre kevesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#52556) biker válasza ZeratulX (#52553) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, az
Tegyek még bele, vagy hajoljak meg nagyságod előtt és töröljem?
Vagy mégis mi volt az értelme a trollkodásnak?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52557) ZeratulX válasza #93794560 (#52555) üzenetére


ZeratulX
tag

Nem kell hozzá a gyári lemez, sőt, sokkal jobb, ha nem azt alkalmazod, hanem egy frissített verziót. Hogy csak a Win telepítő miatt kelljen DVD meghajtó egy gépbe? Ez eleve nonszensz. :) Én már régóta nem nyúltam hozzájuk, és gépet sem építek évek óta DVD-meghajtóval.

biker: Igazából valójában kicsit tapintatlan voltam. Kicsit érzékenyebb vagyok ma az ízlést/értelmet érintő dolgokban. Ideje kikapcsolnom a netet.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52558) biker válasza ZeratulX (#52557) üzenetére


biker
nagyúr

A tetszés szubjektív dolog
De ne offoljunk

Amúgy a win7 és win10 is ugyanazt csinálta, 50-100% prociterhelés, folyamatos rendszermegszakitásokkal
Linuxal 1% a terhelés, most teszek rá egy xpsp3-at, hátha...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52559) Sdi válasza ZeratulX (#52553) üzenetére


Sdi
addikt

Bizony van létjogosultsága a lemezes meghajtóknak. A mai napig sokkal biztonságosabb pl. víruskergető / felderítésre, és eltávolításra / futtatása lezárt lemezről, mint pendrive-ról.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#52560) #93794560 válasza ZeratulX (#52557) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez is igaz, de még mindig nem érted, miről beszélek. Itt nem az a kérdés, hogy gyári vagy frissített verziót rak fel, hanem az, hogy hogyan. Oprendszer nélküli gépen a júzer b@szhatja az üres pendrive-ot, meg a DVD lemezt, vagy az ISO fájlt, ha nincs a gépen rendszer, amivel létrehozhatja a telepítő pent.

(#52561) ZeratulX válasza #93794560 (#52560) üzenetére


ZeratulX
tag

Értem, de lássuk be: nem sokan nyúlnak original lemezhez. Egy telepítőt pendrive vagy DVD formájában ugyanolyan hatékonyan be tud szerezni az, aki körbekérdez az ismerősei körében. A másik az, hogy aki ezt a giszkert nem képes megoldani (mert nem gondolkozik előre, hogy egy csupasz géphez telepítőre is szüksége lesz), az valószínűleg telepíteni sem fog - rajta nem a DVD-meghajtó fog segíteni. Így amit írtál, továbbra sem releváns.

Sdi: Ez megint ilyen sokadrangú indok. Ha valakinek vírusos a gépe, pont az menti meg, hogy DVD-re és nem pendrive-ra írja ki az irtót? Hát ez új.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52562) #93794560 válasza ZeratulX (#52561) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valóban körbe lehet kérdezni, de Magyarországon még ma is rengetegen vannak, akik azt sem tudják, hogy telepítő pent kellene kölcsönkérniük. S lehet, hogy az ismerőseik körében csak Pistikék vannak.

(#52563) ZeratulX válasza #93794560 (#52562) üzenetére


ZeratulX
tag

Az, hogy az emberek le vannak maradva, nem változtatja meg a kérdés értelmét. Én a korral való haladást valahogy többre tartom, mint a powerjuzer Jancsi szokásait. Az oké, hogy a hülyék határozzák meg általában, hogy mi népszerű (lásd: popzene és hasonló borzalmak), de a számítástechnikában nehogymár ezekhez kelljen igazodni. Hol érv az, hogy aki ahhoz is szerencsétlen, hogy saját rendszert telepítsen, meghatározza egy hardver létjogosultságát?

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52564) Sdi válasza ZeratulX (#52561) üzenetére


Sdi
addikt

Mivel ezekre a dolgokra nem kizárólag a saját gépeden lehet szükség, így marhaság amit írsz. Ha nem lennének lemezes meghajtók, sok gépet kellene igen körülményes módon rendbe tenni.
Elhiszem, hogy nagy spiller vagy, de a vegyél vissza.

" Ha valakinek vírusos a gépe, pont az menti meg, hogy DVD-re és nem pendrive-ra írja ki az irtót? Hát ez új."

