Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Bocs a késő válaszért, valamiért nem jelezte a rendszer, hogy új hozzászólás érkezett a topikba...

moonlight115: nem hallottam még róla, de utána fogok nézni. Bár, egyelőre még van mit olvasni. :) És sajna, van is rá alkalmam bőven.

Mister_X: Örülök, hogy továbbra is tetszik.
Tájfun relatíve errefelé van, de egyelőre még nem tud feljutni Tokióig. Még nem alkalmas az idő rá, ami tájfun keletkezik az tőlünk nyugatra húz el, és inkább Kínát, Koreát éri el. De, már lassan indul a tájfunszezon itt is.

Miért nem Japán a legjobb cél?
A kínaiak szerintem gusztustalanul beszélnek, a koreaiak még úgy ahogy, de az tuti, hogy errefelé a leghallgathatóbb nyelv a japán.
Az írásrendszerük nekem kissé kaotikus, az életszínvonal viszont valóban nem gyenge.

"Már le tudok írni három kanjit, további négyet meg már meg is ismerek..."
Grat! Már csak pár ezer van hátra, kitartás! Egyébként, a kanjit nyugodtan hagyhatod a francba, ha komolyan gondolod ezt a japán dolgot, akkor a hiraganát, meg a katakanát tanuld meg írni, olvasni, a kanjikat meg majd megtanulod út közben. Párat én is felismerek már, ha akarnám még ragadna is rám a dolog. De nem akarom. :)

Recon666: Köszi. Egyelőre még kitartok. :)
Közzösségépítő?? Wow. Ez valami új. Hol építesz közösséget?

vida14:
Ez a nano láda. Van benne egy korrekt logcetli. Otthon is van néhol ilyen, Győrben, meg Siófokon már találkoztam vele.

"A japán kertek továbbra is szépek."
Azok mindig szépek. Csak nehéz megtalálni őket Tokióban. A többit, amit említettél valószínűleg még nehezebb lenne...

"Gyűrűk Ura fan vagy? Állítólag a II. könyvtől már jó..."
Nem mondanám, hogy akkora fan vagyok. A filmek tetszettek, így érdekel a könyv is (bár az első részről azt hallottam, kissé káosz). De így vagyok a Harry Potterral is (most épp az van folyamatban), vagy a Rémségek cirkuszával. Tom Clancy is érdekel. Talán, Dan Brown volt az, akinek a könyveit olvastam előbb, és csak aztán láttam a filmeket.

Egyébként, ki ilyen állati gyors? Húsz perce sincs kint a bejegyzés, már hárman lehívták...

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#252) vida14 válasza mave13 (#251) üzenetére


vida14
csendes tag

mave13:
jul. 16-20.: "Na, ez a hermetikus lezárás." :)
"Egyébként, ki ilyen állati gyors?" Nem t'om.

(#253) Recon666 válasza mave13 (#251) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát nem régi. :)
Ha meg kellene neveznem melyik topicban építek közösséget, akkor az a Kinek milyen a desktopja? topic. :B Mondjuk elég sok helyen megfordultam már.

[ Szerkesztve ]

(#254) moonlight115 válasza mave13 (#251) üzenetére


moonlight115
tag

Ha szeretsz olvasni, kukkants be ide: Irodalom Birodalom Könyveket ajánlunk, zenélünk, bolondozunk. Most épp dalszöveget fordítunk. Egy megadott időpontban (csütörtök 21.00) egyszerre közkinccsé tesszük a fordításainkat, aztán lehet kivesézni, kritizálni őket. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#255) vida14


vida14
csendes tag

Fuji.: Izgalmas és szép lehetett :)
túrabot: "Ezt majd valahogy haza kell juttatni, ami nem lesz egyszerű kör, még ki kell találnom valamit." nem tudom mekkora bőröndöd van, de ha átlósan rakod bele, lehet elfér. (bőrönd belmagasságána négyzete + bőrönd nagy alaplapjának (bőrönd alja) átlójának négyzete = a bőrönd aljának egyik sarkától a bőrönd tetejének az előbbi sarokkal szemben elfőrő tárgy hosszának négyzete /aztán gyököt vonsz.../) vagy egyszerűen beleteszed átlósan és ha elfér benne, akkor körbepakolod a cuccaiddal...

(#256) vida14


vida14
csendes tag

Pardon, azt hiszem az előbbit rossz helyre írtam. Jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#257) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Szóltak, hogy igen elhanyagolom a blogot. Nos, annyira nem, csak a Fuji után kellett egy kis szünet. Sok meló volt vele, kicsit ráuntam a dologra. De, most újra 3-4 naponta igyekszek új bejegyzést feltenni, viszont, cirka karácsonyra tényleg eltűnhet a lemaradás, mostanában nincs igazán téma. Kurva meleg van, és gyakran esik az eső, ami semmit nem hűt a levegőn, úgyhogy egyelőre minden komolyabb kirándulás halasztva... Nem élhető a környezet.

