Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Japánban is van olyan radar esőkép meg előrejelző-rendszer, mint itt a met.hu-n, nem? :D

(#302) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

vida14: Részemről a téli, késő őszi naplemente a kedvenc. Azt bármeddig el lehet nézni. Na jó, addig, amíg sötét nem lesz. Tükröződő vízfelszín is szép, ha van, ami tükröződjön. Vízfelszínen tükröződő naplemente???

moonlight115:
"Hiányoltad az őszinteséget a mosoly mögött. Hát, most megkaptad."
Azt hiszem, ennél több őszinteséget nem kérek, az már fájna...

Ájult nő kellően meg volt zuhanva nélkülem is. Mivel infúziót nem tudtam varázsolni, mást meg kapott, teendőm nem volt. Ha mondjuk kellett volna újraéleszteni, vagy ilyesmi, akkor kellettem volna érdemben. Így max. a zsaruk idegesítésére voltam jó. Persze, az se egy utolsó szempont.

Rá kellett jönnöm, hogy tűzijátékot sem tudok fotózni... a kompakt gép pedig nagyon nem partner ebben.

Crystalheart: van, csak itt nem tudom elérni telefonról, illetve, sokkal gyorsabban változik az időjárás, mint otthon. Túl közel van az óceán.

Icewolf || kósza ||

(#303) vida14 válasza mave13 (#302) üzenetére


vida14
csendes tag

Azok is szépek. Főleg egy jó meleg tea vagy kakaó társaságába. Bár vízfelszínen tükröződő naplementéhez nem igazán volt eddig szerencsém. "Tükröződő vízfelszín is szép, ha van, ami tükröződjön." Ha más nem a felhők vagy a vakító napfény :)

(#304) vida14


vida14
csendes tag

aug. 20-26.: Tomot aztán tényleg nehéz kihozni a sodrából. Vennék tőle néhány órát, hogy mi a titka és az új srác szokásait elnézve (elolvasva), a közvetlen környezetének sem ártana...
"Közel 15 órát tököltem, mire a címlapos bejegyzés publikálható állapotba került, és fogyott némi szesz, de megérte." Azért ennyire stresszes nem lehetett a cikkírás. Ha mégis, Dr. Encephalo Malatia üzeni, hogy pihentesd a nagy cikkeket és állj neki tai chizni ;) (hiányos a smiley készlet...)
"Sötétben egyedül bóklászni az erdőben túl sokat nem szeretnék." pedig vannak ilyen túrák. Bár medvével összefutni nem túl célszerű s meglehetősen egészségkárosító lehet...

[ Szerkesztve ]

(#305) vida14


vida14
csendes tag

Ma sem lesz frissítés... :F :( (Valami baj van? Hurrikán, Taifun? Sok meló?)

(#306) mave13 válasza vida14 (#305) üzenetére


mave13
őstag

De, ma lesz frissítés.
Egyik sem a fentiek közül, inkább a téma és a motiváció teljes hiánya csökkenése.

Icewolf || kósza ||

(#307) moonlight115 válasza mave13 (#306) üzenetére


moonlight115
tag

Aug.27-szept.2
Hű, azok a buborékok.....! Hiába, na, japán csúcstechnológia. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#308) mave13 válasza moonlight115 (#307) üzenetére


mave13
őstag

Jah. Tökélyre fejlesztve. Már csak a buborék a buborékban kérdést kell nekik megoldaniuk.

Ma megtanítottam a kedves kollégákat a takonylabda szakszerű használatára. Hiro hozott USA-ból agy alakút, és először meg akarták enni, mert azt hitték édesség...

Icewolf || kósza ||

(#309) moonlight115 válasza mave13 (#308) üzenetére


moonlight115
tag

LOL! Mindent megesznek??? :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#310) mave13 válasza moonlight115 (#309) üzenetére


mave13
őstag

:) Azok a kínaiak.

