Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) Gibkey válasza Sziszifeca (#6099) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Azt majd az ár eldönti :)

Habár kialakult egy dupla allj, óráson. De mint tudjuk, ez sem szentírás a fordulóra :)

[ Szerkesztve ]

(#6102) Ferdzsoo válasza Gibkey (#6101) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A tőzsdén nincs szentírás. Ha lenne olyan technikai elemzés ami 70%-ra bejön, mindenki azt használná.
És nagyon egyszerű lenne az életünk. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6103) brd válasza Ferdzsoo (#6102) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, mert akkor nem működhetne (hosszútávon), hiszen kitől nyernék el a pénzt? Hosszútávon csak úgy lehet nyerni, ha olyat csinálsz, amit kevesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#6104) aAron_


aAron_
őstag

ezt érdemes lehet megnézni

What is your ikigai?

(#6105) Gibkey válasza aAron_ (#6104) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Megnéztem. Hát lehet meg kéne még párszor , hogy azt mondjam "na ezt most 100%-osan értem"

De lehet ez se segítene :)

(#6106) Gibkey válasza Dzoli (#6097) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Zoli ha kép nyugodtan dobd ki, szerintem senki se fog megharagudni érte :)

(#6107) Dzoli válasza Gibkey (#6106) üzenetére


Dzoli
tag

Tegnap ez volt a legnormálisabb lehetőség.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6108) Zuperapuka


Zuperapuka
csendes tag

Az ECN brókereknek miért nem érdekük ügyfeleik szabotálása?

(#6109) aAron_


aAron_
őstag

Egy kis érdekesség, túl a csúcson?

(#6108) Zuperapuka: nagyobb spread-en talán már így is keresnek eleget, talán szigorúbbak a szabályozások is, de én is csak tippelek

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#6110) aAron_ válasza aAron_ (#6109) üzenetére


aAron_
őstag

ECN bróker nem is keres a spreaden ahogy most olvasom :N lehet ez meg is magyarázza miért nem érdemes nekik trükközni az árfolyammal

What is your ikigai?

(#6111) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ma jpy longokban szépet lehetett fogni...
Én egy 7%-ot fogtam. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6112) Dzoli válasza Ferdzsoo (#6111) üzenetére


Dzoli
tag

Mekkora kockázattal? Mert 1%-ra nagyon jó, 100%-ra viszont nagyon kevés.

Érdekes volt az EUR/USD is. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6113) _AnTi_


_AnTi_
tag

Nekem ma 3.5% jött össze (GBP/USD shorton), de lehetett VOLNA (mindig az a volna) jóval több is, de kivette a stopomat (szerencsére) nullában az USD/CHF (long).

Nyavalyás USD/CAD short beszállómat meg addig nézegettem, míg lemaradtam, pedig ott is lett volna egy 1:4-es beszállóm. :)

Természetesen tradenként maximum 1%-kal számolok.

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#6114) Ferdzsoo válasza Dzoli (#6112) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tőkére vetített összes trade maximális ÖSSZkockázata 1%.
Ez is a 3. trade megnyitásakor már csak 0,8%-volt.
3 különböző JPY párban voltam.

A végén 8 lottal voltam piacon (pozíciónként 1 lot.). :K Minden pozíciónál a 2. ráépítés után csak nyereségben végződhettek a tradek.
Szerintem ezeket figyelembe véve jónak számít. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6115) Linlithgow válasza Ferdzsoo (#6114) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

akkor ha jól számolok te sem kicsiben utazol

(#6116) Ferdzsoo válasza Linlithgow (#6115) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Demo számla. ;) Stratégiatesztelés alatt. Naplózva!
Ha 1 évig nyereséges tudok lenni legalább 50% hozammal, megy az éles.
Pont a 10-ed összegével. Mind tökére mind kötésekre nézve...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6117) aAron_ válasza Ferdzsoo (#6116) üzenetére


aAron_
őstag

megkérdezhetem eddig hogy megy, mi alapján alakítottad ki a saját rendszered? mióta naplózod?

What is your ikigai?

(#6118) Ferdzsoo válasza aAron_ (#6117) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jelenleg közel 3 hónapja csinálom, az elejétől kezdve naplózom így mindent tudok visszamenőleg.
Jelenleg kezdeti tőkére vetítve 30% profitban vagyok. Ezt jónak találom, csak ugye eddig még nemigen fordultak a piacok amiken kereskedek. Emiatt is megvárom mindenképpen az 1 évet. Persze ha így haladok tovább akkor az 50% már köv hónapban meglehet
A kockázati szintem nagyon alacsony, állt. Egy traden a tőkém 0.8% -át kockáztatom átlagban a napló szerint, nekem ilyen alacsony a kockázatvállalási kedvem ez van.
Teljesen úgy használom mintha éles lenne.
A stratégia nagyban a P.P. féle ráépítéses.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6119) Linlithgow válasza Ferdzsoo (#6118) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

Milyen idősíkon nyomod?

éjjel nappal ott ülsz?

