Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Fecdzo válasza Gh0sT (#748) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igazat megvallva én nagyon keveslem azt a 1,18-as profitfaktort 11ezer kötés mellett... :(

Ha már tökös a stratégia akkor minnél magasabb PF minnél több kötés mellett...nyugisabban nyúl hozzá az ember....konkrétan én... :B

fulekitrading.wordpress.com

(#752) Fecdzo válasza Gh0sT (#750) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Megy privi... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#753) álmos válasza Gh0sT (#748) üzenetére


álmos
csendes tag

Dreambuilder a Pointbreak továbbfejlesztett változata. Épp a kolléga által ismert piramisépítő játék veszélyeinek elhárítására épülő rutinokat tartalmazza.

(Azért abban biztosak lehettek, olykor a világ magányos zugaiban élő programozóink többet tudnak, mint a tőzsdekönyvírók meg az egyéb szentírásokat ontó nagykutyák. Külön könyvtárakat lehetne megtölteni az intelligenciailag überbaszott zsenik korszakalkotó algoritmusairól, amik kiszámolásában a számítógép segédkezik)

Hedge-s/piramisos eljárások lényege a profitfaktort 1 felett tartani. Olyan hedges stratégiát nem fogsz találni, ami 2, vagy a felett lenne :-) Csak vigyázz, ne tegyen a skalp mohóvá, és egy szemszögűvé. Amelyik rendszer a profit faktor növelésére utazik, az legalább ugyanolyan eséllyel közeledhet a nullához is. :K

De azért ne loholjátok bele magatokat. Hidegvér. Ez csak egy megoldás, egy út. Van még száz.
Egyelőre nem tudom, brókerek közül ki engedné ezt megfelelően futtatni (hedge + rengeteg trade), de utánanézve biztos rálelnék egyre. Most, ahol vagyok, konkrétan nem. De ez egy úgyis manuálisra használt számla.

Mindenesetre remélem ti már nem visztek pénzt bankba és egyéb megoldásokba, amit a "Mibe fektessem..." topikban ontanak. Én konkrétan nem tudok megérteni senkit, aki nem devizatőzsdézni kezd egy ilyen (robotos) világban. :K

Laguerret megnézem...

Ghost: Szerk: inkább kitöröltem (adózás) :)

[ Szerkesztve ]

(#754) Fecdzo válasza álmos (#753) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Na abban biztos vagyok. Én tapasztalataim is azt mutatják, hogy nagyon sokminden nem úgy van aghogy tanítják/tanították/olvastam....ezért vagyok már annak híve, hogy hiszem ha látom...backtest oszt meglássuk....sacc/kb mértékegység szigorúan!!

A technikai háttérre gondoltam...elvileg meglehetne oldani szerinted?

fulekitrading.wordpress.com

(#755) Fecdzo válasza álmos (#753) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Láttál már olyan EAt ami rengeteg kötés után is nagy PF-el rendelkezik (100e feletti kötésre gondolok!)?

Hát igen....a biztonság pénzbe kerül....

fulekitrading.wordpress.com

(#756) álmos válasza Fecdzo (#754) üzenetére


álmos
csendes tag

Az igazat megvallva még sosem léptem be Oandára, nem tudom milyen az API. Mindig csak terveztem, de aztán MT4 mellett töltöttem el a napot.
Majd egyszer eljutok oda is, de biztos megoldható, hisz az egész csak matematika :)

Igen, láttam már sokkötéses, skalpos, 4 körüli PF-es rendszert, de az egy nagyon meredek backtest, és 2 hetes, megfelelően optimalizált forward teszt eredménye volt. Szerintem a backtest félrevezetett.
Utána érdekes módon az EA már csak lefelé tudta vinni az egyenleg görbéjét. Ezért írtam a fentieket.

Nem látom értelmét a PF-re utazásnak. A piac annyira változékony, hogy ha erre pályázol, biztosan buksz. Nekem van egy olyan... hogy is mondjam... furcsa jellemvonásom, hogy kifejezetten örömet érzek, amikor veszítek egy pozit, mert tudom, hogy ez után jön a nyereség. Olyannak látom a manuális kereskedést, mintha befektetném a veszteséget, hogy utána nyereséget termeljek. Érdekes, de nálam működik. A görbém meglehetősen cikkcakkos, de mégis növekszik az ipszilon tengely értéke.

[ Szerkesztve ]

(#757) Gh0sT válasza álmos (#753) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha az adózásról tudsz okosat mondani, akkor jöhet privátban is, vagy mailre. ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#758) Fecdzo válasza álmos (#756) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szerintem a következő alkalmakkor vezethet félre egy backtest:
-Ha túl rövid a backtest intervalluma
-Ha sokat számít a gyertyán bellüli akció
-Ha túl kevés a kötés szám
-Ha a backtestben volt olyan adat szakasz ahol nincs már benne a spread
-Ha nincs beleszámolva a jutalék a kötésekbe, illetve a spread...

