Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) tboy93 válasza martonx (#7600) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az ertesites kint marad? Az kene hogy folyamatosan latszodjon az egyik sarokban az arfolyam, minden mas ablak felett.

(#7602) martonx válasza tboy93 (#7601) üzenetére


martonx
veterán

Nem, csak a windows 10 értesítési felületén marad kint, de annak megnézéshez egyet kattintani kell.

Én kérek elnézést!

(#7603) tboy93 válasza martonx (#7602) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyet se akar kattintani az "ugyfel", azt akarja hogy allandoan legyen kint :D

(#7604) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

C# WPF-ben programozgatok és szeretnék egy nagyobb programot írni.
A tervem az, hogy a program Futás közben egy adatbázisban hozna létre magának táblákat. A kérdésem az, hogy a létrejött táblákat később hogyan tudom kezelni. Hisz gondolom azokhoz is létre kéne hozni az entitásokat. vagy ez hogy működik?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7605) harylmu válasza szoke12 (#7604) üzenetére


harylmu
őstag

keress ra az entity framework-re.

(#7606) lord.lakli válasza szoke12 (#7604) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ha nem titok, akkor milyen program az ami maga hoz létre táblákat? Tuti, hogy szükséges? Vagy csak félre értem és te arra gondolsz, hogy első indításnál létrehozza a szükséges táblákat?

[ Szerkesztve ]

(#7607) szoke12 válasza lord.lakli (#7606) üzenetére


szoke12
őstag

Elég speciális célra írom, tervrajzokból hámoz ki adatokat, és azokat szeretném egy-egy táblában megőrizni. Bár hajlok afele, hogy kiexportálom egy olyan állományba, amit vissza is tudok majd olvasni vele.
Entity-vel készítem, csak még annak se merültem mélységeibe. De lassacskán haladok.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7608) lord.lakli válasza szoke12 (#7607) üzenetére


lord.lakli
őstag

Amit kibányászol adatokat annak ismered a struktúráját, nem? Ha igen, akkor a táblák előre legyárthatóak és akkor már mehet EF code first-el.

(#7609) martonx válasza lord.lakli (#7608) üzenetére


martonx
veterán

Ha meg előre annyira nem ismert, akkor mehet nosql-el, bár az ismeretlen adat struktúrát nemcsak letarolni nehéz, de visszaolvasni is.

Én kérek elnézést!

(#7610) lord.lakli válasza martonx (#7609) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ez az igazi lehetetlen küldetés :D

(#7611) amargo


amargo
addikt

Volt valami hír arról, hogy az MS korlátozza/lezárja a PCL-t? Van egy Sln-em, ami ilyeneket tartalmaz én most kaptam nem rég Windows8.1-re, de a Windows10-re is frissítést és azóta a Studio crashel folyton, amikor megnyitom az Sln-t. PCL projektekre tudtam beazonosítani a hibát.
Tud valaki ilyen problémáról másnál is?
ui nem csak nálam fordult elő, hanem akivel van egy közös projektünk, annál is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7612) harylmu


harylmu
őstag

Múlt pénteken megjelent a .NET Core 2.

Nektek tapasztalatok a Core-ról? Van rajtunk kívül valaki, aki használja productionben? :)

(#7613) martonx válasza harylmu (#7612) üzenetére


martonx
veterán

Van :) mi több projektünket 1.1-ben készítünk, az egyiket ma este kezdjük 2.0-ra migralni. Viszont már a visual studio 15.2->15.3 átállás se volt zökkenőmentes mert azt meg tegnap léptük meg.

Én kérek elnézést!

(#7614) martonx válasza amargo (#7611) üzenetére


martonx
veterán

Az biztos, hogy portable kodra az új irány a net.core 2.0

Én kérek elnézést!

(#7615) amargo válasza martonx (#7614) üzenetére


amargo
addikt

De legalább valami értelmes hibaüzenetet dobhatott volna, de ez így..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7616) -Bálint.


-Bálint.
csendes újonc

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Nem tudom helyesen megoldani az örökítést Visual Studioban. Csináltam két formot (Form1, Form2), és amikor a Form2.cs-ben a Form2 után kettősponttal beírom a Form1-et a Form2.cs[Design] nézet a következő hibával tér vissza:

The designer could not be shown for this file because none of the classes within it can be designed. The designer inspected the following classes in the file: Form2 --- The base class 'WindowsFormsApplication6.Form1' could not be loaded. Ensure the assembly has been referenced and that all projects have been built.

