Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) Chaser válasza VaniliásRönk (#840) üzenetére


Chaser
titán

Akkor nem egy cikkről beszélünk.

#849 ttower : Lehetséges, ha a lap nem tud többet, akkor mindenképp.
Pl: volt valami viá-s lapom, 66 v 83 FSB-t tudott, egy 633-as cerka volt benne, aminek nagy a szorzója, ha minden igaz, 66 mhz FSB-vel. Beleraktam egy p3-ast, talán 733-as volt, aminek meg 133 mhz volt az FSB-je, szorzója nyilván kisebb, ebben a lapban 4-450 mhz körül ment, mivel szorzót nem lehet állítani felfele, de én úgy tapasztaltam lefele se, hiába állítod át, nem változik. Szóval a lényeg: ezeknél csak FSB növeléssel lehetett mahinálni.

szerk: nemmintha a mostani inteleknél lehetne szorzót felfele állítani

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#852) ttower válasza Chaser (#851) üzenetére


ttower
aktív tag

van két lapom, de csak az egyiken lehet 10as fsb-t állítani. viszont ha százra állítom akkor nem lesz kép, és nem csinál a gép semmit.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#853) ktomek válasza Skynet258 (#845) üzenetére


ktomek
aktív tag

a memória szorzója szabadon állítható (többnyire), és nincs beosztva 2-re, meg 4-re... Nekem például 2.5-ös a szorzóm, mégse ddr 2.5-öm van, hanem ddr2

Ezt nem értem, h miért írtad...
(amúgy nekem is 667-es osztással megy az amúgy 800-as ramom, a húzás miatt)

A 4x-es fsb, ahogy te fogalmaztál, köszönő viszonyban nincs a ddr2-vel, ez a felszorzás a procira vonatkozik

Ezt megint nem értem.

Eleve hogy írhatsz ilyet, hogy "köszönő viszonyban sincs" ? Tehát semmi közük egymáshoz? Mint mondjuk a bokszkesztyű, meg a narancslé?
Azért a gyakorlatban, ha ÉN, az OSTOBA, 200MHz-es fsb beállítással (*10=2GHz proc órajel) "beteszek a gépembe" egy ddr2 800MHz-es modult (ami ki tudja miért, de 800MHz-en megy, és a bios-ban is azt látom, hogy cpu:ddr=1:4) , és mondjuk viccből vissza veszem az fsb-t 1MHz-cel, akkor hihetetlen módon a ram órajele 796-ra változik.
Azért ez egy erős "köszönő viszony"!
Persze máshogy is szorozgathatom a mem órajelet, de mindennek az fsb lesz az alapja...

Amúgy az Intel platformot nem ismerem, ami valóban ciki, ezt elismerem.
Kösz az olvasmányt! Igazán hasznos, de mintha már olvastam volna hasonlókat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#854) Chaser válasza ttower (#852) üzenetére


Chaser
titán

Akkor a proci vagy a ram nem bírja az ütemet..pontosan milyen lap, ram, cpu?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#855) shaggy


shaggy
aktív tag

Nekem olyan gondom lenne hogy van egy E6420 procim Giga p35c-ds3 la és 2 db ddr2-1066mhz ram

most 3.0 ghz megy a proci és orthossal tesztelem stabil de 3.2GHz-ra nemtom mert röktön újraindul a gép ha a volt értékeket nővelem akkor meg el sem indul a gép!

miért lehet ez?
system overvoltage control
ddr2/ddr3 overvoltage control
fsp overvoltage control
mch overvoltage control
pci overvoltga control
cpu overvoltage control

állitottam minden feszde nekem akkor el sem indult csak ha auton hagytam de akkor 3.2 nem stabi kéne neki feszt adni de nemtom hogy!

(#856) cyber86


cyber86
őstag

Hali valaki tudna segíteni tuningban?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#857) DeltaPower


DeltaPower
őstag

üdv ismét! 3700+ san diegonak (e4) mennyi feszt merjek adni? 1,35 a gyárija, 1,6ot még elbírja-e vajon? bár elméletileg csak 1,5-1,55ig feszelném, mert annyira azért nem jó a hűtésem :)

ma tesztelgettem is, aminek elég fura eredménye lett
proc 11x240, ram 3-4-4-8@480: fagy
proc 10x240, ram 3-4-4-8@374: fagy
proc 10x240, ram 2,5-4-4-7@374: fagy
proc 10x235, ram 2,5-3-3-6@470: jó
proc 11x235, ram 2,5-3-3-6@470: jó

kérdéseim:
1. ez azt akarja jelenteni, hogy az integrált ramvezérlő bemondja az unalmast, ha 235-nél többet engedek rá?
2. ez általános vagy procinként változó, hogy mennyit bír?
3. nagyobb fesztől ez javulhat?
(ja azt mindenképp meg kell említeni hogy ez 4 db kétoldalas modullal készült)