Recon666: grat. a kinevezéshez! Jók ezek az egyedi rangok.

vida14:
Az a túrabot érdekes lesz... Nem fér be átlósan a bőröndbe. Masashi javasolta, hogy vágjam ketté, és otthon majd összeillesztem. Az erre adott válaszomat nem értette, és nem is fogom soha lefordítani neki (nem is lehet... :D).

Icewolf || kósza ||

(#258) moonlight115 válasza mave13 (#257) üzenetére


moonlight115
tag

"hogy vágjam ketté, és otthon majd összeillesztem."
Persze, és ha be is gipszeled, összeforr, mint a csont! :-))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#259) Crystalheart válasza mave13 (#257) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Halál komolyan javasolta, vagy poénkodott? :DDD

(#260) mave13 válasza Crystalheart (#259) üzenetére


mave13
őstag

Ezt náluk elég nehéz eldönteni, de nem röhögött közben, úgyhogy valószínűleg komolyan gondolta. Páran közülük nagyon kreatívnak hiszik magukat, de nagyon nem azok. :)

Icewolf || kósza ||

(#261) Recon666 válasza mave13 (#257) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi! :R

(#262) moonlight115


moonlight115
tag

Elolvastam a legújabb részt, nagyon tetszett!
Elkezdem majd a legelsőtől, még csak az újabbakat olvastam, ezért a ládák kicsit rejtélyesek számomra, de majd megértem, ha végigolvastam az összes bejegyzésedet.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#263) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Úristen! :Y Ez komoly, hogy 6980000¥ egy 75nm-es lakás?? :Y Basszus, az cirka 200 millió forint, abból már luxusvillát vesz idehaza az ember...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#264) Crystalheart válasza Mister_X (#263) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elírtál egy nullát, vagy elnéztél egy nullát? Csak ~7 millió jent írtál, ami kb. 20 millió Ft.

(#265) e=mc²


e=mc²
őstag

Most futottam bele egy cikkbe:

[link]

Errol mi velemenyuk van a kornyeken lakoknak? Esetleg neked? Marmint, hogy kedvenc hegyuk kitorni latszik(?).

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#266) Mister_X válasza Crystalheart (#264) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja igen, lehagytam egyet, azt tudom, hogy "6980-tízezer" yen van kiírva.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#267) Crystalheart válasza Mister_X (#266) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Kálvin téren hazánkban is akad néha ennyiért, amúgy. :)

(#268) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

moonlight115: Geocaching.

e=mc²: igen, épp pénteken fotóztam ki egy angol újságból egy nagyon hasonló cikket. Majd hétfőn megkérdezem Hirot. Ő 70 km-re lakik a Fujitól...
Amikor Joe volt itt, földrengés, meg reaktorbaleset, nálam meg egy Fuji kitörés... Az életbe nem hívnak többet senkit se Magyarországról. Nem lenne jó móka, hamuesőhöz még nem volt szerencsém, inkább kihagynám. Mondjuk, ha tényleg akkora a nyomás, akkor előbb-utóbb ki fog törni nem? Remélem, inkább utóbb, vagy semmikor. Eléggé sűrűn lakott a környéke...

Crystalheart: itt legalább van kilátás... Egyébként, egy családi ház Tokió belvárosi részében úgy 100 millától indul, persze jenben. És ki tudja hol végződik.

Icewolf || kósza ||

(#269) Crystalheart válasza mave13 (#268) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Építeni nem olcsóbb? Vagy maga az építőanyag is ilyen borsos? Esetleg a telek? Kíváncsi volnék, az agglomerációban, valami vasúttól nem túl távol milyen árak vannak, mert azért az még teljesen elfogadható, az ottani vonatsebességeket figyelembe véve.

(#270) mave13 válasza Crystalheart (#269) üzenetére


mave13
őstag

Hiro 20 km-re lakik innen, az egyetemtől, ami cirka egy órányi út minden nap képszer. Nem mondta meg, mennyibe került a háza, de valami hasonló nagyságrend.
Amit írtam az egy épített családi ház minimum ára. Ez takar egy kb. 20-30 nm alapterületű 1-2 emeletes házat, egy kocsibeállót a ház alatt, esetleg előtt, és ha nagy a luxus, akkor egy pár négyzetméteres zöldet.
Egyébként jellemző, hogy egy autónak a havi parkolási díja közterületen (ha nincs hely a ház területén, vagy tömbházban lakik az illető) minimum 50000 jen. Havonta! Ezek után el lehet képzelni, hogy egy saját telek mennyibe kerül errefelé. Alapvetően, minden elképzelhető dolog, ami kell egy házhoz krva drága.