Csak páran valami édességnek nézték első körben. Mondjuk, valami zselének, vagy ilyesminek tényleg elment volna, csak a csomagolás volt furcsa. Ja, meg, hogy rá volt írva a dobozra, hogy nem ehető, és lehetőleg senki ne helyezze különböző testnyílásaiba... Az alkalmazott angoltudás hasznos dolog. :D

Icewolf || kósza ||

(#311) moonlight115 válasza mave13 (#310) üzenetére


moonlight115
tag

" és lehetőleg senki ne helyezze különböző testnyílásaiba... " :Y LOL! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#312) mave13


mave13
őstag

moonlight115: Amerika... Azt hiszem, ezzel mindent el is mondtam.

Következő bejegyzés hétfőn lesz, sajnos nincs meg a szükséges képanyagom, és csak hétfőn tudom megszerezni...

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#313) Mister_X válasza mave13 (#312) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Várjuk! :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#314) moonlight115


moonlight115
tag

Szept.3-9
Ezek a japánok! Tényleg furcsák. Egymás közt is ilyenek, vagy csak a külföldiekkel viselkednek ennyire udvariasan (?), rejtélyesen, néha érthetetlenül, számunkra természetellenesen tapintatosan? Nem lehet egyszerű neked kihámozni a lényeget.
Jó írás, élvezettel olvastam ezt is! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#315) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sosem fogom megérteni a japánokat... Biz Isten, ha kijutok oda, kifaggatom az összes bizalmamba kerülőt a nem-egyenes beszélgetésről/viselkedésről és az idegenekhez való viszonyukról. Az egész olyan (lesarkítva), mint ha pofámba vigyorognának és embernek tartanának, de közben a kést akarnák a hátamba állítani. :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#316) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"Minden esetre továbbra sem értem, hogy mi kerülhet egy cipőben, vagy egy zakóban ötvenezer jenbe, és ki az az állat, aki ennyit ki is fizet érte." - Ugyan, ilyet bőven találnál itthon is. Drágábbat is. Egy egyszerű sújtásos öltöny is pl. több százezer pénz, az olasz élmárkák szintén képesek annyiba kerülni. Egy igazi jobb bőrcsizma is inkább a százhoz van közel. Ezek általában kézműves termékek, nagy precizitással készítik igazi mesterek őket, és híres, elismert divattervezők álmodják meg, nem csoda, ha ennyibe kerülnek. Édesanyám pl. egyszerű ékszereket készít, és elég gyér óradíjat alapul véve is több tízezer forintra jön ki egy-egy darab.

Ami azokat a fölösleges tiszteletköröket illeti, igen, vélhetően nem akartak semmiképp sem megbántani. Ahogyan te nem ismered ki magad rajtuk, úgy ők is tartanak attól, hogy vajon hogyan reagálnál a különböző atrocitásokra, vagy annak vélt helyzetekre. (A negyvenezres inox fazekamat én is meggondolnám, kinek hogyan adom kölcsön, de azért nem mondanám a szemébe, hogy öcsém, kend a hajadra... :P) Egymás közt azért jobban tudják - bár egymással is végtelenül udvariasak képesek lenni -, de a kulturális különbség és a közös nyelv hiányosságai is rátesznek sok lapáttal a helyzetre.

"Zavarja, hogy különbözik a tesójától, és egy kicsit a szüleitől is, szerinte, és mások szerint is, az ő arca nem tipikus japán, mintha lenne benne egy kis külföldi. Egyből kérdeztem, hogy ez miért is akkora probléma, nálunk is csak én vagyok szőke, és durván fehér bőrű, aki azonnal leég a napon, a szüleim nem. Erre mondta, hogy tisztában van vele, hogy én ezt nem tudom felfogni, mert Magyarország nem egy sziget, de Japán az, és itt fontos a tiszta vérvonal. Mivel az ő arcvonásaiban van egy kis külföldi, bár nem tudja miért, hiszen az ő családja „tiszta”, számára ez pár helyen hátrányt jelent." - Igen, ez egy érdekes helyzet, és nem is egészen azonos az itteni rasszista megnyilvánulásokkal. A tiszta vérvonal a japánooknál egészen sokáig olyan fontos volt a közembereknél is, akár Európában az uralkodói családoknál. Jelenleg a fiatalok már kissé másként gondolkodnak, főként az europid ideálok, az anime rajzstílusa, valamint az animékben gyakran megjelenő vegyes házasságok és szerelmek pozitív ábrázolása miatt. Az idősebb tisztviselők mentaluitásán azonban ez már nem változtat - minden bizonnyal néhány évtized múlva nagyot fog változni az általános hozzáállásuk.