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#858) ttower válasza Chaser (#854) üzenetére


ttower
aktív tag

egy 300mhz-s slot 1 celeron
valami soltek deszka
133as sd ramok, típust nem tudok

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#859) Skynet258 válasza ktomek (#853) üzenetére


Skynet258
veterán

"...de ezt az 566-os fsb-t nem nagyon értem...meg, hogy akkor hogy mennének 1066-on a ramjaid... mert kettővel szorozzák az fsb-t? akkor ezek DDR (pl. pc3200)"

Ez alapján mondtam, mert nem értettem, hogy vontad le azt a következtetést, hogyha "kettővel szorozzák az fsb-t? akkor ezek DDR" ramok.

Ennek a mondatnak nincs alapja igazából...

https://geekpulse.hu

(#860) Chaser válasza ttower (#858) üzenetére


Chaser
titán

Ha A-s a proci, annak mennie kell 450-et is. ha jól tudom 4.5-es a szorzója, 66-os FSB-vel, 4.5*100-on mennie kell, ha nem megy az a lap miatt lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#861) zammek


zammek
csendes tag

hali

Van e valakinek E4500 -as procija és próbálta e már tuningolni ha igen milyen sikerrel?

(#862) Skynet258 válasza zammek (#861) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem E4300-as van, eredmények az adatlapomon...

https://geekpulse.hu

(#863) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok!

Adott a következő konfig:
P5KC alaplap, C2D E6300, 4x Kingmax 1GB 800 MHz
Jelenleg stabilan megy, 2,8 GHz-en 24/7-be
Ja hűtésként Zalman CNPS7700-Cu van rajta.

Esetleg valakinek vannak-e konkrét értékei a 3 GHz-es tuninghoz.

Nem vok hozzá láma, csak jelenleg nincs időm próbálgatni a lapot, és gondoltam beírok ide hátha valaki tud ilyet prezentálni nekem!

Előre is köszönöm!

Scobby

(#864) wampa1 válasza Scobbyka (#863) üzenetére


wampa1
tag

Proci 1.35V 7x440 ramok 5-5-5-15 pl

(#865) trunkz


trunkz
csendes tag

Hello mindenki!

Nemrég gazdagodtam egy Gigabyte P35-DS3 alaplappal és egy C2D E4500-as procival. A helyzet az, hogy a proci jelenleg 2,2 Ghz-en fut(200x11). Ezen szeretnék némileg emelni. Ebben a topikban olvastam régebben egy ugyanilyen kommentet, a júzernek ugyanennek a procinak a húzása volt a "problémája", nem tudta mi hogy csináljon. Akkor azt ajánlották neki, hogy húzza fel a processzort 2,8Ghz-re, feszültség emelés nélkül, 400x7-es fsb-vel.. így ő meg is kapta ezt az értéket, az én problémámról nem írt (#339 és reakciók utána). Mondták még neki, hogy a PCIe frekit tegye 100-ra nehogy elszálljon a VGA, és hogy a 800Mhz-es ramok "szorzóját" tegye 2-re, így 800Mhz-en mennek majd, mint alapjáraton. Én ugyanezt az utasításmódot követtem, ám mikor beállítom az fsb-t 400-ra és a szorzót 7-re, majd a PCIe frekit 100-ra, a vmi memóriához kapcsolódó beállítást pedig Turbo-ról Standardra (és a 2,0ás szorzót is a RAMhoz) el kezd vörösen villogni egy System Voltage NOT Optimized!!!! felirat, ha Manualon hagyom a System Voltage fület. Mint már mondtam, én NEM szeretnék fesz-t emelni, azonban ha azt a bizonyos Manualt Auto-ra teszem, rögtön azt írja, hogy minden ok! De azzal az Auto beállítással az FSB növelés arányával, automatikusan emelni fogja a feszültséget is nem? vagy nyugodtan tegyem Auto-ra, majd oké és fesz emelés nem történik majd?

vagy ilyenkor hogy merre? :(

köszi előre is... trunkz
(konfig az adatlapon)

(#866) DeltaPower


DeltaPower
őstag

#857-re valaki?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#867) Chaser válasza trunkz (#865) üzenetére


Chaser
titán

Ne foglalkozz azzal az üzivel, nekem p31 lapom van, BIOS-unk 1forma. Szépen rakj mindent manualra, hadd villogjon a "System Voltage NOT Optimized" felirat, ha autora teszed mindent visz az egekbe.

szerk:#866 DeltaPower
Itt nagyobb eséllyel tudnak segíteni. Emlékeim szerint 1.5V a max, amit tartósan elvisel, jó hűtővel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#868) trunkz válasza Chaser (#867) üzenetére


trunkz
csendes tag

Nah jó de ha Manualon hagyom és leOKézva elmentem újraindításnál nem indul el a gép, illetve sokat vár, majd elindul de ha bemegyek biosba megint minden alapon van, tehát nekem ez így nemjó, de akkor mégis hogyan húzzam fel?

