Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Véreshurka válasza Tin (#450) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nekem gyönyörűen mennek a szerverek.Sztem egy ingyenes próbát megér.

Csak pusztán kíváncsiságból: a kb. 100-120 szerver kevésnek számít VPN szolgáltatóknál?

El Psy Kongroo

(#452) Tin válasza Véreshurka (#451) üzenetére


Tin
veterán

láttam a load-ot, nem tűnik vészesnek. az ára sem rossz, és korábban is ajánlották már ezt nekem.

az egyetlen ami visszatart, hogy a vpn szolgáltató mindent tud rólam, és megvan minden adata, míg az isp-nek szintén, csak épp ezerszer akkora ügyfélkörrel.

(#453) Véreshurka válasza Tin (#452) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Boccs, ezt az isp-s dolgot nem vágom. Ez micsoda? Ez is szolgáltató?

Ha az adataid miatt azért aggódsz, hogy valamilyen hivatalos szerv kikéri, pont ezt hangsúlyozzák ki sok helyen, hogy a nordVPN anyacége Panamában van bejegyezve, tehát elvileg nem olyan egyszerű kikérni őket, ha egyáltalán lehet. Ha azért aggódsz, hogy magának a cégnek meglesznek az adataid akkor ez igaz a többi szolgáltatóra is.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#454) Tin válasza Véreshurka (#453) üzenetére


Tin
veterán

igen, ez volt a kérdés, a kikérés. nem akarok amúgy semmi olyat csinálni, amit indokolna a vpn, csak bizonyos dolgokat szeretnék elérni, amit pl. itthoni ip-vel nem lehet, meg hasonlók. semmi extra.
régen erre jó volt a tor, de manapság már egy anonim gmail címet sem lehet tor alól csinálni, ahogy sok minden mást sem.

(#455) Véreshurka válasza Tin (#454) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A TOR hálózatot csak most kezdem felfedezni, régen csak egyszer-kétszer ha felnéztem rá, viszont most, hogy újra lett okostelefonom egy kicsivel jobban aggódom a privát szférám biztonságáért. Próbálkozom egy-két dologgal, hogy minél kevesebb privát adatom kerüljön illetéktelen kezekbe, de mivel nem vagyok egy nagy guru ilyen témákban, leginkább max. a felszínt kapargatom. Viszont az anonim gmail címet nem vágom. Arra gondolsz, hogy egy teljesen kamu adattal feltöltött profilt hozol létre, vagy arra, hogy már annyira beépültek egymásba a google szolgáltatásai, hogy már azt is tudja ha fingani készülsz? Mivel csak a felfedezés kezdetén vagyok ami a tor-t illeti, egyelőre csak a hidden wiki-ig és az azokhoz kapcsolódó tartalomhoz jutottam el, de már régebben is láttam olyat, hogy ha nem is gmail, de "teljesen anonim"? e-mail szolgáltatók között lehet válogatni.

Ami a nordVPN-t illeti, mint írtam panamai a cég, log file-okat nem gyűjt:

Idézet a vpncreative.net honlapról [link]:

"Data Logging Policies & Online Anonymity
This is the best part of NordVPN. NordVPN is one company that values the privacy of its users. Maybe, we can justify their price on this feature alone. Offering completely anonymous VPN services, NordVPN works from RAM on all of their servers; therefore, it is impossible to log or store any user’s browsing data. Also, due to their 2048 bit encryption tunnel over SSL, double VPN features and an option of utilizing Tor over VPN, users can expect high levels of data encryption.

Due to the absence of any data logging techniques, even NordVPN employees are unable to determine the actions taken by their users through their servers. NordVPN also doesn’t support or entertain any takedown notices from third party agencies or organizations such as DMCA. In the case of any court order, NordVPN will comply, but there is no data to be retrieved, therefore, user anonymity is guaranteed.

Issues & Problems
If there are any relevant issues at NordVPN, it should simply be the speed issue. Encryption and the accompanying online security aspect is great, but NordVPN should offer the option of a smartDNS option, that allows users to enjoy seamless browsing speed for streaming and smooth downloads."