Ha teszek egy gombot Form1-re, és nyomok egy Clean Solutiont, majd utána egy Build Solutiont, akkor a Form2-őn is megjelenik a gomb egy kis lakattal a bal fölső csücskében. Semmit nem lehet vele csinálni, se mozdítani, se Click eljárást írni, semmit.

Miért van ez a hiba, miért jelenik meg a Form2-őn is a gomb?

(#7617) sztanozs válasza -Bálint. (#7616) üzenetére


sztanozs
veterán

Becsataolod, hogy néz ki a fájl? Mert amit írtál az nekem igen zavaros volt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7618) -Bálint. válasza sztanozs (#7617) üzenetére


-Bálint.
csendes újonc



Semmit nem csináltam, csak odaírtam a végére, hogy Form1, és bedöglött, jött a hiba a Design nézetben Form2-höz.
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApplication6
{
public partial class Form2 : Form1
{
public Form2()
{
InitializeComponent();
}
}
}

Egy másik programot csináltam, amikor előjött a hiba, abban azért volt több minden, de arra rájöttem, hogy a hibát ez eredményezi, amit ide bemásoltam. Az is lehet, hogy beállítás, vagy hardver probléma van. (Lenovo B41, Windows 10 64 bit, intel proci, Visual Studio 2012) Ha tanórai verziót nyitok meg, ahol már van több form is, ott nincs probléma, és a kódban nem látok különbséget.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApplication6
{
public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}
}
}

Köszi a segítséget! :))

[ Szerkesztve ]

(#7619) sztanozs válasza -Bálint. (#7618) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért szteretnéd a Form1-ből származtatni a Form2-t? Vagy nem ez a cél?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7620) -Bálint. válasza sztanozs (#7619) üzenetére


-Bálint.
csendes újonc

Az eredeti gyakorló feladatban azért származtattam, hogy egy tömböt (List<T> típusút) a Form2-ben is feltudjak tölteni, ne csak a Form1-ben. Biztos, hogy kell tudni a származtatást, mert az órán is vettük. Augusztus végi vizsgára készülök. Ezzel a projekttel szórakozok egyébként. Fut, de elfogadhatatlan a kinézete a Form2-nek.


.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.IO;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;
using System.Collections;

namespace WindowsFormsApplication4
{
public partial class Form1 : Form
{
public List<Ceg> cegek = new List<Ceg>();

public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void dateTimePicker1_ValueChanged(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.Text = dateTimePicker1.Value.DayOfWeek.ToString();
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

//try
//{
//StreamReader str = new StreamReader("C:\\Users\\Katalin\\Letöltések\\cégtár.txt");
StreamReader str = new StreamReader(@"..\..\..\cégtár.txt");

while (!str.EndOfStream)
{
Ceg c = new Ceg();
string[] adatok = str.ReadLine().Split(';');
c.Nev = adatok[0];
c.Hely = adatok[1];
c.Dbtelep = int.Parse(adatok[2]);
c.Irszam = adatok[3];
c.Szam = adatok[4];
c.Bejegyzes = DateTime.Parse(adatok[5]);
cegek.Add(c);
gyujto.Items.Add(c.Nev);

}
str.Close();
//}
//catch //(FileNotFoundException fnfe)
//{
// MessageBox.Show("Elkaptalak.");
//}
errorProvider1.SetError(button1, "Próba");
}

private void textBox2_Leave(object sender, EventArgs e)
{
StreamWriter w = new StreamWriter(@"..\..\..\kiírtttt.txt", false);
//for (int i = 0; i < 5; ++i)
//{
// string a, b, p, d, f, g;
// a = cegek[0].ToString();
// b = cegek[1].ToString();
// p = cegek[2].ToString();
// d = cegek[3].ToString();
// f = cegek[4].ToString();
// g = cegek[5].ToString();

// w.WriteLine(a + "; " + b + "; " + p + "; " + d + "; " + f + "; " + g);
//}

foreach (Ceg koztes in cegek)
{
w.WriteLine(koztes.Nev + "; " + koztes.Hely + "; " + koztes.Dbtelep + "; " + koztes.Irszam + "; " + koztes.Szam + "; " + koztes.Bejegyzes);
}
w.Close();
}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
MessageBox.Show(cegek[1].Nev.ToString());
}

private void ujCegToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
Form2 ujceg = new Form2();
ujceg.Show();

}

private void gyujto_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
tbHely.Text = cegek[gyujto.SelectedIndex].Hely;
tbDbTelep.Text = cegek[gyujto.SelectedIndex].Dbtelep.ToString();
tbBejegyzes.Text = cegek[gyujto.SelectedIndex].Bejegyzes.ToString();
}