(#869) Chaser válasza trunkz (#868) üzenetére


Chaser
titán

Akkor az más miatt nem indul:)
Pontos beállítások?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#870) trunkz válasza Chaser (#869) üzenetére


trunkz
csendes tag

Robust Graphic Booster Auto
CPU Clock Ratio 11x
CPU Host Clock Control Disabled
CPU Host Frequency 200
PCIe Frequency Auto
C.I.A.2 Disabled
Performance Enchance Turbo
System Memory Multiplier Auto
Memory Frequency 800
High Speed DRAM DDL Settings Option 1
xxxxxSystem Voltage Optimizedxxxxxxx
System Voltage Control Manual
ezalatt minden Normal
Normal CPU Vcore 1,21250V

így néz ki alapbeállításokkal.
és így néz ki ha megcsinálom (Turbo azért lett Standard, mert ott is villog valami figyelmeztetés :S)

Robust Graphic Booster Auto
CPU Clock Ratio 7x
CPU Host Clock Control Enabled
CPU Host Frequency 400
PCIe Frequency 100
C.I.A.2 Disabled
Performance Enchance Standard
System Memory Multiplier 2,0
Memory Frequency 800
High Speed DRAM DDL Settings Option 1
xxxxxSystem Voltage NOT Optimized!!!!!!!!!!!!xxxxxx
System Voltage Control Manual
ezalatt minden Normal
Normal CPU Vcore 1,21250V

így néz ki, és akkor villog a not optimized.. tehát, valami rossz esetleg??

UI.:az lehet hogy leáll a CPU ventije néha, amikor a CPU ilyen 20-25 fokos? nekem azt mondták hogy ez nem normális, szerintem se.. valami baja lehet? néha visszakapcsol néha nem..

(#871) trunkz válasza trunkz (#870) üzenetére


trunkz
csendes tag

Ezt most írta ki a CPU-Z.. ez komoooly? Valamit nagxooon elszúrtam?? Most "ALAP"on van minden a BIOSban..

ez KOMOLY?!

(#872) Gyuri27 válasza trunkz (#871) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 6-s szorzó nem tűnik fel? Esetleg az energia gazdálkodásról hallotál valamit? Nincs semmi baj. Azért ennyi mert nem kell több. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#873) Chaser válasza trunkz (#870) üzenetére


Chaser
titán

Esetleg nem bírja a 400-as FSB-t, kezdetnek adj neki 9x300-at. Ctrl F1-gyel tudod előhozni a memóriaidőzítés beállításait.
A emmória úgy legyen állítva, hogy picivel 800 fölött, vagy alatta legyen.

szerk: #871 trunkz : BIOS-ban EIST menüpont alatt ki tudod kapcsolni, ha zavar

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#874) koschwarz válasza Chaser (#873) üzenetére


koschwarz
tag

most akkor melyik a jobb? a magas szorzó alacsony fsb vagy fordítva? mi a különbség??

nekem az e4500 a 11-es alap szorzóval 250-es fsb-vel fut alapfesszel...esetleg jobb lenne a szorzót csökkenteni, fsb növelni?

"...gyönyörű, fiatalos, matrózos..."

(#875) Chaser válasza koschwarz (#874) üzenetére


Chaser
titán

Alacsonyabb szorzó, magasabb FSB, azonos órajelen mindenképp. Mint írtam nem mind1, hogy pl 3.2Ghz 8x400-al van meg, vagy 10x320-szal. Hogy mért? Kicsit belegondolsz és rájössz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#876) koschwarz válasza Chaser (#875) üzenetére


koschwarz
tag

na, az e4500-amat 400-as fsb-vel 7-es szorzóval állítottam be (a memóriák800mhz-esek), de ekkor csak 1400 mhz-esnek látja a processzort újraindítás után

de pl. 320 fsb 9-es szorzóval simán "stabil", látja a 2880 mhz-et. :F

"...gyönyörű, fiatalos, matrózos..."

