Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) soldi3r válasza Stanlee (#550) üzenetére


soldi3r
veterán

Remelem csak neha kell :) De azert jo lenne ha a 3G csak tartalek lenne es mukodne rendesen a WLAN.
Szerintem kiprobalom most az eWON-t, ha nem lesz jo, majd a kovetkezo Secomea lesz.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#552) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok. NordVPN -ről írtátok hogy van 3 napos próba de nem találom az oldalukon sehol sem ezt a lehetőséget, segítenétek ebben. Illetve aki már használta hogyan működik ez le kell tölteni egy aplikációt pl win 10 re és azon keresztül tudok böngészni? És hogyan lehet területet választani Mert én kizárólag amerikai ip vel akarok ügyeskedni mást el sem fogadnak amihez nekem kell. De ha csak találomra dob egy IP-t magyart vagy valami más európait az részemről elfogadhatatlan, szóval lehet választani milyen ország ip jével böngészhetek?

(Adatlapomon van a gépem)

(#553) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valahol vannak ingyenes vpn szerverek? Mint ez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#554) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!
Kellene egy kis VPN okosítás nekem :D Egy Synology DS214SE-n üzemeltem be PPTP VPN szervert. Az a célom vele, hogy távolról Windowsos hálózati meghajtóként feltudjam csatolni a NAS-on lévő megosztott mappákat. A NAS-nak van egy fix belső címe pl: 192.168.0.200 . Egy távoli gépről szépen felmegyek a VPN-re, akkor \\192.198.0.200\megosztott_mappa\ menni fog??? (Kipróbáltam igazából és megy ;] ). Nade! Mi van, ha annak a távoli gépnek a local hálózatában is van egy 192.168.0.200-as gép? Akkor mit csinál? Értem én, hogy a VPN kliens kap egy külön alhálózati ip-t (pl. 10.0.0.4), de akkor hogy láthatja a 192.168.0.200-as NAS-t? Valaki tisztába tenné? Gyakorlatban, hogy szoktátok? stb...

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#555) krealon válasza LiteCross91 (#554) üzenetére


krealon
veterán

"Mi van, ha annak a távoli gépnek a local hálózatában is van egy 192.168.0.200-as gép? Akkor mit csinál?"

Megprobal a helyi gephez kapcsolodni. A kapcsolodasi kiserlet ez esetben nem megy at a VPN-en.

"Értem én, hogy a VPN kliens kap egy külön alhálózati ip-t (pl. 10.0.0.4), de akkor hogy láthatja a 192.168.0.200-as NAS-t? Valaki tisztába tenné? Gyakorlatban, hogy szoktátok?"

Az en megoldasom az, hogy az altalam konfiguralt halozatok, sohasem a 192.168.0.0/24 vagy 192.168.1.0/24 tartomanyban mukodnek.

A VPN tulajdonkeppen csak kutyakozonseges routing, megfejelve azzal, hogy az egyik link egy titkositott csatorna.
A tema reszletes kifejtese angolul:
Connecting to a remote server through a VPN when the local network subnet address conflicts with a remote network

(#556) LiteCross91 válasza krealon (#555) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Tehát azt tanácsolod, hogy azt a hálózatot, ahol a NAS van, tegyem mondjuk a 192.168.8.XXX hálózatba (illetve az összes gépet ezen a hálózaton)? Tegyük fel, hogy ez egy munkahelyi hálózat. És ha távolról VPN-en csatlakozok ehhez a hálózathoz, akkor vszeg nem lesz ip ütközés? Mondjuk az otthoni 192.168.0.5-ös gépről VPN csatlakozás után simán látni fogom a 192.168.8.XXX ip-jű NAS tartalmát?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#557) krealon válasza LiteCross91 (#556) üzenetére


krealon
veterán

"Tehát azt tanácsolod, hogy azt a hálózatot, ahol a NAS van, tegyem mondjuk a 192.168.8.XXX hálózatba (illetve az összes gépet ezen a hálózaton)? Tegyük fel, hogy ez egy munkahelyi hálózat. És ha távolról VPN-en csatlakozok ehhez a hálózathoz, akkor vszeg nem lesz ip ütközés? Mondjuk az otthoni 192.168.0.5-ös gépről VPN csatlakozás után simán látni fogom a 192.168.8.XXX ip-jű NAS tartalmát?"