Sajnos ezeket optimálisan osszehozni még nem nagyon sikerült nekem, ezért sem bízok annyira a backtestben...inkább a forward és méginkább a live testben.

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#759) Fecdzo válasza álmos (#756) üzenetére


Fecdzo
senior tag

MQL 5 is van már? Metatrader 5 nem lesz?

fulekitrading.wordpress.com

(#760) Fecdzo válasza Fecdzo (#759) üzenetére


Fecdzo
senior tag

most néztem h lesz.... :B

fulekitrading.wordpress.com

(#761) RussoS válasza Fecdzo (#733) üzenetére


RussoS
csendes tag

Az OANDA-n szeretnék valós számlát nyitni :) Bocs, elfelejtettem mondani...
Még annyi kérdésem lenne, hogy ezt a 3,35 €-t minden nap megkapod, ha nem kereskedsz? A befektetett tőkét figyelmen kívül hagyva? Akkor elég jó buli lenne, mert ez évente 250ezer HuF-t kamatozna....nyitsz 4-5 számlát és minden oké:D :C :Y

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#762) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Szomorú vagyok... :(

Alapjaiban kell átgondolnom a stratégiámat, ha normálisan szeretnék kereskedni. Eddig úgy gondoltam, hogy kell a TP szint az SL mellé, hogy biztosan nyereséggel tudjak kiszállni. Viszont még mindig ott tartok, hogy 1 veszteséget 2 nyereség termel ki. Türelmetlen vagyok, profitot akarok realizálni minél előbb.
Maga a módszer jónak tűnik. Múlt hét óta több mint 10%-os hozamot értem el, viszont ha az adózás oldalát is nézem a dolognak, akkor jó ha 1-2% kijön tisztán. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#763) dabadab válasza Gh0sT (#762) üzenetére


dabadab
titán

Hogy jonne mar ki 1-2%? 20% ado van a tozsdei nyeresegen.

DRM is theft

(#764) Fecdzo válasza RussoS (#761) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát lépésről lépésre nem tudom elmondani. Azt javaslom, hogy kezd el egyedül és kamu névvel meg címmel menj el addig amíg csak tudsz. Ha közben felmerül kérdés akkor írj nyugodtan. Itt kezded

Nos az összeget minden alkalommal megkapod, de írtam korábban, hogy természetesen ez a befektetett összeg függvénye. Nyilván ha kevesebb akkor nem 3 euro hanem jóval kevesbb amit kapsz. Ez nem más mint az alap devizád után fizetett kamat.

Vannak kamat trading technikák amikor egy devizapár kamat különbözetére játszol nagyon hosszú távon. Carry tradenek hívják. Pl most néztem, h EURTRY-on közel kicsivel több mint 10% a kamat ha kamat irányban köt az ember. Elég gyenge volt (új csúcsot ért az árfolyam) akkor kellett volna kötni kamat irányban (short). Tőkeáttétellel elég fincsi kis hozamokat lehet elérni és ha elég hosszú ideig tudod tartani a számlát akkor a naponta felhalmozódó kamatok kifogják bírni az árfolyam ingadozását és lesz egy örök járádékod amire mindíg ráköthetsz az aktuális csúcs közelében növelve a napi mennyiséget.

fulekitrading.wordpress.com

(#765) Gh0sT válasza dabadab (#763) üzenetére


Gh0sT
addikt

Javíts ki ha tévednék a számolásban:
A múlt hétfői nyitó egyenlegem 1.034 EUR volt. A mai napig a kereskedések során 1.153 EUR-ra duzzadt a számlám.
Ez összesen 119 EUR profit lenne, ami nagyjából 11% hozam az alaptőkére vetítve.
De mindezt úgy értem el, hogy a nyereséges kereskedések 490 EUR-t hoztak, a veszteségesek pedig 371 EUR-t vittek el (490-371=119) . A 490 EUR után 20% adót fizetek, marad tehát 392 EUR, amiből ha kivonom a veszteséget, akkor 392-371 = 21 EUR marad. Ez durván 2%-nak felel meg.
Vagy a veszteséggel is lehet valahogyan csökkenteni az adófizetési kötelezettséget? Rossz az elgondolás?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#766) dabadab válasza Gh0sT (#765) üzenetére


dabadab
titán

Csak a netto profit utan kell adot fizetni, a veszteseg meg a koltsegek az adoalapbol leirhato.

DRM is theft

(#767) Fecdzo válasza dabadab (#763) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez deviza....ide kicsit más dolgok vonatkoznak...itt nem lehet a veszteséget leírni és 25%...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#768) Gh0sT válasza dabadab (#766) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor mondjuk külföldi brókercégnél maradva, hogy működne ez az én esetemben a gyakorlatban?
Példa: 2008.12.01-én elutalok a bankszámlámról 1.000 EUR-t az Oandás számlámra. 2008.12.31-én a számlámon 1.050 EUR lesz, vagyis a nettó profit 50 EUR. Ez után fizetem az adót? Függetlenül attól, hogy ebben az 1 hónapban mondjuk volt 200 EUR veszteségem és 250 EUR nyereségem?
Adózás szempontjából naptári évet kell nézzek, vagy az érdekes, hogy mikor utalok vissza profitot a bankszámlámra?