(#6120) Ferdzsoo válasza Linlithgow (#6119) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát nagyon változó, ha nincsenek signálok, van hogy 3 napig összesen fél órát nem figyelem (vagy mert nagyon távol van a belépési ponttól, vagy mert oldalazás van nem történik semmi). Viszont ha jelzés van akkor jelentősen többet kell foglalkoznom vele, de a napi 2-3 órát akkor sem lépem át szerintem.

Leginkább H4 - H1. M15 csak akkor ha nagy elmozdulások vannak és véletlenül le is tudom kereskedni...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6121) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Ha ezt a mai gapet is betölti az nem kis progress lesz a yuro dodonak.
3 pozim már aktív long irányba. Az elsőt még elalvás előtt 23:40 körül csíptem el 1.2896-on

(#6122) attiati válasza Gibkey (#6121) üzenetére


attiati
veterán

biztos, hogy vannak ott gap-ek a 8 orakor indulo charton is?

(#6123) Gibkey válasza attiati (#6122) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Nem igazán értem ezt a 8órakor induló chart dolgot ?!

(#6124) Gibkey


Gibkey
csendes tag

A vége ez lett. Olyan 120 pip körül záráskor. 5poziból.

[ Szerkesztve ]

(#6125) attiati válasza Gibkey (#6123) üzenetére


attiati
veterán

Azt jelenti, hogy ott nincs semmiféle gap, tehát fals dolog erre játszani.
Csak azért van a charto(do)n gap, mert a piachoz képest 2-3 óra késéssel indul a kereskedés a legtöbb retail brókernél. Bankközi piacon és bloombergen nálunk helyi idő szerint 19:00kor indult. (ha már mi is nyári időszámításban lennénk, akkor 20:00)

[ Szerkesztve ]

(#6126) Gibkey válasza attiati (#6125) üzenetére


Gibkey
csendes tag

De én azt nem látom sajna, csak amit a halandó embereknek szánt bróker mutat.
A tapasztalat pedig mindig az volt, hogy 100ból 90szer betömi a gapet (amit én látok).
:R

(#6127) attiati válasza Gibkey (#6126) üzenetére


attiati
veterán

Tudom, de a piacokat nem a kisbefektetők mozgatják, bankközin meg nem létezik ez a gap.
Akkor miért zártad a rés betöltése előtt? :) Még vagy 100 pont benne van a poziban az elmélet szerint.

Nézz rá 2012/05/07-től az eurusd-re. Hetes, de még a havi charton is ott maradt a rés. Onnan még kb 7% zuhant az árfolyam és csak szeptemberben töltötte be az összes létező retail brókernél. Miközben a bankközi piacon az ott egy semmi volt. A piac jóval előtted indul, nem csoda, hogy gap-ek keletkeznek.

Egy eurusd-ben nem létezik az a szó, hogy gap, legfeljebb egy nagyon illikvid vasárnap kora esti kereskedési időszakban maximum percekre.

Ezt a rés elméletet akkor kellett végiggondolnom, mikor bent álltam eurchf-ben 2-3 lottal 1,2010-ről longb irányban és vártam, hogy mikor indul meg. Teljes nyugalomban átaludtam az éjszakákat hónapkonon keresztül, hisz az snb úgyis megvéd, ha pedig mégsem, akkor kistopol a brókerem. De ha a hétvégén bármilyen bejelentés érkezett volna SNB részéről, akkor engem simán átugrott volna a gap vasárnap este, mivel az összes retail bróker késleltetve indítja a kereskedését. Pedig a piacon nem lett volna gap.

[ Szerkesztve ]

(#6128) WiZARD válasza attiati (#6125) üzenetére


WiZARD
addikt

pls mutass chartot, ahol nincs gap.
most néztem meg reutersen és bloombergen, és mindkettőn ugyanúgy ott van a gap, mint a retail brókerek chartjain...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6129) Ferdzsoo válasza WiZARD (#6128) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lqd-n is volt szép gap... ki is szedett...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6130) Dzoli válasza WiZARD (#6128) üzenetére


Dzoli
tag

Oanda az egyik legkorábban nyitó bróker. Tegnap néztem, ott egy hatalmas piros gyertyával kezdett a pénteki zárón.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6131) WiZARD válasza Dzoli (#6130) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem nem kérdés a gap, csak attiati írta, hogy nincs is gap, csak a retail rendszerekben...
Direkt megnéztem bloombergen, reutersen, és ott a gap, ezért kértem hogy mutasson olyan chartot, ahol nincs.

Teljesen normális dolog a gap, zárva a piac 2 napig, közben kijönnek adott hírek, miért is ne lenne gap. Ki lenne az a hülye, aki a pénteki áron akarna vételi ügyletet végrehajtani, és ki ne akarna ott eladni. (eurusd-t)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6132) Gibkey válasza attiati (#6127) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Azért, mert eddig éreztem benne erőt. Ezért zártam a pozikat. Nem akartam napon túl tartani mivel az nem egyezne a kereskedési stílusommal ( stratégiámmal).
Ahogy eltelt már jó pár óra azóta, ez úgy néz ki jó döntés volt. Egy kb 60pipes sávban oldalazik azóta is.

