Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) togvau válasza sztanozs (#7300) üzenetére


togvau
senior tag

Ezt én is megtaláltam, bepötyögve a using-ot, ugyan úgy aláhúzta. Aztán fél órával később már nem.
De tényleg ennyire gagyi a vse, hogy nem képes belőni magától a using-ot? Mert valahogy egy eclipse-nél ez alap volt már 10 éve is...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#7302) sztanozs válasza togvau (#7301) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem behozza, csak a piros aláhúzás elején levő kis kék téglalapra kell menni.
(IMG:/dl/upc/2016-11/29/181968_tgoa45o4ztpfimwr_ipe.png)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7303) togvau válasza sztanozs (#7302) üzenetére


togvau
senior tag

Ja behozza, miután a full kód be lett írva. Csak én ahhoz szoktam hozzá, hogy elkezdek írni egy osztálynevet, vagy metódust, és fel is dobja ctrl space-re a lehetőségeket, még azokat a csomagokat(namespaceket) is amik nincsenek még behúzva, és ha kiválasztom valamelyiket belövi azt is. Hát de ezek szerint a microsoftnak ez még túl űrtechnika...

hitler, sztálin, micro usb

(#7304) harylmu válasza togvau (#7303) üzenetére


harylmu
őstag

troll day?

(#7305) lord.lakli válasza harylmu (#7304) üzenetére


lord.lakli
őstag

Az eclipse fejlesztő a ctrl+space-t ismeri a .net-es meg a függvényeket, lehetőségeket ;] :DDD

(#7306) sztanozs válasza togvau (#7303) üzenetére


sztanozs
veterán

Ok, akkor beírod a Class-t bepirosítja, majd nyomsz egy Shift + Alt + F10-et, vagy Ctrl + .-ot. ;)

Vagy felüldefiniálod a View.ShowSmartTag-et (Tools > Options > Environment > Keyboard), és akkor lehet Ctrl + Space is (ami VS-ban mondjuk a CompleteWord action).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7307) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Lehet olyat csinálni egy C# projektbe hogy az exe fájlba belefordítom/importálom egy másik fájlt amit a form indít?

(#7308) Karma válasza _kovi_ (#7307) üzenetére


Karma
félisten

Hunfatal már megválaszolta ezt nemrég.

“All nothings are not equal.”

(#7309) _kovi_ válasza Karma (#7308) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Erről esetleg egy egyszerűbb magyar leírást tudsz adni?

(#7310) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Esetleg azt hogy tudom megadni, hogy az alapértelmezett telepített könyvtárából használja az adott fájlt.
Kódból adnám meg az elérési utat. Mert mivan ha valaki aki telepíti megváltoztatja a telepítés helyét.
Ezért nem akarom beégetni a program files\valami könyvtárat.

(#7311) sztanozs válasza _kovi_ (#7310) üzenetére


sztanozs
veterán

Meg tudod (registryból kiszedhető, ha tudod, hol tárolja az installer az adott bejegyzést), de mi van, ha a felhasználó nem is telepíti az adott proframot a gépéről (vagy leszedi)?

De ennek az ég világon semmi köze nincs ahhoz, hogy te fordításkor belerakd a progrodba...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7312) _kovi_ válasza sztanozs (#7311) üzenetére


_kovi_
aktív tag

De akkor hogy tudom elindítani a form-ról?
Nem értem. :)

(#7313) sztanozs válasza _kovi_ (#7312) üzenetére


sztanozs
veterán

Kiírod a Resource csomagból a fájlrendszerbe (pl a %temp% könyvtárba) és onnan elindítod a korábban is használt System.Diagnostics.Process-el.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7314) _kovi_ válasza sztanozs (#7313) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Húú, "kiírod a resource csomagból a..." :)
Hááát azért köszönöm! :R
Ez már nagyon meghaladja a képességeimet. Jó lenne ha lenne ezekről magyar leírás is. Tudom, tudom... a magyar le van sz@rva.. :)

(#7315) fatal` válasza Karma (#7308) üzenetére


fatal`
titán

Most látom, hogy módosítottál a hozzászólásomon. Mi volt a probléma? Nem emlékszem mit írtam eredetileg. :DDD

(#7316) fatal` válasza _kovi_ (#7310) üzenetére


fatal`
titán

System.AppDomain.CurrentDomain.BaseDirectory

Winformsos alkalmazás esetén:
System.Windows.Forms.Application.StartupPath

Szerk.: Elnézést, elfelejtettem szerkeszteni az előző commentem.