Bár mint írtam nem vagyok egy tech guru, de a leírtak nekem tetszenek, aki ért hozzá majd jól megmondja, hogy ez most jó vagy nem.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#456) Tin válasza Véreshurka (#455) üzenetére


Tin
veterán

lépj fel a torra, és próbálj meg csinálni egy gmail-es címet.

először is, olyan captcha-kat fog dobálni neked, ami olvashatatlan, ezért csak telefonszámmal hajlandó regelni, de szerintem még úgy sem. a google keresője sem működött, kiírta, hogy adathalászat, írjam be a captchát. 10x beírtam 10 jót, és mindet elutasította. de a tor browser azért dobta, hogy szeretne azonosítani a google a böngészőadataimmal, de ezt megtagadtam.

gondolom tudja a google, hogy mik a tor hostok, és ellehetetleníti őket.

amúgy meg jobb ha egy átlagember nem tudja, mit össze nem profiloznak róla ezek a nagy cégek. és ez csak egyre rosszabb lesz. nincs privát szféra.

a nordvpn-es leírást meg köszi!

[ Szerkesztve ]

(#457) Véreshurka válasza Tin (#456) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Oks, ezt a gmail reget este ki is próbálom majd.

Bár nem csinálok semmi olyat ami miatt aggódnom kellene, mégis zavar, hogy egyes androidos alkalmazások, vagy csak maga az OS mihez milyen jogosultságot szeretnének kérni, és akkor még bele sem mélyedtem a pc-s dolgokba. Ubuntut már próbálgattam, hátha, de nekem sokszor nem volt felhasználó barát, kellett volna elég gyakran parancssorozni, ezt meg annyira nem vágom, épp ezért egy komolyabb linux oprendszerhez még csak hozzá sem szagoltam.

Majd megírhatnád mi a véleményed a nord-ról ha úgy döntesz, hogy kipróbálod akár a teszt időszakot, akár ha be is fizetsz.

El Psy Kongroo

(#458) Tin válasza Véreshurka (#457) üzenetére


Tin
veterán

igazából az a nem normális, hogy egy átlagember átlagnetezése során azért kell magyarázkodnia, hogy miért nem akarja, hogy ország-világ (értsd: nagy szolgáltatók, isp-k) számára kelljen teljesen nyíltan mindezt csinálnia.

a tech cégek nagyon visszaélnek ezzel. emlékszem, amikor a google indult, hogy az mennyire baráti, mennyire szabad: hát mára, tetszik vagy sem, gyakorlatilag egy fullos kémszoftver a facebook-al meg a többivel együtt.

ez persze nem feltétlenül baj, de szerintem a neten is megilletné az embert a privacy. mert ez így pont olyan, mintha kamera lenne a saját wcdben, fürdőszobádban, hálószobádban, amit pl. a biztosítótársaság rögzít és eltesz, a "lehető legjobb biztosítási élmény" égisze alatt.

(#459) Véreshurka válasza Tin (#458) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Már lassan ott tartok, hogy leragasztom az előlapi kamerát a telefonon, meg a laptopon. :DD

Sajnos minden cég sztem így kezdi, aztán ahogy növöget az adatbázis mérete, úgy növekszik a vágy arra, hogy ezt fel is használják.

El Psy Kongroo

(#460) dltpwnz válasza Véreshurka (#459) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Üdv, online játékokra milyen vpn-t érdemes használni? Oom van most de laggzik :(((

(#461) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Idő közben egy Cisco RV215W VPN routerrel próbálkozok, de nem tudtam ezidáig működésre bírni.

Egy mobilinternet van a routerbe dugva amiről megy az internet. Ennek az IP címe az első képen látható WAN IP, amire csatlakozni próbálok a VPN oldalon megadott felhasználónév/jelszó párossal, de 619-es hibával eldob.
Korábban már működött ez a rendszer, de resetelve lett a router és a kolléga aki korábban beállította már nincs itt.
Jelenleg ennyit állítottam be:

Mi a hiba? Mi hiányzik még?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#462) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Hali,

azt meglehet valahogy oldani hogy vpn-en keresztül használom a belsö hálózati meghajtókat de az Internet elérés közvetlen, tehét nem a vpn szerveren kesztül megy nem lassitva a net sebességet.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#463) whbear válasza Véreshurka (#448) üzenetére


whbear
senior tag

Szia! 3 nap próba van, most aktiválták. Jónak tűnik, most tesztelgetem és jelentkezem a tapasztalatokkal.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#464) Véreshurka válasza whbear (#463) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi az infót!

