Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) goom válasza buherka (#1300) üzenetére


goom
senior tag

Kösz a választ! Kipróbálhatom az Orthos-t, de hát ugye teszt nélkül is fagy, be sem bootol... Igen, engem is leginkább a NB aggaszt - a lap topicján mások (fesz.emeléssel ugyan, de) 266-ig is eljutottak; "alapjáraton" 35-40°C-on 230-240-ig. Ennek az okát kéne megtalálnom, azt hiszem. Vagy valami aktív hűtést tenni a NB-re? De nekik a gyári bordával megy...
A RAM-időzítésekhez nem nyúltam: barátom azt mondta, itt még nem szükséges - de szívesen kipróbálom, ha van javaslatod. Az 1. hsz.-t természetesen átnéztem, csak hát így kezdőként kissé tömör volt - alighanem kicsit el kellene mélyednem benne. Naivul azt hittem, a baráti útmutatás alapján egyszerűen menni fog.

(#1302) Nunder


Nunder
őstag

Szevasztok! Ki tudna nekem tanácsot adni a notim nem túl nagy léptékű tuningolásához? Mivel lehetne nekikezdeni mi kell hozzá? Úgy képzeltem el hogy ne kelljen hűtést meg ilyeneket cserélni rajta. Tehát egyszerű kis teljesítménynövekedést akarok elérni úgy hogy ne kelljen ráfizetni és még a notit se vágja tönkre, természetesen csak addig akarom növelni amíg ezen keretek közt lehetséges!!! Ez fontos lenne! A processzor AMD Turion X2 Mobil TL-58 1.9GHz, 2 x 512 Kb L2 chace! Mindez egy Acer TravelMate 5520g-402g notiban!
Bárkinek bármilyen ötlete van írjon! Ja még az életben nem tuningoltam semmit nem hogy notit tehát csak úgy kezdő szinten! (Ne kelljen belenyúlni.)

Természetesen gyári rajta minden tehát a hűtés is( ne kérdezzétek hogy milyen mert fogalmam sincs :F )

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1303) MomoSinX válasza Nunder (#1302) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nos az alaplapom ASUS M2N4-SLI , a RAM om az KINGMAX DDR2 SDRAM 800MHz n a videokártyám az ATi X1650 PRO 512mb

(#1304) MomoSinX válasza MomoSinX (#1303) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

És a procin szeretnék húzni amugy a 3700 at vlmi progi dobta ki amit az alaplaphoz kaptam aszerint azvolt hogy alap 2000 MHz , max 3700 MHz

(#1305) MomoSinX válasza MomoSinX (#1304) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

ja és a RAM az 1 GB

(#1306) Nunder válasza MomoSinX (#1305) üzenetére


Nunder
őstag

Ne haragudj de ezeket most mért nekem írod? :F Én is ugyanúgy kérem a segedelmet mint te!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1307) MomoSinX válasza MomoSinX (#1305) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

meg van hátul 2 db 80cm es ventim aztmondták lehet vele kicsi + teljesitményt nyerni szoval beszereztem párat

(#1308) MomoSinX válasza MomoSinX (#1307) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

gyááááá XDDDDD bocs csak én ien lol helyre írtam most

(#1309) Jorus válasza MomoSinX (#1308) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van itt ez az izé...na, ez a (MOD) gomb, 5 percen belül, ingyenesen használható. Próbáld meg összeszedni a gondolataidat, átgondolni mit és hogyan szeretnél közölni, kérdezni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1310) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

na az alaplapom az M2N4-SLI jó alaplap azzal nemlehet gond :DD a videokártyám az ATi X1650 PRO 512mb jó kis kártya középosztályban sztem , a RAM az KINGMAX DDR2 SDRAM 800MHz n 1GB , és most vettem 1 Artic Cooling Freezer 64 Pro proci hütőt bent is van a kicsike, meg van hátul 2 db 80cm es venti, és a procim akkor AMD Atholn 64 X2 Dual Core 3800+ és a max speedet vlmi progi dobta ki amit az alaplaphoz kaptam ugyvolt hogy alap az 2000 MHz és maxnak 3700MHz t írt és most igazábol megkavarodtam nemtudom mennyi a maximum de szeretnék rajta húzni csak nemtok annyira finomhangolni ezért szeretnék segítséget kérni THX