Egyébként a fotón látszik az a bizonyos hölgyemény? Nem nyugtattad meg azért, hogy ne aggódjon, abszolút japánnak néz ki? :DDD

Ui.: Múltkor csináltam a kiscsaládomnak (4 fő eszik ilyeneket itt, ebből az egyik csak 12 éves és lány) szárazbabból bablevest, ami végül babfőzelék lett, mert annyira teleraktam galuskával, hogy megállt benne a fakanál, de elég rendesen. Nos... mikor mindenki egyszer evett belőle, akkor úgy a háromnegyede fogyott el. 11 litert készítettem. Ha nálad hüledeztek a japók, nálam szerintem szívrohamot kapnának, mert én nem 3 kiló krumplit kértem volna... :P A kenyerem is 5 kilós, és egy napra alig elég.

[ Szerkesztve ]

(#317) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

moonlight115:
Nem kicsit furcsák. Egymással is lényegében ilyenek, végletekig képesek elmenni udvariasság terén, még akkor is, ha esetleg nem rajonganak egymásért. Jó, nyilván egymás között azért nagyjából tudják, mire számítsanak, de akkor is.

Mister_X:
"Sosem fogom megérteni a japánokat..."
Én se, teljesen kizártnak tartom. De, egyre inkább azt látom, hogy nem is feltétlen akarom. Ha érteném is őket se akarnék ilyen köröket futni, vagy úgy gondolkodni, mint ők.

"Biz Isten, ha kijutok oda, kifaggatom az összes bizalmamba kerülőt a nem-egyenes beszélgetésről/viselkedésről és az idegenekhez való viszonyukról."
Naiv gondolat... Nem az a lényeg, hogy ők kerüljenek a bizalmadba, hanem, hogy te az övékbe. És, ezt nem hiszem, hogy pár év alatt lehetséges elérni. Mert, akármennyire is azt mutatják, hogy bíznak benned, meg minden, azért teljesen sosem fognak. Hacsak, nem vagy japán...
Érdekes módon, a bizalom dologról nem tudok személyes tapasztalattal szolgálni. Valahogy nem igazán kerülnek egymás között olyan szituációba, hogy a kölcsönös bizalomra kellene alapozniuk. Bennem nem bíznak feltétlenül, ez egyértelmű, és teljesen érthető is.

Crystalheart:
"Egy egyszerű sújtásos öltöny is pl. több százezer pénz, az olasz élmárkák szintén képesek annyiba kerülni. Egy igazi jobb bőrcsizma is inkább a százhoz van közel."
Azt hiszem, ezektől a dolgoktól nagyon távol állok. Funkcionalitás szempontjából közelítem meg ezt a témát, pl. egy jó túrabakancsért, vagy cipőért mostanában már hajlandó vagyok kiadni max. 40-45 ezret, de, hogy egy bőrcsizmát vegyek 100k-ért, mert az szép, meg kézműves, meg stb... Kizárt. Jó nekem a sok éves Selly's bakancsom is. Univerzális darab, jó mindennapi használatra, túráztam is benne, sőt még díjat is vettem át abban... :D

"Ami azokat a fölösleges tiszteletköröket illeti, igen, vélhetően nem akartak semmiképp sem megbántani."
Igen, és ebbe valahogy mindig sikerül nekik belekeveredni. Sajnálom őket, valahol megértem ezt a fajta udvariasságot, de kizárt, hogy ezt tudnám alkalmazni. Lehet, hogy hiba, és ebből később még lesznek komoly problémáim, de én az egyenes őszinteség híve vagyok. A gond az, hogy néha túlságosan is...

