Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) martonx válasza Micsurin (#8299) üzenetére


martonx
veterán

Tényleg nekem egyszer mintha a komplett vs saját configjának a mappájának a törlése segített. Lehet hogy a reinstallnál a config mappa érintetlen marad, és abban sérült meg valami.

Én kérek elnézést!

(#8302) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi a helpet!

Más volt...
Leírom ,hogy meglegyen.
Nem fogjátok elhinni. A noti rendszere belezett csak az van frissítve vagy nem kigyomlálva amire feltétlen szükség van.
Ennek a gyökér alk.nak a bejelentkező ablaka az IE-n keresztül nyílik. Emiatt IE11 kell neki. Nekem 8 volt fent, frissítést követően azonnal enged bejelentkezni. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8303) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Fejlesztek egy Forms alkalmazást, ahol feladat, hogy különböző képekre vonalakat lehessen rajzolni a következő működéssel:
A felhasználó lenyomja a bal egér gombot(ez lesz a kezdőpont) -> lenyomott egérgombbal a felhasználó meghúzza az egyenes vonalat -> ha elérte a kívánt végpontot akkor felengedi az egérgombot. Az egér mozgása közben folyamatosan látszódnia kellene a rajzolt vonalnak. Pontosan úgy kellene működni, mint amikor paintben vonalat rajzolunk, illetve a rendernek is ugyan olyan gyorsnak kellene lennie.

Jelenleg egy elég kompromisszumos és rossz megoldásom van. A felhasználó kattint mind a két ponton. Egy anti alaising osztály megmondja, hogy milyen képpontok esnek a két pont közé. A megkapott pontokon végigiterálva beállítom a bitmap pixeljeit a megfelelő színűre. Ezzel főkép az a probléma, hogy nem látja a felhasználó előre amit létre fog hozni.

(#8304) BTminishop válasza DrojDtroll (#8303) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Az én ötletem az lenne, hogy a kezdőpont meghatározása után az egér pozícióját lekérdezni és azokat a pontokat befesteni a megfelelő színre, ezzel ugye csak az a gond, hogy globális koordinátákról van szó - tehát az egész ablakról nem konkrétan a négyzetről de ezt valahogy csak meglehet oldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#8305) DrojDtroll válasza BTminishop (#8304) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez teljesen világos. A függvények meg is vannak a globálisról lokális koordinátára alakításra.

(#8306) BTminishop válasza DrojDtroll (#8305) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Akkor mi is a probléma?

(#8307) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nem hiszem hogy a paintben minden egyes mozdulatkor új kép generalodik.

Van egy pictureboxom. Az image-e egy Bitmap. Amikor a Bitmap-et megvaltoztom akkor automatikusan változik az is amit a pictureboxon látok? Vagy valami frissítő metódust kell meghívni?

(#8308) vlevi válasza DrojDtroll (#8307) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem ástam bele magam C#-ban a kép kezelésbe, de egy tippem lenne, használj egy másik, átlátszó képet az eredeti fölött. Kábé, mint egy új layert. Ezen rajzold a vonalat, és csak ezt a képet frissítsd. Amikor a felhasználó befejezi a rajzolást, elég akkor rátenni véglegesen az eredeti képre a vonalat.
u.i.: Elindítottam a VS-t, és úgy látom, a pictureboxnak van Image, és BackgroundImage propertyje. Szerintem érdemes kipróbálni, hogy a "rendes" képed a backgroundimage-ben van, és a rajzolást az image-ben csinálod, és amikor készen van, akkor bemásolod az image-be.
Vagy, nem is kell bemásolni, mert, csak egy vonalat kell rá húzni.

(#8309) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Köszi a tippet.

Amikor a felhasználó rajzolja a vonalat, és új koordinatara érkezik az eger, akkor a régi koordinátákat nem kellene eldobnom, hogy tudjam mit kell visszaszinezni átlátszóra. Gondolom ez így gyorsabb mint végigmenni az összes keppontton.

Jól gondolom?

(#8310) lord.lakli válasza DrojDtroll (#8309) üzenetére


lord.lakli
őstag

Miért nem dobod el az egész "képet"?

(#8311) DrojDtroll válasza lord.lakli (#8310) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ki fogom próbálni ezt a lehetőséget is.