(#1311) pok.tom válasza MomoSinX (#1310) üzenetére


pok.tom
aktív tag

"KINGMAX DDR2 SDRAM 800MHz n 1GB "? :C

(#1312) pok.tom válasza buherka (#1289) üzenetére


pok.tom
aktív tag

erről akartam meggyőzni h. fesz emelés nélkül is lehet tuningolni és bőven elég amit igy lehet kihozni belőle..

(#1313) MomoSinX válasza pok.tom (#1312) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

nekem tényleg 800MHz n megy mi ebben a gond?

(#1314) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

szóval tudnátok adni 1 jó konfigot amin még semmi gond nincs és van teljesitmény növekedés?

(#1315) Jorus válasza MomoSinX (#1310) üzenetére


Jorus
nagyúr

1. hsz-t gondolom elolvastad. Hol akadtál el a tuningban? A 3.7GHz hülyeség, 2.5 - 2.6 esetleg meglehet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1316) MomoSinX válasza Jorus (#1315) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

hát nem értek vlmi nagyon sokat belőle és nemmerek hozzányúlni még a végén leégetem itt a cumot azmeg felér 1 öngyilkossággal.... :( ezért szerettem volna ha vlki megtudná mondani hogy mit hol és mennyire kéne tennem

(#1317) Jorus válasza MomoSinX (#1316) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nem nagyon érted, és félsz tőle, miért szeretnél tuningolni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1318) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

szeretném ha jobb lenne a teljesitmény , de jobban megkéne tanulnom mi micsoda vagy ha pontosan eltudná mondani vlki hogy mitkell akkor hozzámernék nyulni de így még kicsit tartok tőle

(#1319) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

nos vegyük pl: ugyebár 2500? az biztos ok, még nekem azokra az adatokra lenne szükségem ami pont eddig állitja be érted mire gondolok?

(#1320) pok.tom válasza MomoSinX (#1313) üzenetére


pok.tom
aktív tag

off

[ Szerkesztve ]

(#1321) pok.tom válasza MomoSinX (#1319) üzenetére


pok.tom
aktív tag

fsb felveszed 250 re a szorzót meg 10re fiszálod

(#1322) MomoSinX válasza pok.tom (#1320) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

valami gond van a rammal? :( :( :( :(

(#1323) Thrawn válasza MomoSinX (#1322) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs vele semmi gond :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1324) MomoSinX válasza pok.tom (#1321) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

és csak azt a 2 öt?

(#1325) pok.tom válasza Thrawn (#1323) üzenetére


pok.tom
aktív tag

jaj csak sd alapu elértettem :B

(#1326) pok.tom válasza MomoSinX (#1324) üzenetére


pok.tom
aktív tag

memóriát vedd lejjebb

(#1327) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

igen de ha 250 re teszem nemkéne emelni a feszültségen vlmenyit mert én probálkoztam huzni feltettem 220 ra és a gép nemnagyon akart müködni sipolt utána bejutottam a biosba és visszatettem

(#1328) Jorus válasza pok.tom (#1320) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi vele a gond?

(Persze így már felesleges a postom. :) )

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1329) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

és a memot mennyivel kéne lejjebb venni?

