Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) butch3r


butch3r
senior tag

Sziasztok,

Olyan VPN szolgáltatást keresek amivel "Olaszországban tudok lenni". Ingyenes volna a legjobb, de előfizetéses is oké.

Nagyon köszi a segítséget
:R

(#502) whbear válasza butch3r (#501) üzenetére


whbear
senior tag

csibvpn.hu itt van olasz szerver, 3GB ingyenes és rendesek nagyon.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#503) Véreshurka válasza butch3r (#501) üzenetére


Véreshurka
senior tag

NordVPN-t nagyon tudom ajánlani, elég sok hely közül lehet választani, és most akciózzák is az éves előfizut 36$-ra.

El Psy Kongroo

(#504) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Most töltöttem le egy friss szerver listát a NordVPN-hez és örömmel tapasztaltam, hogy megjelent Magyarország is, mint hely. Így aki eddig emiatt nem akarta kipróbálni, annak most csak ajánlani tudom.

Más: arra tudnátok nekem vmilyen megoldást, hogy a google play belépve is amerikainak lásson ha amerikai szerverre is vagyok csatlakoztatva? Érdekelne mind windows-on, mind androidon is. Androidon próbáltam már a play cache-t és adatot törölni, de még így is magyarnak látott. Az segített egy kicsit, hogy a nyelvet is átállítottam angolra, de még így is canadai dollárban láttam az árakat.

Előre is köszönöm.

El Psy Kongroo

(#505) Speedboy_73


Speedboy_73
újonc

Sziasztok.
A routerre csatolt HDD-t szeretném távolról elérni, PPtP beállításokkal nem jutottam előbbre, tud valaki segíteni?

(#506) Tin válasza Véreshurka (#503) üzenetére


Tin
veterán

NordVPN egy darab szar sajnos, annyira lassú a legtöbb szervere - olyan időszakban, amikor sokan neteznek, simán a használhatatlan kategória.

a windows-os kliens bugos, felzabálja a memóriát és nem takarít maga után, véletlenszerűen "elfelejti" a kill switch-et idővel (ami arra hivatott, hogy kilője az alkalmazást, ha megszakad a vpn).

ez a cikk amúgy jól leírja, mit (nem) tud

én elhiszem hogy biztonságos, de kb a magyar és az osztrák szerver használható, minden távolabbi országban lévő szerver alkalmatlan a hosszútávú használatra (még németország is, ami egyszerűen röhej). na most ennek meg sok értelme nincs, ha egyszer letiltják azt az ip-t valahonnan, cseszheted.

szóval én nem ajánlom. meg lehet szokni, hogy a weboldalak betöltődése még holland (!!!) szervereken keresztül is olyan lassú, amilyen a modemes időkben volt. egy origós cikk letöltése több perc... a speedtest pl. most néztem, egyik holland szerveren keresztül sem képes mérni, mert már a ping tesztje timeoutol.

én már bánom, hogy 1 évre fizettem ki náluk. mindegy, tanulópénz volt, 10e ft nem vészes.

(#507) denko


denko
senior tag

Akit érdekel a VPN kupon :
TorGuard VPN ★ 50% OFF VPN/Proxy for life ★ Use code YBS4S3G88P

Én is ma előfizeek 1 félévre :)
FrootVPN-t meg nem ajánlom senkinek. Csigalassú. 1-2 mb/s a sebesség, még a google betöltése is problémát okoz neki openvpn en keresztül.

(#508) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Melóban egy leselejtezett ProLiant DL380G7-es szerverre telepítettem VMware vSphere-t, azon pedig egyenlőer egy WS 2012 DC fut, amin szeretnék VPN-t beállítani, hogy tudjak otthonról is mókerolni a szervert és a belső hálózatot, valamint hogy lássam, hogy kell beállítani az egészet. Kérdésem az lenne, hogy akar legalább 2 NIC-t a win server a VPN-hez? (DHCP a routeren fut egyébként)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#509) Véreshurka válasza Tin (#506) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A kill switch opciót nem használom, így abban nem tudok nyilatkozni, azonban hétvégétől elkezdtem rendszeresen használni windowson (10) is a saját programjával, rendszerindítással, nekem ezek a tapasztalataim:

- a program néha lassan reagál, meg megröccen,

- amerikai szervert használok viszont nem tapasztalok nagyon durva lassulást, HD videókat is tudok nézni minden akadás nélkül, bele is tudok tekerni és nem tölt tovább, mint egyébként. Akkor lehet észrevenni lassulást, ha több HD video is meg van nyitva,

Mondjuk nincs gyors netem, azonban mint írtam nem is zavaró az, hogy VPN-ezek. Speedtest-et ki fogom próbálni, kíváncsi vagyok mit fog mutatni.