Icewolf || kósza ||

(#271) Crystalheart válasza mave13 (#270) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Értem... Tehát ha bazi gazdag leszek és betolok egy szép helyre egy neobarokk kúriát, akkor csak ámulni fognak.

20 km-es út 1 óra? Gondolom gyaloglás miatt... Mert ennél a veresegyházi vonat (35 km) is gyorsabban ér be Pestre. :)

Úgy nézem, a Tokió körötti összefüggő lakóterület széle (és egyúttal a veszett nagy erdőségek kezdete) a központtól úgy 50 km-re van. Annál beljebb semmiképp sem mennék.

(#272) mave13 válasza Crystalheart (#271) üzenetére


mave13
őstag

Felépítik neked a neobarokk kúriát, aztán ámulni fogsz a számlák láttán, majd a környezet fog ámulni a kúrián. Aztán kis idő múlva fel fognak húzni valahol a közelben, általad mindenképp jól látható helyen egy sokkal nagyobb, szebb, jobb házikót hasonló stílusban, hogy megmutassák, hol a helye a gaijinnak. :D

Az egy óra utazás a gyaloglás, meg a két átszállás miatt van. Peremről marha könnyű eljutni a nagyobb állomásokra, mint pl. Shinjuku, Shinagawa, Ueno stb... De egy attól távolabb levő városrészbe járni dolgozni szopás.
A déli részt ismerem nagyjából, a peremről, mint pl. Takao, Odawara, Hachijoji, Tama bejutni Shinjukuba, vagy Shinagawába 40-60 perc közvetlen vonattal. A szívás onnantól kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#273) Crystalheart válasza mave13 (#272) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha a hatásomra elterjed Japánban a neobarokk, akkor bánja a fene, a kultúrmisszióért megérte. :D

(Egy Mezőgazdasági Múzeum szintű épületet itthon sem volna épp olcsó felépíttetni, hát még a méregdrága Japánban... Bár ha egy ilyen épületet bárhol felhúz valaki, biztos lehet abban, hogy lekörözni nem, legföljebb beérni lehet szépségében. :) )

(#274) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nem gondoltam volna, hogy a japánok ennyire elherdálják az áramot. :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#275) mave13 válasza Sir Pocok (#274) üzenetére


mave13
őstag

Van nekik sok... vagyis, eddig legalábbis volt.
Most, hogy nincsenek atomerőművek, nagyon érzik a hiányát, viszont, takarékoskodni vele még nem tanultak meg. De, meg fognak, mert muszáj.

Icewolf || kósza ||

(#276) Crystalheart válasza mave13 (#275) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annyira nem vagyok képben, most leállították minden erőművüket, vagy mi?

(#277) mave13 válasza Crystalheart (#276) üzenetére


mave13
őstag

Elvileg tavaly március után minden blokkot leállítottak, de idén nyáron kénytelenek voltak kettőt visszakapcsolni. Volt is nagy tüntetés miatta.

Icewolf || kósza ||

(#278) vida14 válasza mave13 (#277) üzenetére


vida14
csendes tag

Ja, igen. A hermetikus lezárásos kép(ek). Mitagadás, voltak néhányan...

[ Szerkesztve ]

(#279) vida14


vida14
csendes tag

mave13: Elfelejtettél valamit... :)

(#280) mave13 válasza vida14 (#279) üzenetére


mave13
őstag

őőőő, igen, bocs. Pótlom...

Icewolf || kósza ||

(#281) vida14


vida14
csendes tag

Semmi gond. Nem tudom, mire gondoltál, én speciel a blogfrissítésre :)

(#282) mave13 válasza vida14 (#281) üzenetére


mave13
őstag

Én is, ami meg is történt. Azt hittem, még csak most telik le a három nap, de ez már a negyedik.

Icewolf || kósza ||

(#283) vida14 válasza mave13 (#282) üzenetére


vida14
csendes tag

Köszönöm. Gondoltam szólok, mert mintha Karácsonyig be akartad volna hozni a lemaradást.

(#284) vida14


vida14
csendes tag

Természet 152/16 <- Ba"m"busz. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#285) moonlight115


moonlight115
tag

Tényleg nagyon szép kivilágítva a Skytree! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#286) moonlight115


moonlight115
tag

A Disneyland Hotel mesés, így kívülről is, hát még belül milyen lehet? Biztos mesefigurák a kiszolgáló személyzet. Képzeld, amint Hófehérke eléd rak egy gyümölcstálat, tele almával....Vicces lenne megkérdezni tőle, hogy a mérgezett alma is benne van? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#287) mave13 válasza moonlight115 (#286) üzenetére


mave13
őstag

Ez jó. :)

Gondolkodtam, hogy bemegyek, elég nagy volt a forgalom a bejáratnál, legalább az előteret megnéztem volna, de lehet annyira nem örültek volna nekem.

