Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1337) BerenyiI


BerenyiI
csendes tag

Leirom kicsit érthetöbben, mert kaptam visszajelzést hogy nem elég világos. Na szoval. Elöszöris a konfigomat irom le, igy tudjátok mivel is van dolgom/dolgotok.

Alaplap: Asus P5B Deluxe
Processzor: Intel E2160
Memoria: Kingmax 2x1Gb 1066Mhz
Hütés: ThermalTake BigTypoon 120vx

Végülis probléma nincs, csak elakadtam a tulhajtásba, és nemtudom hogyan tovább...
Beállitasom:
MB: cpu vcore: 1,43 volt
CPU: 9x360mhz (3240Mhz)
Ram: 450mhz (900mhz)

Az orthos megy stabilan böven 1órát, a cpu hömérsékletem 57-59 fok. (100% terhelés alatt)
Az eredeti gyári hütövel a beállitásom:
MB: cpu vcore: 1,47 volt
CPU: 9x360mhz (3240mhz)
Ram: 450mhz (900mhz)

Az orthos megy stabilan több mint egy órát csak a cpu hömérsékletem 78-80 fok. (100% terhelés alatt) <---Zárt házban!

A kérdésem, mivel az új ThermalTake hütővel lentebb ment a hömérsékletem, és més a voltot is visszább tudtam venni, és igy is stabil a rendszer, akkor miért nem indul el nagyobb voltal 370fsb-n ? Probáltam hogy levettem a szorzót 8x -ra és ugy még a 360x8 sem indul el, ugyanezzel a beállitással, mig 9x360on megy stabilan. Egyébként a 8x400 (3,2Ghz) -t akartam osszehozni stabilra, és hogy a Rated FSB-m nagyobb legyen. Végülis ezis már 80%os tulhajtás de többet nem lehet ebböl kihozni? lehet ennyit tudna a proci?
És miért van az, hogy a core#0 és core#1 2 fokal melegebb mint a CPUTIN. Nem inkább forditva kéne ennek lennie? lehet nemér a sapka a magokhoz rendesen? Egyébként az új hütövel az a 57-59 fok az milyen terhelés alatt? még ez is sok?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.