Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) harylmu válasza Alexios (#7200) üzenetére


harylmu
őstag

jogos.

(#7202) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok.

A következő a problémám amiben segítséget kérnék. Adott egy ToggleSwitch ami a fő ToggleSwitchem. Ennek van akár több al ToggleSwitch-e, tegyük fel három darab amire hatással kell lennie. (És fordítva is.)

Ahogy szeretném, hogy működjön: Ha becheckelem a fő TS-t akkor checkelődjön be az összes al TS-e az az a gyerekei. Ha csak egyet is kicheckelek az al TS-ekből akkor a fő TS-em is checkelődjön ki. Ez ugye így logikus.

Erre tudnátok nekem mondani valami jó megoldást? Ugyan elértem ezt a folyamatot, de a 3. be-ki checkelésnél már nem hat ki a fő TS-em az al TS-ekre.

Remélem érthetően írtam le. Itt van két kép ami még segíthet. Ja és ez Windows Phone.

Kicheckelt állapotban:

Becheckelt állapotban, amikor egyet kicheckelek. (Ezt kéne megoldani. Ha egyet is kiveszek, ahogy a képeken látjátok is, akkor a fenti nem változik).:

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#7203) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
A következőt szeretném megcsinálni Form-ban:

1) Egy gombra kattintva egy kiválasztott szövegfájlt beolvas, majd rögtön hozzáad 3 karaktert: "###" a végéhez.
2) Egy textbox-ba beírt egy soros szöveget hozzáadja a fájl végéhez. (Az "###" után)
3) Egy másik gombra kattintva elmenti a szövegfájlt.
4) Egy harmadik gombra kattintva beolvas egy kiválasztott szövegfájlt, és ha talál benne "###"-részt, akkor az utána lévő részt kiírja.

Ezt hogyan lehetne kivitelezni?
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#7204) lord.lakli válasza Heavyrain (#7203) üzenetére


lord.lakli
őstag

Meddig jutottál?

(#7205) Alexios válasza sirszevenap (#7202) üzenetére


Alexios
veterán

Nem tudom, hogy most miként oldottad meg, de most hirtelen ami eszembejut, hogy csinálsz egy eseménykezelőt a "fő" toggleswitchedre ami ki/be kapcsolja az összeset, illetve egy másikat a többinek, ami csak az adott controlt kapcsolgatja, plusz a főt

(#7203) Heavyrain Hol akadtál el? Gombra beolvasáshoz openfiledialog, azzal megkapod a fájl elérési útját, beolvasod a fájlt, írsz bele, amit akarsz. Miután megvan a fájl, textboxból beolvasásnál ugyanúgy hozzá tudsz írni akármit, stb. Megnyitásnál hogy megnézd a ### részt, gondolom vagy az első vagy az utolsó ### kell, fájlt megtudod nyitni szintén openfiledialog-al, aztán mondjuk regex-el megkeresed.

[ Szerkesztve ]

(#7206) Heavyrain válasza Heavyrain (#7203) üzenetére


Heavyrain
őstag

Még most ismerkedem a C#-al, et a feladatot is csak gyakorláshoz találtam ki 5 perce. Majd este lesz időm bővebben foglalkozni vele,de előtte gondoltam rákérdezek, hogy kiderüljön, hogy egyszerű-e,vagy nagyon bonyolult,mert akkor hozzá sem kezdek.

(#7207) tboy93 válasza Heavyrain (#7206) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mas nyelvben van prog tapasztalatod vagy a most ismerkedsz meg csak a programozassal?

(#7208) Heavyrain válasza tboy93 (#7207) üzenetére


Heavyrain
őstag

Más nyelvvel nincs tapasztalatom, komolyabban 3 hónapja foglalkozom a C#-al.

(#7209) sirszevenap válasza Alexios (#7205) üzenetére


sirszevenap
addikt

Pontosan ezt csináltam, de a lentit meg kell nézni, hogy be van e kapcsolva. Ha be van kapcsolva akkor a fentit programozottan bekapcsoljuk és lefut az eseménykezelője. Ezért nem jó.

Bankkártyával? Hát persze!

(#7210) tboy93 válasza Heavyrain (#7208) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ha 3 honapja kezdted, akkor gondolom meg az objektum orientalt programozas se nagyon megy, eloszor mindenkeppen az alapokat kene elsajatitanod.