MOD: látom közben Fecdzo is írt, szóval akkor az eredeti állításom az igaz?

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#769) ehandras válasza Gh0sT (#768) üzenetére


ehandras
csendes tag

Igen sajnos az első hozzászólásod igaz kiegészítve a Fecdzo 25%-al.
Viszon azért nagyon érdekelne egy hivatalos álláspont mivel mikor bizniszelsz akkor a forint árfolyama is változik. Tehát olyan mintha minden trade után el kellene számolni forint árfolyamban is. Mondjuk az érdekelne hogy az APEH visszanézi a HUFárfolyamát mikor kötögettem. Gondolom ha nagyon kilóg a "lóláb" akkor visszanéznek mindent.

(#770) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok Delila_1 segítségével, szerintem tőzsdén nagyon jól használható EXEL táblázatot sikerült összehozni!
Innen le tudjátok tölteni!

http://data.hu/get/833640/Reszvenyek_97-03_2.0.xls.html

Segít gyorsan a stop-okat megadni, adót kiszámítani és nem utolsó sorban a megbízási díjakat!
Equitas-ra let megcsinálva, de a függvények átírásával bármire lehet használni!

Jó és sikeres kereskedést kívánok!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#771) RussoS válasza Gh0sT (#768) üzenetére


RussoS
csendes tag

Nem értem...
Ha volt 250 € nyereséged és 200 € veszteséged, akkor a 250 után adózol?? 250*0,25=62,5...
A profit 50 €, ebből adózás után lesz -12,5 €...Mondjátok azt, hogy csak az 50 után kell! :((( :(( :( :F

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#772) Gh0sT válasza RussoS (#771) üzenetére


Gh0sT
addikt

Pedig úgy tűnik, hogy így van... :( Viszont ha jól gondolom, akkor ezt vissza kell számolni az aktuális forint árfolyammal... :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#773) RussoS


RussoS
csendes tag

Igen...és mi van, ha nem adózol?:) Honnan tudja meg az APEH, hogy mennyi a profitod, és hogy te tőzsdézel-e?
Tegyük fel, ha az utalásokat kis összegben végzed....
Vki felvilágosíthatna :F !

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#774) Gh0sT válasza ehandras (#769) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha 25%, akkor ráadásul bukóban vagyok a múlt hét óta... Mondjuk csak 3 EUR-val...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#775) Fecdzo válasza RussoS (#773) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezt a hszed törölni kéne...nem támadás de ilyet priviben inkább ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#776) RussoS válasza Fecdzo (#775) üzenetére


RussoS
csendes tag

Jah bocsi :)

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#777) Gh0sT válasza Fecdzo (#775) üzenetére


Gh0sT
addikt

Fecdzo, álmos: ti már jó ideje kereskedtek élesben. Le tudnátok ide is írni, hogy hogyan működne az adózás legálisan kishazákban magánszemély esetében? Elszámolási időszak (havi, negyedéves, éves), fizetendő adó mértéke, veszteség elszámolás, stb...

Ha például magamból indulok ki, akkor én SZJA bevallást készítenék évente. Legalábbis szerintem rám ez vonatkozna. Megnéznék egy naptári évet, venném a nyereséges kereskedéseimet. Megnézném, hogy az egyes tradek esetében mennyi volt az MNB hivatalos forint középárfolyama. Ezen visszaszámolnám a nyereséget forintba és ezután fizetnék 25% adót. A veszteséggel nem foglalkoznék, mert nem csökkenti az adóalapot.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#778) Fecdzo válasza Fecdzo (#65) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ghost!

Ezt még korábban írtam le, most találtam meg....remélem ez elég lesz és elég hivatalos is ;)