}
}

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApplication4
{
public partial class Form2 : Form1
{
public Form2()
{
InitializeComponent();
tbNev.Focus();
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Ceg d = new Ceg();
d.Nev = tbNev.Text;
d.Hely = tbHely.Text;
d.Dbtelep = int.Parse(tbDbTelep.Text);
d.Irszam = tbIrszam.Text;
d.Szam = tbSzam.Text;
d.Bejegyzes = DateTime.Parse(tbBejegyzes.Text);
cegek.Add(d);
DialogResult = DialogResult.OK;
}
}
}

(#7621) sztanozs válasza -Bálint. (#7620) üzenetére


sztanozs
veterán

Tök felesleges származtatni, csak az egyik formból meg kell hivatkozni a másikat (vagy egy közös ős kell mind a kettőnek) - de ahhoz, hogy a Form2-ből egy másik formra adatot tudj felvinni nem származtatás kell, hanem a másik form referenciája.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7622) -Bálint. válasza sztanozs (#7621) üzenetére


-Bálint.
csendes újonc

Ez, hogy a "másik form referenciája kell" sokat segített. Utánanéztem, hogy ez pontosan mit is jelent, és sikerült. Köszönöm :) :DD (Átírtam a konstruktorokat.)
Azt meg rosszul gondoltam, hogy származtatás esetén nem fognak öröklődni a kontrollerek, mert ez így normális hogy azok is öröklődnek.

[ Szerkesztve ]

(#7623) BTminishop válasza -Bálint. (#7620) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Legközelebb használd a programkód tageket. :D

(#7624) -Bálint. válasza BTminishop (#7623) üzenetére


-Bálint.
csendes újonc

Oké, bocsi. :U

(#7625) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! VS2015-ben az istenért nem tudok UWP appot létrehozni, a következő hibaüzit kapom:

Már mindenféle console hacket kipróbáltam a netről, de smemi nem vált be. Esetleg találkozott már valaki ilyen hibával?

(#7626) martonx válasza tboy93 (#7625) üzenetére


martonx
veterán

Gondolom nincs telepítve a megfelelő .Net Core SDK

Én kérek elnézést!

(#7627) tboy93 válasza martonx (#7626) üzenetére


tboy93
nagyúr

Frissítettem a VS-t, felraktam minden APi-t ami létezik, engedélyeztem a developer módot a win-ben és most müxik :D Thx!

(#7628) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hi!

Adott egy komoly és alapos C# tudás, viszont C++ és C-ből teljesen 0-án állok, és szeretném megtanulni ezt a 2 nyelvet is.
Tudnátok nekem valami javasolt könyvet / weboldalt / pluralsight tutorialt adni, aminek érdemes nekiállnom?
Rengeteg oktató anyag van, de általában 0 programozási tudásról indítanak, viszont nekem itt van a C# tudásom.

(#7629) Goose-T válasza MATEO6600 (#7628) üzenetére


Goose-T
veterán

Semmire sem mennél vele, tök fölösleges ma már C-t és C++-t tanulni. Van még pár terület, ahol hasznos lehet, de ez a programozói munkaerőpiac kb. 1%-a. Inkább tanulj elméletet, sokkal többre mész vele. Ezeknek nézz utána első körben: Clean code, GoF patterns, SOLID.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7630) MATEO6600 válasza Goose-T (#7629) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én lennék a legboldogabb ember ha igazad lenne.
De sajnos rengeteg helyen nyomják még ezeket a nyelveket.
Én pl img processing területén vagyok nagyon jártas, azt viszont a legritkább esetekben csinálják C# alatt, túlnyomórészt a C++ dominál, ezért is lenne szükségem a C++ tudásra ha el szeretnék helyezkedni benne.
Az általad felsorolt elmélettel tisztában vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#7631) kispx válasza MATEO6600 (#7628) üzenetére


kispx
addikt

C++ topikban több szerencsével járnál.
De azért itt hagyom Stroustrup ajánlását.

(#7632) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Sziasztok,

volna egy (valószínűleg számotokra primitív) kérdésem, kérnék némi segítséget: szeretnék egy progit írni, ami megnyit egy xml fájlt, és tudok benne keresni és kilistázni dolgokat.