[ Szerkesztve ]

(#7211) brown77


brown77
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi programozás feladatommal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Egy N résztvevőjű kutya-szépségverseny M különböző szempont szerint pontoznak, a az eredményt a kutya(n,m) mátrix tartalmazza. Minden szempont alapján maximum MAX(i) pontot adhatnak(a pontszámok nem negatív egész számok lehetnek 1<=i<=M). A versenyből automatikusan kiesik az a kutya, amelyik valamely kategóriában nem éri el a kategóriánként megadott alsó ponthatárt (also(i)).

N tetszőleges érték 5 és 10 között.

M = 3 és 5 között

A szempontonkénti maximum (MAX[j]) értékek tetszőleges egész számok 10 és 100 között

A kategóriák alsó ponthatárai a MAX[j] értékek függvényében adandóak meg.

A feladatnak része a szükséges tesztadatok kialakítása (txt formátumú fájlokban).

Készítsen algoritmust és programot a következő feladat elvégzésére:
Adjuk meg azokat a kutyákat amelyek egy kategóriába sem nyertek, de az alsó pontszámot minden kategóriában elérték.

Tudna esetleg segíteni valaki valaki a Windows Form megoldásban, hogyan kellene megoldani c#-ban?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7212) ferensz válasza brown77 (#7211) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem házifeladat megoldó topik, állj neki, juss el valameddig és amikor elakadtál akkor konkrét kérdéssel gyere.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7213) brown77 válasza ferensz (#7212) üzenetére


brown77
csendes tag

A konzolos megoldást megcsináltam.
A kérdésem az ,hogy grafikusan hogy kell összehozni.
Milyen elemeket kell felvennem.

(#7214) lord.lakli válasza brown77 (#7213) üzenetére


lord.lakli
őstag

Mit szeretnél a winformban?

(#7215) brown77 válasza lord.lakli (#7214) üzenetére


brown77
csendes tag

Egy olyan felületet, hogy a program megkérdezi, hogy
• hány kutya szerepel a versenyen
• hány kategória van
• mi az egyes kategóriákban elérhető maximális pontszám
• mi az egyes kategóriákban a versenyben maradáshoz szükséges minimális pontszám.

pl.: Hello! Az általad megadott pontok alapján megmondom, hogy a kutyaszépségversenyen
mely kategóriákban kellett holtversenyt hirdetni.
Hány kutya szerepelt a versenyen? [2..100]:
Hány kategória volt a versenyen? [1..100]:
Hány pontot lehet maximum elérni az 1. kategóriában?
Hány pontot lehet maximum elérni az 2. kategóriában?
Hány pontot lehet maximum elérni az 3. kategóriában?
Hány pontot kell minimum elérni az 1. kategóriában? [0..50]:
Hány pontot kell minimum elérni az 2. kategóriában? [0..50]:
Hány pontot kell minimum elérni az 3. kategóriában? [0..50]:
Kérem az 1. kutya, 1. kategóriában elért pontszámát! [0..50]:
Kérem az 1. kutya, 2. kategóriában elért pontszámát! [0..50]:
Kérem az 1. kutya, 3. kategóriában elért pontszámát! [0..50]:
Kérem az 2. kutya, 1. kategóriában elért pontszámát! [0..50]:

(#7216) lord.lakli válasza brown77 (#7215) üzenetére


lord.lakli
őstag

Csinálj egy winform-os projektet.

Label: címke a felirathoz, kérdéshez.
Textbox: adatbeviteli mező, egyelőre szerintem mindet fogadjon el és kód szintjén ellenőrizd, hogy számot adott-e meg. Ezt később tovább viheted, hogy eleve csak számot tudjon beírni (maszkolt mező, billentyű események)
Button: nyomógomb. Ennek kell a Click eseményébe a te általad írt kód, ami kiolvassa az adott nevű textbox.Value-t (ha jól emlékszem, már régóta nem winformozom)
Megjelenítésre a legegyszerűbb egy mezei MessageBox, amelynek a Show(string) függvényét használva megjelenik egy kis ablak az üzenettel. Lehet Label.Text is, de sok minden más is.

(#7217) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok.