Pontosan.
Az eltero alhalozatok miatt persze az uzenetszoras (Broadcast) alapu Windows Network protokollt hasznalo dolgok nem latnak bele a masik oldalon levo alhaloba (nem jelennek meg a tuloldali gepek a halozati listaban), de IP alapjan biztosan mukodni fog minden.

(#558) Sukta 95


Sukta 95
tag

Hali!

Esetleg tudnátok abban segíteni, hogyan tudok otthoni szervert csinálni, illetve hogyan tudom konfigurálni az openvpn-t úgy, hogy iphone-on a 443-as port segítségével kikerülhessem a szolgáltatói korlátozásokat? (mindezt win10 alól egyelőre, tervbe van raspberry pi vásárlása itthoni szervernek, de nem tudom mikor).

Leszögezném, teljesen kezd vagyok a témában. :D Azt sem tudom mennyire lehetséges ez, előre is köszönöm! :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#559) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok! Már három napja küszködök, remélem tudtok segíteni, mert kettétöröm a telefonomat...

Samsung Galaxy S4, Android 5.0
Akármilyen klienssel, akármelyik szerverhez kapcsolódok elmegy a net a telefonról. A forward route segítségével beállítom Pl hamachinál a 25.0.0.0/8 szubnetet. Ekkor netem van, de csak ha IP címeket írok be DNS nem megy. Megadom a google 8.8.8.8-at akkor sem működik, nem tudja visszafejteni a domain alapján a célt.
Próbáltam VPS-emre PPTP-vel, és próbáltam hamachival. A Hamachi még feltelepítendő csomagot is ad, minden CRT a helyén, fel is kapja, csatlakozik, mindent pontosan úgy csinálok, ahogy a weblapjukon látható, mégsem megy a DNS visszafejtés. 8.8.8.8-at ráadásul felcsatlakozva tudom pingelni is rendesen.
Bejártam kb 15 000 fórumot, kipróbáltam minden féle klienst, de egyszerűen nincs megoldás. Rohadtul tudnom kellene kommunikálnom az irodámmal, a guta majd megüt, hogy nem sikerül.

Ugyanitt ugyanekkor megkérdezem: Legegyszerűbb megoldás arra, hogy az irodámban van router mögött egy hálózatban egy windows PC és egy DVR a kamera rendszernek, és szeretném a DVR-t elérni? Nagyon beteg portokat kell nyitogatni, valamiért persze a TENDA router nem hajlandó átengedni az adminban hibátlanul megnyitott portokat (nem első századik alkalommal csinálom már életemben....), meg egyébként is a VPN lenne erre a tökéletes megoldás.
Szóval leggyorsabb legbeváltabb megoldás arra, hogy közvetlenül bárhol is vagyok a világon össze tudjak kapcsolódni egy hálóba:
Home PC
Mobiltelefon (wifin, 3g-n akárhol is van)
Office PC
Office DVR

Epekedve várom a tanácsaitokat! :) :R :R

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#560) opeter87


opeter87
senior tag

Sziasztok!

A következő problémám van, valószínűleg UPC,de ezért írok ide is, hátha mégsem.
Van egy céges VPN hálózat (openvpn), amit az otthoni UPC internetről nem tudok elérni. Felmegy ugyan a hálózatra, de iszonyatosan lassú és pár perc után meg is áll (lefagy pl. a céges számlázó program).
Több géppel (kollégáéval) is próbáltam ugyanezen a UPC hálózaton és mindegyik ezt csinálta.
Minden más hálózatból (mobilnet, T-Home, stb.) tökéletes és gyors a VPN.

upc technicolor tc7200 ilyen modemem van (modem módban használom) és egy TP link router osztja a netet a házban.

Kipróbáltam, hogy közvetlenül a UPC modembe dugom a gépet utp-n, de úgy fel sem tudott menni a vpn-re.

Valakinek bármilyen ötlete?