(#1330) pok.tom válasza MomoSinX (#1327) üzenetére


pok.tom
aktív tag

nagy vita ment itt a feszen
nézd meg mennyi alapon cpud feszültsége és ahoz képest emelej keveset saját felelősgre
azért sipolt amugy mert nem bírja talán

(#1331) pok.tom válasza MomoSinX (#1329) üzenetére


pok.tom
aktív tag

le kell osztani ahoz képest mekkor tuningot csinálsz

(#1332) pok.tom válasza Jorus (#1328) üzenetére


pok.tom
aktív tag

sorry kicsit férre tájokztattam magam:)
olyan elhagyható jelölés ha ddr ről beszélünk, aztgondoltam h. tájkozatlan a srác;)

[ Szerkesztve ]

(#1333) Thrawn válasza pok.tom (#1321) üzenetére


Thrawn
félisten

Nagy hiba csuklóból 250-re emelni a HT-t, inkább fokozatosan kellene megtenni (5 MHz-enként). Célszerű a ramokat visszaosztani procituning idejére, hogy ne zavarjanak be, valamint a HT frekire is oda kell figyelni ne nagyon menjen a névleges fölé (HT szorzót lejjebb kell venni). Ha a HT freki emelésnél hibázik a proci akkor egy kis feszemeléssel stabilizálni lehet, majd emelhető tovább.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1334) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

bocs hogy ezzel fárasztalak titeket de most vlki leirná de tényleg hogy mit és mennyire mert már irtak páran párat de mindenki kicsit mást xD tényleg sry xD

(#1335) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

elég lenne nekem csak összefoglalva lépésekben leírni mitcsináljak és akkor nemlenne gond csak most csinálok ilyet először szoval gondolom megértitek hogy miért vagyok ilyen ovatos

(#1336) BerenyiI


BerenyiI
csendes tag

Hello! Lenne egy pár kérdésem. Pénteken vettem egy e2160-t és van egy pár furcsa dolog amit nem értek. Elöszöris gyári intel hütőt kaptam kölcsön addig amig nem jön meg az új azt 360fsb-t tudtam stabilan elérni 1,4850 volton (a cpu-z és a everest 1,46 voltot írt) az alaplapom asus p5b deluxe. A hőmérséklet 80-82 fok volt, zárt házba. Ma megjött a hütés, éppen most tesztelem be. thermaltake bigtyp 120vx -t vettem egy ismeröröm tanácsára. eleg pöpec kis darab, csak qrva huzós volt az ára, majdnem annyi mint a proci. :(( (hihetetlen) az alja eleg szutyok volt ezért felpoliroztam 600as vizes csiszoloval, nagyobb most nem volt itthon, de ahogy kinézett attól 1000x simább lett. ugyan azt a 360fsb-t 1,4500 volton (cpu-z 1,41) stabillá tette a hütő 57-59 fokon megy most. Namármost, hiába teszem én fel 1,55-re a voltot, vagy bármekkorára akkor sem indul el az xp, csak elkezdi tolteni es lefagy, bar 1x betoltotte de lefagyott az orthos 2mp után.. ez miért lehet :F :F És azt sem értem hogy miért nem megy pl 360x8... nem indul el a gép vele, pedig csak a szorzot vegyem lentebb 1el.. gondoltam megprobálom a 8x400-at de meg a 8x360 sem megy! :( :( segitsetek már, hogy mi lehet a baj... nincs 5letem...
kezdő vagyok még ennél a processzor családnál..

Valamit még elfelejtettem! a cpu miért melegebb mint a core? pontosan 2 fokal mindig melegebb a cpu mint a 2 core.. nem forditva kéne lennie :F

(#1337) BerenyiI


BerenyiI
csendes tag

Leirom kicsit érthetöbben, mert kaptam visszajelzést hogy nem elég világos. Na szoval. Elöszöris a konfigomat irom le, igy tudjátok mivel is van dolgom/dolgotok.