Ha a string formatnál beállítom ezt :Text="{Binding Osszeg, StringFormat='{} {0:C0}'}" akkor szépen így fogja írni a számokat pénznem esetén: 9 999 999Ft ez kell nekem. Ámde ha váltok angolra, akkor már $-ba írja, ami nekem nagyon nem jó. Hogy lehetne lockolni, hogy mindig forintba legyen?

:R

Bankkártyával? Hát persze!

(#7218) sztanozs válasza sirszevenap (#7217) üzenetére


sztanozs
veterán

Használj specifikus CultureInfo-t. Ahogy nézem közvetlenül nem tudod megadni neki a culture-t, mindenféleképp kódolni kell hozzá:
http://stackoverflow.com/questions/5831455/use-real-cultureinfo-currentculture-in-wpf-binding-not-cultureinfo-from-ietfl

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7219) sirszevenap válasza sztanozs (#7218) üzenetére


sirszevenap
addikt

Király, sikerült! :R Köszönöm. Most már csak az a baj, hogy így írja: 10 000,00Ft a ,00-át valahogy kivarázsolni? :U

Hoho rájöttem. "C0" a string formatba és minden perfekt! :R Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#7220) harylmu


harylmu
őstag

.NET Core 1.1 kint, főleg bugfixekkel.
A Kestrel-t viszont (Core beépített webszervere) 1.822.366 request/second-re tuningolták.

(#7221) martonx válasza harylmu (#7220) üzenetére


martonx
veterán

Azért az a plusz 1300 akárhány plusz API se elhanyagolandó a .Net Core 1.1 esetében...

Én kérek elnézést!

(#7222) brown77 válasza lord.lakli (#7216) üzenetére


brown77
csendes tag

Köszi megpróbálom így!

(#7223) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Hogy tudom megoladni, C# kódból azt hogy le tudjak futtatni egy registry bejegyzést?
Illetve hogy kódból egy .bat fájlt lehessen lefuttatni

(#7224) sztanozs válasza _kovi_ (#7223) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezt hogy érted? le tudjak futtatni egy registry bejegyzést

Process indítás: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7225) _kovi_ válasza sztanozs (#7224) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Amit pl beírnál a cmd-be normál esetben.

Pl.:
regedit /s \\serverAMD\cache64.reg

vagy
call "x:\Visual DataFlex 15.0\Bin\RegisterCodejockControls.bat

(#7226) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv. mindenkinek!

C#-ban írom a szakdogám, de nem nagyon van kivel megkonzultáljam. Ha feltölteném lenne aki ránéz? (alapjaiba véve csinálja amit akarok, de lehet, hogy egyszerűbben is meg lehetne oldani pár részt) Ma este vagy holnap napközbe már talán vállalható állapotba kerül. (értem ez alatt, hogy minden funkció benne lesz amit szeretnék)

(#7227) netpeti98 válasza harylmu (#7220) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha már újdonságok: a VS2015 és az új VS2017 RC megfér egymás mellett, igaz? :)

(#7228) harylmu válasza netpeti98 (#7227) üzenetére


harylmu
őstag

passz, de a VS2017, meg a C# 7 is elég királynak tűnik. ez a local function mivel hasznosabb mint egy Func vagy egy Action? nekem nem olyan szimpi, könnyen összekutyulhatja a kódot.
a tuple literal elég javascript feeling :D

ja és lesz visual studio (nem vs code) Mac-re. már van preview: link

ja, meg, amit eddig is tudtunk, a project.json sajna már megint csproj lesz a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#7229) Karma válasza harylmu (#7228) üzenetére


Karma
félisten

Megörültem a VS for Mac hírének, leszedtem, aztán kiderült, hogy csak egy átbrandelt Xamarin Studio :(

“All nothings are not equal.”

(#7230) harylmu válasza Karma (#7229) üzenetére


harylmu
őstag

igen, azt írták is valahol, hogy abból alakult. de ne add fel, ez csak preview. ennyire gagyi amúgy?

(#7231) netpeti98 válasza harylmu (#7228) üzenetére


netpeti98
addikt

Közben meglett:[link]

Installation

You can install and use Visual Studio 2017 alongside previous versions of Visual Studio, including Visual Studio 2015, Visual Studio 2013, and Visual Studio 2012.