(#561) pittbaba válasza opeter87 (#560) üzenetére


pittbaba
aktív tag

[link]

Ez a része érdekes:
,,clear the Use default gateway on remote network check box"

Nekem ez oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#562) Sukta 95


Sukta 95
tag

Valaki tudna segíteni az openvpn beállításában? Akár privátban? Köszönöm. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#563) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Kollégiumban le van korlátozva az Internet, és a szabályozás alapján tilos a hálózat erőforrásainak illetéktelen használata, a hálózat normális működésének megzavarása, a hálózaton elérhető erőforrások normális működésének megzavarása, az emberi, adatátviteli, számítógépes erőforrások pazarlása, a számítógépes információs rendszerek integritásának megbontása, más felhasználók személyiségi jogainak megsértése, szerzői jogvédelem alá eső anyagok illegális tárolása illetve terjesztése.

Azt szeretném kérdezni, hogy az informatikai osztály képes látni azt, hogy én VPN-t használok, vagy tudok esetleg teljes titokban torrentezni stb?
Én is azt találtam, amit több évvel ezelőtt egy srác: [link]
Tehát ez gyakorlatilag biztosítja azt, hogy ne legyek lekövethető? Fontos lenne, mert jövőre is szeretnék kollégista lenni :C
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#564) soldi3r válasza Stanlee (#550) üzenetére


soldi3r
veterán

Megjott a Cosy 131. Nekem kb 1 ora volt beallitani :D Mondjuk a masodikat mar megcsinalnam 10 perc alatt.
Tenyleg nem kell portot nyitnom, egyedul egy fix IP-t adtam neki a belso halon, de azt is csak a routerben, hogy tudjam merre van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#565) Stanlee válasza soldi3r (#564) üzenetére


Stanlee
őstag

Remelem jol fog mukodni. A beallitastra azert irtam, hogy elso alkalommal hosszabb ido, utana mar nagyon gyorsan megy.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#566) soldi3r válasza Stanlee (#565) üzenetére


soldi3r
veterán

En is. Egyelore csak helyben tudtam kiprobalni, de 2 kulon halozatrol. Szoval elmeletben mukodhet messzebbrol is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#567) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Csak jelezném annak akit érint, hogy androidra kérhető a NordVPN bétatszter appja. Én tegnap chateltem velük ott küldtek egy linket, de gondolom email-en is lehet kérni. Egyelőre még csak otthon tudtam használni, nagy tapasztalatom nincs még vele. Van lehetőség arra, hogy ország szerint, szerverenként, vagy az adott helyedhez mérten a leggyorsabb szerverre csatlakozzon az ember. Kill switch opciót még nem találtam.

El Psy Kongroo

(#568) king88h


king88h
csendes tag

Sziasztok!!
Az lenne a problémám, hogy adott pár számítógép a munkahelyemen amire OpenVPN programot kelet telepítenem. A számítógépre normál felhasználók vannak bejelentkezve, a program viszont csak akkor működik rendesen, ha rendszergazdaként futtatom, ehhez viszont be kell írnom a rendszergazdai jelszót minden indításnál.
Mivel a "sima" felhasználóknak nem adnám meg a rendszergazdai jelszót, hogy lehetne azt megoldani h ne kérje mindig a program a rendszergazdai jelszót, de rendszergazdaként induljon el?? Jelenleg windows 7 van a gépeken jövőhétre tervezem a frissítést.

(#569) krealon válasza king88h (#568) üzenetére


krealon
veterán

"Az lenne a problémám, hogy adott pár számítógép a munkahelyemen amire OpenVPN programot kelet telepítenem. A számítógépre normál felhasználók vannak bejelentkezve, a program viszont csak akkor működik rendesen, ha rendszergazdaként futtatom"

Elvileg utemezett feladattal mgoldhato a problema:
OpenVPN as non privileged user

(#570) soldi3r


soldi3r
veterán

Europa es Azsia kozotti kapcsolatra menyik lenne a legjobb protocoll?