Meg ugyan nem bántam, hogy előfizettem, hiszen akciósan nem drága, nekem működik is minden úgy ahogy kell, de ha lejár az 1 évem lehet váltani fogok, bár ha sok újítás lesz (főleg android saját szoftver) akkor lehet maradni fogok még. + sztem az sem rossz dolog, hogy 6 db eszköz lehet egyszerre csatlakoztatva ugyanazzal a fiókkal, míg a legtöbb szolgáltató 2-3 db-ot engedélyez.

A legújabb kiszemeltem az AirVPN, de azért az majdnem duplájába kerül, mint anno nekem a Nord, és magyar szerverük sincsen. Meglátjuk majd, novemberig lesz még időm eldönteni.

El Psy Kongroo

(#510) Tin válasza Véreshurka (#509) üzenetére


Tin
veterán

youtube videókra lehet hogy jó, de állandó netezésre csúcsidőben alkalmatlan... vagyis, alkalmas itthonról kb 2 szerver, és kész. ilyenkor, amikor nincs használva, persze hogy "hasít" minden, de próbáld meg az este 8 órát, meg főleg hétvégét, amikor eléggé le van terhelve a hálózatuk. a review-k sem véletlenül írják azt, hogy szörnyen lassú.
mindegy, annyira nem vészes, lehet hozzá alkalmazkodni, de azért a 90-es évek második felének sebessége szerintem akkor is eléggé necces. én tengerentúli szervereket nem is tudok használni csúcsidőben, a közelebbi európaiak működnek, de pl. a román is lassú, mint a dög, pedig elvileg egy ország, csak gondolom tök más az adatkapcsolatunk velük.
komolyabb szolgáltatóknál komolyabb sávszélességet kellene venniük, nem pedig milliónyi szervert.

(#511) Véreshurka válasza Tin (#510) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Otthon VPN-el csak este netezek, mondjuk olyan 21 - 24 között, akkor nálam jól működik, de még csak most kezdtem el használni, de figyelni fogom. A sebességre valóban sokan panaszkodnak, nekem megfelel, torrentre majd vmikor kipróbálom, meg fogok nézni speedtest-et is. Igazából nekem a biztonság és megbízhatóság előrébb való, mint a sebesség.

1 évig el leszek vele, aztán majd meglátom. Mint mondtam, most az AirVPN-el nagyon kacsintgatok, ha belefutok vmi jó kis akcióba - ha lesz - sztem le is fogok csapni rá :) Most kb. 17ezer 1 évre, 10-12 ezres akcióban vinném is az éves előfizut :D

Igazából ahogy régebben linkeltem az NCore blogon ajánlották a Nord-ot, ráadásul Németországi használattal, ezért is ugrottam bele, mivel oda azért csak kell sebesség is és biztonság is.

Mindegy, majd ha lesz időm és nem felejtem el akkor majd kísérletezgetek és küldök eredményeket.

El Psy Kongroo

(#512) Tin válasza Véreshurka (#511) üzenetére


Tin
veterán

nézd, a nord is jó, ha mondjuk olyan helyen élsz, ahol sok a szerver (DE, UK, US), és nem az a cél, hogy bizonyos dolgokat bizonyos IP-ről intézz, hanem az, hogy találj egy db megfelelő szervert (mindegy melyiket), és használd. ha az a cél, hogy találj gyors (elfogadható) szervert, akkor nem gond, sőt, állítsd át UDP-re, és még gyorsabb lesz.

(#513) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi problémára keresnék megoldást. Ha kijelentkezek ügyfélhez, a vpn kapcsolat felépülése után nem tudom a https kapcsolatot igénylő oldalakat megnézni:

"Ez a weboldal nem érhető el
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT"

hibaüzenettel.