(#8312) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Adott az alábbi hover esemény:

private void pictureBox1_MouseHover(object sender, EventArgs e)
{
Point Loc = iom.pict.GetLoc(UserControls.Positioner.GetAbSLoc(pictureBox1));
try
{
if (Mouse.LeftButton == MouseButtonState.Pressed)
{
clickHandler.Moved(Loc);
}
Iom.pict.toolTip.SetToolTip(this.pictureBox1, "X:"+Loc.X.ToString()+" Y:"+Loc.Y.ToString()+" Intenzitás"+iom.m.avg_int_array[Loc.X, Loc.Y].ToString());
}
catch (Exception)
{

}

}

Az if nem úgy működik ahogy kellene neki. Hiába van lenyomva a bal touchpad gombja, nem hívódik meg a Moved metódus.

Mi lehet a gond?

(#8313) martonx válasza DrojDtroll (#8312) üzenetére


martonx
veterán

Lehet, hogy paraszt vagyok, de ha megdebuggolod, akkor biztosan látni fogod, hogy mi történik.

Én kérek elnézést!

(#8314) daddyfej


daddyfej
újonc

Hi!

Olyan kérdésem lenne hogy egy .csv fájl adatai benne vannak egy datagridviewer-ben, és úgy szeretném szelektálni a sorokat, hogy amit beleir a felhasználó a textbox-ba és az egyezik az első oszlopban található szöveggel csak azokat írassa ki.

Köszi előre is a segítséget!
ui:még nem vagyok igazán profi.

(#8315) martonx válasza daddyfej (#8314) üzenetére


martonx
veterán

Szia!

Így: [link]

Én kérek elnézést!

(#8316) cattus válasza DrojDtroll (#8312) üzenetére


cattus
őstag

Tippre azért, mert a Hover esemény csak akkor sül el, amikor a kurzor az adott elemen kívülről az adott elemen belülre kerül (ráhúzod), nem pedig azt, hogy az adott elemre kattintott-e az egérgombbal. Felteszem az a szándékod, hogy a pictureBox-on történő egérkattintást kezeld. Ez esetben, ha van neki _Clicked függvénye akkor azt implementáld, vagy ha nincs, akkor tedd bele egy olyan konténerbe, aminek van. Vagy feliratkozhatsz az egér eseményére is és nézheted, hogy éppen az adott elemen belül van-e, de ez talán a leginkább kerülendő megoldás.

Do the thing!

(#8317) DrojDtroll válasza cattus (#8316) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A hover mindig pörög. A tooltip frissül.

[ Szerkesztve ]

(#8318) fatal` válasza cattus (#8316) üzenetére


fatal`
titán

A click akkor fog lefutni, amikor felengeded a gombot (MouseUp és MouseDown kombinációja), neki inkább külön-külön kell ezt kezelni szerintem, bár nagyon rég foglalkoztam desktop alkalmazással.

(#8319) togvau


togvau
senior tag

hello

Van egy háttérlogikás osztályom (kisebb módosításokkal egy javas dolog át C#-sítva). amihez van GUI, és a MainWindow.xaml.cs-ben pedig egy button clicknél egy ilyen:

if (gemail.Text != null && gepassword.Password != null && gemail.Text.Length > 4 && gepassword.Password.Length > 10)
{
///*Task.Run(() =>*/ insta.LetsDoThis(gemail.Text, gepassword.Password,destination)/*)*/;
new InstLogic().LetsDoThis(gemail.Text, gepassword.Password,destination);

}

Így működik, csak ugye a háttérlogika blokkolja a GUI-t amíg nem végez, én meg szeretném hogy legyen valami visszajelzés hol tart.
De ha a new-es sort kommentelem ki, és Task.Run-al futtatom, akkor Exception thrown: 'System.InvalidOperationException' in WindowsBase.dll
The calling thread cannot access this object because a different thread owns it.

A lényeg az lenne, hogy a háttérlogika "írhasson" a gui-nak, frissítgessen feliratokat, aszerint ahogy halad.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#8320) togvau


togvau
senior tag

a vicc az, hogy az egészet meghívó metódusban történik ez, mivel a button click meghívja egyszer a taskot, majd még egyszer, ki tudja miért...

hitler, sztálin, micro usb

(#8321) Szabesz válasza togvau (#8319) üzenetére


Szabesz
őstag

Egyfelől írja a kivételben, hogy mi is pontosan a baja, másfelől meg rákeresve google első találatban megoldás is van.