(#7314) _kovi_: Ha fejlesztesz, felejtsd el a magyart, szinte semmi sem elérhető és ebben a szakmában ez nem is fog változni. Angolul viszont közel végtelen információ érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#7317) Karma válasza fatal` (#7315) üzenetére


Karma
félisten

A linkben kétszer volt a http://, emiatt nem működött. Csak ezt javítottam.

“All nothings are not equal.”

(#7318) fatal` válasza Karma (#7317) üzenetére


fatal`
titán

Ja jó :D Köszi, legközelebb jobban figyelek a linkre is :)

(#7319) mobal


mobal
MODERÁTOR

Az új versenyzőt valaki próbálta már (burkoltan Karmának címezve)?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7320) Karma válasza mobal (#7319) üzenetére


Karma
félisten

Most hallok róla először, de fel is pattintom gyorsan, mert amúgy is akartam a Core-ral játszani, köszi :)

“All nothings are not equal.”

(#7321) texriddick


texriddick
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kéri.
A problémám a következő: C# nyelven Visual Studio -s környezetben szeretnék egy programot írni.
Létrehoz magától ugye Windows Form ot. Oda be rakok egy Textbox -ot, valamint még egy Button-t.
A program futtatásakor, a buttont megnyomva felugrik egy másik Windows Form. na eddig meg tudtam csinálni. :D
Amit viszont nem tudok, hogy az első Form Textboxába beírt számot (majd a Buttont megnyomva ugye feljön a második Form) nem tudom egy listbox-ban kiíratni a második Formban.
Tehát még egyszer:
Program fut> Textboxba beírunk egy számot >> Buttont megnyomjuk >> Feljön a második Form, és ott anélkül h bármit csinálnánk, csak egy listbox -ba írja ki, hogy mit írtunk be előbb a Textboxba.
Tudna valaki segíteni, netán konkrét kódot ide hozzászólni? Köszi előre is! :)

(#7322) amargo válasza mobal (#7319) üzenetére


amargo
addikt

Pár hónapja probalgatom egy eleg komplex alkalmazast is behuztam mar ala tobb mint 400 projekttel, ahol a VS kezd elverezni. Meglepően furgebben kezelte. Még vannak benne hianyos dolgok, de gyorsnak nagyon gyors.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7323) harylmu válasza texriddick (#7321) üzenetére


harylmu
őstag

[link] meg amúgy [link]

[ Szerkesztve ]

(#7324) mobal válasza Karma (#7320) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És jó? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7325) brown77


brown77
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ebben segíteni, ez hogy nézne ki pszeudo kóddal?

//A verseny eredmények megjelenítése
private void ereményekKiirasaDG(int[,] eredményMatrix, DataGridView eredmeny_kijelzo)
{
//Sorok
for (int i = 0; i < eredményMatrix.GetLength(0); i++)
{
//Oszlopok
for (int j = 0; j < eredményMatrix.GetLength(1); j++)
{
eredmeny_kijelzo[j+1,i].Value = eredményMatrix[i, j];
}
}
}

private void DGW_ponthatarok_elokeszitese(DataGridView ponthatarok_kijelzo,string[] szempontok,int szempontokSzama)
{

ponthatarok_kijelzo.Columns.Add("Ponthatár", "Ponthatár");
//Oszlopok létrehozása szempontok alapján
for (int i = 0; i < szempontokSzama; i++)
{
ponthatarok_kijelzo.Columns.Add(szempontok, szempontok(i));
}

//DataGridElokeszitese
dgw_ponthatarok.Rows.Clear();
dgw_ponthatarok.Refresh();

(#7326) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség, tök egyszerű lenne de nem bírok vele, sok-sok guglizás után sem.