A devizapiac adózása

* A bankközi devizapiac nem nevesített tőzsde, OTC, tőzsdén kívüli kategóriába tartozik, ezért a magánszemélyek esetében a devizapiaci árfolyamnyereség egyéb jövedelem kategóriába tartozik, és SZJA-t kell utána fizetni.
* A 2007. év végéig az alábbi adózási rend volt érvényben:
o A bankközi devizapiacon elért üzleti nyereség adókötelezettsége (APEH)
o Az Szja törvény 2003-ban hatályos 28. §-ának (7) bekezdése alapján egyéb jövedelem a jog gyakorlása által megszerzett bevételnek a jog megszerzésére fordított értéket meghaladó része, kivéve, ha a jog alapítása, megszerzése bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyletben történt, vagy az Szja törvény szerinti adókötelezettsége egyébként megállapítható. A jog gyakorlása által megszerzett bevételnek a jog gyakorlása révén szerzett vagyoni értékből a szerzés időpontjára megállapított szokásos piaci értéket meghaladó érték „tudható be”, tekintettel arra, hogy a jog éppen az adott ügyletben a szokásos piaci ártól való eltérést, mint lehetőséget biztosítja. A 28. § (7) bekezdésében szereplő első kivétel (kivéve, ha a jog alapítása, megszerzése bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyletben történt) abban az esetben bírna relevanciával, ha a bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyleteket az Szja törvény pl. nem bevételként nevesítené (hasonlóan a 77/B. §-ban az értékpapírra vonatkozó jog révén megszerzett vagyoni érték adókötelezettsége szabályozásánál a jog gyakorlása révén megszerzett vagyoni értékhez), vagy a megszerzett vagyoni érték adókötelezettségére különös szabály vonatkozna.
o Minthogy a Szja törvény nem tartalmaz kifejezett rendelkezést a bárki számára azonos feltételekkel megvalósuló bankközi devizaügyletek adózására, a 28. § (1) bekezdésének első mondata az irányadó. A 28. § (7) bekezdésének második kivétele (kivéve, ha az Szja törvény szerinti adókötelezettség megállapítható) azért nem alkalmazható, mert az adott ügylet adókötelezettségére az Szja törvényben egyéb jogcím nem található. A 2004. január 1-jétől hatályos 28. § (7) bekezdés szerint a jog gyakorlásából származó jövedelem ugyancsak egyéb jövedelemnek minősül, kivéve ha adókötelezettségének jogcíme egyébként megállapítható. Ilyen jogcímet azonban a Szja törvény továbbra sem tartalmaz.Az előzőeket figyelembe véve a bankközi devizapiacon elért ügyleti nyereség az Szja törvény 28. §-ának (1) bekezdése alapján egyéb jövedelemként adóköteles.
o (APEH Adójogi főosztály 1226997868/2004.) Forrás: www.apeh.hu
* 2008. évi változás
o Az új különadózó jövedelemként szabályozza a deviza-, tőke- és kamatcsere (swap) ügyletből származó jövedelmet. A korábbi javaslathoz képest a nem tartalmaz differenciált adómértéket, azaz a csereügylet típusától függetlenül 25 százalék adómérték irányadó. A külföldön is adóztatható kamat és árfolyamnyereség esetén az adót csökkenti a külföldön fizetett adó.
o A külföldi pénznemben megszerzett osztalék, árfolyamnyereség, tőzsdei ügyletből és csereügyletből származó jövedelem esetén a jövedelmet a jövedelemszerzés időpontjában irányadó MNB árfolyam figyelembevételével kell forintra átszámítani.

^^^^
# Adócsökkentési lehetőségek legális módon

1. Társaság alapítása Magyarországon (Bt., Kft.)
* A magyar társaságok az esetek többségében kedvezőbben adóznak, mint a magánszemélyek. Társaságalapítás (Bt.) már kb. 120.000 Ft teljes költségtől lehetséges.
2. Társaság alapítása külföldön
* Bizonyos külföldi országok társasági és járulék adózása kedvezőbb lehet a magyar jogszabályokénál (pl.: Szlovákia). Érdemes megfontolni a külföldi cégalapítást is.
3. Társaság alapítása adóparadicsomban
* Offshore cégbejegyzés esetén a vállalat rendszerint nagyon kevés adót és közterhet fizet. Az alapítás költségei itt magasabbak, így csak relatíve nagyobb tőke esetében érdemes offshore megoldásban gondolkodni.

fulekitrading.wordpress.com

(#779) RussoS


RussoS
csendes tag

Amúgy a hosszabb távú (1 hét, másfél hét) elemzéseim mindig jól sülnek el, pl. 209 USD/HUF-nál shortoltam, volt már 220 is, de ma mégis 200 €-s profittal szálltam ki....viszont a rövidebb, napon belüli jóslás nagyon nem megy még:S

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#780) RussoS válasza Fecdzo (#778) üzenetére


RussoS
csendes tag

A legideálisabb az lenne, ha néhányan összedobnának a pénzt, és mondjuk egy Szlovákiában bejegyzett cég társtulajdonosaiként adóznának ;) Sztem... :B

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#781) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Bemásolom, hátha ebből valaki okosabb lesz:

"A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: Szja törvény) 67. § (1) bekezdésének értelmében árfolyamnyereségbol származó jövedelem az értékpapír átruházására (ide nem értve a kölcsönbe adást) tekintettel megszerzett bevételnek az a része, amely meghaladja az értékpapír megszerzésére fordított érték és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek együttes összegét. Nem minosül árfolyamnyereségbol származó jövedelemnek az említett különbözetbol az a rész, amelyet a törvény eloírásai szerint más jövedelem megállapításánál kell figyelembe venni.
Az elozoek szerint más jövedelemként adóköteles a tozsdei ügyletbol származó jövedelemnek minosülo árfolyamnyereség.
A törvény az értékpapír átruházása ellenében kapott bevételt nem határozza meg különös rendelkezéssel, ezért azt az általános szabályok szerint kell figyelembe venni, azaz a kapott (elszámolt) pénzösszeget vagy más vagyoni értéket kell bevételnek tekinteni. Ugyanakkor az értékpapírok sokféleségéhez igazodóan részletes felsorolás adja meg az egyes értékpapírok szerzési értékét és a hozzájuk kapcsolódó járulékos költségeket.
Az értékpapír szerzési értékét a következok szerint kell meghatározni:
- Ha az értékpapírt a magánszemély a tozsdén vette, akkor az errol kapott igazolás (bizonylat) szerinti árfolyamérték (kötési ár) a szerzési érték (a járulékos költségek nélkül, mert azokat külön kell figyelembe venni).
- Ha az értékpapír megszerzése nem tozsdei ügyletnek minosülo visszterhes szerzodés révén történt, akkor az ellenértéknek az a része minosül szerzési értéknek, amelyet a magánszemély az átruházásig igazoltan teljesített.
Az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek a következok:
- az értékpapír megszerzésekor fizetett illeték,
- az értékpapír megszerzésével, tartásával vagy átruházásával összefüggo, a magánszemélyt terhelo igazolt kiadás (ideértve különösen az értékpapír megszerzésével, tartásával vagy átruházásával összefüggésben nyújtott, a tokepiacról szóló törvény szerinti befektetési szolgáltatási tevékenység, kiegészíto befektetési szolgáltatási tevékenység vagy árutozsdei szolgáltatási tevékenység ellenértékét is),
- az értékpapír megszerzésének alapjául szolgáló vételi (jegyzési) jog és az értékpapír átruházásának alapjául szolgáló eladási jog ellenértékeként a magánszemélyt terhelo, igazolt (ingyenes vagy kedvezményes jogszerzés esetében ideértve a jog megszerzésekor adóköteles bevételt is) összeg,
Az árfolyamnyereségbol származó jövedelem esetében az adó mértéke 25 százalék.
A kifizeto által kifizetett árfolyamnyereség adókötelezettségét (vagy ha a megállapított jövedelem más jogcímen adóköteles, akkor annak megfelelo adókötelezettséget) a kifizetés napján kell megállapítani, a levont adót pedig az adózás rendjérol szóló törvény eloírása szerint kell a kifizetonek megfizetnie. Ha az értékpapír megszerzésére fordított értéknek és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségnek van olyan része, amelyet a kifizeto a jövedelem megállapításakor nem vett figyelembe, azt a magánszemély év végén az adóbevallásában érvényesítheti. A kifizetonek az adót, adóeloleget a kifizetés idopontjában kell megállapítania, és az adózás rendjérol szóló törvényben meghatározottak szerint kell bevallania és megfizetnie. Ha a jövedelem nem kifizetotol származik, az adót a magánszemélynek kell az adót adóbevallásában megállapítania, és a bevallás benyújtására eloírt határidoig megfizetnie (Szja törvény 67. § (5), (6) bekezdés).
A kifizeto által kiállított bizonylaton, igazoláson, adatszolgáltatáson, illetoleg a magánszemély bizonylatain a külföldi pénznemben feltüntetett adatokat az MNB hivatalos, a jövedelemszerzés idopontjában érvényes devizaárfolyamán kell forintra átszámítani. A kifizeto által kiállított bizonylaton, igazoláson, adatszolgáltatáson, illetoleg a magánszemély bizonylatain a külföldi pénznemben feltüntetett adatokat az MNB hivatalos, a jövedelemszerzés idopontjában érvényes devizaárfolyamán kell forintra átszámítani. Az olyan külföldi pénznem esetében, amely nem szerepel az MNB hivatalos devizaárfolyam-lapján, az MNB által közzétett, euróban megadott árfolyamot kell az elozoeknek a forintra történo átszámításához figyelembe venni. A magánszemély az összes adóévi árfolyamnyereségbol származó jövedelme megállapításánál e tekintetben is érvényesítheti az értékpapír megszerzésére fordított értéknek és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségnek azt a részét, amelyet a kifizeto a jövedelem megállapításánál nem vett figyelembe. Vagyis nincs akadálya, hogy az értékpapírnak a törvény általános átváltási szabályai szerint átszámított értéke alapján mutatkozó különbözetet az adóbevallásában érvényesítse (Szja törvény 5. § (3)-(5) bekezdés).