"Igen, ez egy érdekes helyzet, és nem is egészen azonos az itteni rasszista megnyilvánulásokkal. A tiszta vérvonal a japánooknál egészen sokáig olyan fontos volt a közembereknél is, akár Európában az uralkodói családoknál. Jelenleg a fiatalok már kissé másként gondolkodnak, főként az europid ideálok, az anime rajzstílusa, valamint az animékben gyakran megjelenő vegyes házasságok és szerelmek pozitív ábrázolása miatt."
Nem, valóban nem azonos az otthoni jellegű rasszizmussal, annyira nem szélsőséges. De, jelen van, és komoly dolognak tartom, hogy valaki azért kerül hátrányos helyzetbe, vagy kap kevesebb pénzt, mert nem "tisztának" néz ki. Ez azért valahol szánalmas, és nem helyes, vagy legalábbis, nem igazán jelzi a nyitottságot. Az, hogy mondjuk egy külföldi hátránnyal indul pl. egy munkáért, még rendben. Nyilván támogatni kell a helyi embereket (ennek ellenére persze sok külföldi dolgozik Tokióban). De az, hogy lényegében japán diszkriminál japánt a kinézete miatt, hááát... Ez kb. olyan, mintha otthon azt mondanák nekem egy felvételin, hogy bocs öreg, de szőke vagy, ide csak fekete hajúakat veszünk fel.
A fiatalok ugyan másképp gondolkodnak, de inkább csak a csajok, és inkább csak divatból, vagy lázadásból. Szerintük menő dolog külföldi faszival kavarni, meg házasodni, ennek ellenkezőjére példát talán kétszer, ha láttam. Jó, mondjuk azt a stílust, ahogy a japán férfiak a feleségükkel bánnak kevés külföldi nő lenne képes elviselni. Akármennyire is nyitott a faszi, meg másképp gondolkodó, egy vérmesebb magyar csaj pár "tradícionális" megnyilvánulás után azt hiszem kifilézné férjeurát... :)

"Egyébként a fotón látszik az a bizonyos hölgyemény? Nem nyugtattad meg azért, hogy ne aggódjon, abszolút japánnak néz ki?"
Igen, ő az, aki mellettem ül az egyik képen. Mondtam neki, hogy szerintem eléggé japánnak tűnik, erre közölte, hogy ne haragudjak meg, de pontosan tudja, hogy európai révén egy kínaitól se tudnám megkülönböztetni. Na, innentől valahogy nem éreztem szükségét további támogatásnak.

"Ha nálad hüledeztek a japók, nálam szerintem szívrohamot kapnának, mert én nem 3 kiló krumplit kértem volna... :P A kenyerem is 5 kilós, és egy napra alig elég."
Kis családod nagy fogyasztású... Öt kiló kenyér egy napra? Huhh... Azért az tisztességes. És, amennyire olvasgattam a bejegyzéseidet, az nem Tesco gazdaságos öt kiló, hanem rendes magyar kenyér. :)
Azért is csak most akartam főzni, mert tudni akartam a helyei viszonyokról. A japánok eléggé keveset esznek egyszerre. Nekem éppen ez is a bajom, hogy mondjuk egy ebéd nekem annyira nem elég. Mondjuk még egy fél adagot simán el tudnék tüntetni. Úgyhogy reménykedtem, hogy ennyi hús, meg krumpli elég lesz. Igaz, anyu tanácsára azért még egy csomag krumplit vittem pluszba. Azzal lett pont tele a lábos.

Icewolf || kósza ||

(#318) moonlight115 válasza mave13 (#317) üzenetére


moonlight115
tag

"erre közölte, hogy ne haragudjak meg, de pontosan tudja, hogy európai révén egy kínaitól se tudnám megkülönböztetni"

Ez végre egy nyílt, egyenes, őszinte megnyilatkozás volt. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#319) mave13 válasza moonlight115 (#318) üzenetére


mave13
őstag

Látod, ez tény.
És csak másfél pohár bor kellett hozzá... :)

Icewolf || kósza ||

(#320) mave13


mave13
őstag

Azt hiszem, a napról napra blog hétről hétre változik... Innentől nagyjából egy bejegyzés egy hét lesz a trend.