Adott embedded resource-ban egy fájl. Legyen: "xxx.exe"
Ez bele van fordítva a fő programba.

A lényeg az lenne hogy az embedded resource-ból át kellene másolni ezt a fájlt egy megadott helyre ahonnan futtatni lehessen. Pl. c:\progi\...

Hibás kódokat nem szívesen másolnék ide, de mindig elszáll pl a System.IO.File.Copy a filenotfound exceptionnel.

Köszönöm!

(#7327) _kovi_ válasza _kovi_ (#7326) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Sikerült, ha esetleg kell valakinek a jövőben:
using (Stream input = Assembly.GetExecutingAssembly().GetManifestResourceStream("WindowsFormsApplication1.regek.Setup.exe"))
using (Stream output = File.Create(@"c:\\asd\\Setup.exe"))
{
CopyStream(input, output);
}

(#7328) togvau


togvau
senior tag

Létezik C#-ban ilyen lokális de maradós változó(tuti van ennek valami szakszerű neve amit tudtam, de most nem jut eszembe)? Tehát olyan ami lokálisként van deklarálva, de ahol deklarálva van ott minden ciklusban elérhető marad, és az értékét is őrzi.
Tudom hogy ezt osztály változóval megcsinálhatom, de már úgy is annyi változója van, ráadásul ezt csak egy metóduson belül kell elérni, jobb lenne nem osztályváltozóként szemetelni.

(egy játék update-jében futó metódusról van szó)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#7329) lord.lakli válasza togvau (#7328) üzenetére


lord.lakli
őstag

A változó az adott blokkon belül érhető el.
void Func()
{
int a;
a++;
foreach() { a++; }
a++
}

Mire gondoltál pontosan?

(#7330) fatal` válasza togvau (#7328) üzenetére


fatal`
titán

Field/Property, vagy pedig átadod a függvényeknek. Blokkon belül láthatóak a változók.

(#7331) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Resharper használóktól kérdezném:

Hogy a *******************************ba lehet kikapcsolni azt, hogy jobb alsó sarokban lévő analyzer SOHAAA de SOHA ne fusson ?

Annyira idegesítő , hogy az valami elképesztő.
Egy 90 + solutionnél már szörnyű. de tényleg. és ahányszor elidnítom újra a VS-t ez a ... inicializálja magát és elkezd futni.

Ki lehet ezt végleg kapcsolni ?

-.-

(#7332) j0k3r! válasza ubid (#7331) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Helló!

Kikapcsolni nem tudom, hogy lehet-e, viszont ez tud gyorsítani a solution betöltési időn: [link]

some men just wanna watch the world burn...

(#7333) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Én abszolút kezdő vagyok ebben a programozásban. Suliban tanuljuk a C# programozást, vizuális prog. néven. Az első kérdésem az lenne, hogy az ingyenes Community verzió is megfelel nekem ugye? Otthonra, gyakorlásra.
Sajnos az én agyam egyáltalán nem veszi be ezt az egész programozás dolgot, ezért jönnék (sűrűn) segítséget kérni. Azt tudom, hogy van sok tutorial, meg basic, meg ilyesmi, de sokat találtam ami console programozás, nekem viszont a windows forms kell, egyszerűen mert ebben tanulok. Keresek kezdő gyakorló feladatokat, egészen a "helló világ"-tól kezdve, mondjuk matematikai műveletekig, van valahol ilyesmi gyűjtemény, esetleg megoldással is?

Előre is köszönöm a segítséget!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7334) tboy93 válasza Flowtation (#7333) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk nem igazan ertem, hogy suliban kezdokent miert nem console alkalmazasokkal tanuljatok az alapokat :U

(#7335) sztanozs válasza Flowtation (#7333) üzenetére


sztanozs
veterán

A Community ugyanaz, mint a Professional, csak más liszenszelési feltételekkel adja oda a Microsoft.
Neked tökéletesen meg fog felelni.