Várom a tapasztalatokat, én eddig csak a standard szervereiket használtam, illetve egyszer kipróbáltam a double VPN-t.

El Psy Kongroo

(#465) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Helló , tudtok nekem ajánlani fps játékra vpn-t ami stabil pinget ad ? Az sem baj ha külföldi . Köszi :R

(#466) whbear válasza dltpwnz (#465) üzenetére


whbear
senior tag

Szia!
Nordvpn, amit fentebb említettek a fórumtársak nagyon bevált. Igaz még csak két napja használom, de gyors, stabil és megy minden. Magyar szerver nincs és nem is lesz a közeljövőben, de az angol szerverek jók. Megnéztem melyiknek a legkisebb a loadja, azt kiválasztottam és kész. Az oldalukon részletes leírás van minden esetre.

Véreshurka: A double VPN nálam nagyon lassú. Az angol és svéd szerverek jól mennek és a tor is mondjuk arra nincs szükségem. Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#467) dltpwnz válasza whbear (#466) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Köszi , megnézem remélem tényleg stabil a ping , oom van most de zavar , hogy 30ról felugrál 50re.. Nem lenne gond ha nem top20 ellen kéne lőni akik tizedmásodperc alatt lőnek le :DD

[ Szerkesztve ]

(#468) Véreshurka válasza whbear (#466) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Örülök ha bejött a szolgáltató. Most román és osztrák szervereket használok, de akkor ezeket is meg fogom nézni, bár velük sincs gondom. Nekem mondjuk nem világos, h ahol a szerverek mellett a %-ok vannak ott az a jó ha kevesebb, vagy ha több van írva? Double vpn nálam sem túl acélos, gondolom a dupla titkosítás miatt. Min és milyen protokolt használsz?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#469) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Biztosan triviális a válasz, de egy csecsemőnek ugye...

Távolból jelentkezne be egy RPI az itthoni Asus routeren futó OpenVPN szerverre.

Kérdések:

- A szerver felől a kliens is látszik? A klienshez kapcsolt hőmérők állapotát és HDD tartalmát kéne itthonról látni
- Az megoldható, hogy a kliensgép ne lásson bele a szerverhálózatba (tehát ha mondjuk betörnek a kliensgép helyszínére, akkor ne tudjanak visszaélni a kapcsolattal)?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#470) ajuhasz


ajuhasz
tag

Sziasztok.

Akadt egy kis gondom és megoldást keresnék rá de nem nagyon találok bár lehet hogy van aki kisujjból tudni fogja a választ ha tudtok segítsetek pl.

Németországban élek és ugye pl itt vannak gondok akár letöltés akár youtube os tartalmak megtekintésére korlátozások.

Kb 4 hónapja használok egy VPN szerver előfizetést a VipVPN -nél. és az a gondom hogy van hogy megszakad a kapcsolat 5 perc után van hogy 10 perc van mikor meg megy 24 óráig is a fő gondom nem a megszakadás mert gyorsan vissza csatlakozik . viszont nem veszem észre mert nem írja hogy a kapcsolat megszakadt hanem a rendes kapcsolatomon netezik tovább és az lenne a kérdés hogy megoldható -e hogy sstp kapcsolatom bomláskor automatikusan csatlakozzon azonnal vissza, vagy programmal vagy valahogy. vagy hogy csak az sstp kapcsolaton keresztül kapjak netet a rendes hálózati csatlakozón ne tudjak netezni sstp nélkül.(pl valami tűzfal megoldásra gondolok avastom van de a beállítása már nem megy)

Ha esetleg valakinek van valami ötlete az jó lenne....

Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv: ajuhasz

(#471) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziaztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy két protokoll között választhatok ha csatlakozni szeretnék a VPN szolgáltatómhoz: TCP és UDP. Tegnap utaztam a vonaton (WiFi-s szerelvény) és azt tapasztaltam, hogy hogyha TCP-s protokollal próbáltam meg csatlakozni, nem tudtam. Konkrétan ezt dobta ki: "Unknown OpenVPN event occured: Transport error on '46.108.**.***:TCP_SIZE_ERROR". Annyira nem foglalkoztam vele, gondoltam le van védve a WiFI, hogy csak magyar IP címmel lehessen csatlakozni hozzá. Azonban ma a városban járva csatlakoztam egy OTP bankos WiFi-hez, ahol a TCP protokoll megint eljátszotta ezt. Eszembe jutott, hogy tudok UDP protokollal is csatlakozni, és láss csodát, gyönyörűen csatlakozott is, és működött rendesen.

Az lenne a kérdésem, hogy ez miért van, illetve, hogyha csatlakozni szeretnék VPN-hez, melyik az ajánlottabb csatlakozási protokoll: a TCP-s, vagy az UDP-s?

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#472) Véreshurka válasza ajuhasz (#470) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Én ugyan nem vagyok egy nagy guru ilyen tekintetben, azonban ilyen nekem is volt, bár androidon, de hátha használni tudod te is: a gyári VPN beállítással próbáltam elérni a szolgáltatómat, és ha megszakadt a kapcsolat, akkor folytatta tovább sima nettel, nem próbált meg újracsatlakozni, csak ha kézzel megcsináltam. Nekem ezt úgy sikerült kiküszöbölnöm, hogy letöltöttem ezt a klienst: [link] - gondolom van ilyen PC-re is - és azóta ha szakadás van, ez rögtön újra is csatlakozik.

El Psy Kongroo

(#473) ajuhasz válasza Véreshurka (#472) üzenetére


ajuhasz
tag

Ez jó lenne de jön a gond ha megszakad a szolgáltatás tehát kb 2 órára szünetel és ha akkor pl torenteznék az nem lenne túl jó a németek szemében sajnos a letöltés nagy cirkusszal és bírsággal jár. :O

Valami hasonló megoldás kellene csak hogy blokkolja az egyik kártya fele a programok adathasználatát de ebben az avastban meg semmi rendes érthető kezelést nem találok és a neten meg az avast tűzfalra semmiféle részletes leírás se jön elő... :(

Azért köszönöm

Üdv: Ati

(#474) Véreshurka válasza ajuhasz (#473) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Akor neked nem elég az, hogyha megszakad a neted majd vissza is csatlakozik akkor az openVPN is újra visszacsatlakoztat kb. azonnal - függetlenül attól, hogy meddig volt nem elérhető a net? Vagy maga a VPN szolgáltatásod szakad meg? Ha maga a VPN szolgáltatásod szakad meg akkor lehet cserélni kellen a szolgáltatót, főleg, hogy Németországban használod - bár nem ott élek, de hallani, hogy kemény kezűek a németek ilyen tekintetben. Esetleg ki kellene próbálnod, hogy torrentezés nélkül a kliens hogyan reagál a különböző szakadási helyzetekre.

Mondom, nem vagyok hozzáértő, csak agyalok, mivel a topik tetszhalottnak tűnik :O

[link] --> nekem ez volt az egyik alapja annak, hogy azt a szolgáltatót választottam amelyiket. Van egy érdekes része ami neked is jól jöhet:

"Kill-switch: Ez az opció lehetővé teszi, hogy ha a VPN szolgáltatás valami okból megszakad, akkor a VPN program automatikusan leállítja a torrentet, illetve a webböngészőt, tehát adat NEM szivároghat ki." - ezt a saját klienshez írja.

Üdv

El Psy Kongroo

(#475) Fapuma77624


Fapuma77624
tag

Sziasztok! Vettem egy Minix nevű android boxot. A kérdésem a következő h h tudom használni a Horizon Go nevezetű tv appot Ausztriában ? Ip-vel kell trükközni h úgy lássa mintha magyarban lennék. Tudna vki ilyen tudással szolgálni? Biztosan létezik rá app. Elore is köszönöm .