Alaplap: Asus P5B Deluxe
Processzor: Intel E2160
Memoria: Kingmax 2x1Gb 1066Mhz
Hütés: ThermalTake BigTypoon 120vx

Végülis probléma nincs, csak elakadtam a tulhajtásba, és nemtudom hogyan tovább...
Beállitasom:
MB: cpu vcore: 1,43 volt
CPU: 9x360mhz (3240Mhz)
Ram: 450mhz (900mhz)

Az orthos megy stabilan böven 1órát, a cpu hömérsékletem 57-59 fok. (100% terhelés alatt)
Az eredeti gyári hütövel a beállitásom:
MB: cpu vcore: 1,47 volt
CPU: 9x360mhz (3240mhz)
Ram: 450mhz (900mhz)

Az orthos megy stabilan több mint egy órát csak a cpu hömérsékletem 78-80 fok. (100% terhelés alatt) <---Zárt házban!

A kérdésem, mivel az új ThermalTake hütővel lentebb ment a hömérsékletem, és més a voltot is visszább tudtam venni, és igy is stabil a rendszer, akkor miért nem indul el nagyobb voltal 370fsb-n ? Probáltam hogy levettem a szorzót 8x -ra és ugy még a 360x8 sem indul el, ugyanezzel a beállitással, mig 9x360on megy stabilan. Egyébként a 8x400 (3,2Ghz) -t akartam osszehozni stabilra, és hogy a Rated FSB-m nagyobb legyen. Végülis ezis már 80%os tulhajtás de többet nem lehet ebböl kihozni? lehet ennyit tudna a proci?
És miért van az, hogy a core#0 és core#1 2 fokal melegebb mint a CPUTIN. Nem inkább forditva kéne ennek lennie? lehet nemér a sapka a magokhoz rendesen? Egyébként az új hütövel az a 57-59 fok az milyen terhelés alatt? még ez is sok?

(#1338) BerenyiI


BerenyiI
csendes tag

A cpu vcore-t felveszem 1,58 voltra es az fsb-t felveszem 375-re akkor már nemis indul el az alaplap!í

(#1339) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

valaki írna nekem akkor 1 konkrét sorrendet megköszönném :DD

(#1340) zorroka válasza zorroka (#1293) üzenetére


zorroka
csendes tag

Hello!

Felnyomtam 200-ra az FSB-t, BIOS még ment simán, majd miután XP ráhúztam lefagyott. A rendszertulajdonságoknál az XP fel sem tüntette a processzort, a BIOS 50 C fokot mutatott.
Majd visszaállítottam az FSB-t 166-ra, az XP-t újrahúztam, de miután felraktam az ATI drivereket, totál gagyi felbontást és színeket hozott be. Azt hittem elfüstölt a video kártyám, de az X-edik driver felrakás után most már megy.

A BIOS-ban ezeket lehet állítani (amúgy minden normal, defaulton van most).

System Performance: normal (def), turbo (overclocked settings), manual
FSB: 166 vagy 200-ra tudom emelni, nem lehet közte finoman emelni.
Memory frequency: by SPD (def), 50-200%, Auto
AGP Frequency: Normal(def), 50-100 MHz
Vcore overvoltage control: normal (def), +5%, +7,5%, +10%
DIMM overvoltage control: Normal (def), +0,1V, +0,2V
AGP overvoltage control: normal (def), +0,1V, +0,2V, +0,3V

Mit hova állítsak, hogy 200-as FSB-n ne fagyjon le?

CPU-Z ezt mutatja:
AMD Athlon XP 2600+
Barton
Socket A (462)
0,13 um
1,712-1,728V
1913 MHz core speed
11,5x szorzó
166,4 rated FSB
DRAM freq 133 MHz (na ennek 200-nak kellene lenni, nem?)
FSB:DRAM 5:4
CL-tRCD-tRP-tRAS 2,5-3-3-6
SPD freq 200 MHz
CAS# latency-RAS# to CAS#-RAS# Precharge-tRAS 2,5-4-4-8
Voltage 2,5V

Valakinek ezt a procit sikerült ide felhúzni
http://i23.photobucket.com/albums/b373/ran.../diogom2332.jpg
Éedekes, hogy a fesz ugyanannyi, mint nekem.