(#7334) tboy93 Azért mert könnyebb egy formra felk*rni egy gombot és egy textboxot, mint a konzol outputtal vesződni - és a konzol amúgy is olyan "linuxos' dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7336) Flowtation válasza sztanozs (#7335) üzenetére


Flowtation
őstag

& tboy93!
Köszi a válaszokat!
Hozzátenném, hogy az egész el van b.va, én fokszos (felsőoktatási szakképzés) vagyok, távon, ennek ellenére ugyanazt tanuljuk mint a levelezős Bsc-sek, vagy akár a nappalisok. Ez sok tárgynál nem gáz, de adatbázisnál, programozási alapoknál, visual prognál k..vára az. 30 óra anyagát 3 órában adják. Tudom ez nem vigasz, én választottam, de ugyanazért a pénzért, ugyanazokért az elvárásokért semmit sem kapok. Ugyanannyi pontért vettek fel...Ez egy oltári átb...ás. Mindegy, most már ez van.

Hogy ON is legyek, akkor megnyugodtam, feltelepült, holnap neki is látok, aztán majd jövök kérdezni. Nagyon alapok kellenek csak, általános controlok, lista, összeadás, kivonás, stb.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7337) vlevi válasza Flowtation (#7333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha még nem volt, akkor Reiter István könyvét mindenképpen érdemes letölteni, és olvasgatni.

[link]

Konzolos dolgokat nem kell lebecsülni, a nyelv alapjainak megtanulásahoz tökéletes az is. Aztán, majd, ha kisujjból kirázod ezekety, akkor mehet a wpf xaml bohóckodás.

[ Szerkesztve ]

(#7338) Flowtation válasza vlevi (#7337) üzenetére


Flowtation
őstag

Ne érts félre, nem becsülöm le a console-t. Egyszerűen csak Form-ban tanulunk és nekem most le kell vizsgáznom. Mivel ennyi ismerettel nem lehet csodákat várni, nem is hajtok a jeles érdemjegyre. De egyébként felkeltette az érdeklődésemet a dolog, szivesen foglalkoznék vele többet is szabadidőmben. De most kell a vizsga. :DDD

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7339) Flowtation válasza Flowtation (#7338) üzenetére


Flowtation
őstag

Na itt is vagyok az első kérdésemmel. Gondoltam, hogy készítek egy egyszerű számoló programot. Első körben arra gondoltam, hogy két számot beírok, ezt összeadja és kiirja az eredményt. Ehhez raktam két textboxot, egy gombot meg egy labelt. Megadtam két változót, mint int=szám1 és 2. Ahhoz hogy a beírt számot beolvassa, ugye a textbox.text része kell, tehát szam1 = textbox1, szam2= 2. De a textbox univerzális, tehát minden karaktert fogad, igy gondja van, hogy stringből nem tud int-et csinálni, jól gondolom?
Már itt elakadtam, mert ha megcsinálom az összeadást, akkor 1+2-ből 12 lesz, tehát csak "összeilleszti". Láttam videót, hogy a két változót így adta meg: Val(textbox1.text), de nekem ilyen nincs...valamint olyat is, hogy dim-ként adtak meg változót, de olyan sincs. A parse-al próbálkoztam, de nem sikerült.
Ugye ilyen feladatot csináltunk, csak nem összeadás volt hanem vezetéknév, keresztnév összeillesztése, ami világos mint néger asszony se...n a májfolt :D

Kicsit zagyva, tudom, de valahol el kellene indulnom. Közben olvasom a javasolt könyvet is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7340) tboy93 válasza Flowtation (#7339) üzenetére


tboy93
nagyúr

Probald igy:

int x =
Int32.Parse(myTextBox.Text);

Igy atkonvertalod a beolvasott stringet intte.