Gondolom valami beállítással meg lehet ez a dolgot szüntetni. A win10 beépített vpn kapcsolatát használom.
Köszi!

(#514) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tudnátok ajànlani olyan megbízható ingyenes vpn-t ahol van dél-afrikai szerver?

(#515) axlfsi válasza ssgt1981 (#514) üzenetére


axlfsi
veterán

Csak ovatosan, mert jon a "kollega" es moderaltat! :C :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#516) whbear válasza axlfsi (#515) üzenetére


whbear
senior tag

Ebben a kérdésben mi az amit moderálni kell?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#517) ssgt1981 válasza whbear (#516) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy az Xbox One topikban moderálják a vpn-es vásárlásokkal kapcsolatos kérdéseket, mert egyesek szerint ez áfacsalás és illegális.

(#518) axlfsi válasza ssgt1981 (#517) üzenetére


axlfsi
veterán

Igy van, erre gondoltam :) Ma volt egy kissebb fajta hiszteria a topikban, sok-sok hsz torolve lett, osszefoglalo atszerkesztve, "Téma tudnivalók" szinten, eros moderacio es boszorkanyuldozes kiseri mostantol a VPN-es "trukkozeseket" mindegy, toroltem, ne szaporitsuk a szot...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#519) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Nézegettem a NordVPN szolgáltatót. Az lenne a kérdésem, hogy használatával mennyivel csökken a sávszélesség (30/30-as netem van)?

(#520) Tin válasza ssgt1981 (#519) üzenetére


Tin
veterán

nagyon. csúcsidőben, ilyen hétvégén este a leglassabb adsl szintjére esik vissza, még európai szerverek is. csúcsidőn kívül használható, olyankor hozza a 10-15 mbitet az európai szervereknél.

(#521) ssgt1981 válasza Tin (#520) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ

(#522) whbear válasza ssgt1981 (#517) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a felvilágosítást.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#523) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

VPn használatánál az alábbi problémát, hogy lehet orvosolni?

(#524) 4Grider válasza ssgt1981 (#523) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk úgy, ahogy írja: Azaz váltsd át a DNS kiszolgálót másra (pl. Google: 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4) mint a VPN kiszolgáló GW-e.

[ Szerkesztve ]

(#525) ssgt1981 válasza 4Grider (#524) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi már megoldottam!

(#526) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Gondoltam megosztom pár sebességtesztemet a NordVPN-el kapcsolatban. Képet egyelőre nem vágom, hogy hogyan tudok ide feltölteni (343 KB méretű), de vmiért nagyon lassan tölti fel, nincs kedvem most megvárni (VPN kikapcsolva :) ), szóval leírom miket tapasztaltam. (speedtest.net oldallal tesztelve)

2016.01.27. 21:15-ös mérés:

VPN (találomra választott) USA szerver

Ping: 142 ms
Download: 3,57 Mbps
Upload: 0,94 Mbps

VPN nélkül:

Ping: 29 ms
Download: 22,77 Mbps
Upload: 1,21 Mbps

2016.02.07. 20:30-as mérés:

VPN Hungary 1 szerver:

Ping: 29 ms
Download: 17,87 Mbps
Upload: 1,12 Mbps

VPN (találomra választott) USA szerver:

Ping: 168 ms
Download: 21,30 Mbps
Upload: 1,08 Mbps

VPN nélkül:

Ping: 55 ms
Download: 22,32 Mbps
Upload: 1,14 Mbps

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#527) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok. Olvastam hogy meglehet oldani Tor-al a választott régiót, nemcsak random lehet az IP. Én Amerikai VPN-t szeretnék használni. Hogyan tudnám ezt megtenni a Tor-on keresztül?

(Adatlapomon van a gépem)

(#528) Véreshurka válasza colossal89 (#527) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ezt találtam. Bár sztem jobb VPN-t használni, mert a TOR nagyon lassú. Hacsak ez nem zavar.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#529) colossal89 válasza Véreshurka (#528) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm a választ, olvasok a témában még. Tudsz esetleg ajánlani bevált, a Tor-on kívül, Amerikai VPN-t? Tudom az ingyenesek java része vírusos, vagy adatlopásra használják.