(#476) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok. Előre is elnézést az amatőr kérdésért? Van egy Huawei P8Lite telefon és egy TL-WR842ND routerben lévő pendrive vagy külső vinchester. Hogy tudom egyszerűen megoldani a kapcsolatot a kettő között, hogy a telefonról lássam a külső dolgot?

(#477) 4Grider válasza Fapuma77624 (#475) üzenetére


4Grider
nagyúr

1., A Horizon Go-hoz kell egy élő UPC digitális tv előfizetés.
2., A UPC topicban fel vannak azok a csatornák sorolva (jellemzően az RTL és Viasat csoport csatornái), amik csak a UPC ip cím tartományából érhetőek el.
3., Ha találsz olyan VPN-szolgáltatót, aki magyar ip-t ad, akkor a maradék csatornákat tudod nézni. A VPN szolgáltató általában segítséget nyújt a kliens telepítéséhez és használatához.

(#478) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok. Nem tudom megnyitni a dd-wrt.com oldalt. Másnál is ez a helyzet vagy csak nálam?

(#479) ignisz válasza ignisz (#478) üzenetére


ignisz
senior tag

Ma reggel sikerült.

(#480) sirdenis


sirdenis
tag

Ingyenes vpn van e, ami ajánlott TOR-hoz is ?

(#481) Véreshurka válasza sirdenis (#480) üzenetére


Véreshurka
senior tag

TOR-hoz inkább csak fizetőset jó privacy guard-al... Szerintem.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#482) sirdenis


sirdenis
tag

Ipvanish a legajánlottabb olvastam csak az fizetős. Van vkinek tapasztalata róla ? Bár 7napus refund van rá...

[ Szerkesztve ]

(#483) Véreshurka válasza sirdenis (#482) üzenetére


Véreshurka
senior tag

NordVPN-t használok, ha visszaolvasol pár kommentet láthatod, hogy miért választottam.

El Psy Kongroo

(#484) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Üdv!
Szerintetek miért van,hogy router nélkül nem tudok csatlakozni VPNre?Két VPN-t is kipróbáltam egyik semi akar müködni,routert bedugom egyből jó.

(#485) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

aki NordVPN-t használ: mennyire használhatók a külföldi szerverekkel magyar oldalak? tehát az oldalak alap nyelve, elérhetősége, a nagyobb site-okon regisztrálhatóság, stb.

és úgy egyáltalán: a nagyobb szolgáltatók mennyire korlátozzák az elérést a vpn-ről? pl egy gmail vagy egy facebook?

(#486) freezer922


freezer922
aktív tag

Hali,

Lehet hülyeséget kérdezek, de létezik ingyenes vpn/legalább olyan amihez van trial?
Igazság szerint engem csak egy alkalommal érdekelne, egy játékban szeretnék paysafecard-al fizetni amit viszont MO-ról nem fogadnak el. Emiatt nem akarok akár 1 hónapra se előfizetni, már amennyiben ez lehetséges :D

(#487) htc07 válasza freezer922 (#486) üzenetére


htc07
addikt

Szia,

program promók topikban találtam egy ilyet: [link]

fogalmam sincs, él-e még a promó és németül sem értek, de egy próbát talán megér.

(#488) Soma01 válasza freezer922 (#486) üzenetére


Soma01
veterán

Ha Holland cím jó és még nem oldódott meg a probléma, keress meg és adok neked egyet egy pár órára ingyen.

(#489) Soma01


Soma01
veterán

Engem viszont az érdekelne hogy melyik az a legolcsóbb (vezetékes) router ami valamilyen titkosított VPN kapcsolaton keresztül tudja a 100Mbps sebességet kiszolgálni? A szerver a routeren fusson, hozzá kapcsolódnának majd a kliensek. 2-3 kliens lenne max.

(#490) Véreshurka válasza Tin (#485) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nos a saját használatomat nem korlátozta még az, hogy a nordVPN-t használom - regelni nem szoktam vpn mögül, azonban itt már volt említve, hogy tor hálón keresztül lehetetlenség gmail-es címet létrehozni, de ha ráér este megnézem, hogy simán vpn mögül lehet-e regelni gmail-re -, azonban ha olyan magyar oldalt akarsz látogatni ahol elvárás a magyar ip cím, az nem fog működni, mivelhogy a szolgáltatónak még nincsenek magyar szerverei, talán nem is lesznek.