Ajánlott átolvasni: Threading Model, azon belül ami most téged érint: Dispatcher, abból is pl Invoke(Action)

Ha meg már Task.Run, akkor sokkal inkább await Task.Run, a gomb eseménykezelő függvény meg async void.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#8322) togvau válasza Szabesz (#8321) üzenetére


togvau
senior tag

Azt írja ki, amit bemásoltam. Semmi többet.

Van egy rakás "megoldás", csak egyik sem működik. A linkelt megoldásban például az nem, hogy a this.-nek nincs Dispatcher-e.

A legközelebbi ez volt amit kitaláltam, így pl a buttonclick-ben a Task.Run MÁSODSZORI meghívásánál hasal el: MainWindow.thiswindow.Dispatcher.Invoke(() => { Installer.MainWindow.thiswindow.choice.Items.RemoveAt(0); });

Csak kérdés, hogy 1 klikkre, ki hívja meg másodszor a buttonclicket, és ezt: await Task.Run(() => { new InstLogic().LetsDoThis(gemail.Text, gepassword.Password, destination); });

Szóval sok mindent próbáltam, és ha nem az invoke-nál hasal el, akkor a rejtélyes másodszori Task.Run-nál hasal el. De a fura, hogy ha csak simán new-el ugyan abban a threadben indítom, akkor csak 1x fut le a buttonclick, és csak egyszer indul.

(Pedig de egyszerű volt magát a háttérlogikát asyncesíteni... bár bonyolultabb mint Java-ban, de nem vészes. Külön-külön max 8 szálakon tölt fájlokat, ellenőriz hashkódot, kicsomagol, stb...)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#8323) Szabesz válasza togvau (#8322) üzenetére


Szabesz
őstag

"Azt írja ki, amit bemásoltam. Semmi többet."

Igen, pontosan ott írja, csak értelmezni kell: "The calling thread cannot access this object because a different thread owns it.". Elolvastad amit linkeltem a threading-ről?

"A linkelt megoldásban például az nem, hogy a this.-nek nincs Dispatcher-e."
Melyik this-nek? Nyilván mindegyiknek nem lesz, de a szóban forgó this-nek van. A te esetedben a class MainWindow : Window példánynak lesz ilyen property-je.
Bárhol máshol kézenfekvően tudod használni a Application.Current.Dispatcher példányt.

Magától csak úgy nem fog kétszer meghívódni, de ezt a kódod teljes ismerete nélkül senki sem fogja megmondani pontosan miért történik.

Egy kicsit jobban el kellene mélyedned a fentebb linkelt témákban, mert azok alap ismerete nélkül rengeteg probléma fog még megtalálni.

A fenti példáknál feltételeztem, hogy WPF alkalmazásról van szó (többinél sem tér el jelentősen).

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#8324) togvau válasza Szabesz (#8323) üzenetére


togvau
senior tag

Ahogy vártam, ugyan az a hiba, így is:

await Task.Run(() => { new InstLogic().LetsDoThis(gemail.Text, gepassword.Password, destination); }); és itt elszáll.

Mégsem hívódik meg 2x, csak 1x. Beraktam egy >= hit countos breakpointot, és nincs kettő.

Tehát ha nincs invoke, akkor a háttérlogika abban a sorában száll el, ahova kéne. Ha van mindenhol, akkor meg már a task.run-nál elszáll, méghozzá akkor, amikor a háttérlogika konstruktora lefutott (amiben speciel nincs semmi).
Tehát nem csinál semmit, és elszáll az exceptionnal a háttérlogika osztály példányosításakor. Ezt is a konstruktorban elhelyezett breakpointtal néztem. Tehát vége a konstruktornak, F10 tovább lépés, a Task.Run-nál exception.
Na ilyet még nem láttam semmilyen nyelvben.

Ha ehelyett new InstLogic().LetsDoThis(gemail.Text, gepassword.Password,destination); van, működik. Csak nem frissül a gui.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#8325) togvau


togvau
senior tag

Háttt ez... FURA

insta.email = gemail.Text;
insta.pass = gepassword.Password;
insta.dest = destination;
insta.choicess = choice.SelectedItems;
await Task.Run(() => insta.LetsDoThis());

Így működik. Tehát nem lehet a task runnál paraméter, mert ha van, akkor a szokásos exception. Ha nincs, működik.

De akkor miért nem azért sír?

hitler, sztálin, micro usb

(#8326) Szabesz válasza togvau (#8324) üzenetére


Szabesz
őstag

"Ahogy vártam, ugyan az a hiba, így is:

await Task.Run(() => { new InstLogic().LetsDoThis(gemail.Text, gepassword.Password, destination); }); és itt elszáll."