A tozsdei ügyletekre vonatkozó, 2008. január 1-jétol hatályos szabályozás (figyelembe véve, hogy idehaza és külföldön egyaránt sokfajta tozsdei ügylet létezik) a korábbi szabályozáshoz képest jóval általánosabb módon (ezért rugalmasabban) határozza meg a tozsdei ügyletet, amikor az adott (akár külföldi) tozsde szabályzata által lehetové tett körben és módon kötött ügyletet ismeri el tozsdei ügyletként, és ennek megfeleloen a jövedelmet sem ügyletenként nevesíti. A tozsdei ügyletek alapján a magánszemély által az adóévben elért, pénzben elszámolt ügyleti nyereségek együttes összegének (az összes ügyleti nyereség) a magánszemélyt az adóévben terhelo, pénzben elszámolt ügyleti veszteségek együttes összegét (az összes ügyleti veszteség) meghaladó része minosül tozsdei ügyletbol származó jövedelemnek. Az összes ügyleti veszteség összes ügyleti nyereséget meghaladó összege tozsdei ügyletbol származó veszteségnek minosül (Szja törvény 67/A. § (1) bekezdés).
A tozsdei ügyletbol származó jövedelem után az adó mértéke 20 százalék.
A tozsdei ügyletek vesztesége két éven belül göngyölítve elszámolható a nyereséggel szemben. A beszámítás ún. adókiegyenlítéssel történik.
Az adókiegyenlítés az adóévben és/vagy az azt megelozo két évben bevallott, tozsdei ügyletbol származó veszteségnek és a tozsdei ügyletbol származó jövedelem utáni 20 százalékos adókulcsnak a szorzata, csökkentve az adóévet megelozo két év bármelyikérol szóló adóbevallásban tozsdei ügyletbol származó veszteség miatt már érvényesített adókiegyenlítéssel. Ez azonban nem lehet több, mint az adóévben és/vagy az azt megelozo két évben bevallott, tozsdei ügyletbol származó jövedelem adója, csökkentve az adóévet megelozo két év bármelyikérol szóló adóbevallásban tozsdei ügyletbol származó veszteség miatt már érvényesített adókiegyenlítéssel. Az elozoek szerinti összeget (az adókiegyenlítést) az adott évi adóbevallásban megfizetett adóként lehet figyelembe venni. Így az visszaigényelheto, vagy csökkenti a fizetendo adót (Szja tv. 67/A. § (6)-(8) bekezdés).
A tozsdei ügyletbol származó jövedelmet és annak adóját, a jövedelmet szerzo magánszemély az adóév végén köteles megállapítani a tozsdei ügylet(ek)rol a befektetési szolgáltató által kiállított bizonylatok, igazolások, illetoleg a magánszemély által a tozsdei ügyletekrol vezetett nyilvántartás alapján (az adómegállapítás felelossége tehát a magánszemélyt terheli). A jövedelmet és a jövedelem utáni adót az adóévrol benyújtandó személyi jövedelemadó-bevallásában kell bevallani, és az adót a bevallás benyújtására eloírt határidoig kell megfizetni (Szja tv. 67/A. § (5) bekezdés).
A magánszemély a tozsdei ügyletekrol nyilvántartást köteles vezetni, értelemszeruen figyelembe véve az Szja törvénynek az értékpapírokra, értékpapírra vonatkozó jogokra, járulékos költségekre eloírt rendelkezéseit is. A nyilvántartásnak ügyletenként tartalmaznia kell különösen:
- az ügyletekben megszerzett pénzbevételeket,
- a pénzbevételt eredményezo ügyletekhez kapcsolódó járulékos költségeket,
- tozsdei termék átruházása esetén a megszerzésre fordított kiadást,
- ügyletenként a nyereséget, illetve veszteséget (értékpapír átruházása esetén árfolyamnyereséget/árfolyamveszteséget).
Egyéb kérdésekben a tozsde muködési rendjét meghatározó szabályozások az irányadók (Szja tv. 67/A. § (3) bekezdés).
A tozsdei ügyletrol a befektetési szolgáltató által kiállított bizonylaton és igazoláson, a befektetési szolgáltató adatszolgáltatásában, illetoleg a magánszemély nyilvántartásában, a külföldi pénznemben feltüntetett adatokat az MNB hivatalos, a teljesítés idopontjában érvényes devizaárfolyamán kell forintra átszámítani. Az olyan külföldi pénznem esetében, amely nem szerepel az MNB hivatalos devizaárfolyam-lapján, az MNB által közzétett, euróban megadott árfolyamot kell az elozoeknek a forintra történo átszámításához figyelembe venni (Szja tv. 67/A. § (4) bekezdés).

Az egészségügyi hozzájárulásról szóló 1998. évi LXVI. törvény 3. § (39 bekezdése szerint a magánszemély az adóévben megszerzett, bevallási kötelezettség alá tartozó árfolyamnyereségbol származó jövedelem (Szja törvény 67. §) után 14 százalékos mértéku egészségügyi hozzájárulást fizet mindaddig, amíg a biztosítási jogviszonyában a Tbj. 19. § (1) bekezdése és az egyszerusített közteher-viselési hozzájárulásról szóló 2005. évi CXX. Törvény 9. § (2) bekezdése alapján megfizetett egészségbiztosítási járulék, a Tbj. 36-37. §-a és 39. § (2) bekezdése alapján megfizetett egészségügyi szolgáltatási járulék együttes összege a tárgyévben el nem éri a négyszázötvenezer forintot (hozzájárulás-fizetési felso határ)."