E30 (oo=[][]=oo)

(#571) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy olyan VPN szolgáltatót, ami viszonylag gyors és adatkorlátmentes? Tehát lehetőség szerint akár folyamatosan használható. Nézelődtem, de kissé új vagyok a témában, ezt a listát találtam csak: [link]

Minden szolgáltatónak saját kliense van? Vagy erre van valami szabvány protokoll amit implementál sokféle program és sokféle kliensprogrammal használható bármelyik szolgáltató? :F (mint pl. a torrentnél)

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#572) Véreshurka válasza Sidorovich (#571) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Jómagam a NordVPN-t használom teljes megelégedéssel, azonban nem mindenkinek a szíve csücske a sebessége miatt. Ha rákeresel a felhasználó nevemre akkor láthatod miért választottam. Ha kiakarnád próbálni akkor a stuff-nál kell jelentkezned és adnak 3 napot kipróbálásra. Ki lehet fogni jó ajánlatokat, nekem 36$ egy évre, megújulóként, sztem nagyon baráti. Van már minden rendszerhez kliense, 7/24 az ügyfélszolgálat, tudsz velük chat-elni is: ezt úgy kell elképzelni, hogy ha rájuk írsz chat-n azonnal válaszolnak. Sztem egyébként minden nagyobb szolgáltató ad ingyenes kipróbálási lehetőséget.

Tudom ajánlani ezt az oldalt. Itt vannak még ilyenek is.

Arra figyelj, hogy lehetőleg ne ingyenest válassz, mert kilopják még a szemedet is. Inkább fizess érte.

Ha fontos, hogy a lehető legjobban titkosíva legyen a kapcsolatod, illetve a szolgáltató ne logolja, hogy mit csinálsz éppen a neten akkor még ezeket az összehasonlításokat tudom neked ajánlani:

- 5 Best Encrypted VPNs
- 5 Best Logless VPNs
- 5 Best VPNs with a Free Trial

Olvasd el ezeket, és dönts saját belátásod szerint. Meg persze várjál, hátha mond valaki vmi mást is.

Ami a klienseket illeti: általában a nagyobb szolgáltatóknak sztem vannak saját kliensei, de persze nem muszáj azt használnod, de erősen ajánlott. Általában feltüntetik a szerverlistáik elérhetőségét és azt a rendszeredhez tartozó VPN beállításoknál meg tudod adni, vagy simán csak letöltöd az OpenVPN progit a megfelelő rendszerre és ott bepötyögöd a szervereléréseket.

Egy példa, hogyha számít a privacy-d akkor miért nézz szét alaposan a piacon.

El Psy Kongroo

(#573) ManY


ManY
senior tag

Sziasztok
Egy asus rt-n66u ra tettem merlin firmwaret és arról indítottam openvpn t és pptp szervert is

openvpn nél valamiért nem látom a router mögöti windowsos megosztott mappákat

pptp esetén meg kb 2/2 mbit/secre korlátozódik a kapcsolat

kérdésem az lenne hogy
hogy lehetne openvpn en keresztül látni ottani helyi hálózatot is

vagy pedig hogy lehetne feltúrbózni a pptp sebességét

természetesen az openvpn lenne a legjobb megoldás vagy legalábbis számomra a legszimpatikusabb
de ha nincs más megfelel a pptp is

a fő hiba jelenség hogy miután felkapcsolódnak a hálózatra egy másik firebirdös gépen futó megosztott mappába írna valami számlázó szerű progi. egyébként sem gyors program...
de így most kb 2 és fél perc mire elindul... ezalatt csak karikázik a homokóra sql felirattal
(szerintem ez a vpn alacsony sebességének köszönhető mert localhoston sokkal gyorsabban eléri)

Előre is köszönöm a segítséget
Haveormnak életet mente :) a szoftvert üzemeltető cég lekapcsolta a tarhelyeit "felhő szolgáltatást" mondván hogy nincs rá kereslet és midnenki oldja meg maga
először megoldottam nekik hogy localhoston működjön a progi. De most jöttek rá hogy mégis kintről is elszeretnék érni.
A szoftver szigorba firebird 2.5 öt kér. Afelett error al végzi és a hibaüzenetre rákeresve azt ajánlották hogy váltsak vissza 2.5 re. Fórumozás után azt találtam hogy a távoli szerverre mentés firebirdnél nem túl jó és a vpn t ajánlották helyette... és most itt vagyok :)