(Adatlapomon van a gépem)

(#530) Véreshurka válasza colossal89 (#529) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Én a NordVPN-t használom, néha egész jó áron lehet hozzájutni az éves előfizuhoz, sebesség tesztet beírtam 3-4 hozzászólással ezelőtt. Engem mondjuk a gyorsaság helyett jobban vonz a biztonság, de kinek a pap, kinek a papné, főleg nyilt WiFi-hez használok VPN-t. Sajnos androidra egyelőre nincsen saját app-ja (béta állapotban már van vmi, legalábbis januárban lehetett jelentkezni teszternek) és az OpenVPN app néha tud érdekes dolgokat csinálni, de minden más platformra (IOS, Win, Linux, MacOS) van.

Itt van egy válogatás, hogy az oldal szerint melyek a legjobb VPN szolgáltatók az USA-hoz. Érdemes egyébként kicsit átbújni az oldalt.

El Psy Kongroo

(#531) colossal89 válasza Véreshurka (#530) üzenetére


colossal89
tag

A NordVPN-t mennyire tiltják egyes cégek erről van valami infód? Olvastam, hogy több online televíziós, szerencsejáték és egyéb netes munkával kapcsolatos oldal a nagyobb VPN szolgáltatókat Ip-re vonatkozóan tiltja a hozzáférést. Ezzel elkerülve a másik országból való hozzáférést, és az ezzel esetlegesen járó jogi procedúrákat. A NordVPN-t mennyire tiltják egyes cégek erről van valami infód? Tényleg elég jó áron szolgáltatnak a Nord-nál.

(Adatlapomon van a gépem)

(#532) Véreshurka válasza colossal89 (#531) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ezt passzolom, nem használom egyelőre ilyenekre. Azért nem olyan nagy cég ez a NordVPN sztem, bár lehet tévedek.

Viszont tudsz kérni tőlük 3 napos próbát, így meg tudod nézni, hogy mennek-e azok a dolgok amiket te akarsz, illetve, hogy mennyire vagy megelégedve a sebességükkel. Néha tényleg nem túl gyorsak, de én azért reménykedem bennük, hogy lesz ez még jobb is (pl. van már magyar szerverük is amit az utóbbi 2 hónapban állítottak fel). Igazából gondolkodom, hogy lehet váltanom kellene, de a linkelt oldalon ezeken az 5 szolgáltatós összehasonlításokon azokban a pontokban ami engem érdekel (biztonság, titkosítás, TOR lehetőség) mindig benne vannak a legjobb 5-ben, így a sebesség nem érdekel. Plána, hogy 36$-ért sikerült hozzájutnom, elvileg 5 készüléken lehet egyszerre használni (nem merek rá megesküdni) és hamarosan minden platformot lefednek a saját alkalmazásukkal, így lehet maradok még egy jó darabig, látom bennük a potenciált :)

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#533) Tin válasza Véreshurka (#532) üzenetére


Tin
veterán

na, rájöttél te is, hogy a nordvpn lassú? :D mondtam...
a szintetikus tesztek nem sokat érnek, sajnos ennek a szolgáltatónak bőven van hova fejlődnie. én sokat használom, de inkább csak alkalmilag szolgáltatások elérésére, nem pedig folyamatosan: utóbbi esetben lehet, hogy megőrjítene a sebessége. így, hogy most várni kell az oldal letöltődésére, annyira nem vészes. mondjuk pont csúcsidőben (este, hétvégén) lassú, ami a legfájóbb a folyamatos használatnál.
az ára viszont tényleg nem rossz, egy évre 10e ft-ot megér.

a nordvpn épp ezért tényleg inkább a "biztonságra" és az ip cím elrejtésére ajánlott, de folyamatos használatra szerintem nem. bár az igaz, hogy fejlesztenek.

(#534) Véreshurka válasza Tin (#533) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nos nem mondom, hogy hipergyors a szolgáltató, de már egy ideje így használom így esténként otthon a laptopom és azt mondom, hogy nem olyan vészes, vagy csak nem foglalkoztat :). Azért is írtam, hogy bízom abban, hogy fejlődni fognak sebesség tekintetében is, nem csak szerverileg. + azért eddig minden teszt amit olvastam róla megemlíti, hogy ez egy nagy hiányossága.

Váltásnál még az Air vagy Boleh VPN-en gondolkodtam/gondolkodom, nem tudom mi legyen, engem tényleg csak a biztonság érdekel, azzal pedig Nord-nál meg vagyok elégedve.