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#782) vagamo


vagamo
őstag

A Tőzsdézéssel kapcsolatos kérdések, linkek itt össze vannak foglalva az adózást is beleértve!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#783) Fecdzo válasza Gh0sT (#781) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez a "szimpla" tőzsdézés metódusa....szvsz....ez is hasznos de sztem nektek nem ez kell...hanem az amit fentebb bemásoltam...

fulekitrading.wordpress.com

(#784) ehandras


ehandras
csendes tag

Metatraderben kérek segítséget.
Ehez a metához Onadát hozzá lehet cstlakoztattni? Hogyan?
Vagy ez már egy bróker lenne? Fizetős ez a progi?
Köszi.

(#785) vagamo válasza Fecdzo (#783) üzenetére


vagamo
őstag

A másnapi nyitóárat itthon, hogy lehet kikalkulálni? Olvastam, hogy pl ES.F és OTP összevetése jó módszer, mert kb hasonlóan mozog, vagyis mozgatja a magyar piacot. http://stooq.com/q/?s=es.f&d=20081124&c=1d&t=l&a=ln&b=1&r=otp.hu

pontosabban itt olvastam: http://www.elemzeskozpont.hu/content/olvasoi-blog-amerika-es-az-otp-11-23

De a grafikonok azon kívül, hogy szinte szinkronban mozognak, hogyan lehet pl. a mai nyitót kb. eltalálni?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#786) Fecdzo válasza ehandras (#784) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sajnos MT4 nem megy Oandával. Írtam már nekik h nem tervezik e az átállást mert sokkal többen választanák valszeg akkor őket. És csak a szokásos választ kaptam:
"továbbítjuk javaslatát a fejlesztőknek"...magyarán ba**sznak akármit is csinálni...

MT4 egy kereskedési, fejlesztési és backtest platform. Csak devizákra CFD-re...meg tán még van valami amit lehet róla tradingelni. Inkább forexre használják.

A progi ingyenes, csak a probléma az h kompromisszumokat kell hozni adott brokicégekkel. PL forex.com nem ad kevezményt ha MT4-et használsz. Nem igazán értem miért :F

Többiek lehet szeretik...

fulekitrading.wordpress.com

(#787) Fecdzo válasza vagamo (#785) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A másnapi nyitó árat nagy valószínűséggel otthonról nem fogsz tudni kalkulálni. Egy elég bonyolult képlet alapján kerül meghatározásra ami a nyitószakaszban felhalmozott vételi és eladási oldal összevetése, forgalom előzőnapi adatok alapján kerül meghatározásra.

Az egy dolog h egy papír mutat korrelációt egy másikkal vagy egy indexel. Nem szabad ilyenkre adni. Hosszútávon semmiképp. Lehet van egy jó időszak ami alatt a véletlen folytán über korreláció van, de az ideig-óráig tart.

Ez olyan mint amikor valaki azt kérdezi, hogy a dow jones-t a határidő kontraktusa mozgatja vagy a dow mozgatja a határidős kontraktusát. Egyszer ez egyszer az egyszer eg teljesn más....persze nagyjából mégis ugyanaz. Nem fogsz tudni jósolni az tuti!

fulekitrading.wordpress.com

(#788) Gh0sT válasza Fecdzo (#787) üzenetére


Gh0sT
addikt

Küldtem egy privátot egy rövid eszmefuttatással... Megnéznéd?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#789) Fecdzo válasza Gh0sT (#788) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ment válasz...remélem egy ici picit előrébb vittelek... :B

fulekitrading.wordpress.com

(#790) Gh0sT válasza Fecdzo (#789) üzenetére


Gh0sT
addikt

Még értetlenkedek egy kicsit... :U Egyelőre nem látom tisztán a lehetőségeket

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#791) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Gyanúsan jól megy a demozás... :F Mondhatnám azt is, hogy irreális az elmúlt 14 nap kereskedés annak a tükrében, hogy kb. 2 hónapja foglalkozom a témával.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#792) Fecdzo válasza Gh0sT (#791) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mi adja a kereskedési jelzéseid. Tehát mi alapján nyitod a pozikat? Mikor zárod?

Ennyiből ez elég jónak tűnik valóban. A kérdés az h kitörési technika vagy trendkövető technika. Próbáltad már leprogramozni? Milyen felbontású charton nézed a belépést és mennyi az átlag kötés naponta?

Most jobban örülnél ha úgy kezdted volna mint én anno....első két hónapban nem is láttam nyerő trade-et :DDD ...na jó csak párat és az is pici volt....és nem tudtam még akkor h van demo számla.... :B

fulekitrading.wordpress.com

(#793) Gh0sT válasza Fecdzo (#792) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kereskedés elsősorban az 5 perces chart jelzései alapján, mostanában kizárólag trend irányba, oldalazás esetén mindkét irányba. A belépést az 1 percesen indítom, de szigorúan összhangban az 5 és 15 percessel. Pozíció nyitás manuálisan történik, zárás vagy EA-val, vagy manuálisan. Ha erős a jel, akkor manuálisan zárok, ha gyenge, akkor az EA-ra bízom. SL szint 2-3% között mozog most már, de korábban voltak gázosabb kereskedések is.

Indikátorok: CCI, RSI, 3 db mozgóátlag + 15 perces charton Bollinger szalag

A kötések száma változó, nem kereskedtem minden nap, de nagyjából napi 8-10.