Vajon miért exponál túl a fényképezőm automata módban párás, napos időben? Szerintem, több képnél is van legalább is + 1/3-2/3 fé... Ötlet, tanács, vélemény?

Icewolf || kósza ||

(#321) vida14 válasza mave13 (#320) üzenetére


vida14
csendes tag

"a napról napra blog hétről hétre változik" Tehát a tendencia súlyos ritkulást fog mutatni. Ez "szép".
"Ötlet, tanács, vélemény?" ööö... inkább megtartom magamnak... :D

(#322) Mister_X válasza mave13 (#320) üzenetére


Mister_X
nagyúr

PH! Winner linkin' time: [link]

;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#323) mave13


mave13
őstag

Új bejegyzés holnap, ma buli volt. :)

Icewolf || kósza ||

(#324) mave13


mave13
őstag

A bejegyzés ismét csúszik egy napot, ma elfilmeztem beszélgettem az estét, bocs.

Icewolf || kósza ||

(#325) vida14 válasza mave13 (#324) üzenetére


vida14
csendes tag

(#326) mave13 válasza vida14 (#325) üzenetére


mave13
őstag

Ez jó. A csávó kissé őrült volt, de a verse határozottan jó. Mondjuk, lehet, hogy gimiben még nem értékeltem volna ennyire...

Icewolf || kósza ||

(#327) moonlight115 válasza mave13 (#326) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, mert gimiben mindig elemezgetni kellett... :U
Tényleg jó vers.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#328) szucsi84 válasza mave13 (#326) üzenetére


szucsi84
csendes tag

Én ezt csak dalban ismertem.
Nem is tudtam hogy Ő a szerző.
Minden esetre érdemes meghallgatni is:
[link]

(#329) vida14 válasza szucsi84 (#328) üzenetére


vida14
csendes tag

Jó ez a dal, bár eddig nem ismertem :)

(#330) moonlight115 válasza szucsi84 (#328) üzenetére


moonlight115
tag

Én sem ismertem a dalt, csak a verset.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#331) moonlight115


moonlight115
tag

okt.2-7 Ez is érdekes volt, még ha nem is történt semmi különös.
Egyszer írtad, hogy még nem fürödtél a tengerben. Pedig az az egyik legjobb dolog a világon, szerintem. Mikor fogod kipróbálni?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#332) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Szucsi84: Dalként se ismertem, de így is jó.

moonlight115:
"Egyszer írtad, hogy még nem fürödtél a tengerben. Pedig az az egyik legjobb dolog a világon, szerintem. Mikor fogod kipróbálni?"
Egyelőre szerintem csak akkor, ha beleesek. :) Remélem, jövő nyáron összejön, mondjuk horvátoknál, de az még nagyon-nagyon messze van.

Icewolf || kósza ||

(#333) Crystalheart válasza mave13 (#332) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem szeretek szórakozás gyanánt fürdőcskézni, szóval én aztán abszolút nem fogok tengerbe mártózni, legföljebb a látványt csodálni, ha oda jutok. Akkor is, ha kijutok Japánba valaha, és ezért engem is marslakónak néznek majd. Az ilyenféle mulatozás (fürdés, tánc, fizikai kontaktus másokkal, rajongás, ujjongás, stb.) nem az én asztalom. :)

(#334) vida14


vida14
csendes tag

mave13: "Egyelőre szerintem csak akkor, ha beleesek. :) Remélem, jövő nyáron összejön, mondjuk horvátoknál, "
Érdekes álom, hogy épp a horvát tengerbe... más nem jó?

Grystalheart: ilyen téren sajnos-nemsajnos én is elég antiszoc vagyok. Vagy inkább csak nehezen indulok el, úgy legalább nem csinálok hülyét magamból.