Mivel nem konkrétan a saját gép rendbetételéről volt szó, de a lemezt elkészítheted a saját gépeden, ami ugye vírusmentes.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#52565) ZeratulX válasza Sdi (#52564) üzenetére


ZeratulX
tag

Melyik része marhaság? Ezt kifejtenéd? A DVD értelméről beszéltünk, nem arról, ha valaki szerencsétlen. Ha még többen részesítenék előnyben a floppyt, akkor az lenne menő? És bizony tönkremennek a DVD-meghajtók - ez volt a felszólalásom kiváltó oka most.

Mivel nem konkrétan a saját gép rendbetételéről volt szó, de a lemezt elkészítheted a saját gépeden, ami ugye vírusmentes.

Ahogy a pent is... Touché.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52566) #93794560 válasza ZeratulX (#52563) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nyilván, de a gépet használni kell, vagy használhatóvá kell tenni valahogy. S amíg vannak olyan körülmények, amíg csak a DVD jelenthet megoldást, addig van létjogosultsága. Ha a kereskedelmi forgalomból eltűnnek a lemezek, és pendrive-ok váltják fel őket, akkor már valóban nem sok értelmük lesz. S ha már a korral való haladás szóba került, ennek az első lépését a Microsoftnak kell meglépnie úgy, hogy már csak pendrive-os telepítőket forgalmaz. Ekkor a DVD, mint telepítő forrás,kuka.

(#52567) ZeratulX válasza #93794560 (#52566) üzenetére


ZeratulX
tag

Na igen, de erre írtam, hogy az a jelenség, hogy csak az MS miatt létezzen egy hardver, nonszensz. Van rá megoldás jóideje, hogy ez ne így legyen. Ismerősi körben se jut már senkinek eszébe lemezekkel szórakozni. Elhiszem (sőt, tudom), hogy van egy balfaszabbik része is az embereknek (bármilyen témakörről is legyen szó).

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52568) premete válasza Sdi (#52564) üzenetére


premete
veterán

Pedig teljesen igaza van, nem az ezer éves megoldások viszik előre a dolgokat, hanem a fejlődés: amikor 3 ezerért lehet venni egy 16 GB-os pendrive-ot, minek dvd íróval szenvedni? A vírus a dvd-n ugyanúgy lehet.
Arra rá lehet tenni mindent, bármelyik bootol, oszt jónapot. Az enyém ilyen, ami a kulcstartón lóg:

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52569) Sdi válasza ZeratulX (#52565) üzenetére


Sdi
addikt

Úgy látszik sokat tudsz a vírusokról. Nem egy van belőlük, ami úgymond "bújkál", beírja magát több helyre és ha valamit csatlakoztatsz a géphez, rögtön arra is. Ez a pendrive-nál lehetséges, lezárt lemeznél nem.

premete

Több penem is van :) . Nem írtam, hogy nincs létjogosultsága. Azt írtam, hogy a lemezes meghajtóknak is van még.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#52570) ZeratulX válasza Sdi (#52569) üzenetére


ZeratulX
tag

Igen, de ez egy speciális felhasználási kör, amiről te beszélsz (önmagában nem indok a DVD-k megtartására). Ha tiszta gépen írod ki a penre a dolgokat, és arról bootolsz a bajos gépen, nem fog átmászni rá az ördög. Az érvelésem mintha nem olvasnátok el, és futjuk ugyanazokat a köröket.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52571) Sdi válasza ZeratulX (#52570) üzenetére


Sdi
addikt

Ez nem igaz, mert nincs rajta írás védelem. Ahogy betölti a bios már írható, vannak vírusok, amik a memóriában is elhelyezkednek és onnan is életképesek, rögtön települnek az új eszközre.

A település után pedig, konkrétan megakadályozhatják a vírusírtó normális működését.
Én már találkoztam ilyennel :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#52572) #93794560 válasza ZeratulX (#52567) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nonszensz, de amíg a MS. ránk erőlteti a lemezeit, addig nekünk muszáj alkalmazkodnunk. Nem mi vagyunk a hardverek fejlesztői, az oprendszerek készítői. Gépet használni meg akarunk.
Az már más kérdés, hogy az előretelepített gépek meg tele vannak pakolva minden sz@rral.