(#7232) martonx válasza Karma (#7229) üzenetére


martonx
veterán

Ráadásul csak .Net Core vonalon működik, szóval nagyobb a füstje, mint a lángja.

Én kérek elnézést!

(#7233) sztanozs


sztanozs
veterán

Innen: [link] - remélem benéz a kolléga...

const - "változót" nem tudsz fügvénnyel definiálni c#-ban.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7234) don_peter válasza sztanozs (#7233) üzenetére


don_peter
senior tag

Akkor ezért nem megy..
Átsiklottam felette..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7235) lord.lakli válasza don_peter (#7234) üzenetére


lord.lakli
őstag

readonly és konstruktrorban adsz neki értéket?

(#7236) don_peter válasza lord.lakli (#7235) üzenetére


don_peter
senior tag

Nem értem ezt a kérdést..
Csak olvasás?
Mire gondolsz?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7237) _kovi_ válasza sztanozs (#7224) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Ezt próbálom, le is fordul, de nem történik semmi. Nem adja hozzá a reg adatbázishoz

System.Diagnostics.Process process = new System.Diagnostics.Process();
System.Diagnostics.ProcessStartInfo startInfo = new System.Diagnostics.ProcessStartInfo();
startInfo.WindowStyle = System.Diagnostics.ProcessWindowStyle.Hidden;

startInfo.FileName = "regedit.exe";
startInfo.Arguments = "d:\\vdfreg15_64_bit.reg";

(#7238) sztanozs válasza _kovi_ (#7237) üzenetére


sztanozs
veterán

rem regedit kell, hanem reg import filename, így:
System.Diagnostics.Process process = new System.Diagnostics.Process();
System.Diagnostics.ProcessStartInfo startInfo = new System.Diagnostics.ProcessStartInfo();
startInfo.WindowStyle = System.Diagnostics.ProcessWindowStyle.Hidden;
startInfo.FileName = "reg.exe";
startInfo.Arguments = "import d:\\vdfreg15_64_bit.reg";

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7239) don_peter válasza sztanozs (#7233) üzenetére


don_peter
senior tag

Köszi, sikerült is egyből..
Elnéztem a const, illetve nem vettem észre.. :R

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7240) don_peter


don_peter
senior tag

Uraim, még egy problémám lenne.
Optimalizálnám a több file feltöltési ciklusomat.
Arra gondoltam, hogy a 4 file-omat amit behívok a programba egy tömbbe teszem bele egymás után és a végén a maximum 8MB-os tömböm meg szépen fel tudom tölteni egy ciklusom belül.
Ebből van nekem 4db:
file1 = System.IO.File.ReadAllBytes(open.FileName1);
file2 = System.IO.File.ReadAllBytes(open.FileName2);
file3 = System.IO.File.ReadAllBytes(open.FileName3);
file4 = System.IO.File.ReadAllBytes(open.FileName4);

Persze mindegyik lekezelve ahogyan kell.
Ezek után ezeket szeretném egy 2dimenziós tömbbe elhelyezni.
Az első dimenzió maximum 4 lenne, vagy is 0-3-ig.
A második dimenzió pedig attól függne mekkora a file amit bele töltök.
Így próbálkoztam:
byte[] array;
array[0] = file1;
...stb

Aztán így is:
byte[,] array = new byte[4,(1024*1024*8)];
array[0] = file1;

Utóbbi már többdimenziós lenne, de számít, hogy a beletöltött file mérete mekkora.
Sajnos eddig nem jött össze.
Előre is köszi a segítséget..

ui: nem muszáj több dimenziós tömböt használnom lehet egy, maximum 4 file össz méretével megegyező és a 4 fájl adataival feltöltött sima tömb is ami bejárható.