Persze, hogy elszáll, hiszen egy UI száltól különböző szálon próbálsz meg hozzáférni egy UI elem csak UI szálról elérhető property-jéhez:
gemail.Text <- ez itt tippre egy a MainWindow-on lévő TextBox
gepassword.Password <- ez meg egy PasswordBox

Tényleg, átolvasni, és értelmezni, mert enélkül marha nehéz: Threading model.

#8325 és a fenti alapján mostmár remélem kezd összeállni a kép, mi mikor miért nem megy.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#8327) togvau válasza Szabesz (#8326) üzenetére


togvau
senior tag

Igen, látszik.
Jó kaotikusan, és nem egyértelműen van megcsinálva, és még a naaagy VS sem tud róla, nem is figyelmeztetett, pedig hasonlóakra szokott.
Hát a nyelvek dilijei általában csak próbálkozással tapasztalhatóak meg.

hitler, sztálin, micro usb

(#8328) martonx válasza togvau (#8327) üzenetére


martonx
veterán

Ha ez megnyugtat, akkor ez nem a nyelv dilije, hanem a WPF dilije. A nyelv önmagában teljesen rendben van. A WPF meg nem véletlenül nem terjedt el annyira.

Én kérek elnézést!

(#8329) togvau válasza martonx (#8328) üzenetére


togvau
senior tag

Ja, végül is, amikor egy opensource játékba C# kódoltam ilyesmi problémák nem voltak :)

Viszont van a kódomban egy valami, egy sima letöltés számláló amihez csak annyi kell, hogy behív a weboldalra, mintha egy böngésző címsorába beírnék valamit.

WebRequest.Create("http://valami.valahol.hu/akármi/index.php?letoltoazon=kod");

Ez tavaly működött, de most nem. De ugyan ezt a stringet böngésző címsorban ellőve, megjelenik a számláló adatbázisban.

De a c# programból nem. Nincs exception, és ráfut a sorra.

Szerk: megvan, kellett egy GetResponse() rá, különben nem csinálja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#8330) togvau


togvau
senior tag

Milyen ingyenes egyszerű obfuscator akánlott? Lehetőleg mindenféle sallang, pl telepítés nélkül :)

Mert elég beszédes a fordított kód...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#8331) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Tudnátok légyszíves segíteni, főleg akik már vizsgáztak, hogy
Magyarországon hol lehet jelentkezni és mi a menete egy C# Microsoft 70-483 as vizsgának?

Köszönöm szépen.

(#8332) martonx válasza Orionk (#8331) üzenetére


martonx
veterán

Elvileg az iqjb-nél lehet vizsgákat tenni, legalábbis én kettőt tettem ott pár éve. Éppen múlt héten kerestem őket a harmadikkal kapcsolatban, de eddig még válaszra se méltattak.

Én kérek elnézést!

(#8333) petyus_ válasza Orionk (#8331) üzenetére


petyus_
senior tag

Ezen az oldalon, amit linkeltél, rámész a schedule exam-re, megadod az adataidat, kiválasztod a helyet, ahol vizsgálni szeretnél, választasz időpontot, és kb ennyi. Elmész, viszel valami okmányt (rémlik valami olyasmi, hogy 2 féle okmányt kell vinned), amivel azonosítanak, kipakolsz mindent a zsebeidből, semmit nem vihetsz be (talán még papírzsebkendőt is adnak, hogy ne a sajátodat vidd), beülsz, megírod, kijössz :) .

Én a Training360-nál voltam, de úgy rémlik, hogy több hely közül lehetett választani

[ Szerkesztve ]

(#8334) chepavel válasza Orionk (#8331) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia,

Nem tudom mennyire elvaras a "helyszini" vizsga, de, van opcio "online proctored" vizsgara is, az utolso nehanyat igy nyomtam (bekes megyeikent nincs ennel kenyelmesebb!)
Siman beregisztralsz a vizsgara a MS oldalan keresztul (ott van a "schedule exam" opcio), kivalasztod az idopontot, kartyaval fizetsz, es ennyi. Idoben belepsz, nehany kotelezo moka egy proctorral (igazolvany bemutatasa webcamba, ilyesmi), es lenyomod a vizsgat, ugyan azona szoftveren keresztul, amit a vizsgakozpontban hasznalnal.