(#52573) ZeratulX válasza Sdi (#52571) üzenetére


ZeratulX
tag

Van írásvédelem, pl. a szimpla SD-kártyákon. :) De ez akkor sem kapcsolódik az általános kérdéshez, amit felvetettünk.

gb4400: Nemtom, én nem érzem az erőltetést. :) A rádióban is sok szutyok szól, mégsem ültetnek elé, hogy most aztán hallgatnom kell (kivéve, ha utasként szenvedek egy autóban).

Az előretelepítés pont arra jó, hogy kiírd a neked tetsző pendriveot, hogy aztán arról installálhass. :) Persze az, aki kifizeti a Win árát is a géppel, a legritkább esetben fog ilyet megtenni. Használja, amíg tudja, ez az átlag. Valaki más lesz az, aki pennel jól fel van készülve. :) Mindeközben a DVD egyszer sem kerül használatra...

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52574) #93794560 válasza ZeratulX (#52573) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az erőltetést én sem úgy értem, hogy kötelez minket, csak még nem teremtett olyan helyzetet, ahol az elavult technológiát kivonta, és már csak a modernebb eszközök használhatók.

(#52575) ZeratulX válasza #93794560 (#52574) üzenetére


ZeratulX
tag

Azért kell az embereknek lépni. A lehetőség hatással van a felhasználási szokásokra, de ez visszafele is igaz (kereslet vs kínálat). Az adott technológia mindig elévül. Ha nem csak MS-ben gondolkozol, akkor látható, hogy a DVD már nagyon rég megtette ezt.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52576) #93794560 válasza ZeratulX (#52575) üzenetére


#93794560
törölt tag

Bármennyire is gyorsan fejlődnek a dolgok, ez a kikopási folyamat eltart egy ideig. A gyártók még mindig elėg szép számmal jönnek ki optikai meghajtót tartalmazó notikkal.

(#52577) ZeratulX válasza #93794560 (#52576) üzenetére


ZeratulX
tag

Én meg ott teszek a folyamat ellen, ahol tudok. Pl. nem veszek már senkinek optikais notit, asztalit - és nem is szokták hiányolni. Nincs is miért.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52578) #93794560 válasza ZeratulX (#52577) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az enyémben még van, nem is a win miatt van rá szükségem. Hatalmas CD gyűjteményem van, amik mind legálisan, boltból lettek beszerezve. S mint tudjuk, a lemezek nem élnek örökkė, ezeket a lemezeket sorra archiválom hangfájlokba. Másra én sem használom. De ez már OFF.

(#52579) jeni válasza ZeratulX (#52553) üzenetére


jeni
félisten

DVD gyilkos ;]
Ha gagyi írót és gagyi lemezt veszel akkor nem is csodálkozom,hogy utálattal vagy iránta. :K
Lustáknak,elfoglalt embereknek való a pendrive! Ma még mindig életképes a DVD/BD technika. Majd ha minden újságban pendrive lesz mellékelve akkor azt mondom,hogy köszönjük megszolgálta magát. Nyugdíjba mehet. :R
A pendrive is bedöglik. Az sem 100% -s kütyü.

Bemész bármely PC-s boltba vagy műszaki áruházba és a játékok,op.rendszerek,felhasználói programok 99%-a MÉG DVD/Blu-Ray lemezen hozzák forgalomba,erre mondod,hogy csak dobjuk ki az optikai meghajtókat a kukába?
A PS4 és a Xbox One ugye az friss cucc és nézd meg milyen hordozón árulják a játékokat?
Most szólalj meg. Ezek szerint hülye aki megvette a konzolokat BD meghajtókkal,ezek után szereljék ki belőle a meghajtókat és valahogyan vegyenek pendriven gyári,eredeti játékokat? Sehol sem fognak kapni ilyen felállásban játékokat vásárolni mert NINCS is!

[ Szerkesztve ]

(#52580) jeni válasza ZeratulX (#52575) üzenetére


jeni
félisten

ezt meg honnan szedted?

Az emberek közel tíz éve pendriveot használnak. Jó reggelt!

Nagyon sok embereknek vannak még gyűjteményeik CD/DVD/BD lemezekből,akár a bakelit lemezek akár az orsós magnószalagokból,ide értve a compact kazettákat is még ide tehetem a (S-)VHS rögzítést.
Nem véletlen,hogy a digitális rögzítés későbbiekben a CD kivételével nem is tudtak elterjedni.
lásd.:
MiniDISC,DAT,DCC
(U)
Sőt az Audió DVD és a SACD sem vált be a népnek.(/U)

Az is igaz erre csak olyan valaki van és lehet elfogult akinek a kora nem több 25évnél.
Ezek szerint nem is vagy tisztában egyes korok kiemelkedő műsorrögzítős tech. vívmányokról.
Vannak köztük olyanok ami a mai rögzítési technika elbújhat szégyenében akár a pendriveről beszélünk,írunk.