El Psy Kongroo

(#535) thieringpeti


thieringpeti
csendes tag

Kedves Fórumosok!

A problémám nagyon egyszerű: telenoros üzleti díjcsomag 500MB adatkerettel, megváltoztatták márciustól a feltételeket, áttettek Menedzser 4000-ből MyBusiness All-In M-be. Innentől a "net" apn nem működik, csak az "online". Nem tudok csatlakozni az általam felügyelt routerek mögötti hálózatokhoz PPTP tunnellel a telefonomról, csak a "net" APN-en keresztül, amit mostantól a drága Telenor nem enged használni.

Milyen megoldás van erre a problémára? Telenor ügyfélszolgálat szerint a VPN szolgáltatás nincs tiltva, csak a VoIP a MyBusiness csomagokban. (Menedzser-ekben nem volt tiltva semmi).

egy lehetőség még maradt, az SSH tunnel engedélyezése, de ahhoz ki kellene nyissam a routeren az SSH-t kifelé egy porton, és ezt nem tartom annyira biztonságosnak. Esetleg certificate alapú hitelesítés mellett.

Ritkán van erre szükségem, de akkor jó lenne, ha működne.

(#536) thieringpeti


thieringpeti
csendes tag

UPDATE: Telenor ügyfélszolgálat 100/100 pont. Megoldották. Ha üzleti a csomag, akkor külön kérésre kapcsolják be, hogy a net APN is használható legyen.

(#537) orc88


orc88
őstag

Üdv!
Böngészős VPN kiegészítővel szeretnék vásárolni külföldi oldalról (nuuvem, uplay shop brasil) a jobb árak, és kedvezmények miatt. Megoldható, vagy nem működne rendesen?
*Remélem jó helyre írok :P :B*

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#538) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van valami egyszerű módja otthoni windows gépen vpn szervert csinálni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#539) krealon válasza enginev3.0 (#538) üzenetére


krealon
veterán

"Van valami egyszerű módja otthoni windows gépen vpn szervert csinálni?"

Ennel egyszerubb leirast nem talaltam:
Otthoni VPN hálózat kiépítése Az oldal kb kozepetol: "Windows alatti megvalósítás"

(#540) soldi3r


soldi3r
veterán

Az eWON vagy a Sevomea VPN eszkozokkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

E30 (oo=[][]=oo)

(#541) enginev3.0 válasza krealon (#539) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem openvpn kellene, hogy tudjam telefonnal használni, tcp 443 portot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#542) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki esetleg házi openvnp tcp 443 portos szerver készítés windows alatt? :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#543) Stanlee válasza soldi3r (#540) üzenetére


Stanlee
őstag

eWON-t hasznaltunk par helyen, mire lennel kivancsi?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#544) soldi3r válasza Stanlee (#543) üzenetére


soldi3r
veterán

Hello! Pl arra, hogy bele kell e nyulni a helyi halozatba, hogy mukodjon.
Nehany kamera kepet kellene tavolra vinnem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#545) Stanlee válasza soldi3r (#544) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia! Eddig 7 db-ot uzemeltem be, kis halozatokon, PLC tavoli eleresere (2014 vege ota nincs mar ralatasom, hogy mi tortent veluk, amig hasznaltam oket, mukodtek). Egy halozaton volt csak bajunk vele, ott relative sok VLAN mukodott, a switch-ek es egyetlen router aktivan managelt volt, de hosszu probalkozasok utan sikerult oszehozni a kapcsolatot az eszkozzel.

Ha siman berakod egy DSL modem/router kombo moge, akkor csak egy fix ip cim kell nekik, ill. van egy port, amit tovabbitani kell erre a fix ip-re (https://ewon.biz/sites/default/files/kb-0209-0-en-talk2m_used_addresses_and_ports.pdf). Mi a beepitett DSL modem + 3G modem-es valtozatot hasznaltuk, hogy amig nincs vezetekes net, tudjuk hasznalni, ill. legyen mindig hozzaferesunk. Ha a beepitett modemeket hasznaltuk, akkor nem kellett portokkal foglalkozni.