Icewolf || kósza ||

(#288) vida14


vida14
csendes tag

aug. 5.: Ötletesek az egeres buszok, csak a hátsó ajtókat nehéz elképzelni, hogy nyílnak.
A "Tokyo Disneyland Hotel közelről..." -kép leginkább a szépség és a szörnyetegből hasonlít a kastélyra miután a bútorok nekiálltak kitakarítani /extrás változat/. (ööö...nekem tetszik a Mickey-s sövény :U )

moonlight115.: Hófehérkétől csak zöldalmát szabad elfogadni... :)

[ Szerkesztve ]

(#289) moonlight115 válasza vida14 (#288) üzenetére


moonlight115
tag

Ja, Hófehérke, mint szobacica....
Ki evett a tányérkámból? Ki ivott a pohárkámból? Ki feküdt az ágyacskámba? :D

mave13 Szerintem egy próbát megérne, lehet, szerencséd lesz.... ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#290) mave13


mave13
őstag

Sajnos bejegyzés ma nincs, Kyusu szigetén ragadás tájfun miatt az van...

Icewolf || kósza ||

(#291) Mister_X válasza mave13 (#290) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Északabbra kúsztak? A mostaninak mi a művészneve?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#292) mave13 válasza Mister_X (#291) üzenetére


mave13
őstag

Ez a 17-es. Hosszabb nevén 1217. :) Ez már Hokkaidónál is északabbra kúszott, és lassan megszűnik...

Icewolf || kósza ||

(#293) Mister_X válasza mave13 (#292) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát akkor ezt Vlagyivosztokban is észlelték, az tuti :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#294) mave13 válasza Mister_X (#293) üzenetére


mave13
őstag

Megnéztem a radaron, ott már nem. :)

Icewolf || kósza ||

(#295) vida14


vida14
csendes tag

elpattant szemüveg: ha szívedhez nőtt, szeretted hordani s fém, akkor elméletileg javítható. Ha műanyag rész pattant el, akkor tudtommal kuka (bár lehet, hogy vannak olyan spéci optikák, ahol esetleg meg lehet javítani... ). Ha esetleg mégis kell nézned napszemüveget, ami fém keretes, elméletileg az orrnyergen finoman lehet állítani (ha úgy készítették el, ahogy itthon szokták. De csak finoman és lassan szabad a fémet piszkálni, mert el is törhet...) /nem tudom, ez segít-e/

(#296) mave13 válasza vida14 (#295) üzenetére


mave13
őstag

Köszi, de ez műanyag, Polaroid volt anno, már megszoktam. De, mindegy, úgyis ősz, meg tél jön, aztán majd otthon keresek valami másikat.

Icewolf || kósza ||

(#297) vida14 válasza mave13 (#296) üzenetére


vida14
csendes tag

Ok. Szívesen. Ha kell néhány tipp, hogy honnan tudod polaroid, ill. hogy mit kell nézni, akkor szólj nyugodtan jövőre és leírom. Szia!

(Ááá. Van frissítés :D )

[ Szerkesztve ]

(#298) vida14


vida14
csendes tag

aug. 18-19.: Tény, elég hülye volt az a néhány rendőr...
Szép lehetett a tűzijáték még koreográfia nélkül is :) , bár a "Vajon rekordot döntött a nézőszám?" kép alapján az alkonyi felhő-fény parádé sem volt semmi. Bár az mindenhol szép. (A legszebb fényjátékok közé a naplemente, a csillagos ég és a tükröződő vízfelszín tartozik. Bár ez egyéni vélemény.)
3 nap múlva ugyanitt. Várjuk a folyzatást :D

(#299) vida14


vida14
csendes tag

"Nem szeretek várakozni." Más sem. Ezt elhiheted. :(

(#300) moonlight115


moonlight115
tag

Aug.18-19
Hiányoltad az őszinteséget a mosoly mögött. Hát, most megkaptad. :P
Igaz, hogy az a bicajos nő nem mosolygott.....
Idegenben az ilyesmi bizony szíven üti az embert, ha csak néhány percre is. Bunkók persze mindenhol vannak, azért, hogy a lábad elé köpjenek, nem kell átrepülni a fél világon.... :U

Ha az ájult nőn csak egy picit is tudtál segíteni, már nem telt sikertelenül az a nap. A tűzijáték szép lehetett, jók a fotók!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.