Páran írták,hogy a pendrive tele van bacival,szinte vírusgazda,virusöleb.
Az optikai lemezen ami eleve lezártan rögzül, utána nem is kerül rá semmilyen olyan szoftver virus ami árthatna a a gépnek. Ellenben a pendrive sajnos ma sem biztosságos cucc,hiába kényelmes és gyorsabb,de még mindig vannak veszélyeik ama használatával ami félelmekre,bizonytalanságra ad okot.

[ Szerkesztve ]

(#52581) adika4444 válasza jeni (#52580) üzenetére


adika4444
addikt

Ebben igazad van, dvd-m nekem is van itthon csomó kiírt Windows telepítő például, régi progik, stb...
A másik meg ez a pendrive dolog.
Én őszintén utálom az ilyesmiket beledugdosni a gépembe. Ki tudja milyen vírusmocskos gépbe járt már az a drive amit a laptopba készülök bedugni. Többekközött ezért vagyok a híve az online megosztásnak. Ha nagyobb file is megoldjuk vhogy, de a kisebbeket meg küldjék nekem mail-ben, de a pendrive-okat nem preferálom az előbb leírt dolog miatt. Suliban is főleg 1-2 éve néztem h osztálytársaim a sulis gépből (ki tudja mi volt rajtuk, lejárt vírusírtó ócska gép) kikapva a pen-t saját laptopokba dugdosták bele, aztán mi lett? Talán ezért talán nem de összeomlott 1-2 rendszer, furcsa dolgokat kezdett produkálni...
Szal a lényeg, nekem a pendrive kb. telepítős célokra van, meg itthoni gépek közötti adatátvitelre ha nem menne véletlenül a hálózat...

üdv, adika4444

(#52582) lacoka007 válasza ZeratulX (#52553) üzenetére


lacoka007
tag

Kérdeztem, majd normálisan megköszöntem a válaszod, de látom, te zizi vagy. Olvass ludast, vagy ne válaszolj.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#52583) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ez nem a van-e létjogosultsága a dvd meghajtónak vagy sem topik, fejezzétek be az offolást!

#nincsbennetarcsi

(#52584) Jarod1


Jarod1
addikt

na de tényleg, aki akar használ DVD-t cd, mert mondjuk képek ki vannak rá írva,aki akar pendriveot használ,
ne legyen már ebből ennyire nagy vita..ennyi...

(#52585) mezis válasza ZeratulX (#52553) üzenetére


mezis
nagyúr

"A DVD-meghajtók be szoktak szarni, ez egy ilyen dolog. Pár év alatt minden író tönkremegy, akkor is, ha nem használod őket. A lemezek úgyszint."

Most rénéztem a lemez nyilvántartásomra. Pár évvel ezelőtt "etettem meg" a "GWhere" programmal a CD-imet, DVD-imet. Az első 1997 novemberi, még céges CD íróval írtam. Itthonra 2 db CD/DVD írót vettem és még mind a kettő működik rendben. A kettővel összesen kb 200 - 250 db CD-t, DVD-t írtam. Másra nem használom, csak néha másolok vissza file-kat. A felírást mindig a lehető legkisebb sebességgel végzem.

Hamarosan újra vissza olvastatom az összes lemezemet, mert találtam egy újabb lemez nyilvántartót (GentibusCD). Most a 2012 januárnál tartok, eddig semmi probléma nem volt. Ez nem csak a nyilvántartást olvassa le a lemezekről, hanem a képeket is, mert a képekből miniatűröket is eltárol.

mezis

(#52586) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Ez normális?????Mármint,hogy ekkora.....2 éves rendszer... MBAM,és CIS semmit sem talált,elvileg patyolattiszta a gép.

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#52587) ZeratulX válasza Jarod1 (#52584) üzenetére


ZeratulX
tag

+ jeni: Csak ne legyél abban a tudatban, hogy lemezen biztonságban csücsülnek az adataid. A legrosszabb adatmentési módszer a lemezre írás (ha nincs meg máshol az adat legalább egy példányban). Továbbra is elhiszem, hogy sok a hülye.