Azert azt irja ki hogy 12, mert ket string objektumot konkatenalsz a + jellel, nem pedig 2 szamot adsz ossze.

Illeszd be a program kodod egy reszletet, ugy konnyebben tudunk segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#7341) lord.lakli válasza tboy93 (#7340) üzenetére


lord.lakli
őstag

Inkább akkor már int.TryParse()-t ajánlanám, így egyből ellenőrizheti is az inputot.

(#7342) Flowtation válasza tboy93 (#7340) üzenetére


Flowtation
őstag

Eddig jutottam:
private void btnSzamol_Click(object sender, EventArgs e)
{
int elso = int.Parse(txtElso.Text);
int masodik = int.Parse(txtMasodik.Text);
int eredmeny;
eredmeny = elso + masodik;
lblEredmeny.Text = int.Parse(eredmeny);

Már csak a labelnel van gondja, ez:
Cannot implicitly convert type 'int' to 'string'

??

Az int elso másodiknál a TryParse-ra ezt kaptam:
No overload for method 'TryParse' takes 1 arguments

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7343) Karma válasza Flowtation (#7342) üzenetére


Karma
félisten

Állj. Gondold végig, mivel próbálkozol. A Parse függvények mindig stringből csinálnak számot/más típust, neked viszont a másik irányra van szükséged, amikor a Label szövegét akarod beállítani.

“All nothings are not equal.”

(#7344) harylmu válasza Flowtation (#7342) üzenetére


harylmu
őstag

Guglizz picit.
lblEredmeny.Text stringet vár de te int-et adsz neki. Át kell konvertálni.

TryParse-ot hagyd egyelőre.

megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#7345) tboy93 válasza Flowtation (#7342) üzenetére


tboy93
nagyúr

A label.text stringet var, konvertald az erdemeny intet stringge :)

(#7347) Flowtation


Flowtation
őstag

Hú, srácok, köszönöm mindenkinek!
Akkor kihagytam egy konvertálást ezek szerint? De akkor jól gondolom, hogy ugyanezért kell a parse, hogy mindenképp int legyen a textboxból?(most attól függetlenül, hogy a parse a beírt string int megfelelőjét adja vissza, ugye?) Mivel a textboxba minden mehet, szám (is), viszont a parse az int számára "ehetővé" teszi?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7349) alfa20 válasza Flowtation (#7342) üzenetére


alfa20
senior tag

Ha csak összeadni akarsz akkor még változókra sincs szükség.

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (textBox1.Text != "" && textBox2.Text != "")
{
label1.Text = Convert.ToString(int.Parse(textBox1.Text) + int.Parse(textBox2.Text));
}
}

illetve valami hasonló Consolra:

using System;

namespace Console_szamol
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Random rnd = new Random();
int szam1 = rnd.Next(1,101);
Console.Write("Add meg a második számot: ");
int szam2 = int.Parse(Console.ReadLine());
Console.Clear();
Console.WriteLine("Az és számom {0} és a Te számod {1} összege: {2}",szam1, szam2, szam1+szam2);
Console.ReadLine();
}
}
}

Én is nemrég kezdtem a C#-ot, ha nem szeretsz vagy nincs időd olvasni Youtube-on lévő Console ismerkedést érdemes tanulmányozni, mert nagyon jó kis alapot adnak, a változok, elágazások, és ciklusok megismerésében, elsajátításához, ami viszont elengedhetetlen a form-oknál is, így érdemes elsőkörben a Console-al ismerkedni, egy részt, mert kevesebb idő megy el a dizájnnal és több idő marad az átgondolásra és programozásra, másrész könnyebben lehet Console-ban elsajátítani és megérteni pl. a For, While, Foreach, Tömb, lista, swich és egyéb részeket.

Szerintem Youtubon keresd fel Karsa Zoltán csatornáját neki a könyve is linkelve van a videói alatt, szerintem nagyon jó alapot add.

[ Módosította: Karma ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.