Lehet , hogy betömi, lehet , hogy nem, és a rés még hónapokig ott marad.

Amiről te írsz, hogy a bankközin mi folyik, az egyrészt nem érdekel (és ez most nem ellened irányul) , másrészt pedig az én két szememmel nem az a chart alapján kereskedem, hanem az alapján, amit az én brókerem elém "tár" . És az bőven elég , úgy néz ki. Ugyanis a hétvégi gapjével, már megerősített abban, hogy melyik irányt lőjjem be az napra kereskedésre. És bejött. Lehet csak szerencsém volt, hisz ugye ott "semmiféle gap nincs " .

(#6133) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Nem mellesleg Ciprus is bekavart most az euro erősödésének, mert ha ma reggel a többség kiveszi a megtakarított pénzét és keres neki más helyet, mert adózni azt nem akar a nyereségről, mint a jó magyar...akkor nem hiszem, hogy egy uniós tagország esetében ez vételi irányt jelent.
Aztán ugye kitudja lehet a chart fittyet hány erre.

(#6134) aAron_ válasza Gibkey (#6133) üzenetére


aAron_
őstag

(#6135) attiati válasza WiZARD (#6128) üzenetére


attiati
veterán

Holnapra nézek, ma már nem tudok. Bloomberg.com-ot vagy más bloomberg forrást néztél?

[ Szerkesztve ]

(#6136) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Up! hogy visszataláljak

(#6137) WiZARD válasza attiati (#6135) üzenetére


WiZARD
addikt

rendes bloombergen meg reutersen :)

:)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6138) attiati válasza WiZARD (#6131) üzenetére


attiati
veterán

Igazad van. Van ott a gap bloombergen is, elnézést kérek.
Ettől függetlenül óvatosan kell bánni a vasárnap később induló chartokkal, mert fals infót mutat.

(#6139) aAron_


aAron_
őstag

ez milyen MA lehet? az én 200 napos SMA-m teljesen máshol van, de más beállításokkal sem lesz még csak hasonló sem

What is your ikigai?

(#6140) brd válasza aAron_ (#6139) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor valamit rosszul állítasz be, ez bizony a 200 napos SMA (egyszerű mozgóátlag). Milyen kliensben, és hogyan adod hozzá/állítod be te?

The only real valuable thing is intuition.

(#6141) aAron_ válasza brd (#6140) üzenetére


aAron_
őstag

Oanda MT4

What is your ikigai?

(#6142) attiati válasza aAron_ (#6141) üzenetére


attiati
veterán

milyen időzónára van beállítva a kliensed?

nálam GMT (vagyis most 17:01) és ott van a 200sma-n

[ Szerkesztve ]

(#6143) aAron_ válasza attiati (#6142) üzenetére


aAron_
őstag

nem tudom (talán GMT-4 mivel a H1 most 03.21. 13:00-nál áll), és igazából eddig nem is gondoltam, hogy van bármi jelentősége, hiszen a chart ugyan abban az időben mindenütt egyforma, és a SMA abból számolja ki magát, nem :F egyébként most gyorsan utánanéztem, és elvileg a bróker szervere határozza meg, nem is lehet átállítani.

What is your ikigai?

(#6144) brd válasza attiati (#6142) üzenetére


brd
nagyúr

MT4 kliensben lehet időzónát állítani? Ezt nem tudtam, hogyan? Én is úgy tudom, hogy a bróker határozza meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#6145) Ferdzsoo válasza brd (#6144) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Bróker határozza meg.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6146) attiati válasza aAron_ (#6143) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, úgy értettem, hogy a brókered által hova van beállítva.
Szerintem van jelentősége. Elég sok gyertyád máshogy néz ki az enyémhez képest (máshol van a zárójuk). És neked a héten már az ötödik gyertyát rajzolja.

(#6147) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Szerintem se hülyeség :

FIGYELEM ! HÉTVÉGI GAP KOCKÁZAT !!!
Amennyiben a hétvégén bármilyen megoldás születik a ciprusi bank betétek megsarcolásának ügyében, akkor jelentős kockázata van annak, hogy vasárnap este réssel nyisson a devizapiac.

(#6148) Hege1234


Hege1234
addikt

ninjatrader-hez honnan tudnék letölteni historical data-t ?

köszi előre is!

(#6149) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Jpy- ra érdemes longirányba figyelni.
Kicsit megkéstem vele, de még így is szép hozamot lehet elérni alacsony kockázattal... :)
Mondjuk már ideje is volt hogy történjen valami, az utolsó 2 hétben számomra nemsok babér termett...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6150) Gibkey válasza Ferdzsoo (#6149) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Ha 9kor megfogtad, akkor még egész emberi profit maradt az erejébe. Én sajna át aludtam :((

Mekkora stoppal voltál benne ? Mert még 9 után azért olyan 110pipet vissza korrigált az ismételt kitörés előtt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.