El Psy Kongroo

(#491) htc07 válasza Véreshurka (#490) üzenetére


htc07
addikt

Igazából cookiek vagy telepített fontok alapján simán kitalálja a google, hogy ki vagy, akár vpn kapcsolaton vagy, akár nem.

(#492) Véreshurka válasza htc07 (#491) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ok, és ezen hogyan tudok segíteni azon kívül, hogy nem használom ezeket? Plusz ugye android, itt már bukik az egész - de mi más, Win10? IOS?. Azok elég zártak. Persze nem okos telók, de azzal csak 2 évet bírtam :) A böngészőimet mind DuckDuckGo keresővel és úgy használom, hogy kilépéskor mindent töröljön. Mondjuk nem is identitás elrejtés miatt használom, hanem a nyílt WiFi-zés és Tkom voip tiltás miatt, de az ilyenek is érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#493) htc07 válasza Véreshurka (#492) üzenetére


htc07
addikt

Igazából az IP címen kívül sok dolog alapján lehet azonosítani a számítógépet, mindet fel sem tudom sorolni, de biztos vagyok benne, hogy létezik sok oldal, ahol a totális online anonimitás lépései le vannak írva.

Nekem a routeremen fut vpn szerver, én is csak publikus wifi kapcsolatokon szoktam használni, a secure tunnel miatt a wannabe hackerek meg az aircrack ellen.

Nem igazán vagyok anonimitás-paranoiás, csak ésszel kell megosztani az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#494) Véreshurka válasza htc07 (#493) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi, a listát majd egyszer megcsekkolom. Az utolsó mondatoddal pedig teljes mértékben egyet tudok csak érteni!

El Psy Kongroo

(#495) Tin válasza Véreshurka (#490) üzenetére


Tin
veterán

köszi, közben már kipróbáltam, és gond nélkül megy.

mondjuk aszittem 10 mbps felettit is tud, de végülis mire nem elég ez...

(#496) whbear


whbear
senior tag

Openvpn esetén tun vagy tap a jobb? Ki mit tud erről?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#497) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok! Előfizettem egy VPN szolgáltatásra, ha elindítom a levelezőm a gmail-es fiókjaim egyből küldik az üzenetet hogy valakinek megvan az ön jelszava. Egyértelmű hogy küldi mert hol amerikából hol egyéb földrészekről jelentkezek be. De emiatt nem tudom használni a levelező kliensem ami opera. Tud valaki erre megoldást? Esetleg a google regisztrációmnál kell valamit beállítani?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#498) 4Grider válasza pászka (#497) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól hogy a Google küldi a figyelmeztető üzeneteket, hogy a legkülönbözőbb helyekről használod a fiókodat (logikusan a vpn miatt), miért ne tudnád használni az e-mail kliensedet?

(#499) pászka válasza 4Grider (#498) üzenetére


pászka
aktív tag

Mert mindig kéri a jelszót és hiába írom be megszakítja a levelek letöltését. Lehet hogy az opera oldalán vmi fórumban kellene ez irányban nézelődnöm. Beléptem a böngészővel a gmailba ez fogadott:

Már csak az a kérdés hogy összesen 5 gmail-es címet használok és természetesen nincs összekötve mindegyik az androidos telefonommal és nem is szeretném őket összepárosítani. Most akkor mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#500) Tin válasza pászka (#499) üzenetére


Tin
veterán

google egy féreg cég, próbálj meg tor-ról regelni egy email címet. akárhogy írod be a captcha-t, még ha jól is, ő tudja, hogy tor-ról vagy, és nem enged regisztrálni. vpn-nél ugyanez van. de az ms sem jobb, próbálj meg máshonnan belépni pl egy msn-re. elvileg a biztonságod szolgálja, de egy céljuk van: másik email címed, telefonszámod, minél több adatod megszerzése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.