(#877) cyber86 válasza Chaser (#875) üzenetére


cyber86
őstag

Hali. Én 7x429-et használok most vagy inkább használjam a 6x500 as szorzót?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#878) Chaser válasza koschwarz (#876) üzenetére


Chaser
titán

Nem azért, mert be van kapcsolva az EIST? Indíts el pl egy kódolást, és úgy nézd meg cpuz-vel.
#877 cyber86 : ha a lap is és a proci is bírja, akkor 6x500

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#879) cyber86 válasza Chaser (#878) üzenetére


cyber86
őstag

Ok.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#880) DeltaPower válasza Chaser (#867) üzenetére


DeltaPower
őstag

thanx! meglátjuk mennyire jó a zalman 7000

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#881) Chaser válasza DeltaPower (#880) üzenetére


Chaser
titán

Én meg remélem hamaroan meglátom, mennyire jó a zalmi chipsetborda:) Igaz, csak design funkciója lesz. 7végén Kecsón vagy?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#882) Attix82


Attix82
őstag

Hello.

Kerdeseim : adott egy C2D E6300 proci egy P5B alaplapba. 7x 400 MHzen szeretnem felvinni mivel a ramjaim DD2 800-asok.

Alap feszultsege mennyi? olvastam itt ,hogy 1,35 ... de a CPUZ progi 1,2 mutatott aszom.
Mekkora feszultseget szabad adni neki?

(ha tudna valaki egy jo beallitast erre leirni annak orulnek :)

[ Szerkesztve ]

(#883) Chaser válasza Attix82 (#882) üzenetére


Chaser
titán

Lehet, hogy a lapod alulfeszel, vagy eleve kevesebbet ad neki. A proci topikjában kéne ennek utánaolvasni, hosszútávon én 1.45-nél többet nem ajánlok, de inkább alatta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#884) macioo


macioo
csendes tag

Sziasztok. Nekem egy egy amd 2800+ os procim van. Sikerült 1.6 ról 2.02ig húznom. Max 45 fokig melegszik. De most ha akár 1 mhz vel is emelem az fsb t akkor visszaáll 1.6 ra. Mit kellhet álítanom hogy még engedjen. a válaszokat köszönöm.

(#885) Chaser válasza macioo (#884) üzenetére


Chaser
titán

Pontosan milyen konfig?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#886) Hunter2 válasza macioo (#884) üzenetére


Hunter2
addikt

Lehet hogy a procid annyit bír, de egy kis feszemeléssel próbálkozhatsz.
Nekem bejött:

[L:http://images.netbag.hu/20071222/1198292703187.jpg][/L]

[ Szerkesztve ]

(#887) Hunter2


Hunter2
addikt

[ Szerkesztve ]

(#888) AcE punK


AcE punK
csendes tag

Hi all!

Egy elég nagy help kéne. Fingom nincs a CPU tuningról, vki fel tudna világosítani msn-en? dajka.majer@hotmail.com plsssss, thx. bye.

(#889) pilufika


pilufika
csendes tag

Sziasztok!

Már többször is kértem itt segítséget, de még senki sem jelentkezett. Remélem most tud rám időt szakítani v.ki!

Procit cseréltem, de az újat mikor berakom meg se nyikkan. A biosban semmit sem tudok állítani.

Your BIOS Report Results BIOS ID: Hewlett-Packard HP VEi7 MainBoard BIOS Version: HX.07.07(QHX.07.03) OEM Sign-On: None BIOS Date: 03/20/00 BIOS Type: Phoenix Chipset: SiS 620 rev 2 Super I/O: SMC 70x or 80x rev 1 found at port 3F0h OS: WinXP BIOS ROM Socket: Yes BIOS ROM Size: 256K Memory Installed: 512 MB Memory Max: 1024 MB CPU: Celeron(TM) 500 Mhz MAX: 800 Mhz

Az új proci egy
Pentium III SL4ZJ Intel Costa Rica 866/256/133/1,75V

A telefonszám nélküli apróhirdetés ideje a telefon feltalálása óta lejárt...

(#890) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok.
Az a kérdésem (vagyis haveromé), hogy az AMD Duron 1200MHz-es procit tényleg fel lehet-e húzni 3333MHz-ig? Ha nem, akkor egyáltalán megéri tuningolni? És milyen hűtőt érdemes rárakni?