(#335) moonlight115 válasza mave13 (#332) üzenetére


moonlight115
tag

Csak nehogy úgy járj, mint én. Egyszer, magamról teljesen megfeledkezve, olyan messzire sikerült beúsznom a tengerbe, hogy mikor hátranéztem, alig láttam a partot. Fura, engem elvarázsol a tenger. Abszolút szabadság, csend, nyugalom a hullámok közt.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#336) Crystalheart válasza vida14 (#334) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én egyáltalán nem tartom magamat antiszociálisnak, csak nem szeretem magam öncélúan jól érezni. Ha másért kell, akkor talán. Olyasmi ez, mint amikor egyedül nem akar az ember filmet nézni, vagy kirándulni. Mindenesetre a kidolgozatlan félmeztelen testemet igazán nem szívesen mutogatom sehol, beleértve a strandokat is. :D

(#337) moonlight115


moonlight115
tag

A Sissi-s sztori nagyon tetszett, tényleg fura, hogy egyáltalán hallottak róla. Ez még akkor is meglepő, ha politológiát tanulnak.
Zöldellő rizst még én se láttam, és a naplementés fotók is szépek. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#338) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Crystalheart:
"Az ilyenféle mulatozás (fürdés, tánc, fizikai kontaktus másokkal, rajongás, ujjongás, stb.) nem az én asztalom."
Az enyém sem, de úszni szeretek. És inkább a Balaton, mint az uszoda... Persze, azt nem tudom, hogy a tenger mennyire zsúfolt.

vida14:
"Érdekes álom, hogy épp a horvát tengerbe... más nem jó?"
A Karib-tenger is jó lenne, csak oda viszonylag kevés az esélye, hogy eljutok...

moonlight115:
"Csak nehogy úgy járj, mint én. Egyszer, magamról teljesen megfeledkezve, olyan messzire sikerült beúsznom a tengerbe, hogy mikor hátranéztem, alig láttam a partot. "
Én a Balatonon szoktam ilyet játszani, de azt egyrészt ismerem, másrészt kevéssé veszélyes. Egyébként jó buli, tényleg csendes, és nyugodt. Igaz, ha van egy kis hullámzás, azt szeretem.

Icewolf || kósza ||

(#339) vida14 válasza mave13 (#338) üzenetére


vida14
csendes tag

"A Karib-tenger is jó lenne, csak oda viszonylag kevés az esélye, hogy eljutok..." Az esély lényegtelen, ha ki akarsz menni oda. Különben is, néha a legvalószínűtlenebb dolgok történnek meg a legnagyobb valószínűséggel. Gondoltad volna 8 éve hogy egyszer még kijutsz Japánba? :)

"Egyébként jó buli, tényleg csendes, és nyugodt. Igaz, ha van egy kis hullámzás, azt szeretem." Hullámzás szempontjából Balatonmária a legjobb :)) "másrészt kevéssé veszélyes." attól függ. Amikor úszni tanultam még annó (természetesen nem strandon), ott sikerült túlságosan bemennem, amikor meg le akartam rakni a lábam, nem éreztem a talajt. Nem volt jó móka. Olyan gyorsan úsztam ki a stéghez, amilyen gyorsan csak tudtam. Akkor jöttem rá, hogy már tényleg tudok úszni :S Csak épp azóta nem nagyon merek :D

(#340) moonlight115


moonlight115
tag

Nahát, nem is tudtam, hogy van ilyen, hogy tanuki. Borzfejű macsek. :D
Klasszak a fotók! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#341) mave13 válasza moonlight115 (#340) üzenetére


mave13
őstag

Én azt nem tudtam, hogy háziállatként is tartják. Mert azért ezek elég szépre megnőnek, és kissé harapósak is.

Icewolf || kósza ||

(#342) moonlight115 válasza mave13 (#341) üzenetére


moonlight115
tag

Ugatnak, vagy nyávognak? / A kolléganőmet tavaly egy macska harapta meg./ :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#343) mave13 válasza moonlight115 (#342) üzenetére


mave13
őstag

Nem tudom. Nyestkutya, úgyhogy a nyávogást kizárnám, de, szerintem ugatni sem ugat kifejezetten. És, cirka borz méretűre nő meg, legalábbis az állatkertben akkorák voltak kb.
Macska már engem is harapott meg, mondjuk, kutya is.