Leprogramozni még nem próbáltam, illetve tegnap éjjel elkezdtem, de katasztrófa lett belőle még olyan backtestnél is, ami ugyanezt az időszakot öleli fel.

Finomítanom kell még, mert egyelőre úgy érzem, hogy szerencsém volt leginkább.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#794) Gh0sT válasza Fecdzo (#792) üzenetére


Gh0sT
addikt

Most gondolkodom egy olyan technikán, amikor SL szint elérése esetén ellenordert nyitok magasabb tőkeáttéttel. Van ennek értelme, vagy hülyeség?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#795) Fecdzo válasza Gh0sT (#794) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez így martingale gyanús eset....ez azt jelenti ha van egy vesztőd akkor a következő kötést kétszer nagyobb unittal kötöd. Ötletnek nem rossz én is gondolkodtam ilyenen (ha az egyik irány nem megy akkor majd megy a másik....hacsak nem oldalazás van) de nem csináltam meg soha mert az borította az egész stratégiám elvét.

Hát ha több felbontású chartot nézel akkor azt azért bajos leprogramozni. Teljesen logikus. Ha mindig a nagyobb trendek irányába kötsz az menni fog. Nem hinném h beetet a demo ezzel a stratégiával. Azt sem hiszem h hatalmas lotokat kötsz és gyakorlatban félni kéne attól h nem teljesül az order.

Nagyon fontos az önkritika itt. Látom van bőven. ;) Ez később csak a javadra válik majd.

Az ea-t csak azért javasoltam h megnyugtasd magad. Mégis hogyan teljesített volna ha x ideig csináltad volna a múltban. Többektől hallottam h a backtestre nem szabad adni. Én úgy vagyok vele h adok, de csak bizonyos szigorú szabályok szerint. Fentebb írtam ezekről. Csak jobb látni a stratégiádat (hiszen ez lenne a backtest szerepe) mit csinált volna. Hisz minden stratnak megvan a maga jó és rossz időszaka. Az már mondjuk egy nagyon jó jel h forward tesztben ilyen szépen teljesít a rendszer.

fulekitrading.wordpress.com

(#796) Gh0sT válasza Fecdzo (#795) üzenetére


Gh0sT
addikt

Martingale gyanús? Az mit jelent?
Nem ilyen egyszerűen gondoltam egyébként a kötést. Igazából legalább 3, de inkább 4 fázisban kötne az EA ellenordereket csökkenő profitcél mellett. Már elkezdtem modellezni a stratégiát, de vannak benne olyan apróságok amik egyelőre elriasztanak tőle. Lehet, hogy hétvégén komolyabban belevetem magam.

A jelenlegi stratégia EA-ja gyerekcipőben jár, valószínűleg azért nem működött. Nem tudok egyszerűen annyi mindent vizsgálni, mint amit egy pillanat alatt leolvasok a grafikonról, ha ránézek. És erre jön még némi szubjektivitás is. Nehéz ez... :)

A lotok viszont túl magasak, ebben biztos vagyok. Le fogom venni a felére a jövőben, mert néha kamikaze érzésem van. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#797) Dany007


Dany007
veterán

na visszatértem xD Kellett egy hét pihenés, legalábbis idegileg... Nagyon felb.ta az agyamat egy szép bukta...
Most viszont elkezdtem agyalni az indikátorokon...
5 perces chartot használva.
Az RSI 5,80-20 beállítással egész jól jelzi a short és long nyitásokat. A túlvett ill. túladott értékek alapján.
Mellé raktam egy CCI-t 14 napra, viszont azt vettem észre, hogy a CCI elég sokszor fals jelzéseket ad. Viszont, ami a lényeg, hogy ha az RSI és a CCI jelzése egybeesik, akkor az minden esetben meg is valósul! Tehát ha túladás van RSI-ben és a -100-at felfelé metszi CCI-ben akkor az eddig mindig Long pozi nyitását jelentette. Ugyan ez fordítva. Legalábbis az álltalam megfigyeltek szerint.
Szerintetek van értelme?

Az MACD késve ad jelzést, legalábbis nekem nem sikerült sikeresen kereskedni a segístégével...
Na mind1... ahogy mondtad a könyv tényleg jobban megkavart, viszont azért van már egy-két támpontom... :)

(#798) Gh0sT válasza Dany007 (#797) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szvsz az extrém magas RSI inkább a long pozíciók zárására figyelmeztet, de majd megmondják a nálam okosabbak. ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#799) Dany007 válasza Gh0sT (#798) üzenetére


Dany007
veterán

vagyis csak long zárásra short nyitásra nem?

edit: most nézem, fennt rosszul írtam xD Short nyitást akartam írni nem longot... lol

[ Szerkesztve ]

(#800) Gh0sT válasza Dany007 (#799) üzenetére


Gh0sT
addikt

Lehet, hogy jót írtál ám, nem vettem észre a CCI előtt a mínusz jelet. :B

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.