A lényeges rész így néz ki:
private void openButton_Click(object sender, EventArgs e)
{
OpenFileDialog ofd = new OpenFileDialog();
ofd.Filter = "XML|*.xml";
if (ofd.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
XmlDocument doc = new XmlDocument();
doc.Load(ofd.FileName);
}

}

private void searchButton1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (searchInput1.Text != null && searchInput1.Text.Length >= 3)
{
foreach (XmlNode node in doc.DocumentElement)
{
string name = node.Attributes[0].InnerText;
if (name == searchInput1.Text)
{
foreach (XmlNode child in node.ChildNodes)
{
listView1.Items.Add(child.InnerText);
}
}
}
}
else
{
MessageBox.Show("Invalid Input");
searchInput1.Text = string.Empty;
searchInput1.Focus();
}
}

Alapvetően minden jó, kivéve a "doc.DocumentElement" részt, mert egy olyan doc-ra hivatkozom, ami ott, abban a private részben nem létezik (lévén hogy egy szintén private részben nyitottam meg, ha jól értem a problémát). Amit én szeretnék, hogy az "openButton" úgy nyissa meg az xml-t, hogy az mindenhol a későbbiekben "látható" legyen. Maga a progi minden használatkor egyetlen xml-t fog megnyitni, tehát biztos hogy lehetne valahogy egyszerű módon megoldani a gondot, de nem minden használatkor ugyanazt, ezért én nem tudom, hogyan kellene :)
Kérlek nézzétek el nekem a nem megfelelő szóhasználatot, 3 napja láttam először C# kódot, bőven van még mit tanulnom belőle, szóval ha lehet akkor tételezzünk fel határtalan intelligenciát és nagyon kevés tárgyi tudást :D

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

HTC, LG

(#7633) MATEO6600 válasza kispx (#7631) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm a linket, megkérdem ott is :R

(#7634) BTminishop válasza valyogvisko (#7632) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Globális változó kell, hogy legyen az XML példányosításod.
private XmlDocument doc = new XmlDocument();

(#7635) valyogvisko válasza BTminishop (#7634) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Köszi a választ.

Lehet, hogy ez jó megoldás, viszont szül egyéb problémákat (az alatta lévő sor definíciója innentől nem jó, az utána következő buttonöket nem ismeri fel, etc) Mint mondtam, meglehetősen friss vagyok még a témában - részleteznéd egy kicsit pontosabban, milyen egyéb módosításokkal jár még ez?

HTC, LG

(#7636) harylmu válasza valyogvisko (#7635) üzenetére


harylmu
őstag

Az emlitett sort a metoduson kivulre rakd, ne belulre.

(#7637) valyogvisko válasza harylmu (#7636) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Királyság, mondtam hülye vagyok, így működik :D

Köszi.

Mint kiderült, van még mit finomítani a megjelenítésen, példán keresztül egyszerűbb:

itt egy példaxml:

Ebből keresésnél ez lesz (noveny1,2,3):

Amit én szeretnék, az két dolog:
- "vigye át" az entert a megjelenítésbe (Wordpad, Notepad++ tudja, ez meg nem foglalkozik vele)
- új keresésnél legyen megint üres a listview, bár ezt talán én is meg tudom oldani, ha goyrsan megy, inkább megkérdezem itt :)

Ezek (főleg az első) hogyan oldhatóak meg?

Előre is köszi.

HTC, LG

(#7638) valyogvisko válasza valyogvisko (#7637) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Ehh, szerkeszteni már nem tudom, de a második részét megoldottam, csak az érdekelne, hogyan lehetne a note-okat korrektül megjeleníteni, köszi.

HTC, LG

(#7639) sztanozs válasza valyogvisko (#7638) üzenetére


sztanozs
veterán

XML nem törődik a sortöréssel. De ha mindenképp azonos kell, akkor rakd bele CDATA szekcióba , vagy rakj a sor végére értelmezhető/kicserélhető sorvége szekvenciát (pl. \r\n).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7640) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Ez jól hangzik, de magát az xml-t nem én írom, én csak keresek benne/bennük. De majd akkor szerkesztgetem kicsit, köszi.

[ Szerkesztve ]

HTC, LG

(#7641) summers


summers
tag

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg megoldást egy tömb elemeinek minden lehetséges sorrendben való kiírására? Mondjuk van egy 10-es tömb amit feltöltünk 1-10-ig számmal, két tömb nem tartalmazhat ugyanolyan számot, és minden lehetséges sorrendben írja ki a program.