Ami nekem nem tetszett benne, az az, hogy direktben nem lehetett a mi esetunkben elerni az eszkozoket, elo kellett fizetni az eWon-nal (Talk2M) es a sajat szoftveret telepiteni (eCatcher), hogy csatlakozhassunk a tavoli halozatra. Persze nagyon kenyelmes, hogy egyszerre lattam, hogy az osszes uzem kozul melyik van online, de kenyelmetlen volt, hogy koltsegcsokkentes miatt csak egy elofizetes volt, szoval ha a programozo dolgozott rajta, akkor nem tudtuk a mindennapi uzemvitelt felugyelni. Egyszer meg kompromittalodot a szolgaltatasuk, mindenkinek uj jelszot kellett generalnunk, minden kuncsaftunk orult a dolognak.

Amugy mi sosem ertettuk az iranyitastechnikai reszleg fonokenek ewon fanatizmusat, o mindig a biztonsaggal magyarazta az eszkoz szuksegesseget, ok, eromuvek eleresere hasznaltuk, de nem atomeromu volt.

Ha nincs szukseg a tobbi szolgaltatasara az ewon-nak, akkor en biztos valami mas gyarto olcsobb eszkozet valasztanam. az elofizeteses dolog miatt szamomra abszlut no go.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#546) soldi3r válasza Stanlee (#545) üzenetére


soldi3r
veterán

Az a baj, hogy csak a Secomeat talaltam, mint konkurenst, ami szinten hasonlo alapon mukodik. Szoval meg az is a pakliban van, de ok meg dragabbak.
Bar nekem az eWON azt mondta, hogy a "eCatcher which is used to Manage Talk2M Accounts is available as a free download as is Talk2M Free itself."
Mondjuk a magyar forgalmazo valoban nem igy emlitette.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#547) Stanlee válasza soldi3r (#546) üzenetére


Stanlee
őstag

Az ecatcher tenyleg ingyen van, de azzal sokra nem mesz. Ha jol emlekszem akkor talan az elso felhasznalo eszkozonkent szinten ingyen volt (egy ideig). A lenyeg ugye az lenne, hogy egy szoftverbol tudsz elerni sok site-ot, ill. nem adsz ki direkt hozzaferesi adatokat a felhasznaloknak, hanem azok az ecatcher-en keresztul tudnak csak csatlakozni, gyorsan lehet egy alvallalkozot, alkalmazottat hozzaadni vagy kivenni a felhasznaloi korbol, nem kel fix IP, dyndns meg tarsai, stb. Na de ha a ceg fillerbaszo, akkor nem veszi meg a draga licenszet es semmi elony nincs. Meg csak Point-to-Point kapcsolatot sem tud letrehozni ket telephely kozott.

Akkor mar inkabb valami soho VPN cucc ha csak egy helyszinre kell.

Az egyik berendezes amit vettunk moxa VPN-nel volt ellatva, nekem sok tennivalom nem volt vele, mert alvallalkozoe volt, de portot kellett ennek is nyitni, meg fix ip ugyanugy volt.

Amugy ezek SUSI neven aruljak az ewon cuccokat: http://www.keitlinghaus-umweltservice.de/index.php?id=39

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#548) soldi3r válasza Stanlee (#547) üzenetére


soldi3r
veterán

A SOHO cuccok nem igazan mukodtek, en is azzal probalkoztam eloszor, de meg csak a port atiranyitas is mehezkes az adott helyszinen. Ezert kell ugy kalkulalnom, hogy 3G lehetoseg is legyen a rendszerben.
Rakerdezek meg erre a Moxa-ra is.
A Talk2M (jelenleg) ingyenes 1 felhasznalora. A tobbfelhasznalos Talk2M Pro mar fizetos kategoria.

E30 (oo=[][]=oo)

(#549) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Vennek egy TPlink routert (WR1043ND v3). Ezen barmilyen rommal sikerult-e vpn kapcsolatot letesiteni? Minimalisan szeretnem azt, hogy tavolrol elerjem a helyi halot, a tokeletes az lenne, ha a kapcsolaton keresztul ki tudjak menni a netre. Vagy ez utobbihoz inkabb valami proxys megoldas lenne jobb?

(#550) Stanlee válasza soldi3r (#548) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha csak nehanapjan kell ranezni, akkor a 3G teljesen jo az ewon-ban, kb. 5 perc alatt beallithato.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.