(#574) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
OpenWRT routeren OpenVPN szervert szeretnék létrehozni. Csináltam már ilyet gépen, de most nem akar menni. Addig már eljutottam, hogy csatlakozni tudok rá, de nem jön át adat (csak pl. a facebook messenger, gondolom mert p2p). Tűzfalban engedélyeztem, forwardingot is próbáltam, de lehet, hogy elszúrtam valamit.
Tudtok segíteni, hogy milyen beállítást bütyköljek meg? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#575) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Egy VPN kapcsolatra lenne szükségem. Csak nem tudom hogy kell és hogy fogjak hozzá. A helyzet az hogy a melóhelyen jó pár dolog korlátozásra került a Wifi hálózaton azonban mobilon szeretnék pár dolgot elérni mint a GMailem stb.
Itthon rendelkezem egy szerverrel amin FreeNas fut Plex szerver miatt.
A kérdésem mire lenne szükségem (milyen programokra stb.) hogy az otthoni internetemet tudjam használni a mobilomon, hogy elérhessem a tiltott tartalmakat is ?

Előre is köszi a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#576) adise


adise
őstag

melyik magyar vpn-t lehet kulfoldrol tvgo nézésre használni? ill más hasonló streamekhez?
köszi

(#577) Gordiann válasza adise (#576) üzenetére


Gordiann
őstag

Ez engem is érdekel ez a kérdés...!

(#578) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!

Tanácsadásra van szükségem, VPN ügyben eléggé noob vagyok.
A lényeg, hogy van egy vállalkozás, távmunkásokkal.
UPC-s net, a modem switch üzemmódban és egy gép ISA 2006-os tűzfallal és VPN rendszerrel.
VPN-re eddig IP címmel lehet bejelentkezni, hogy lehet megoldani, hogy ne IP cím legyen, hanem valamilyen tetszőleges domain? És a domain pedig figyelje az IP cím változást?

Előre köszönöm a válaszokat! :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#579) whbear válasza adise (#576) üzenetére


whbear
senior tag

csibvpn.hu

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#580) krealon válasza marositech (#578) üzenetére


krealon
veterán

"hogy lehet megoldani, hogy ne IP cím legyen, hanem valamilyen tetszőleges domain? És a domain pedig figyelje az IP cím változást?"

Ezt hivjak dinamikus DNS-nek. (A magyar wiki oldal meglehetosen elnagyolt, igy inkabb az angol valtozat ajanlott.)

(#581) marositech válasza krealon (#580) üzenetére


marositech
senior tag

Azon túl vagyok, csak magát a ddnst hogy alkalmazzam a Win2003-as rendszerben.
Jó sokat kellett túrnom mire találtam egy alkalmas progit. Problem solved.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#582) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Külföldi szervert szeretnék bérelni (UK), tudnátok segíteni, hogy hol keresgéljek? Ez a VPN?

(spo**fogadásra kell, garancia is kellene, hogy nem lesz net szakadás, stb.)

(#583) krealon válasza RAiN91 (#582) üzenetére


krealon
veterán

"Külföldi szervert szeretnék bérelni (UK), tudnátok segíteni, hogy hol keresgéljek? Ez a VPN?"

Valoszinuleg a VPS-re gondolsz.
VPN: Virtual Private Network
VPS: Virtual Private Server

(#584) wolfnet


wolfnet
tag

Tisztelettel üdvözlök mindenkit! :R

Két darab tp-link r600vpn eszközzel Ipsec ike v2 policy-vel main módban lett összekapcsolva két hálózat. Egy Telekom és egy Porion-Digital Kft. hálózat. (csak azért írom le hogy tudjuk).

A SA-list tanulsága szerint a kapcsolat minden esetben rendben kiépül, mindkét telephelyről minden cím ping.

A probléma a következő: Csak egy irányba működik megfelelően a kapcsolat.
A telekomos hálózat felől a nagyobb adatcsomagok pl Samba-n megosztott fájlok (jellemzően 100KB méret felett) egyszerűen timeout-al elszállnak. Vannak linux és windows alapú gépek is. A linuxokat SSH konzolon keresztül el lehet érni, minden rendben megy, viszont az MC parancs után már szintén timeout történik.
A porion-os kábelnetes hálózat felől viszont minden rendben működik. Szintén minden ping, mindent meg lehet nyitni, minden (lassan de) betölt.

