Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Bocs a késő válaszért, valamiért nem jelezte a rendszer, hogy új hozzászólás érkezett a topikba...

moonlight115: nem hallottam még róla, de utána fogok nézni. Bár, egyelőre még van mit olvasni. :) És sajna, van is rá alkalmam bőven.

Mister_X: Örülök, hogy továbbra is tetszik.
Tájfun relatíve errefelé van, de egyelőre még nem tud feljutni Tokióig. Még nem alkalmas az idő rá, ami tájfun keletkezik az tőlünk nyugatra húz el, és inkább Kínát, Koreát éri el. De, már lassan indul a tájfunszezon itt is.

Miért nem Japán a legjobb cél?
A kínaiak szerintem gusztustalanul beszélnek, a koreaiak még úgy ahogy, de az tuti, hogy errefelé a leghallgathatóbb nyelv a japán.
Az írásrendszerük nekem kissé kaotikus, az életszínvonal viszont valóban nem gyenge.

"Már le tudok írni három kanjit, további négyet meg már meg is ismerek..."
Grat! Már csak pár ezer van hátra, kitartás! Egyébként, a kanjit nyugodtan hagyhatod a francba, ha komolyan gondolod ezt a japán dolgot, akkor a hiraganát, meg a katakanát tanuld meg írni, olvasni, a kanjikat meg majd megtanulod út közben. Párat én is felismerek már, ha akarnám még ragadna is rám a dolog. De nem akarom. :)

Recon666: Köszi. Egyelőre még kitartok. :)
Közzösségépítő?? Wow. Ez valami új. Hol építesz közösséget?

vida14:
Ez a nano láda. Van benne egy korrekt logcetli. Otthon is van néhol ilyen, Győrben, meg Siófokon már találkoztam vele.

"A japán kertek továbbra is szépek."
Azok mindig szépek. Csak nehéz megtalálni őket Tokióban. A többit, amit említettél valószínűleg még nehezebb lenne...

"Gyűrűk Ura fan vagy? Állítólag a II. könyvtől már jó..."
Nem mondanám, hogy akkora fan vagyok. A filmek tetszettek, így érdekel a könyv is (bár az első részről azt hallottam, kissé káosz). De így vagyok a Harry Potterral is (most épp az van folyamatban), vagy a Rémségek cirkuszával. Tom Clancy is érdekel. Talán, Dan Brown volt az, akinek a könyveit olvastam előbb, és csak aztán láttam a filmeket.

Egyébként, ki ilyen állati gyors? Húsz perce sincs kint a bejegyzés, már hárman lehívták...

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.