(#7642) tboy93 válasza summers (#7641) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hú, ha van egy 10 elemu tombod, amiben minden helyen mas szam all, akkor azt 10*9*8...*1 felekepp lehet kiirni, ami tobb mint 3.6 millió lehetőség :D

Mi a celod ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#7643) harylmu válasza summers (#7641) üzenetére


harylmu
őstag

(#7644) summers válasza tboy93 (#7642) üzenetére


summers
tag

Ha van egy x,y,z koordináta rendszerben pl. 10 pontod, melyik a legrövidebb út, amelyikkel mindegyik pontot érintheted. Arra gondoltam, hogy sorba rendezni minden lehetőség szerint, minden sorrendnél összeadni a pontok közötti távolságot, ezzel megkapnám a teljes út hosszát az adott sorrendben, ezután pedig kiválasztani a legkisebbet az összes sorrend közül. Csak az egyszerűség kedvéért írtam a tömb tartalmára 1-10-ig számokat. A módszer lenne a lényeg, amivel sorba lehetne rendezni minden lehetőség szerint a tömböt.

[ Szerkesztve ]

(#7645) tboy93 válasza summers (#7644) üzenetére


tboy93
nagyúr

Legovidebb utat inkabb valami grafos algoval erdemes szamolni, pl. Dijkstra vagy Bellman Ford...

(#7646) emvy válasza tboy93 (#7645) üzenetére


emvy
nagyúr

O olyan utat akar, ami minden pontot erint, szoval Dijkstra nem lesz jo. Ez sajnos NP-nehez, a BHF lehet jo, de az is lassu (es feltetelezem, hogy nem fogja tudni konnyeden implementalni). 10 elem eseten vegulis siman mehet a brute force kereses.

while (!sleep) sheep++;

(#7647) Domonkos válasza emvy (#7646) üzenetére


Domonkos
Ármester

A futasido a tomb meretevel valoban !-os aranyban lesz, viszont ezt valahogy el is varna az ember, leven hogy pont ugyanennyi outputot szeretne. A jo dolog viszont az, hogy normalis implementacio mellett, 10 elemre ez szinte semmi. Gyors implementalva a 3628800 sor kiiratasahoz nem kell .5s-nel tobb ido; ha pedig elhagyom a kiiratast, akkor .2s alatt vegez az osszes permutacioval. Kulcsszo a melysegi bejaras / backtrack. :K Es a memoria miatt sem kell aggodni...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#7648) emvy válasza Domonkos (#7647) üzenetére


emvy
nagyúr

A kiírás sebessége attól függ, hogy hová írod. :)

while (!sleep) sheep++;

(#7649) Domonkos válasza emvy (#7648) üzenetére


Domonkos
Ármester

Koszonom, ezzel tisztaban vagyok.
Par rovid merest elvegezve ezek jottek ki nalam. 10-10 futas atlagolva:
Kiiras terminalba (kis bufferrel): 2.291s
Kiiras terminalba (megfeleloen bufferelve): .592s
Kiiras normal fileba, SSD-re: .157s
Kiiras a /dev/null-ba: .146s
A programot ujraforditva, a kiiras reszt elhagyva: .017s (!!!)

Ebbol jol latszik, hogy itt nem a permutalgatason fog elmenni az ido. Az utolso tesztbol pedig az, hogy a program idejenek csupan az 1/8 resze a "lenyegi resz". A maradek idot a kiiras is a kiiras formazasa viszi el. Szoval annyival egeszitenem ki, hogy persze nem mindegy, hogy hova irod, de az sem mindegy, hogy egyaltalan kiirsz-e valamit :DDD Egy ugyanakkora nagysagrendet meg tudsz sporolni azzal is, ha teljesen elhagyod a kiiratast, mint amilyet akkor, amikor lassu outputrol gyorsra valtasz :K
Aki nem hiszi, implementalja utanam :P

Szerk: Annyit hozzatennek, hogy a kiiras elhagyasakor otletem sincs, hogy a fordito pontosan milyen ordogi optimalizaciokat eszkozolt, amit akkor nem tett, amikor siman kiirattam. Ennek kideriteset kicsit kesobbre hagyom. Amit az ugy erdekeben tettem, hogy argv-bol olvastam az inputot es abba az agba amit kiirataskor el lehetett hagyni raktam egy szamlalot. Igy talan nem optimalizal annyit - de ennel jobban nem melyedtem bele...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#7650) summers


summers
tag

Köszönöm a válaszokat! Igazából nem is kell az összes sorrendet kiírnia, csak azt az egyet amelyikhez a legrövidebb út tartozik minden pontot érintve. A permutáción akadtam el, hogy hogy lehetne C#-ban megírni. Meg az, hogy lehetne e alkalmazni pl. 70 pontra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.