A routereken a legfrissebb szoftver fut, a beállításuk a tp-linkes dokumentáció szerint történt, nem ip címekre, hanem dyndns-es hostokra, mivel a telephelyeken változnak az ip címek.

Aki találkozott ilyesmivel és van ötlete, szívesen várom!

Köszönöm annak aki elolvasta!
üdv Márk :R

Privátban érdeklődj! :)

(#585) 4Grider válasza wolfnet (#584) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekomos háló nem adsl véletlenül? Ott a feltöltési sebesség lehet szűk keresztmetszet...
Ha pedig nem az a technológia: Mik a mért (valós) le- és feltöltési sebességek a két oldalon?

(#586) wolfnet válasza 4Grider (#585) üzenetére


wolfnet
tag

De igen az. ~500KB/s felfele, és szűk 1MB/s lefele.
A másik helyen 100mbps kábelnet, garantált 30/30 megabittel.

Az érdekes az hogy amikor a Telekomos kapcsolat vékony feltöltése számít, olyankor is a másik helyen megérkeznek a dolgok, viszont visszafele nem igazán.

Már szóltam hogy mindenképpen fejlesszék az internetet, de hogy ezen kívül van-e még hiba vajon?
:R

Privátban érdeklődj! :)

(#587) 4Grider válasza wolfnet (#586) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kérdésben azt írtad, hogy a Telekomos hálózat felől vannak problémák. Ezek szerint viszont a Telekomos hálózat felé lassul be a vpn. Véletlenül sincs azonos subnet a két oldalon ugye?

(#588) wolfnet válasza 4Grider (#587) üzenetére


wolfnet
tag

Így van ahogy mondod. Nem természetesen nem. :)
192.168.1.1 telekom
192.168.10.1 kábelnet

Privátban érdeklődj! :)

(#589) petyuska89 válasza Csongeee10 (#216) üzenetére


petyuska89
újonc

Szia!

Sikerült valahogy megoldani, hogy a VPN-re kapcsolt gépek megosztott fájljait lássák a kliensek?

Ha igen, hogy? Én is ezzel küzdök most, Win 7 a szerver és egy Win 10-et futtató klienssel csatlakoznék, a kapcsolat létrejön, de itt megáll a dolog.

Előre is nagyon köszönöm a választ.

(#590) wolfnet válasza 4Grider (#587) üzenetére


wolfnet
tag

Írt egy telekomos srác a problémával kapcsolatban, mert tőlük is megkérdeztem hogy van-e tipp. Ők azt javasolták hogy az MTU csomagméreteket vegyem lejjebb. A kábelnetnél def 1500, a pppoe-nél 1480, azt mondta egyformára állítsam és valamelyest kisebbre. Ez elvileg megoldhatja. Szerintetek?

Privátban érdeklődj! :)

(#591) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy feltettem a szerveremre (Digi dinamikus IP, no-ip.com-nál dinamikus DNS, routerre kötve a gép, a szükséges portok forwardolva) egy OpenVPN-t, amit többek között arra tervezek használni, hogy telefonnal nyílt hotspotokra csatlakozva kicsit biztonságosabbá tegyem a net elérést, ezért tunnel-ként van beállítva TCP 443-as portra (ez ugye többnyire nincs tiltva), a szerveren futó apache webszervert pedig áttettem másik portra, és a port-share beállításával el is érem szépen.

Eddig minden rendben is lenne, csak éppen ha felcsatlakozom a VPN-re, akkor a szerveren futó szolgáltatásokat nem érem el, csak a belső IP-címmel, a doménnel, amit normál esetben használok és amire minden be van állítva, nem működnek a dolgok, ez ugye a szerver külső IP-címére mutat.