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7241) don_peter válasza don_peter (#7240) üzenetére


don_peter
senior tag

Közben megoldottam egy sor for() ciklussal, de ha van jobb ötlet akkor szívesen venném.
uint AddrCount = 0;
for (i = 0; i < file1.Length; i++)
{
FileRoms[AddrCount++] = file1[i];
}
for (i = 0; i < file2.Length; i++)
{
FileRoms[AddrCount++] = file2[i];
}
for (i = 0; i < file3.Length; i++)
{
FileRoms[AddrCount++] = file3[i];
}
for (i = 0; i < file4.Length; i++)
{
FileRoms[AddrCount++] = file4[i];
}

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7242) sztanozs válasza don_peter (#7241) üzenetére


sztanozs
veterán

List<byte>, és akkor nem kell szenvedni a méretezéssel. Az array olyan múlt évezredbeli.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7243) Karma válasza don_peter (#7241) üzenetére


Karma
félisten

Tehát valójában a feladat csak annyi lenne, hogy négy fájlt akarsz összefűzni egyetlen folyamatos byte tömbbé? Kicsit XY problémát érzek a kérdésekben.

sztanozs: Szerintem erősen overkill ide a List.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#7244) lord.lakli válasza don_peter (#7236) üzenetére


lord.lakli
őstag

C# readonly. Olyan "konstans" ami csak a konstruktorban kaphat értéket és ott már megy az általad elképzelt string összefűzés.

(#7245) mobal válasza don_peter (#7240) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez nekem még mindig nem tiszta. Miért ragaszkodsz a tömbhöz valójában? Van ennek előzménye itt?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7246) don_peter válasza Karma (#7243) üzenetére


don_peter
senior tag

Igen pontosan ez lenne a lényeg.
Utána ezt a tömböt vagy is az összefűzött adatot egy hardverre küldöm át és felhasználom..
Van erre valami jobb megoldás mint amit feljebb írtam?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7247) don_peter válasza mobal (#7245) üzenetére


don_peter
senior tag

Azért mert byte-onként kezelem az adatokat.
Egy hardverre küldöm át az adatokat, amely byte-onként fogadja és dolgozza fel.
Itt nincs előzménye.. De meg tudom mutatni miről van szó, ha látni akarod vagy csak képbe akarsz kerülni a lényegével.

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7248) mobal válasza don_peter (#7247) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És egyenként nem tudod átküldeni a fájlokat - vagy nem értem. Ha valami kézzel fogható módon meg tudod mutatni akkor ne tartogasd! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7249) don_peter válasza mobal (#7248) üzenetére


don_peter
senior tag

Egy saját fejlesztésű hardverről van szó.
Itt egy videó az adat feltöltésről: [DPTP System - DPTP SMFD 64/128Mbit cartridge proto ]
A videón látszik, hogy csak 1 fájl választható ki, de az új verzión már 4.
Ezt képbe tudom csak mutatni:

Utóbbi esetben kellene összefűzöm a betöltött fájlokat egy tömbbe, majd azt az egy tömböt fogom feltölteni a hardverre..
Ha van ötleted vagy példa kódod a byte-os ősszéfűzésre, ne tartsd magadba, mert a feljebb beírt kódom nem a legjobb és szerintem hibás is, mert kb 6.7MB után valami hiba miatt nem tölt be semmit.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7250) ibenny


ibenny
senior tag

Sziasztok,

Egy egyszerű kis programot írtam, ami csak annyit csinál, hogy bizonyos kiterjesztésű file-okat átmozgat egy forrásmappából egy célmappába. Teljesen jól működik, abban az esetben, ha egy kiterjesztést adok meg. Hogyan bővíthetném a kódot egy vagy több további kiterjesztéssel?

A kódom:

string sourceFolderPath = @"forrásmappa";
string filePattern = @"*.kiterjesztes1";
string destinationFolderPath = @"celmappa";
string[] matchingFiles = Directory.GetFiles(sourceFolderPath, filePattern, SearchOption.AllDirectories);

foreach(string filePath in matchingFiles)
{
var fileSpec = new FileInfo(filePath);
File.Move(filePath, Path.Combine(destinationFolderPath, fileSpec.Name));
}

A mappákat és a kiterjesztés szándékosan írtam most át, nincs jelentősége a kérdés tekintetében. Próbálkoztam többféle megoldással (pl. a filePattern bővítése), sajnos egyik sem vezetett sikerre. Python-ban már megírtam ezt a programot, ezért nem életbevágó, de elkezdtem ismerkedni a C#-pal és gyakorlásképpen jó gondolatnak tűnt megírni abban is. Tényleg kezdő vagyok C#-ban, kérlek ezt vegyétek figyelembe. :)

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.