Tobb info, requirements EZEN az oldalon.

Update: lemaradt, szemelyes vizsgara elotte mindig Netacademiahoz mentem. Csak jo tapasztalatom van veluk.

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#8335) Orionk válasza chepavel (#8334) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszönöm mindenkinek!

Úgy érzem, hogy megpróbálok egy ilyen online vizsgát. Mert, ha nem sikerül, akkor gyorsan lehet másik vizsgát tenni, akár 1 hétre rá.

Erről van valami infótok, hogy milyen szabályok vonatkoznak a vizsgára? Milyen időközönként lehet pl. ismételni? Vagy akármi másik szabályozás?

köszi

(#8336) amargo


amargo
addikt

Amúgy van bármilyen értelme is ezeknek a vizsgáknak? Munka / projekt kapcsán kérték mar valakitől?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8337) Keem1


Keem1
addikt

Már megint elakadtam :F
A téma lehet hogy ismerős lesz a korábbi posztjaimból, de azért frissítem az emlékeket.

Nagy (több GB-os) XML-ekkel dolgozunk, amit az xmlReader.ReadToFollowing("product") segítségével olvasok végig (így piszok gyors és szinte semmi memóriafogyasztása sincs a DOM-alapú megnyitáshoz képest).

XML struktúra:
<product-export>
<product>
<product>
<product>
</product-export>

Amikor egy adott product node-on vagyok, akkor azt az egyet betöltöm egy DOM alapú objektumba, és azzal az eggyel már DOM alapon dolgozom. Így valójában hiába van az XML-ben több tízezer <product> node, mindig csak egyet töltök be DOM-ba és dolgozom vele. Ez eddig beválni látszott, ám úgy tűnik, egy óriási hiba van a gépezetben. Ugyanis onnan kezdve, hogy betöltöm az egy szem node-ot, rögtön szelektálni kezd a program, és kihagy egy csomó product node-ot. Nem jöttem rá, miért, és mi alapján. Van egy kicsi teszt fájlom, 35 node-dal, ebből 17-et lát ezzel a módszerrel. A DOM-részt kihagyva végigszalad mind a 35-ön.

Mutatom:
while (xmlReader.ReadToFollowing("product"))
{
if (xmlReader.Name.Equals("product") && (xmlReader.NodeType == XmlNodeType.Element))
{

// Számláló továbbléptetése
counter++;
Console.WriteLine(counter.ToString() + ". " + xmlReader.Name.ToString());



XmlDocument xmldoc = new XmlDocument();
XmlElement root = xmldoc.CreateElement("product-export");
xmldoc.AppendChild(root);
XmlNode node = xmldoc.ReadNode(xmlReader);

A legutolsó kódsornál jelentkezik az anomália (XmlNode node = xmldoc.ReadNode(xmlReader);). Ha kikommentezem, ugyan üres lesz a DOM-om, de végigmegy az összes producton. Ezt a számláló utáni kiíratás mutatja.

Kimenet, ha kikommentezem az említett részt:
0. product
1. product
2. product
3. product
4. product
5. product
6. product
7. product
8. product
9. product
10. product
11. product
12. product
13. product
14. product
15. product
16. product
17. product
18. product
19. product
20. product
21. product
22. product
23. product
24. product
25. product
26. product
27. product
28. product
29. product
30. product
31. product
32. product
33. product
34. product
35. product

És ha benne hagyom:
0. product
1. product
2. product
3. product
4. product
5. product
6. product
7. product
8. product
9. product
10. product
11. product
12. product
13. product
14. product
15. product
16. product
17. product

Mit rontok el? :R

[ Szerkesztve ]

(#8338) Peter Kiss válasza Keem1 (#8337) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Minden iterécióban, amikor ideérsz:
XmlNode node = xmldoc.ReadNode(xmlReader);
Még egyet olvasol ugyanabból a reader-ből.

36-nak a fele 18.

Nem tudom, mit szeretnél elérni, de ez így biztosan nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#8339) martonx válasza amargo (#8336) üzenetére


martonx
veterán

Gyakorlatilag nincs értelme, bár egyszer futottam bele olyan projektbe, ahol a megrendelő kikötötte, hogy hány vizsgával rendelkező programozó kell a projektre.

Én kérek elnézést!