Icewolf || kósza ||

(#344) Crystalheart válasza mave13 (#343) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Állítólag a nyestkutya már É-Magyraországon is előfordul. Európába betelepítették, ki is vadult, és prémjéért tenyésztik is.

(#345) mave13 válasza Crystalheart (#344) üzenetére


mave13
őstag

Igen, én is hallottam róla. Nem tudom, hogy mennyiben különbözik az otthoni a Japán változattól. Meg, hogy mennyire valós az infó. Mert, hallottam már hiúzról, farkasról is főleg Aggtelek környékén, meg aranysakálról délen.

Icewolf || kósza ||

(#346) Crystalheart válasza mave13 (#345) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem max. színben tér el, ha egy eltérő színváltozat terjedt el, de elvileg minden variáns megtalálható a Távol-Keleten is. A Wikipédia is mutatja É-Magyarországot, mint az elterjedési terület szélét. Hát nem tudom, én még ott sosem jártam, biztos kóborol néhány, igazából mindegy... :D

[ Szerkesztve ]

(#347) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az utolsó bejegyzés érdekes volt. Köszi!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#348) moonlight115


moonlight115
tag

Érdekes, amit a munkahelyi kiközösítésről írtál.
Hogy tudnak ilyen éles határvonalat húzni kolléga és barát között? Már a múltkor is furcsállottam, mikor a konferenciára mentek, külön út, külön szálloda...
Hol tesznek szert barátokra, ha az életüket a munkahelyükön töltik? A fiatalok is ilyenek?
Hm. A japók egyre furábbnak tűnnek... :B

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#349) Sir Pocok válasza moonlight115 (#348) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A Japánoknál az iskola - egyetem után nem nagyon van "barátbővülés".

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#350) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Crystalheart: Képeket nézegetve, valóban csak színben, meg szőrhosszban tűnik másnak az európai, meg a japán változat. Engem nem zavarna, ha ilyen is lenne az erdőkben.

Sir Pocok: jó az avatarod! Eddig még nem láttam.

moonlight115:
"Hogy tudnak ilyen éles határvonalat húzni kolléga és barát között?"
Számomra inkább az az érdekes, hogyan tudnak ilyen éles vonalat tartani kolléga, és kolléga, vagy bizonyos szituációk között...Barát, és kolléga még rendben, az nem ritka, hogy mondjuk pár kollégám az életbe nem lesz a barátom. De, az, hogy éles váltásban kollégából kiközösített lesz, csak mert esetleg az aktuális főnöknek nem tetszik az feje, hát nem tudom. Egyébként, a két kiközösített kolléga nem japán, de számomra furcsa mód, a másik két ott dolgozó honfitársuk is levegőnek veszi őket. Mondjuk, lehet nincs igazán választásuk, nem tudom.

"Hol tesznek szert barátokra, ha az életüket a munkahelyükön töltik? A fiatalok is ilyenek?"
Hát, a munkahelyükön nem. Illetve, nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e, mert rálátásom az nincs más helyekre, intézetekre, de itt így van. Kérdeztem pár embertől, hogy van-e barátja az intézetben, de mindegyik mondta, hogy persze, vannak barátai, de nem itt, a munkahely az nem barátszerzésre való. Érdekes, bár, azt megjegyezném, hogy otthonról is kaptam hasonló választ, szóval lehet, hogy itt sem mindenki gondolkodik így.
Egyébként, az itteniek zömmel jóban vannak egymással, nincsenek veszekedések, viszályok, mindenki csak a saját dolgával foglalkozik, és annyi. Ha meg épp nem dolgoznak, akkor jól elbeszélgetnek egymással, meg intézeti bulikon is jó a hangulat. Tehát, elvannak ők egymással, csak nem barátok.

Hogy a fiatalabbaknál ez hogy van, iskolában, egyetemen, arról sajnos lövésem sincs. Amennyire láttam, a medikusok itt is olyanok, mint otthon, tehát semmi extra se pozitív, se negatív irányba.

Icewolf || kósza ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.