(#1341) donattilácsk


donattilácsk
csendes tag

helótok!lécci segítsetek!abszolút kezdő tuningos vagyok de jó lenne egy kis plusz!
gépem:asus p5b delux alaplap,intel core 2 E6400-as proci, gainward 7600 gt, 2×1 GB kingston 667 Mhz ram,Scythe Ninja Plus proci hűtő,450 W-os táp.
a procival szertném kezdeni a tuningot lécci adjatok tippeket hogy hogy kezdjek hozzá!! :R :R :R

(#1342) szitaati válasza BerenyiI (#1337) üzenetére


szitaati
aktív tag

Szia!

Először: cpu vcore-t ne nagyon emeld 1,5V fölé, akármilyen léghűtés mellett se fogja bírni.
Nem tudom a lapod biosában hogy hívják, de nálam van egy olyan opció, hogy CPU VTT, ezt emelheted szépen akár 1,5 voltig is.(más lapokon esetleg fsb termination voltage a neve)
Nálam egyébként csak akkor dobja ki a bios a magasabb és magasabb fesz értékeket, ha a NB-nek(MCH asszem) is adsz plusz feszt.
Másik: először csak a procid határait feszegesd, a ramot oszd vissza mindig 800-ra vagy lejjebb. Simán lehet hogy a aram miatt akadsz meg és nem a proci miatt. (Ahogy néztem 900-on mennek a ramjaid)
Remélem segítettem. :)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1343) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

na megnéztem a biosom aztmondja eléf érdekes helyen vannak a dolgok nekem a cpu s cuccok a jumpfreeben vannak és a cpu szorzó meg a feszültség az auton van ugyhogy nemtudom hogy fogjak bele lehet kikéne vennem au auto opciokat és úgy belőni de ha 2000 MHz ról felviszem 2500 MHz ra akkor annyit biztos bírni fog? és a feszen mennyit kéne tennem :F meg ezt a ram visszaosztást nemértem a tuning idejére a többit azt kezdem megérteni hogy mi mi help pls

(#1344) pok.tom válasza MomoSinX (#1343) üzenetére


pok.tom
aktív tag

[link]
az ősember is leírtam h. mit hogy.. meg azthiszem énis h. mit csinálj
%osan huzod cput ugy huzza automatice a memóriát is azért kell visszavenni
valószínű azért nem indult mert memók tulvoltak húzva, vedd vissza memóriát, és akár fokozatosan emeled az fsb
hyper transportot meg fsb vel szorzod h. kb 1000 legyen
mert ha autón hagyod az sem olyan jó mert vannak lapalapok amik 1es szorzóta rakják és akkor alacsonyabb..

(#1345) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

na betettem a szorzot 10 re és a ram is auton van meg még a feszültség a feszültség az asszem 1.35 gyárilag annyira is tom perpill max tenni de a ram az nemtom mennyin jár de annak a max 1.95

(#1346) pok.tom válasza MomoSinX (#1345) üzenetére


pok.tom
aktív tag

memóriát 333mhz re vedd le kb

(#1347) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

igen és amikor levan véve a memo akkor foghatok neki a cpu felhuzásának apránként? és ha fevan huzva nincs gond akkor visszaszabad tenni a ram ot eredetire?

(#1348) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

ja meg kikéne deritenem hogy a ram az mennyin megy nemszeretnék lol dolgokat állítani itt a cuccoknak xD

(#1349) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

ja meg kikéne deritenem hogy a ram az mennyin megy nemszeretnék lol dolgokat állítani itt a cuccoknak xD

(#1350) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

na most összefoglalom akkor mitkéne tennem :az auto cucckat betenni eredeti értékre , levenni a memot a húzás ideére ugyebár?,aztán apránként hunzi a cpu t de mennyi idöközönként huzzam kb? ,aztán ha rosszalkodik adni a fesznek kicsit ,utána ha felvan huzva és ok akkor elvileg visszatehetem a ramot? és ennyi volt utána márcsak figyelni kell hogy minden ok e pár órán át ugye? és ha minden ok 1 nap mulva is akkor hagyhatom úgy asszem

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.