Valakinek van esetleg valami ötlete a probléma megoldására? Nem teljesen értem, miért nem elérhetőek a dolgok, elvileg a routeren működnie kellene a NAT loopbacknek, vagyis ha a saját külső címemet akarom megnyitni LAN oldalról akkor a helyi erőforrásokat kellene behoznia, nem? :F

A routerem az adatlapomon lévő Asus RT-AC56U Asuswrt-Merlin 380.58 firmware-rel, a telefonomon Android Lollipop fut.

(#592) 4Grider válasza Savageboy (#591) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapból ha felcsatlakozol egy vpn-re, akkor csak az ottani belső ip címek eléréséhez mész be a vpn csatornába, minden egyéb cím az aktuális ISP-d felől fog menni. Ez az alapbeállítás, de persze csomó vpn konfigurálható úgy is, hogy a távoli háló internet-kapcsolatát (és dns kiszolgálóját) használd, olyankor az lesz, amit akarsz. Utóbbi hátránya, hogy erőforrás-igényesebb, így pedig általában lassabb.

(#593) Savageboy válasza 4Grider (#592) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, minden forgalmam keresztülmegy a szerveren (be van állítva a push "redirect-gateway def1 bypass-dhcp").

(#594) wolfnet válasza wolfnet (#590) üzenetére


wolfnet
tag

1400-as MTU méreteket állítottam be mind2 oldalon, azóta hibátlan (csak lassú). :K

Privátban érdeklődj! :)

(#595) Kovesz82


Kovesz82
tag

Sziasztok
Ez Ez alapján beállítottam a routert OPEN VPN-re és a gépet is, de ha csatlakozom az OPEN VPN-el, akkor nincs internet és semmilyen weboldal nem nyílik meg. Ha lecsatlakozom, akkor jól működik.
no-ip dinamikus címet csináltam.
bocs, ha hülyeségeket írok, de nem vagyok jártas a témában.

(#596) Arpee78


Arpee78
senior tag

Sziasztok! Munkahelyemre VPN-el csatlakozom és távoli asztallal dolgozok. A probléma a VPN kapcsolat stabilitása. Főleg akkor szakad meg, amikor nálam valami elveszi a sávszélességet, pl letöltés, Youtube.

Win 10 Pro van mindkét gépen és Asus RT N12+ routeren keresztül csatlakozok a netre. A VPN a gépemen van beállítva nem a routerben.

(#597) wolfnet válasza Arpee78 (#596) üzenetére


wolfnet
tag

Szia, PPTP?

Privátban érdeklődj! :)

(#598) Arpee78 válasza wolfnet (#597) üzenetére


Arpee78
senior tag

Szia! Igen, PPTP. Közben a másik topikban is kérdezősködök, az népesebb topiknak tűnt.

(#599) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kis segítség kellene. Jelenleg vpn kliens programot használok amivel csatlakozok a céges vpn-be. Ilyenkor ugyebár a gépemen nincs internet. Valahogy megoldható, hogy ilyen esetekben az internetet tovább tudjam használni. Mivel a vpn-en belüli gépek fix ip tartománnyal rendelkezik így arra gondoltam, hogy a vpn-be lépéskor csak ezt a tartományt használja. Akár router-en belüli megoldás is érdekelne. Az elsődleges routerem egy asus ac1200g+ a másodlagos tplink 3600. Bármelyiken jó ha van rá megoldás. A kliens program amit használok az a shrew soft VPN access manager. Ha más kliens program az sem baj ha van megoldás, de leginkább a routeres megoldás érdekelne ha van egyáltalán megoldás rá.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#600) krealon válasza bozsozso (#599) üzenetére


krealon
veterán

"Jelenleg vpn kliens programot használok amivel csatlakozok a céges vpn-be. Ilyenkor ugyebár a gépemen nincs internet. Valahogy megoldható, hogy ilyen esetekben az internetet tovább tudjam használni."

Ez tipikusan egy biztonsagi beallitas, amivel a ceges intranetet vedik.
Ha a gepeden egyszerre lenne interneteleres es a ceges intranethez is hozzaferes, akkor gyakorlaitalg a ceges halot kinyitod a vilag fele, ami nagyon rossz otlet.

Mielott ilyen megvalositasba fogsz, mindenkepp konzultalj a ceges rendszergazdaval, nehogy az allasod banja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.