(#8340) Keem1 válasza Peter Kiss (#8338) üzenetére


Keem1
addikt

A cél az lenne, hogy mindig, amikor egy új product node-hoz elérek, azt úgy egyben beolvassam egy XmlDocument-be.
Igen, sejtettem, hogy valami ilyesmi gond állhat mögötte.

Viszont lehet, hogy megtaláltam a megoldást?
XmlNode node = xmldoc.ReadNode(xmlReader.ReadSubtree());

Látszólag azt csinálja, amit szeretnék, de nem mélyedtem bele, nem néztem meg, hogy minden szükséges adaton végigszalad-e így, viszont a csomópontok száma stimmel.

(#8341) sztanozs válasza Keem1 (#8337) üzenetére


sztanozs
veterán

Úgy tűnik, hogy valamniért 2x olvasol, ha az egész funkciót beraknád, lehet hogy rájönnék mi a konkrét probléma.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8342) Peter Kiss válasza Keem1 (#8340) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Csak használj egy másik reader-t, hiszen másik document-tel is dolgozol, és kész is szerintem. Ha viszi.

(#8343) Keem1 válasza sztanozs (#8341) üzenetére


Keem1
addikt

Nagyon úgy fest az ábra, hogy a node-ba töltéskor meghívott xmlReader olvasott még egyet.
De a fentebb írt megoldással sikerült áthidalni. :)

Sajnos muszáj volt így megoldanom, talán már nem emlékeztek rá, de örököltem a projekt továbbvitelét, arra viszont semmi időm nincs (egyedül kellene), hogy nulláról újraírjam az egészet. Így ahol tudok, javítok, fejlesztek, optimalizálok. Viszont a kiszedett XmlNode objektumokhoz nem éri meg hozzányúlni, mivel a kártyavár alján van.

És épp ezért valószínűsítem, hogy ti is hallani fogtok még erről a projektről ( :B ), biztosan elő fog kerülni újabb és újabb probléma. Ha belefognék, pár hét alatt kéne újraírni, arra (mivel nem csak ezt csinálom) semmi időm nincs.

[ Szerkesztve ]

(#8344) amargo válasza martonx (#8339) üzenetére


amargo
addikt

Nálam is csak akkor, amikor pályázatra jelentkeztek, de ott a diploma is elég. Csak ezért kérdeztem, kinek mi a tapasztalata.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8345) petyus_ válasza amargo (#8344) üzenetére


petyus_
senior tag

Tavaly voltam a Grape-nél interjún, előtte lett meg ez a vizsgám (70-483), ott örültek neki, meg mondták, hogy évente 1-2-re ők is elküldenének. Nekik azért kellett, mert Microsoft Certified Partnerek (vagy valami ilyesmi a neve), és ehhez kell hogy legyen a cégnél x fejlesztő, akinek vannak ilyen certjei. Illetve a mostani munkahelyemen is mondták egyszer, hogy mindenki írja be milyen certjei vannak, mert az egyik ügyfélo csak akkor jön, ha van x darab.

(#8346) togvau


togvau
senior tag

WebClient wc= new WebClient();

wc.Dispose(); -nál timeoutol. De néha a downloadfile-nál is.

Miért? kb 550 fájl külön külön letöltése, összesen kb 500 mega méretben.

Ugyan ennek a programnak a Java változatánál nincs ilyen gond, (mellesleg sokszor gyorsabb is, 15 másodperc vs ~2 perc, pedig a .net-es változatban 8 letöltési szálra van korlátozva, de java-ban is csak 10)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#8347) martonx válasza togvau (#8346) üzenetére


martonx
veterán

Használj. Net Core-t és httpclientet. Azon sokat optimalizáltak. Nem mellesleg rémlik mintha a httpclientet disposeolni se kell. Nyilván a konkrét kód ismerete nélkül nehéz konkrétabb segítséget adni.

Én kérek elnézést!

(#8348) martonx


martonx
veterán

Meg is van a cikk, bár ez még .Net frameworkos, de a lényeg benne van.

https://aspnetmonsters.com/2016/08/2016-08-27-httpclientwrong/

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#8349) sztanozs válasza togvau (#8346) üzenetére


sztanozs
veterán

Majdnem egy évvel ezelőtt is próbáltunk már lebeszélni a WebClient-ről... Ennyi idő alatt se sikerült váltani?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8350) martonx válasza sztanozs (#8349) üzenetére


martonx
veterán

Tudhatnad, hogy a csharp szar, java jó, mindenki más meg tehet egy szivesseget :D

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.