R3nts: Szerintem rendben van. Ha kell hely még a C-re, nem olyan rég leírtam, hogy csíphetsz át a D-ből.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52588) Csöves válasza mezis (#52585) üzenetére


Csöves
senior tag

Ez a GentibusCD csak CD lemezeket tud kezelni?

Aquila non captat muscas.

(#52589) vlevi válasza R3nts (#52586) üzenetére


vlevi
nagyúr

Reálisnak tűnik. Winsxs mappa nagyon nagy, de azt nem szabad babrálni. Frissitesek lehetnek még ott, az viszint kipucolható "rendes" modon a lemezkarbantatrtóval.
Töltsd le a treesize portable progit, azzal meg tudod nézni, hogy pontosan mekkorak a konyvtarait.
[link]

(#52590) a.gabriel


a.gabriel
tag

Van nekem egy eredeti win7 x64-em és ebbe szeretném beleintegrálni az összes aktuális frissítést.
Hol találom meg ezt összesítve? Nem kell, hogy le legyen töltve, összeszedem és letöltöm.
Csak az aktuális lista kellene nekem.
Köszönöm a segítséget.

A minőség az nem véletlen!

(#52591) mezis válasza R3nts (#52586) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Mint ahogy előttem is írták a Win\SoftwDistri\DownLoad alkönyvtáron kívül van a Win7-nek ez a csodálatos winsxsalkönyvtára. Ami csak dagad, csak dagad. Ha hozzányúlsz, meghal. (A másiknak a tartalmát lehet törölni, de azzal nem sokat nyersz.).
A Win7 megjelenésekor MS-ék az ezzel kapcsolatos kérdésekre csak sanda mosollyal válaszoltak. Olyan rosszindulatú daganatnak építették bele. Egyszer csak megtelik minden HDD, és akkor vagy újra install, vagy WinÚJAT install.

mezis

(#52592) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Egy HP NX7300-as laptopomra 32bites Win 7 prof van telepítve. Egyik pillanatról a másikra a következő hibaüzenet jelent meg:

Azóta semmilyen hálózatot sem tudok eléni, sem Wifi-t nem keres és ha az UTP-t bedugom, arra sem reagál.
Hogy megszűnjön a jelenség, letöröltem először a Nod-ot, de nem lett jobb a helyzet. Rzt követően találtam egy honlapot, ahonnan egy gyors fix-et töltöttem le, ezt viszont nem tudom telepíteni.
Infó oldal
Gyors fix fájl

Ezzel pedig a következő hibára fut:
Error 0x80080005

Az Eseménynapló szolgáltatás sem elérhető.
A win update-ek le vannak tiltva (le is voltak).

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#52593) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#52447) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Erre valakinek valami ötlete? Másik topikban érdeklődjek?

[ Szerkesztve ]

(#52594) mezis válasza nemethchek19 (#52593) üzenetére


mezis
nagyúr

HDSentinel-el nézd meg a HDD-det. (SSD-nem !)

mezis

(#52595) mezis válasza szatocs (#52592) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Driver eltávolítása, megkerestetése ismét. Esetleg a chip honlapjáról.
Live Linux-al működik ?

mezis

(#52596) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Adott egy Win7 Ultimate 64bit amivel semmi gond nics de.....egy bekapcsolást követően az ikonok mérete megváltozott egy-két ikon a képernyő felbontásának megfelelő méretű a többi pedig megnőtt jó nagyra.......ez mi lenne?

Válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#52597) szatocs válasza mezis (#52595) üzenetére


szatocs
őstag

Melyik drivert? A hálózati vezérlőét?

=== Szatocs ===

(#52598) adika4444 válasza V60 (#52596) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Asztalon ahol nincs ikon jobb gomb és tedd az ikonméretet neked megfelelőre, rendezd név szerint, és a felbontásra is nézz rá... De mindezek előtt indítsd újra hátha csak vmi véletlen.

üdv, adika4444

(#52599) V60 válasza adika4444 (#52598) üzenetére


V60
aktív tag

Szia

Köszi :R kipróbálom majd, az újraindítást már többször is megtettem de nem volt változás eddig.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#52600) nemethchek19 válasza mezis (#52594) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

A Win 7 SSD partíción van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.