Az alaplap Abit KD7-E és egy 512MB-os (AGP-s) HD2600Pro fog belemenni, tehát ezért kéne tuningolni... 1 GB DDR RAM van még benne.
Mindent összevetve szerintetek ez a gép fel tud-e zárkózni tuninggal, vagy haverom ezzel a géppel NFS Pro Streetről inkább ne is álmodjon? :B

(#891) djtrial


djtrial
tag

üdv
nemrég lett kész az új configom, és kicsit húzni szeretném a procim.
Gigabyte P35-DS3L
E2160 M0-ás (gyári hűtés)
2x1GB Kingmax 800
ASUS EAH2600XT

a proci alapon 1.8 ghz (9x200). olyan 2.3 ghz környékére szeretném felhúzni, nekem az bőven elég. ez is elég, csak cod 4 kicsit 1-2 másodpercig akad a betöltés után. kezdő vagyok tuning szinten, mit hogy állítsak biosba? ramokat, fsb-t és a szorzót mennyire tegyem?
voltot semmiképp nem szeretnék emelni. amennyit alapon bír a proci annyira szeretném, de gondolom ezt a 2.3 ghz-et lazán elviszi alap fesszel.
ja és még az lenne hogy mikor indítom a gépet nem forog a cpu venti, csak mikor már kb 25 fokos. ez jó vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#892) Skynet258 válasza djtrial (#891) üzenetére


Skynet258
veterán

Fsb: 255 (x9=2295Mhz)
Memória szorzó: 3.2 (816Mhz) vagy ha kicsit akarod azt is ráncigálni, akkor 3.33 (849Mhz).

A venti jó úgy, automatikusan szabályozza a lap. Egyébként szerintem menne feljebb is fesz emelés nélkül a procid, de ezt neked kell kitesztelned :K

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#893) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Egy "gyors" kérdés:

Az EIST-n kívül a C1E-t és a TM2-t is ki kell kapcsolnom OC-nál?

Vagy csak az 1iket vagy a másikat...?

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#894) Alex123


Alex123
senior tag

Ez még "kimaradt":

A memók gyári fesz.-e 2.1V (ezen mennek 4-4-4-12-t), alaplapon +0.3V, mivel 1.8V az alap...

OC-nál vegyem vissza 5-5-5-15-re vagy nem lényeges és a fesz.-e az maradjon-e 2.1V vagy tegyem az alap 1.8V-ra (ezen 5-5-5-18-on megy).

Előre is köszönöm a hozzáértő hozzászólásokat:

- Alex -

(#895) djtrial válasza Skynet258 (#892) üzenetére


djtrial
tag

kösz a választ, majd kipróbálom.
a memóriának az a lényeg h 800mhz körül legyen az értéke nem? kicsivel alatta vagy felette, nem?

[ Szerkesztve ]

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#896) Skynet258 válasza Alex123 (#894) üzenetére


Skynet258
veterán

Eist-et ha akarod kikapcsolod, ha akarod nem. Sok vizet nem szokott zavarni...

OC-nál vegyem vissza 5-5-5-15-re vagy nem lényeges és a fesz.-e az maradjon-e 2.1V vagy tegyem az alap 1.8V-ra (ezen 5-5-5-18-on megy).

Attól függ mekkora húzást eszközölsz. A fesz maradjon 2.1 minimum (miért akarod lejjebb venni a feszt, főleg tuningnál? Ott emelni szoktunk :F ), hisz ez a gyári érték.

https://geekpulse.hu

(#897) Alex123 válasza Skynet258 (#896) üzenetére


Alex123
senior tag

Ok.

És a C1E-t és a TM2-val mi a helyzet?

- Alex -

(#898) Skynet258 válasza Alex123 (#897) üzenetére


Skynet258
veterán

Ugyanaz ;)

https://geekpulse.hu

(#899) Sk8erPeter válasza varga911 (#838) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egy rossz légáramú házban simán kiszáradnak az alaplapi kondenzátorok 6 év alatt."

Ha kiszáradtak volna az alaplapi kondenzátorok, akkor más jellegű problémák jelentkeznének, mint az én esetemben (a BIOS akadékoskodik a tuning miatt és mindig felhívja a figyelmemet arra, hogy változott a CPU órajele).
Egy régi gépünkön kiszáradtak a kondik, és állandóan újraindulgatott a gép 2-3 percnyi működés után. Elég zavaró volt :) Ezért apám fogta, és kicserélte a régi kondikat újakra... :C Ügyesen forraszt, és ért az elektronikához, ennyi, soha nem volt a számítástechnika a szakterülete, és soha nem merült bele az informatikába, mégis sikerült megjavítania az alaplapot. ;)

Sk8erPeter

(#900) draff válasza AcE punK (#888) üzenetére


draff
aktív tag

Az a proci úgy szar ahogy van!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.